Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    riberi
    riberi


    Broj postova : 182
    Age : 58
    Location : zenica
    Registration date : 09.02.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by riberi pon 8 vel - 18:42

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 8 vel - 21:14

    riberi je napisao/la:

    Čija je ovo mašina?
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by brabus pon 8 vel - 22:01

    mašina za mljevenje Basketball
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel pon 8 vel - 23:00

    brabus je napisao/la:mašina za mljevenje Basketball

    Koliku ocjenu po STP-u može dobiti ova dzija (1 - 5)?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 8 vel - 23:42

    Ima tu još onih koji se razume u dzije.Neka ocjene.Ja ću na kraju.Nemojte se sad sakrivat.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO pon 8 vel - 23:56

    evo ja ču ti odgovorit.ta zija po STP nemoze niti proč,zašto?zija je neispravna,nategnuta,boja nije dobra,kraj je zadebljan.jednom rječju neispravna.to je moje mišljenje o ovoj ziji.znači nebi se mogla ocijeniti,ali da nebi bilo sad ja ovo i ono pa ču bit skroman i dat 2 da neide na popravni.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by seadriver uto 9 vel - 0:24

    ma to nista ne valja
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 9 vel - 0:34

    neznam ciji je tic,i dali ce se ribar ljutiti zbog komentara,ali svaki komentar se moze obrisati.

    ovako, komplet snimka mi je sumljiva,tic se javlja pa stane , ziju stavi na totalno neocekivano mjesto i zija mi je skroz neprirodna,bez luka,boja zije,kao da fali tonova u kraju verse tj. na pocetku zije. Imam osjecaj kao da je sve isprekrajano i nadodavano.

    Ako grijesim,onda jos bolje.

    PS. ovo je meni bolje,isto je u reberiovom folderu, na 3:3 - 3:6 , lijepo i cisto jednostruko,ne bas i najbolja zija ali za mene bolje od ovog gore. (ostalo nekomentarisem,samo dio koji sam naveo,cuo sam i czzz strile cjacja ali to nema veze)



    riberi
    riberi


    Broj postova : 182
    Age : 58
    Location : zenica
    Registration date : 09.02.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by riberi uto 9 vel - 1:30

    ovo je cd iz sinja.nije ovo ništa moje .samo sam onako stavio link da se čuju mišljenja.taj cd imam par godina a i mnogi ga imaju i rade sa njim .pa ko voli nek izvoli .a svi komentari se uvažavaju.navalite.napomena.ovoj miksanoj batudi su u sinju nabili cijenu i reputaciju.ni ja ne znam zašto,a na nama je da damo ocjenu.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 9 vel - 1:35

    čuvena sinjska batuda 2 Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 9 vel - 2:18

    DOMO je napisao/la:evo ja ču ti odgovorit.ta zija po STP nemoze niti proč,zašto?zija je neispravna,nategnuta,boja nije dobra,kraj je zadebljan.jednom rječju neispravna.to je moje mišljenje o ovoj ziji.znači nebi se mogla ocijeniti,ali da nebi bilo sad ja ovo i ono pa ču bit skroman i dat 2 da neide na popravni.

    Nema tu sad ja ovo i ono, nego se lijepo izrazi svoje mišljenje i to je to. Hvala na komentaru ove dzije. Mislim da je vrijeme da grdelinaši stanu na loptu i počnu normalno razgovarati. Do sada smo svi mogli pročitati tko šta voli (koja tradicija) i bez obzira na nečije komentare priča ide dalje tako da nema potrebe da se dižu tenzije.

    Kakva je dzija koju ima Jilguero BiH 2 koji je postavljen na video clipu ispod? Može li također ovako jedan detaljan komentar ove dzije? Volio bi da mi netko napiše otkuda je ova ptica?

    I na kraju koja je po vama najbolja dzija po STP-u koja je postavljena na forum? Da li je to salama ili neki drugi tić?

    Hvala svima
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 9 vel - 11:42

    Na oba snimka zija je skoro ista zastruze,nema boju i sto je primjetio mester DOMO na kraju je deblja.

    Ovakvi slicne batude koje ljudi iz Sinja drze postoje sa mnogo boljom i ljepšom zijom.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 9 vel - 13:32

    Baltic, zija na videu BH2 , poredeci sa zijama sa tvog drugog videa, koje su mnogo krace , moze da prodje,i bolja je od ribarovog prvog videa,bar za mene. Ali u ovim stvarima sve zavisi i od kvalitete zvuka.

