Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Svijetlo sjeme (škajola)

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Svijetlo sjeme (škajola) Empty Svijetlo sjeme (škajola)

    Postaj by xyz pon 1 lip - 14:38

    Svijetlo sjeme (škajola) Th_skajola




    Ovo je osnovna hrana za ptice, njena struktura je brašnasta.
    U usporedbi s ljudskom prehranom, to je kao "kruh za ptice".

    Sadrži jako puno škroba (hrana stanicama), proteina i glutena.

    Ne sadrži mast uopće, jako je korisno za građu organizma, pogotovo za razvoj kostiju i perja.

    Njega u hrani može biti neograničeno, jer ne deblja, ptica ga može jesti koliko hoće.

    Samo svjetlo sjeme nikad ne valja davati, jer nema ništa masnoća, i ptica koja jede samo svijetlo sjeme početi će osjećati nedostatak masnoća već nakon par dana i napuhati se.

    Čak i kad se ptica stavlja na najstrožu dijetu, masne hrane treba biti NAJMANJE 20%, a ostalo, čak 80%, može biti škajola.

    Uobičajen - ne dijetalni - omjer škajole u hrani kod grdelinaša je od 20-50%, a kod uzgajivača drugih ptica (kanarinci, verduni, faganeli) od 50-80%

    Grdelini je ne vole baš, i malo teže ih je prisiliti da je zavole - jest će je samo ako nema ništa drugo, dok se ne naviknu na nju.


    NASTAVIT ĆE SE.
    emirgrdelin
    emirgrdelin


    Broj postova : 167
    Location : Mostar
    Registration date : 07.01.2013

    Svijetlo sjeme (škajola) Empty Re: Svijetlo sjeme (škajola)

    Postaj by emirgrdelin sub 26 sij - 20:59

    U mene moji ja im dadnem mjesanice pojedu sve samo ostane skajola ja necu namjerno da dajem novu nakon duzeg vremena jedu je al ne bas Smile

      Sada je: pet 26 tra - 20:13.