Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+48
zoran ptice pjevice
branimirf
komiza
crv
DAMIAN
ERVINO
brabus
9a2y
zoranV
refa95
krnjolac
topaz
CASPER
vansal
Carduel
antonio
ikayke
DOMO
twins
Zvrcko
Sina BL
ssarava1
prco999
Belobradi
baltic
riberi
alann
ticar
Boban NA
Dean
seadriver
krele
lord189
kreso
Senior
japirko1
DjordjeVet
Merlo
malinois
bocka
Dax BG
franeperuzovic
PESTI
saso78
xyz
Miljenko
zvrcko sen
MARIN
52 posters

    ŠKOLA PJEVA

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic ned 18 lis - 15:16

    Ma ljudi to sta pjeva tic u versi to nije da nije bitno nego se moze tolerisat dosta toga .Bitno je kad je tic u versi da se primjeti da ide na batudu i nadati je se da ce je pjevat i kad se digne u formu.E sad kad je u formi tad bi treblo da ima sto manje šporke to jest da pjeva sto česce batudu.I jos ako ima 2-3 batude i njih menja pa dje mu je onda kraj. Pa neka malo i zasere pa jel tako ili nije Smile
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar ned 18 lis - 20:29

    baltic je napisao/la:Ma ljudi to sta pjeva tic u versi to nije da nije bitno nego se moze tolerisat dosta toga .Bitno je kad je tic u versi da se primjeti da ide na batudu i nadati je se da ce je pjevat i kad se digne u formu.E sad kad je u formi tad bi treblo da ima sto manje šporke to jest da pjeva sto česce batudu.I jos ako ima 2-3 batude i njih menja pa dje mu je onda kraj. Pa neka malo i zasere pa jel tako ili nije Smile

    balticu niko nije reka da to piva tvoj tić nego na cd ima grešaka,a budeš li ih sa takvim učio imat če i oni.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO ned 18 lis - 21:18

    Pozdrav svima.Ja ču opet ponovit tič koji je snimljen na cd je čist i nema ca ca ca i to na cd u nije ca ca tipično da čujete tiča uzivo onda bi znali da to nije ca ca.Imam tiča snimljenog na kameri i nemogu ga trenutno stavit na forum jer ne mogu nač usb kabel za kameru,al rijesit ču to i pustit ču snimku.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI ned 18 lis - 22:09

    https://www.youtube.com/watch?v=GAjsYC-UxCo

    Moja tri pivača kad ih skupim .To sam ovo ljeto snimio mobitelom .
    Tu grdelin pokaže i dobro i loše.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic ned 18 lis - 22:45

    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Ma ljudi to sta pjeva tic u versi to nije da nije bitno nego se moze tolerisat dosta toga .Bitno je kad je tic u versi da se primjeti da ide na batudu i nadati je se da ce je pjevat i kad se digne u formu.E sad kad je u formi tad bi treblo da ima sto manje šporke to jest da pjeva sto česce batudu.I jos ako ima 2-3 batude i njih menja pa dje mu je onda kraj. Pa neka malo i zasere pa jel tako ili nije Smile

    balticu niko nije reka da to piva tvoj tić nego na cd ima grešaka,a budeš li ih sa takvim učio imat če i oni.
    Hm da hoce Domo to sredit pa pustiti video klip.Vjeruj ticar promjenio bi misljenje iste sekunde.Normalno kad se digne u formu da mi to ponavlja non stop nebi ga niko drzo ali u versi kad pravi prelaz na drugo pletvo to je sasvim normano.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar pon 19 lis - 5:10

    baltic je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Ma ljudi to sta pjeva tic u versi to nije da nije bitno nego se moze tolerisat dosta toga .Bitno je kad je tic u versi da se primjeti da ide na batudu i nadati je se da ce je pjevat i kad se digne u formu.E sad kad je u formi tad bi treblo da ima sto manje šporke to jest da pjeva sto česce batudu.I jos ako ima 2-3 batude i njih menja pa dje mu je onda kraj. Pa neka malo i zasere pa jel tako ili nije Smile

    balticu niko nije reka da to piva tvoj tić nego na cd ima grešaka,a budeš li ih sa takvim učio imat če i oni.
    Hm da hoce Domo to sredit pa pustiti video klip.Vjeruj ticar promjenio bi misljenje iste sekunde.Normalno kad se digne u formu da mi to ponavlja non stop nebi ga niko drzo ali u versi kad pravi prelaz na drugo pletvo to je sasvim normano.