    Sve ovo dosada sto je postavljeno, ispalo bi zalosno kada bi postavio svog bastarda sa trenutnom pjesmom, zija je takva da je ja nisam cuo ciscu i bolju(osim salame), udara duplo i onda vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuu , ali kad je digne , imas sta cut, cini ti se da se zemlja pomjeri za 180 stepeni. Interesatno je to da on to pjeva sada u ovo doba godine u hladnoj prostoriji,sacekat cu jos malo pa cu snimiti i postaviti, i stavit cu ovaj tekst od danas u citat da nebude "rekla kazala". (a obicni bastard,majora i border kanarinke,nijedno ni drugo nisu kvalifikovani pjevaci)


    Zadnja promjena: EUMOx; uto 9 vel - 17:09; ukupno mijenjano 1 put.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL uto 9 vel - 13:38

    EUMOx je napisao/la:Baltic, zija na videu BH2 , poredeci sa zijama sa tvog drugog videa, koje su mnogo krace , moze da prodje,i bolja je je od ribarovog prvog videa,bar za mene. Ali u ovim stvarima sve zavisi i od kvalitete zvuka.

    Sve ovo dosada sto je postavljeno, ispalo bi zalosno kada bi postavio svog bastarda sa trenutnom pjesmom, zija je takva da je ja nisam cuo ciscu i bolju(osim salame), udara duplo i onda vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuu , ali kad je digne , imas sta cut, cini ti se da se zemlja pomjeri za 180 stepeni. Interesatno je to da on to pjeva sada u ovo doba godine u hladnoj prostoriji,sacekat cu jos malo pa cu snimiti i postaviti, i stavit cu ovaj tekst od danas u citat da nebude "rekla kazala". (a obicni bastard,majora i border kanarinke,nijedno ni drugo nisu kvalifikovani pjevaci)

    Pozdrav EUMOx!

    Snimaj odmah, nema sta cekati, kad vec tako pjeva, daj malo da i mi cujemo, a lako ces poslije opet snimiti kad se digne, pa da uporedimo je l se popravio ili zaluto Smile

    Zivio!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 9 vel - 16:19

    EUMOx je napisao/la:Baltic, zija na videu BH2 , poredeci sa zijama sa tvog drugog videa, koje su mnogo krace , moze da prodje,i bolja je je od ribarovog prvog videa,bar za mene. Ali u ovim stvarima sve zavisi i od kvalitete zvuka.

    Sve ovo dosada sto je postavljeno, ispalo bi zalosno kada bi postavio svog bastarda sa trenutnom pjesmom, zija je takva da je ja nisam cuo ciscu i bolju(osim salame), udara duplo i onda vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuu , ali kad je digne , imas sta cut, cini ti se da se zemlja pomjeri za 180 stepeni. Interesatno je to da on to pjeva sada u ovo doba godine u hladnoj prostoriji,sacekat cu jos malo pa cu snimiti i postaviti, i stavit cu ovaj tekst od danas u citat da nebude "rekla kazala". (a obicni bastard,majora i border kanarinke,nijedno ni drugo nisu kvalifikovani pjevaci)

    EUMOx pusti ti nama naj bolju turu od salame da njega mozemo komentarisati pa če mo onda kad staviš svog basarda uporediti.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 9 vel - 17:31

    Opet smo se uvatili ocjenjivanja i komentiranja nekih prepravljenih snimki.To nije to.Radije stavite nešto snimljeno uživo,makar sa interneta.Pa onda možemo komentitati što valja ,a što ne bez ikakve nervoze i stvaranja tenzija.
    Jedini je Domo dao svoj komentar dzije i dao ocjenu.Poklonjena dvojka.Hmm.
    Slažem se da ta dzija ima mana,ali da joj baš treba pokloniti prolaznu ocjenu to se ne slažem.I to kaže čovjek koji nas desetak stranica prije poziva da budemo realni.Pa budimo onda realni(kad saberemo situaciju na terenu danas)i vrednujmo tiće po istim kriterijima bez obzira čije su.
    Dzija jest nategnuta,nije ni neka visina(kolombar),ali ga ipak ima,Nije ni neka boja,Ali ima određenu dužinu.Ne fali baš previše slova.Boju ne smatram greškom.Jer po tome ispada da baritonska dzija savršene izvedbe nebi mogla biti odlična.S time se ne slažem.Jedino ako se radi o dvije dzije potpuno identične,a različite boje prednost treba dati lirskoj.Jednostavno ne možemo dziju koja ima neku manu odmah proglašavati neispravnom (bezvrijednom),jer takvih je 99,99 %.Što nam onda ostaje?Zato i postoje ocjene od 1 do 5.I imamo još i one koje nazivamo prava pravcata,kakve više i ne postoje,već samo predstavljaju jedan zamišljeni ideal prema kojem se ravnamo.
    Ja bi dziji jilguero 7 ,a i ovoj bh 2 dao ocjenu -3.Mislim da je to realno.
    A kada bi na osnovu snimke birao boljeg tića onda bi to bio onaj prvi,zato što je čist.I uzmimo u obzir da se radi o snimkama.U stvarnosti to sigurno bolje zvuči.

