Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići ned 29 kol - 17:28

    najbolje je da se osobno upoznaš sa carduelom,on je iz ljubuškog,ali dolazi u mostar skoro svaki dan.on je stručnjak za kompjutere.zanima me tvoje mišljenje o štiglićima sa hutova.pozdrav,i nadam se da ću doći u mostar do božića da popijemo kavu.inače onaj pakleni postavlja klime sa žajom.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pon 30 kol - 22:27

    Hutovački štiglići od 1975 do 1986 bili su iza ž.št.najbolji po zavijanjima i pjesmama.Uto vrijeme na Ramskom jezeru takođe se mogao uhvatiti izvrstan š.Hutovački su imali isto zvanje kao i ž.sklabi,sklabi,vis cvrrr đav,đav,đav tapađving i iz duplog pirluta blicjer .Zavijanja ćuklijuu ćuklijuu civliju kao i ž.š.izuzetne skladne sitne pjesme.Poslije rata na feder 1997 uhvatio sam 4 komada bili su prilično dobri ali ne kao prijašnji.Sada gotovo da i nema štiglića.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pon 30 kol - 22:30

    Toni kad dođeš u Mostar popričaćemo o svemu.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pon 30 kol - 22:56

    Da objasnim Carduelu ž.štiglić je imao više glavnih pjesama štoga je krasilo i isticalo od drugi štiglića .Ićemo redom Cibizvje,cibizvje blicjerr,visnji visnja visnji cvrr đav đav đav,sklabi sklabi vis cvrrrr đav đav đav tapa,tapa đving.Moj nekadašnji štiglić imao je specifičan pirlut to su nazvali tabalaba.Dosta dug dupli pirlut iz kojega je zavijao c,brliju a nekada nastavi istog pirluta cibizvje,cibizvje blicjerr.Od sitni pjesama najljepša je kada počne sa zavijanjima cmbrliju ,vliju,civliju ičkr papafojl ćukliju tapa tapa đving bliblisvi cvrr.Drugi put ćemo o drugim pjesmama.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel ned 12 ruj - 23:23

    cana je napisao/la:Da objasnim Carduelu ž.štiglić je imao više glavnih pjesama štoga je krasilo i isticalo od drugi štiglića .Ićemo redom Cibizvje,cibizvje blicjerr,visnji visnja visnji cvrr đav đav đav,sklabi sklabi vis cvrrrr đav đav đav tapa,tapa đving.Moj nekadašnji štiglić imao je specifičan pirlut to su nazvali tabalaba.Dosta dug dupli pirlut iz kojega je zavijao c,brliju a nekada nastavi istog pirluta cibizvje,cibizvje blicjerr.Od sitni pjesama najljepša je kada počne sa zavijanjima cmbrliju ,vliju,civliju ičkr papafojl ćukliju tapa tapa đving bliblisvi cvrr.Drugi put ćemo o drugim pjesmama.

    Pozdrav Cani, lijepo je bilo ovo pročitati! Napokon se krenulo sa osobitostima žvatićkog pjevača. Zahvaljujem na uvodnim riječima. Čuo sam da je postojala vrsta štiglića koja je pjevala glavne pjesme:

    - sklabi sklabi vizriju vrsnji vrsnja bli bli bli cvrrrrr
    - sklabi sklabi vizriju bliko bliko blicjer

    Da li ti je bila poznata ova vrsta štiglića i kom kraju su pripadali?

    U to vrijeme bizjer blicjer je bila sporedna pjesma, odlika Ovojačkih pjevača.

    Pozzz

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pon 13 ruj - 11:41

    cana je napisao/la:Moj nekadašnji štiglić imao je specifičan pirlut to su nazvali tabalaba.Dosta dug dupli pirlut iz kojega je zavijao c,brliju a nekada nastavi istog pirluta cibizvje,cibizvje blicjerr.

    Evo jedne zanimljivosti koja se još i danas prepričava u Mostarskim krugovima ljubitelja štiglića a to je kad bi Cana donio svoga štiglića u teren, u krugu od 300m nije se imalo šta tražiti, nego skupi stvari i preseli se na drugo mjesto van dometa.

    Možete samo zamisliti koji je to glas bio, a danas s balkona na balkon se ne čuju kako valja a kamoli nešto drugo.