    ma imam ja taj cd i svi su kod mene taj dio otkinuli.,jesi poslušao dio koji sam postavio.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko pon 19 lis - 9:09

    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Ma ljudi to sta pjeva tic u versi to nije da nije bitno nego se moze tolerisat dosta toga .Bitno je kad je tic u versi da se primjeti da ide na batudu i nadati je se da ce je pjevat i kad se digne u formu.E sad kad je u formi tad bi treblo da ima sto manje šporke to jest da pjeva sto česce batudu.I jos ako ima 2-3 batude i njih menja pa dje mu je onda kraj. Pa neka malo i zasere pa jel tako ili nije Smile

    balticu niko nije reka da to piva tvoj tić nego na cd ima grešaka,a budeš li ih sa takvim učio imat če i oni.
    Hm da hoce Domo to sredit pa pustiti video klip.Vjeruj ticar promjenio bi misljenje iste sekunde.Normalno kad se digne u formu da mi to ponavlja non stop nebi ga niko drzo ali u versi kad pravi prelaz na drugo pletvo to je sasvim normano.

    ma imam ja taj cd i svi su kod mene taj dio otkinuli.,jesi poslušao dio koji sam postavio.

    Ticar, nesto mi odje nije jasno???? scratch

    Ova tvoja kratka snimka definitivno ima deformirani "cja", nesto izmedju "ciu/ciju". i kao takvo moze se smatrati greskom odnosno nesto sto nije svojstveno pjevu grdelina.

    Drugu originalnu snimka, CD, onu od Dome (8 min), da li to ono sto si meni (dio?)poslao? Ta je isti pjev, i ima iste greske.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG pon 19 lis - 11:33

    Pesti, bas si L A V !!! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pon 19 lis - 12:08

    Neloša tica...malo oono prikraju zasere..al stvarno je nelosa
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 20 lis - 4:00

    Moja tri pivača kad ih skupim .To sam ovo ljeto snimio mobitelom .
    Tu grdelin pokaže i dobro i loše.

    Pesti, jel ono kratka zija na kraju u tice što se žesti na drugog štiglića?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 20 lis - 10:58

    Carduel je napisao/la:
    Moja tri pivača kad ih skupim .To sam ovo ljeto snimio mobitelom .
    Tu grdelin pokaže i dobro i loše.

    Pesti, jel ono kratka zija na kraju u tice što se žesti na drugog štiglića?

    Kratka i ravna , nema ni glavu ni rep samo sredinu.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 20 lis - 11:15

    Ma imam ja taj cd svi su kod mene taj dio otkinuli. ticar stvar je u tome sto ti sa ovim pjevom ako mislis radit pocinjes od snimke pa mozes da kidas snimku kako hoces.Dok kod mene je druga situacija kod mene to na cd-u pjevaju grdelini i ne mogu ja tu da menjam nista .Mogu ja da pustam izrezanu snimku ali nema tu nekog uspjeha kad stari stoji sa njima na polici. Da pokusam samo sa snimkom veoma male sanse da nauce a ziju pogotovo tesko.Zato mislim nemam ja tu sta kidati kad mi stari pjevaju tako!
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG uto 20 lis - 13:12

    Evo drustvo videli smo svi ptice koje su dosad imali forumasi za pokazati... Voleo bih da mogu i ja da se ukljucim ali nemam nista za pokazati niti u vlasnistvu Sad Crying or Very sad . Moram jos jednom skinuti kapu dvojici , a to su MARIN i PESTI. Svaka cast drugari! cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI uto 20 lis - 16:53

    Hvala Dax !

