Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sub 23 tra - 8:25

    pozdrav vrabac,ja sam ti već pisao da pakleni ima veliko znanje o učenju tića.žaja je prije par godina imao naučenog sa kasete,pojela ga mačka.osobno mi je zadovoljstvo što sam ućio pjev od dotičnih.što te god interesira o pjevu pitaj paklenog.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sub 23 tra - 13:01

    ahaa.neznam ti prijatelju. koliko mi je mace reko zaja ima 3 stiglica Very Happy . stiglici su ekstra Very Happy nema tu nikakve price:D. neki mi je dan mace sluso ova 2 starca sto imam.. jedan mi je od ljudine sto mi je dao ..a jedan je uceni starac .. i mogu ti rec da je se mace pravo iznenadio kad je posluso stiglice:D. ovaj jedan mi starac ima tabala pirlit hh..pa eto kad dolazio u mostar nemoj da nenavratis da poslusaš Very Happy:D
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sub 23 tra - 13:58

    da ispravim ovo gore .TABALABA pirlit
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići ned 24 tra - 19:17

    samo tako,i SRETAN USKRS.
    avatar
    Orhan


    Broj postova : 8
    Registration date : 01.04.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Orhan čet 5 svi - 14:35

    Gosp. Toni, evo da se javim nisan bas bia tu, mene zaniamju samo ekstra grdelini koji pjevaju zivaticki pjev!! Cua san se sa Mladenom Borasom da presluša te tice pa ako on potvrdi da su OK ja san mu rekao da isplati..Hvala na info!

    Pozdrav!
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac pet 6 svi - 4:36

    prijatelju eo da se i ja ukljucim .. ovo stoje gore naveo toni da se u zaje trebaju otic poslusat stiglica .. slazem se sa tim jer su stiglice extra..da se kaze vrh Very Happy barem stosam ja dosad cuo Very Happy
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pet 6 svi - 7:50

    vrabac,pozdravi staroga i pincu.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići čet 26 svi - 20:21

    gospodine Orhan kad će snimak ,ja poludi od čekanja Very Happy
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by baltic pet 27 svi - 10:40

    Evo 23 stranice ispisane a jos nismo culi ni CI CI od Zivatickog pjeva Sad
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by DAMIAN pet 27 svi - 12:04

    Hahahaha! Ispisano ih je 150 na STP-u pa nismo čuli nijednog!!!!! Smile
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by klapa-sinj pet 27 svi - 12:12

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pet 27 svi - 12:57

    klapa-sinj je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=Ig4hOxvw-Jw&feature=mfu_in_order&list=UL Ali damjane nije to po STP-u.

    Kako galebovi lijepo pjevaju u pozadini! Very Happy
    avatar
    Orhan


    Broj postova : 8
    Registration date : 01.04.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Orhan uto 31 svi - 14:06

    Gospon Toni,
    Ja san prije par dana pustia ona dva neznan sta im se desilo (valjda upale) poceli se napuhivati, stavlja san andol ali nije pomagalo pa sam im otvorio vrata nek si probaju naci ljeka u prirodi a od srca mi ih je za!
    Javio sam Mladenu Borasi ti ga znaš on je iz MOstara da mi nadje slicne ovima sto sam imao jer su uistinu bili posebni u pjevu..

    Pozdrav!
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 31 svi - 18:57

    priajtelju orhan ovo su neke izmisljotine Very Happy vidi i budala Very Happy bolje receno niste ni imali ta dva stiglica Very Happy..a i price da je toma vama prodo te stiglice.. nije toma ni imo te pjevace neke glupe mostarske price Very Happy
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac uto 31 svi - 20:20

    nemisllim nista osobno lose o vama gospon orhan..al nasluso sam se ja ti prica.. svake godine svi oni imaju po 5 pjevaca i dode sezona nidje jednog .. POzzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel uto 31 svi - 20:49

    Pozdrav svima!

    Ne znam zašto nitko ne želi postaviti snimak žvatićkog pjevača na forum?

    Evo imam nešto malo u svojoj arhivi pa ću i postaviti.

    Blatar iz prošlog stoljeća

    Ovo se može uzeti u obzir kad se slušaju današnji "žvatićki pjevači" - trenutno znam za dva tića koji pjevaju ovaj pjev. Svi ostali imaju samo neke fragmente ovog pjeva i skupo se prodaju.

