Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
sgobin
tomi.st
refa95
vlado
ticar
Carduel
MARIN
bocka
crv
emar
Dule
Renato.M
komiza
krstokljun
seadriver
baltic
topaz
prco999
Miljenko
dr.nenad86
ssarava1
ikayke
Dean
japirko1
zvrcko sen
krnjolac
ivanu
lord189
kreso
Branimir
PESTI
35 posters

    RIBARSKE PRIČE

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI sri 23 lip - 10:42

    krstokljun je napisao/la:Pesti ima li se vremena od ovih silnih utakmica poci malo roniti?


    Ovih dana je puhala velika bura a po takvom vremenu je nemoguča misija približiti se moru .Još gora je ,,tramontana,, , to je nekakav zapadni vjetar ali more bude jako uzburkano.
    Meni je to problem jer uvjek idem na pozicije oko otoka Paga pa do Masleničkog mosta.
    Umjerena bura ili tramontana je super , ali ovdje je često orkanska.

    sunny
    Jugo ili oblačno vrijeme je poželjno ,,riba radi,,po takvom vremenu .Obavezno se ravnam po takvom vremenu hoće li mi ,,doletiti,,kakav brancin-luben. Obično se nemože sresti ni vidjeti ali čim malo jugo živne , eto i njih.
    Vjerovatno se riba drži dubine i ne prilazi kraju.
    Komadi sa slike su 1,00-1,20 i ulovio sam ih na pola metra dubine , jednog bez zarona , samo na šuljanje.
    Kod tolikih je najvažnije biti tih i pogoditi ga u prvom susretu .
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Branimir sri 23 lip - 11:52

    Evo da se pohvalim za vikend pao ugor od 5 kila ušao u vršu na hobotnicu i poja je do pola, prava mrcina! cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI sri 23 lip - 12:59

    Dobar ulov Brane, oko 5 kila mi je najdraži za brujet jer nema mnogo masnoće a čistog mesa bez drače ima obilato.Takav mi skrivi strelu za tren i nema više da se može izravnati pa se ponekad ne isplati i gadjati.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by kreso sri 23 lip - 13:27

    Svaka cast Brane brujet od ugora je mozda meni i najdraze jelo od ribe uopce,samo kako kaze Pesti da je veci di nema drace ali ja inace koristin u najvise slucajeva dio od iza glave takozvani sami vrat jer tu gotovo da i nema draca obicno blize repu su drace
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Branimir sri 23 lip - 14:05

    Ne bi ga ja ni gađa da ga vidim jer je zajeban za izvlačiti, ovaj je uletija u vršu pa sam ga zato i diga inače nema šanse! Nedavno je tip iz Senja ulovija jednoga bio je debel ko cijev od žljeba skoro ga je udavio jer se obavio oko nega i vuka ga u dubinu!
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krstokljun sri 23 lip - 14:43

    Bravo Brane, da smo malo blize moga bi zvati na njega, ovako ti zelim da ti pane u slast.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krstokljun sri 23 lip - 14:46

    PESTI je napisao/la:
    krstokljun je napisao/la:Pesti ima li se vremena od ovih silnih utakmica poci malo roniti?


    Ovih dana je puhala velika bura a po takvom vremenu je nemoguča misija približiti se moru .Još gora je ,,tramontana,, , to je nekakav zapadni vjetar ali more bude jako uzburkano.
    Meni je to problem jer uvjek idem na pozicije oko otoka Paga pa do Masleničkog mosta.
    Umjerena bura ili tramontana je super , ali ovdje je često orkanska.

    sunny
    Jugo ili oblačno vrijeme je poželjno ,,riba radi,,po takvom vremenu .Obavezno se ravnam po takvom vremenu hoće li mi ,,doletiti,,kakav brancin-luben. Obično se nemože sresti ni vidjeti ali čim malo jugo živne , eto i njih.
    Vjerovatno se riba drži dubine i ne prilazi kraju.
    Komadi sa slike su 1,00-1,20 i ulovio sam ih na pola metra dubine , jednog bez zarona , samo na šuljanje.
    Kod tolikih je najvažnije biti tih i pogoditi ga u prvom susretu .

    I kod nas se zove tramontana, mada ne bude tako jaka kao sto je ti opisujes.
    U svakom slucaju zelim ti dobro vrijeme kad sledeci put zaronis.
    Slikaj ipostavi neki dobar komad, lijepo je vidjeti.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI sri 23 lip - 14:58

    Branimir je napisao/la:Ne bi ga ja ni gađa da ga vidim jer je zajeban za izvlačiti, ovaj je uletija u vršu pa sam ga zato i diga inače nema šanse! Nedavno je tip iz Senja ulovija jednoga bio je debel ko cijev od žljeba skoro ga je udavio jer se obavio oko nega i vuka ga u dubinu!