    Jednom češ i ti imati grdeline za pokazati , znanje ti ne manjka jedino se trebaš odlučiti hočeš li ponovo držati grdeline.
    Što se mene tiče nastojim OTVORENO POKAZATI koliko u uzgoju toliko i u pjevu .Ono što pišem je moje osobno iskustvo i znam da se svi neče složiti sa mojom pisanom rječi ali jedan dio hoče i ako je bilo što nekome moglo pomoči po pitanju grdelina meni je to največa nagrada.
    Tema je veoma popularna a razmišljanja jako različita .Povremeno se treba uključiti u diskusiju svatko koga tema zanima , nema loših grdelina loše je kad se nekoga vrjedja zbog ptica.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG uto 20 lis - 17:10

    Tako je Pesti, svaka ti stoji.
    Ne mogu se odluciti ni za sta drugo sem njih (grdelina), jedino sto bi volio se oprobati sa azijskim podvrstama cisto iz radoznalosti. Htio bi oprobati ukrstanje izmedju nasih i azijskuh da vidim kakve bi to rezultate donijelo, a moram da nadjem semu za dobijanje krnjolca vec jednom. To su 2 najbitnije stvari koje me licno "muce" i ne daju mira. Sto se tice pjeva o tome smo vec razgovarali, mislim da sam nasao predio gdje niko ne lovi u radijusu od 300km2 i slusao sam ocaka sasvim slucajno pocetkom maja. Idem dogodine na slusanje ponovo pa cu te kontaktirati povodom toga. Cini mi se da je onaj "pravi" i ako bude tako, odatle cu "crpsti" pocetnu bazu za ptice pjeva. Ne mislim uzimati ocaka jer se tome stvarno protivim, vec mlade. Za ucitelja se nadam da ce biti nekih ponuda od proverenih mahera, makar sa ravnom zijom, jer za pocetak je dobro nesto i sa solidnom osnovom. Sto se tice CD-ova, toga ima na tone, a opremu sam vec navukao kao veverica orahe za zimu.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sri 21 lis - 2:52

    Dax, nisam siguran da ces krizanjem Himalajskog i majora (ili domaceg balcanika) dobit ista interensantnog ili dobrog. Ovdje su bili na prodaju krizanci himalajskog i sibirskog, izgledaju kao svijetliji sibirski (losije boje, nesto manji), a pjesma im je nesto izmedju ove dvije podvrste.
    Mene vise zanima krizanac Himalajskog i kanarinke.

    Da li postoji uopce genetika koja bi diktirala "krnjolca"?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI sri 21 lis - 19:18

    Da li postoji uopce genetika koja bi diktirala "krnjolca"?

    Dvije godine ciljano pokušavam dobiti mladog krnjolca ,a ovu godinu je čak sa kčerkom imao mlade .......NULA BODOVA.
    Zanimljivo je što grdelin (bilo koji)sa kanarinkom bez problema daje baštarde sa vjencom od krnjole , dok u svojoj vrsti to ostaje SLUČAJNOST.(DUPLO RECESIVAN ????????)
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG čet 22 lis - 15:17

    Question affraid vrag ce ga znati... Mislim za krnjolca.
    Miljenko...
    Hvala na brizi najiskrenije, ali dovoljno sam lud da to moram isprobati sam. Otkad sam pre 10-ak godina upoznao pticara koji daje mladim zenkama bastarda muske hormone, da bi prevario potencijalne kupce (pocinju da cavrljaju) i uzeo novac od istih-uzdam se licno u svoja dostignuca i istrazivanja. Naravno, nekoliko meni dobro poznatih strucnjaka i kolega uvazavam do neba. To za azijske i nase... To spada jos u fazu "zelja" ako si me shvatio.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic čet 22 lis - 18:51