    Što se tiče gospodina Orhana, čovjek ima potpuno pravo da postavi pjev svojih ptica ili ne tako da u to ne treba ulaziti. A s druge strane ako su ptice tako kvalitetne, sam čin puštanja istih u prirodu i samim time ako se oporave znači da će te ptice prenijeti tu pjesmu na mlade naraštaje koji dolaze. Uglavnom pohvalno! Pozzz
    avatar
    Orhan


    Broj postova : 8
    Registration date : 01.04.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Orhan uto 31 svi - 21:40

    Ja ne ulazim u te vase Mostarske price zaista me nije briga ali cini mi se da se previse digla prasina oko dva grdelina... Ja ih nisan osobno preuzeo od gospon Tome samo sam spremio novac a od koga kod su kupljene nije me briga sve je islo na povjerenje preko Mladje Borasa koji je slusao te ptice... Nisam barem se nadam niti jednom postu napisao da se radi o pjevacima ili ne..Ja zaista nisam kompetentan da dajem neke ocijene za pjev pogotovo Hercegovacki ali mi se taj pjev nekako svidja usao mi je u uho i prepoznam ga. Sad dok pisem ovaj post nekako mi je drago sto su ptice na slobodi i da si su nasle lijeka a ostlao je sve nebitno..U buduce kad kupim neku pticu iz hercegovime biti ce samo moja tajna...Pozdrav svima ..
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Said_the_great uto 31 svi - 21:53

    eee nek smo i ovo docekali cheers
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 1 lip - 0:23

    slazem se sa svim stosi reko carduel. cojvek imas potpuno svoje pravo ako nece da ptice postavi i slicno.. samo me je malo zacudilo da su se razbolile i pustene..a velike se pare dale za njih Smile.to me podjestilo na neke price sto mi je jedan stari pticar prico .. kako su jedne veceri skupljalii se u jednom kaficu .. i pricali o pticama razni pticari iz mostaru su tu dolazili uglavnom..tu se vecer pricalo o jednom stiglicu stoje uhvacen u gorancima i pricalo se citavu vecer pjeva ovo pjeva ono.. i ae to proslo i sutradan ajmo ga poslusta tog stiglica .. kad ce ovaj nema ga pojo ga mis HAHA Very Happy... Ja sam iz mostara i sve to Very Happy al ima ovi stari pticara Very Happy sto puno nadodaju neistine i gluposti Very Happy i ovo gore stosam napiso.. svake godine imaju po 5 pjevaca dode sezona nidje stiglica Very Happy ..POZ SVIMA !
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 1 lip - 1:00

    vrabac je napisao/la:slazem se sa svim stosi reko carduel. cojvek imas potpuno svoje pravo ako nece da ptice postavi i slicno.. samo me je malo zacudilo da su se razbolile i pustene..a velike se pare dale za njih Smile.to me podjestilo na neke price sto mi je jedan stari pticar prico .. kako su jedne veceri skupljalii se u jednom kaficu .. i pricali o pticama razni pticari iz mostaru su tu dolazili uglavnom..tu se vecer pricalo o jednom stiglicu stoje uhvacen u gorancima i pricalo se citavu vecer pjeva ovo pjeva ono.. i ae to proslo i sutradan ajmo ga poslusta tog stiglica .. kad ce ovaj nema ga pojo ga mis HAHA Very Happy... Ja sam iz mostara i sve to Very Happy al ima ovi stari pticara Very Happy sto puno nadodaju neistine i gluposti Very Happy i ovo gore stosam napiso.. svake godine imaju po 5 pjevaca dode sezona nidje stiglica Very Happy ..POZ SVIMA !

    Vrabac, hvala na trudu da pojasniš ovo ali te su mi priče već odavno poznate. Družim se i ja sa ptičarima iz Mostara. Svaki standard ima jedan veliki problem a to je da ptičari puno bolje pjevaju nego njihove ptice (100% provjereno Very Happy). U glavama tih ljudi je prestiž, hvalisanje i ostale stvari koje hrane njihov um. Neki čak to rade iz obijesti. Ne znaju šta će više od sebe pa hoće da uzmu i to. Nekima je motiv i trgovina. Da budemo iskreni štiglića nije baš jednostavno uzgojiti i naučiti pjesmi pa mislim da to ima svoju cijenu i tako treba da bude. Neki to stvarno vole. Very Happy

    Forum je odlična stvar i može se koristiti na različite načine. Meni je dosta pomogao i pomaže i dalje. Upoznao sam dosta dobrih ptičara i od svakog ponešto naučio a isto tako bilo je tu i bljeskova koji su se prebrzo ugasili. Forum doživljavam kao mjesto gdje se može družiti, naučiti nešto novo, zatražiti pomoć od kolega, itd...

    Ne pada mi na pamet da se igram detektiva pa da proučavam u 21. stoljeću zašto su se ptice (baš obe) preko noći razbolile a pjevale su punim intenzitetom "žvatićku pjesmu", da se liječe andolom pored svih ovim dostupnim medikamenata, itd. Rekao sam već gore da svatko ima pravo na svoj motiv pojavljivanja na forumu i tu ne želim da ulazim niti da sudim. Što kaže Oliver u svojoj pjesmi: "Tko sam ja da ti sudim?".