    P.S. volio bi i da se drugi ljubitelji pjeva uključe u komentiranje,a ne da samo čekaju što će ko napisat.


    Zadnja promjena: MARIN; uto 9 vel - 17:35; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 9 vel - 17:32

    Neka SINA, hocu jos da sacekam,planiram ga snimit vani da se necuju druge ptice jer ovako se mjesa jos 12 tica,sada su svi zajedno u jednoj prostoriji,polako idem sa temperaturom i svjetlom za parove,nebi ga sada unosio sa +10 na +25, niti vani na -6 , a nevjerujem da ce se u martu sta pogorsati,jedino moze povecati strile a ja i nekazem da toga nema,samo zija i pletivo su kao sto sam i rekao pa se nadam da ce tako i ostati.

    Baltic, taj snimak ima svako na ovom forumu,ja sam samo nesto malo tehnicki preuredio za skolovanje radi lakseg ucenja. Evo ti zije od bastarda : vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuuuuu Cool , da nekazem sad da je ostrija od ove na CD-u,ali kad cujes daces komentar. Imam i zenku sa pletivom i zijom,to sam ti ja mislim pricao,pokupila sa CD-a,samo ima zenski glas Smile ... sta jos imam i sta je ko primio,znat cu uskoro pa kad bude vrijeme objavljujem.

    Samo jos da kazem jednu stvar,ovo jos nije ono sta imam planu,a to je odvojiti mlade tice i pruziti im uslove skolovanja od prvog dana,i tu ocekujem nesto vise,ovo gore se sve desilo spontano i sve je bilo potaknuto nekim komentarima sa ovog foruma,ja sam tu,tu su moji tekstovi,ja cu ih licno kopirati i postaviti zajedno sa svojim materijalima.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 9 vel - 17:44

    EUMOx je napisao/la:Neka SINA, hocu jos da sacekam,planiram ga snimit vani da se necuju druge ptice jer ovako se mjesa jos 12 tica,sada su svi zajedno u jednoj prostoriji,polako idem sa temperaturom i svjetlom za parove,nebi ga sada unosio sa +10 na +25, niti vani na -6 , a nevjerujem da ce se u martu sta pogorsati,jedino moze povecati strile a ja i nekazem da toga nema,samo zija i pletivo su kao sto sam i rekao pa se nadam da ce tako i ostati.

    Baltic, taj snimak ima svako na ovom forumu,ja sam samo nesto malo tehnicki preuredio za skolovanje radi lakseg ucenja. Evo ti zije od bastarda : vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuuuuu Cool , da nekazem sad da je ostrija od ove na CD-u,ali kad cujes daces komentar. Imam i zenku sa pletivom i zijom,to sam ti ja mislim pricao,pokupila sa CD-a,samo ima zenski glas Smile ... sta jos imam i sta je ko primio,znat cu uskoro pa kad bude vrijeme objavljujem.

    Samo jos da kazem jednu stvar,ovo jos nije ono sta imam planu,a to je odvojiti mlade tice i pruziti im uslove skolovanja od prvog dana,i tu ocekujem nesto vise,ovo gore se sve desilo spontano i sve je bilo potaknuto nekim komentarima sa ovog foruma,ja sam tu,tu su moji tekstovi,ja cu ih licno kopirati i postaviti zajedno sa svojim materijalima.

    EUMOXs pusti tu turu sto ti je skinuo basatrd da znamo otprilike sta ce mo cuti.