    Dax bg imam ja šemu za krnjolca napisaću ti na stranici parenje grdelina Smile Što se tice školovanja mladi grdelina dali je moguće skolovati mlade grdeline a da ne gledaju ucitelja i da nije sa njuima na polici.Danas sam razgovaro sa svojim prijateljom i rekao mu svoje misljenje da je to vrlo tesko da kopiraju ucitelja a da ga ne vide.Ali on misli da to nema veze pa dali neko ima bolje iskustvo sa školovanjem mladi a da ne gledaju učitelja ?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 24 lis - 0:17

    baltic je napisao/la:Dax bg imam ja šemu za krnjolca napisaću ti na stranici parenje grdelina Smile Što se tice školovanja mladi grdelina dali je moguće skolovati mlade grdeline a da ne gledaju ucitelja i da nije sa njuima na polici.Danas sam razgovaro sa svojim prijateljom i rekao mu svoje misljenje da je to vrlo tesko da kopiraju ucitelja a da ga ne vide.Ali on misli da to nema veze pa dali neko ima bolje iskustvo sa školovanjem mladi a da ne gledaju učitelja ?

    O ovome sam više puta pisao ,a ponoviću još jednom.Ne tvrdim da je nemoguće da mladi nauče od učitelja kojeg ne vide ,ali sam sasvim siguran da bolje uče od onog kojeg vide.U to sam se više puta uvjerio.Najbolje je kad je učitelj makar dio dana među njima u polici.Kad je u modi najbolje je da je stalno s njima,a kad je u formi to nije moguće stalno ,jer ga treba širiti kako nebi išao u modu.Kad ga zbijemo držimo ga među mladim.
    Ukoliko se među mladima u polici nalazi stara ptica,makar bila u modi,a van police ptica u formi koja pjeva po čitav dan,ne sjećam se da mi se kad dogodilo da nauči od onog van police.Ako išta nauči nauči od onog koji je s njom u istom redu.To je vrlo lako uočiti ako se ne radi o istom pjevu koji ima onaj u polici i onaj van nje.Poslušamo mlade i odmah znamo za kim su išli.Ukoliko se radi o istom pjevu ne možemo znati koji je onaj pravi,a uostalom nije nas ni briga.Cilj je postignut.Ali vjerujte onaj od kojeg uče onaj je u polici.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG sub 24 lis - 12:09

    Hajde Baltic napisi.
    Vezano za skolovanje bez ucitelja vidim spanjolci pokazuju neke njihove totalno izolovane (zvucno)kutije za skolovanje stiglica Question Ne znam ljudi, trebao bi neko i to probati od nasih, jer ja koliko vidim oni sta ganjaju u pjevu vec imaju. Najbolja verzija kutije kosta 180 eura (PVC prozorce sa zvucnikom i ventilatorom, a sanduce je napravljeno od drveta.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sina BL sub 24 lis - 12:35

    Pozdrav ljudi, narocito Dax!

    Ja bih malo prokomentarisao ove zvucno izolovane kutije, jer se po pitanju skolovanja mladih sa ili bez gledanja ucitelja u potpunosti slazem sa MARIN-om...

    Ja bih rekao da ove PVC kutije uglavnom sluze da u njima cuvaju stare ptice, tj. ucitelje, ili proslogodisnje tice, da u te kutije nikad ne idu mladi koji tek uce pjesmu, nego oni koji "utvrdjuju gradivo" ili stari kad su u modi ili nakon nje, pa im onda u tim kutijama pustaju ponovo sve da ne skrenu s pravog puta...

    Takodje, vjerovatno ih u tim kutijama drze u polumraku ili mraku, da bi tempirali ulazak u formu itd...

    Uglavnom, moje misljenje po pitnju kutija : one sluze za "utvrdjivanje gradiva" ucitelja ili starijih(proslogodisnjih) tica koji imaju potencijala. Ne bih rekao da se u njih stavlja mladi tic da uci pjesmu. To vjerovatno ide po metodi koju je MARIN vec detaljno objasnio...