    I na kraju želim da čestitam svim kolegama koji su spojili parove ove godine bez obzira na rezultate. Sa dobrom voljom dolaze i rezultati. Very Happy



    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 1 lip - 2:10

    slazem se . meni je ove godine pocetku sve poslo kako treba da se tako kaze.. forka mi lezala na 5 jaja sve po planu.. i starac mi deseti dan izbaci jaja :s. al valjda ce bit jos jedno gnjezdo Smile POZZ
    avatar
    Orhan


    Broj postova : 8
    Registration date : 01.04.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Orhan sri 1 lip - 11:11

    samo me je malo zacudilo da su se razbolile i pustene..a velike se pare dale za njih Smile

    Znaci ako su dati veliki novci za ptice da se ptica ne smije razboliti??? Mislim da mi je sada jasno u cemu se razvila tolika polemika oko tih ptica mozda da su ti novci zavrsili u nekog drugog ticara iz Mostara a ne u gosp. Tome ili neznam vec u koga bilo bi sve O.K. Meni je osobno svejedno od koga su došle ptice bez razlike i podcjenjivanja bilo kojeg ticara iz Mostara, iskreno sve cijenim bez razlike. Evo 15.6.dolazim u Mostar pozvani smo u neke svatove pa cu nadam se u nedjelju osobno otici u par ticara preslusati ptice i one koje budu na prodaju naravno i kupiti.. Ako netko ima brojeve telefone od ljudi koji imaju kvalitetne iskljucivo grdeline ali u obzir dolaze samo sa prirodnim pjevom (Uceni tice me ne zanimaju) za prodati neka napise a mozemo se osobno upoznati da nebi bilo onda prica sa zarlicitih strana...


    Pozdrav!
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 34
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 1 lip - 12:46

    niste dobro razumjeli moj tekst gore al nije vazno..a i stace se razbolit i slucajnos da se obe razbole i da ih pustite,price za malu djecu...i vidim gore ste napisali ko mozda da su pare zavrsile u nekog drugog da nisu u tome bilo bi sve oke.. po tom ispada koda ja imam nesto protiv tome ili slicno.. naprotiv nema nista protiv njega :Ddobar je pticar i sve.. al opet svak ima svoje misljenje ja mislim da ti stiglici nisu ni postojali..Very Happy nezelim se vise uvlaciti u raspravu Very Happy radi 2 stiglica Very Happy hehe POZZZ
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 1 lip - 12:59

    vrabac je napisao/la:niste dobro razumjeli moj tekst gore al nije vazno..a i stace se razbolit i slucajnos da se obe razbole i da ih pustite,price za malu djecu...i vidim gore ste napisali ko mozda da su pare zavrsile u nekog drugog da nisu u tome bilo bi sve oke.. po tom ispada koda ja imam nesto protiv tome ili slicno.. naprotiv nema nista protiv njega :Ddobar je pticar i sve.. al opet svak ima svoje misljenje ja mislim da ti stiglici nisu ni postojali..Very Happy nezelim se vise uvlaciti u raspravu Very Happy radi 2 stiglica Very Happy hehe POZZZ

    Vrabac okani se ćorava posla! Posveti se svojim pticama i no sikiriki oko ostaloga. Very Happy Može svatko da kupi (naravno ako ima novce) što mu srce poželi i to je njegova osobna stvar a što se svega ostalog tiče vrijedi što je jedan veliki tičar rekao:"nije me taka". Very Happy

    Gledam jedan drugi forum i tu je napisano skoro 30 000 postova o uzgoju grdelina a o pjevu samo 500-ak. Volio bi da je i na ovom forumu tako ali nažalost nije. Nadam se da će se vremena promijeniti.

    Pozzz

    avatar
    Orhan


    Broj postova : 8
    Registration date : 01.04.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Orhan sri 1 lip - 13:08

    Evo necu ni ja vise ulaziti u diskusiju ali samo da dodadnem da mozes lako provjeriti koje preuzeo te ptice koje sve bio tu...Poslao mi je poruku Boras da se tu slucajno zadesio gospon. Zaja (ispricavam se ako sam krivo napisao ime) kada je bila primo-predaja. Poštovani, gospon ja ovde pišem informacije koje sam dobio od Borasa i zaista pišem istinu nemam nikakvog razloga za obratno, inace ako on laze onda lazem i ja... Na kraju zovni Borasa pa raspravite dali su postojali ti grdelini ili ne, ali nemoj pisati po forumu da ja nepišem istinu....

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 14 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon 20 svi - 18:25.