    Govorim iz razloga toga sto ti mislis da je to tura od salame .
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO uto 9 vel - 18:15

    https://www.youtube.com/watch?v=Axco4Z570jw
    evo opet sam malo snima bastarda,još neče da se pusti u pismu da ga mogu malo duze snimit al evo štaje tu je,pa pucajte
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 9 vel - 18:56

    baltic je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Neka SINA, hocu jos da sacekam,planiram ga snimit vani da se necuju druge ptice jer ovako se mjesa jos 12 tica,sada su svi zajedno u jednoj prostoriji,polako idem sa temperaturom i svjetlom za parove,nebi ga sada unosio sa +10 na +25, niti vani na -6 , a nevjerujem da ce se u martu sta pogorsati,jedino moze povecati strile a ja i nekazem da toga nema,samo zija i pletivo su kao sto sam i rekao pa se nadam da ce tako i ostati.

    Baltic, taj snimak ima svako na ovom forumu,ja sam samo nesto malo tehnicki preuredio za skolovanje radi lakseg ucenja. Evo ti zije od bastarda : vizli vizli vizlijuuuuuuuuuuuuuu Cool , da nekazem sad da je ostrija od ove na CD-u,ali kad cujes daces komentar. Imam i zenku sa pletivom i zijom,to sam ti ja mislim pricao,pokupila sa CD-a,samo ima zenski glas Smile ... sta jos imam i sta je ko primio,znat cu uskoro pa kad bude vrijeme objavljujem.

    Samo jos da kazem jednu stvar,ovo jos nije ono sta imam planu,a to je odvojiti mlade tice i pruziti im uslove skolovanja od prvog dana,i tu ocekujem nesto vise,ovo gore se sve desilo spontano i sve je bilo potaknuto nekim komentarima sa ovog foruma,ja sam tu,tu su moji tekstovi,ja cu ih licno kopirati i postaviti zajedno sa svojim materijalima.

    EUMOXs pusti tu turu sto ti je skinuo basatrd da znamo otprilike sta ce mo cuti.

    Govorim iz razloga toga sto ti mislis da je to tura od salame .

    Evo grafa od dzije kako je to salama izvodio. Lijepo se vide sva slova! Very Happy A isto tako se može vidjeti i kolombar.

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Dzija-salama
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 9 vel - 18:59

    baltic je napisao/la:EUMOXs pusti tu turu sto ti je skinuo basatrd da znamo otprilike sta ce mo cuti.

    Govorim iz razloga toga sto ti mislis da je to tura od salame .

    baltic, morao bi uzeti cd pa izsjecati turu po turu, cuces duplo pletivo sa zijom, poslusaj ono troduplo od salame i tu je slicnost samo je duplo. Zija je "libo vagla"

    Carduel , Blaze Media Pro ?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 9 vel - 19:29

    EUMOx je napisao/la:
    Carduel , Blaze Media Pro ?

    Ne, CoolEdit Pro.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 12 vel - 0:34

    Ovo je prva tema koja je probila broj od 20000 posjeta.A evo već i 21000.Pa što ako se nekad i posvađamo?To znači da nam je stalo i da smo strastveni u ovom čime se bavimo.Mislim da drukčije nebi ni valjalo.Živija king svih ptica.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 13 vel - 0:21

    MARIN je napisao/la:Ovo je prva tema koja je probila broj od 20000 posjeta.A evo već i 21000.Pa što ako se nekad i posvađamo?To znači da nam je stalo i da smo strastveni u ovom čime se bavimo.Mislim da drukčije nebi ni valjalo.Živija king svih ptica.

    primjetio sam da vecina sada hoce da izvodi bastarde, mozda je ovaj moj tekst gore privukao paznju na to , ja uobste nisam
    isao na to da dobijem bastarda pjevaca nego sam isao samo 1 gnjezdo sa ciljem da dobijem sto vise zenki koje su kako sam dosta puta cuo odlicne medicinaske sestre (ako bi zatrebalo). Preporucujem svima,u prvi plan staviti parenje king i kraljice(kako ih marin nazva), a sporedno tome ko zeli izvuci bastarda moze ali ipak bastard je bastard,a kralj je kralj Cool
    riberi
    riberi


    Broj postova : 182
    Age : 58
    Location : zenica
    Registration date : 09.02.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by riberi čet 18 vel - 1:51



    Question

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 36 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 22:45.