    Pozdrav!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic sub 24 lis - 15:50

    Dax BG je napisao/la:Hajde Baltic napisi.
    Vezano za skolovanje bez ucitelja vidim spanjolci pokazuju neke njihove totalno izolovane (zvucno)kutije za skolovanje stiglica Question Ne znam ljudi, trebao bi neko i to probati od nasih, jer ja koliko vidim oni sta ganjaju u pjevu vec imaju. Najbolja verzija kutije kosta 180 eura (PVC prozorce sa zvucnikom i ventilatorom, a sanduce je napravljeno od drveta.
    dax druze nemam ti ja iskustva sa ucenjem preko snimke.To da pustam snimku radim ali ono sto mi pjevaju vec ucitelji.Čisto sumljam da moze preko snimke da mladi nauci pogotovo ziju i ako savlada nevjerujem da ta zija ne moze imati lijepu boju.Pokuso sam ubjediti prijatelja da grijesi ako mu ucitelj nije na polici u redu sa mladima i bez ikakvi pregrada.Ali on me ubjejduje da to nema veze i on non stop stavlja neke pregrade da se ne gledaju.I bas sam cekao ovaj odgovor od ćovjeka koji se razumije i sada ću mu reći da ovo pročita i onda neka radi šta god on misli da je dobro.Ja samo mislim i žao bi mi bilo da neko ima lijepog ućitelja a ne napravi nista sa njim a bogami godina duga
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 24 lis - 18:50

    MARIN je napisao/la:O ovome sam više puta pisao ,a ponoviću još jednom.Ne tvrdim da je nemoguće da mladi nauče od učitelja kojeg ne vide ,ali sam sasvim siguran da bolje uče od onog kojeg vide.U to sam se više puta uvjerio.Najbolje je kad je učitelj makar dio dana među njima u polici.Kad je u modi najbolje je da je stalno s njima,a kad je u formi to nije moguće stalno ,jer ga treba širiti kako nebi išao u modu.Kad ga zbijemo držimo ga među mladim.
    Ukoliko se među mladima u polici nalazi stara ptica,makar bila u modi,a van police ptica u formi koja pjeva po čitav dan,ne sjećam se da mi se kad dogodilo da nauči od onog van police.Ako išta nauči nauči od onog koji je s njom u istom redu.To je vrlo lako uočiti ako se ne radi o istom pjevu koji ima onaj u polici i onaj van nje.Poslušamo mlade i odmah znamo za kim su išli.Ukoliko se radi o istom pjevu ne možemo znati koji je onaj pravi,a uostalom nije nas ni briga.Cilj je postignut.Ali vjerujte onaj od kojeg uče onaj je u polici.

    Slažem se s Marinom!

    Evo jedna zanimljivost ali učenje u volijeri. Jedne godine sam ostavio dva mlada sa dva ucitelja u volijeri cijelo vrijeme. Na proljeće sam sam primjetio nešto zanimljivo da je jedan mladi krenuo za jednim učiteljem a drugi za drugim.

    Ne znam hoćete li se složiti sa mnom ali po mom mišljenju mladima je jako važno da vide učitelja jer oni kopiranju njegova ponašanja, kretnje, načine na koji se javlja (tiho, glasno, naglasak), pa sve do pjesme. A svaki mladi će pjevati na svoj način naučenu pjesmu. Bitno je koliko su prirodno talentirani da to sve nauče i naravno otpjevaju. Imao sam slučajeva kada bi mladi iskopirali dobar dio učiteljevog pjeva ali jednostavno nisu bili u mogućnosti da bojom glasa i visinom tonova to otpjevaju. Najviše problema nalazim na vjerodostojno ispjevavanje blicjera (dzije) koja je po meni najveći problem za naučiti mlade. Mladi uglavnom imaju kratak blicjer (dziju) ili je jako piskutav(a). Kod savladavanja pletiva sam više nego zadovoljan. Mišljenja sam da mladi puno - puno lakše uče pletiva i u raznim kombinacijama nego blicjer (dziju).
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by saso78 sub 24 lis - 23:41

    Sina BL ja mislim da ova slika dovoljno dokazuje za sto se koriste kutije, ipak za skolovanje mladih...
    [img]ŠKOLA PJEVA - Page 24 Kutijazaskolovanje.th[/img]

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 24 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 19:24.