    Žilavi su i snažni , pogotovo loše pogodjeni .Moji su svi od reda bili pogodjeni u glavu pa sam i ja imao muke i sa komadima od 2 kg a tolikog izvaditi je umjetnost.
    Čim ga pogodiš strelom , treba ga čupati van iz rupe jer je u trenutnom šoku, obično ga šok brzo prodje pa počinje prava borba.Nikada nemoj dozvoliti kontakt sa večim ugorom jer ima jak stisak kada se omota oko ruke ili noge.
    Može i ugristi što je najčešće ,čitavo odjelo bude od njegove sluzi , balavo i teško se čisti.

    Kad stekneš odredjeno iskustvo onda ga sa guštom privučeš da se omota oko tjela , hvataš pogodjeno mjesto (glava i strela) i nožem dokrajčiš ribi agoniju i muke. pirat

    Vježbaj na malenima oko 1,00-1,50 kg.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI sri 23 lip - 15:06

    Krstokljun , kod tramontane je najgore jer jako uzburka more.More ,,proključa,, i veoma brzo te toliko ,,izvalja,,da ti bude muka .
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krstokljun sri 23 lip - 16:08

    `97 godine mi je noga bila u gipsu od kuka pa do stopala, samo su malo prsti bili slobodni.
    Ja naravno sa prijateljem na barku, bacili parangal i nekolike samice, da ubijemo vrijeme malo smo i stapove zabacili.
    Na jednoj samici murina od 5 kila, cijela se smotala, prijatelj joj slabo prereze vrat, kad se to cudo pocelo uvijati i ludovati po barci a ja ne mogu ni da skocim u more a nema se dje.
    Srecom ova zgoda se dobro zavrsila po nas, a i danas zalim sto nije bilo nekog da snimi moj strah i bjezanje po barci sa takvim gipsom na nozi. Very Happy
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Renato.M sri 23 lip - 19:03

    Bravo ribari! Ja ove godine nikako da krenem, bio sam par puta potegnuti panulu za očade i šure, ulovio par kila ali nije to ono pravo.Prijatelji ribiči se več hvale da je prava riba počela gristi. Treba se moviti !
    Ovdije u Istri tramontana puše sa pravog sijevera, hladni sijeverac. Zapadnjak nazivamo Ponente ali nebih htio otvoriti polemiku oko vijetrova. Svaka regija ima svoje nazive za trave a valjda i za vijetrove. Pozdrav.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Branimir čet 24 lip - 11:41

    Zajedničko svima je da ne volimo tramontanu jer puše sa svih strana i jako je nezgodan vjetar,nešto ako da pomiješaš i buru i jugo zajedno! Very Happy
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by komiza čet 24 lip - 16:12

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 23:31

    https://www.youtube.com/watch?v=1nTn3QuJfgw

    Jučer sam malo tražio zubonje i pogodio ovog malog od 0,5 kg , poslije, još jednog fratra jednake težine ali oni se rjetko približe na puškomet pa mi je draži ulov.
    Malo se vidi i obala .Ovo je jedan od ,,pličih,, terena u kanalu i samo sa mora je pristupačno .
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI pon 5 srp - 0:00

    https://www.youtube.com/watch?v=KcFV6qVqWlc

    Ponekad treba ,,malo,, pješačiti za doći do bolje pozicije .Opremu (odjelo od 5 mm maskirno ,rukavice ,čarape, ,,žica ,,za ribu , olova za noge -1,50kg, peraje, prsluk maskirni sa 4,50kg olova ,pojas sa olovom 6 kg, maska i disalica ,podvodna puška 2,80kg) , Very Happy .
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI pon 5 srp - 0:18

    https://www.youtube.com/watch?v=ZIeSKCZxdpQ

    Ovo je kad koristim mali gumenjak od 2,80m ,stane na krov karavana.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Renato.M pon 5 srp - 0:24

    PESTI je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=KcFV6qVqWlc

    Ponekad treba ,,malo,, pješačiti za doći do bolje pozicije .Opremu (odjelo od 5 mm maskirno ,rukavice ,čarape, ,,žica ,,za ribu , olova za noge -1,50kg, peraje, prsluk maskirni sa 4,50kg olova ,pojas sa olovom 6 kg, maska i disalica ,podvodna puška 2,80kg) , Very Happy .
    Pesti, odijelo od 5mm. ......kad izračunam svu težinu olova koje si nabrojio ti ne izađeš iz mora.......ili griješim. Ja sa odijelom od 5mm, stavim pojas sa 6 kg. olova i to mi je dosta. Pozdrav.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by PESTI pon 5 srp - 10:30

    Renato.M je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=KcFV6qVqWlc

    Ponekad treba ,,malo,, pješačiti za doći do bolje pozicije .Opremu (odjelo od 5 mm maskirno ,rukavice ,čarape, ,,žica ,,za ribu , olova za noge -1,50kg, peraje, prsluk maskirni sa 4,50kg olova ,pojas sa olovom 6 kg, maska i disalica ,podvodna puška 2,80kg) , Very Happy .
    Pesti, odijelo od 5mm. ......kad izračunam svu težinu olova koje si nabrojio ti ne izađeš iz mora.......ili griješim. Ja sa odijelom od 5mm, stavim pojas sa 6 kg. olova i to mi je dosta. Pozdrav.



    Tu se u potpunosti slažem ako nemaš namjeru raditi ,,šulju uz kraj,,, znači loviti stalno preko 10 metara.
    Ako misliš uloviti brancina ,pogotovo večeg ,trebaš biti dobro IZBALANSIRAN ,znači potonuti na pola metra dubine ,ne dirati nijednim djelom dno jer velikog drugačije nečeš niti vidjeti , a pogotovo uloviti.
    On se kreće od pola metra dubine do 15 -tak m,ovisi kakav je teren ,i do te dubine si ,,izbalansiran,,sa toliko olova.

    Do 10 metara dubine sa 6 kg olova se moraš držati za dno ,nisi 100% izbalansiran, čim imaš uzgon ,znači , malo olova, postaješ nemiran i riba te ,,čuje,, i vidi pokrete.
    Za test pokušaj leći na dno(pogotovo u plićak) i da ostaneš ležati bez držanja i vidjeti češ da je to nemoguče , uvjek imaš uzgon .
    Upravo zbog toga koristim prsluk sa 4,50kg olova .










    ssarava1
    ssarava1


    Broj postova : 146
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 31.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by ssarava1 sri 14 srp - 15:30

    Bravo Stipe king podmorja.Svaka čast.
    Imam i ja nekih sličica od ulova.Staviću ih kad se vratim sa godišnjeg ( oko 15.08 )Pozdrav prika i uživaj.
    avatar
    Gost
    Gost


    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Gost čet 15 srp - 1:16

    Ja bija malo jucer u ribi,sa broda,ribe ni za ljek...niti da grize,pokoji "vučić" i to je sve...al zato je u vrši bilo Twisted Evil
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by lord189 čet 15 srp - 12:21

    markoxp je napisao/la:Ja bija malo jucer u ribi,sa broda,ribe ni za ljek...niti da grize,pokoji "vučić" i to je sve...al zato je u vrši bilo Twisted Evil

    hahahah "vučić" haha

    mi nekidan 5 kila pastrve zamisli i sve su iste kilo i 70 deka a dobre li su majko moja na praznu se udicu vataju
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by krnjolac čet 15 srp - 13:15

    ako san dobro izračuna,to su bile tri pastrve? Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Gost pet 16 srp - 17:48

    Ja bija sa stricom na punti Marjana lol!

    Eee vučići ilitiga ćućini,teški škart među ribama Laughing

    E a ja kad zoven čurle amo u ribnjak pa peć tebi se neda...
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Renato.M pet 16 srp - 19:11

    Dobro ribari , ronioci , barkajoli , panulaši , rockfišeri , surfcasteri pa di su te slike tih boljih primijeraka, pa ne čekate valjda da ja krenem na more ?
    Ove godine nikako da krenem, na poslu se ubijam od dela, kad dođem doma malo tiči malo odmora malo forum i prođe dan. Ali sa tičima je sad manje dela, forum čemo koji dan preskočiti i nadamo se kojeg kapitalca.
    Ako bude slijede slike . POZDRAV i mirno more.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Dean pet 16 srp - 20:01

    Renato.M je napisao/la:Dobro ribari , ronioci , barkajoli , panulaši , rockfišeri , surfcasteri pa di su te slike tih boljih primijeraka, pa ne čekate valjda da ja krenem na more ?
    Ove godine nikako da krenem, na poslu se ubijam od dela, kad dođem doma malo tiči malo odmora malo forum i prođe dan. Ali sa tičima je sad manje dela, forum čemo koji dan preskočiti i nadamo se kojeg kapitalca.
    Ako bude slijede slike . POZDRAV i mirno more.

    i ja se spremam ali nikako da stignem Sad Sad već sam skoro odlučio da ni neidem dok ne dodju brancini :-(, možda ipak uvatim koji dan...

    Sponsored content


    RIBARSKE PRIČE - Page 8 Empty Re: RIBARSKE PRIČE

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 19 svi - 11:04.