    Pozzz
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana čet 16 ruj - 14:06

    Carduel sklabi sklabi vliska vizriju vis cvr,visnji visnavisnji cibizvje blicjer.Nijedan žovatički nije pjevao bliko bliko blicjer to su izmišljotine.Davno postojao je štiglić u Salke Bakije zvali su ga parkaš onje pjevao blibli blicjer toćeti objasniti "kajan" takođe tako su postojali rudarski koji su tako imali zvanje.1963 godine pobioh mraz.Te godine padala je ledena kiša i sve se smrzlo.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana čet 16 ruj - 14:18

    Dobro si čuo da su bile glavne pjesme i sitne protkane zavijanjima.Naznačio sam ti glavne a od sitni pjesama ima razni kako je koji to pjevao,glavne su vazda više tražene sa dobrim zavijanjima a za sitne manje više.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel pet 17 ruj - 11:27

    cana je napisao/la:Dobro si čuo da su bile glavne pjesme i sitne protkane zavijanjima.Naznačio sam ti glavne a od sitni pjesama ima razni kako je koji to pjevao,glavne su vazda više tražene sa dobrim zavijanjima a za sitne manje više.

    Malo si me zbunio sada! U prvom postu nisu a sad jesu postojale vrste sa:

    - sklabi sklabi vizriju vrsnji vrsnja bli bli bli cvrrrrr
    - sklabi sklabi vizriju bliko bliko blicjer

    Znači postojale su!?
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pet 15 lis - 19:33

    prije par dana dobio sam cd sa mostarskim pjevom ,ne znam ga postaviti na internet ,ali mi je obećana pomoć od jednog dečka koji će ga postaviti.snimak je pun šumova,a radi se o caninom i mlađinom pjevaču,tako mi je rečeno.mislim da će mi cana reći jesam li u pravu.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana ned 17 lis - 15:16

    Ćao Toni imam i ja moji kaseta i cd-eova ali takođe neznam postaviti.Čuš kad dođeš u Mostar pa presnimavaj do mile volje.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići ned 17 lis - 17:13

    cana,šteta što nema više mostaraca na ovom forumu,a pogotovo mlađe raje.pozdrav.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Siskin ned 17 lis - 21:59

    Ima nas zato ne tako daleko od Mostara Very Happy
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pon 18 lis - 8:41

    ni ja nisam daleko ,samo 600 km. cheers
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana čet 21 lis - 21:16

    nije bitna daljina Toni važna je želja da je hobi bilo koji dobra osobina i da se puno bolje osječaju ljudi koji se posvete svojim ljubimcima.Evo na ovaj način se dopisuju ljubitelji ptica te izmjenjuju iskustva i mišljenja .Što se tiče ž.pjeva koga interesuje naćiču način da ga postvim na ovu stranicu.Pomočićemi jedan dečko koji se razumije u ovo.Dao sam mu C.D.da napravi kopiju,jedan za učenje a drugi u kompletu od moga štiglića.Pozdrav svim hobistima.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pet 22 lis - 9:14

    svakome bih preporučio da nabavi štigliće,lijepo izgledaju ,a još ljepše pjevaju.mislim da su štiglići lijek za dušu.pozdrav. Smile
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana pet 22 lis - 19:57

    Toni ja sam držao i komaromske golubove sve do prošle godine .Nekome sam smetao u zgradi pa sam morao sve smaknuti.Uđi u forum Cro golub komaromski prevrtać imaju moji golubovi.Bio sam 3 puta međunarodni šampion i dosta puta šampion BiH ,Federacije gradova i toje lijep hobi ko to voli.Kad dođeš kod mene vidićeš pehare i diplome.Išao sam po svim izložbama i stekao mnogo poznanika iz svi krajeva Evrope.
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost čet 18 stu - 21:19

    pozz svima .ev ja sam novi clan Smile i drago mi je sto vidim da mnogi vole ove preljepe ptice ... ev ja sam iz mostara heh i drzim mnoge stiglice ,al iskreno nemam bas nekog znanja sto se tice pjesme stiglica jer nije me imao tko bas da uputi u to ...al et nadam se da ce se netko naci pa mi malo opsirnije opisati sta i kako u vezi tog stiglicevog pjeva ... hvala unaprijed pozz iz mostara Smile
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pet 19 stu - 10:26

    pozdrav iz istre,ja sam živio u mostaru do prije par godina.volim štigliće od svoje 7 godine,a najviše štigliće sa blata i goranaca.drago mi je da se javio netko iz mostara,što se tiče pjeva ,za to ti treba i malo sluha,kao i za muziku.preporučio bih ti da posjetiš gosp.canu,ismu raljevića,pelu iz cima,ili paklenog sa vrela radobolje.,,
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by koce pet 19 stu - 16:42

    toni ilići je napisao/la:pozdrav iz istre,ja sam živio u mostaru do prije par godina.volim štigliće od svoje 7 godine,a najviše štigliće sa blata i goranaca.drago mi je da se javio netko iz mostara,što se tiče pjeva ,za to ti treba i malo sluha,kao i za muziku.preporučio bih ti da posjetiš gosp.canu,ismu raljevića,pelu iz cima,ili paklenog sa vrela radobolje.,,

    Nisam baš upoznat sa vašim pivanjem,znatno se razlikuje od onog što mi tražimo,ali vidim da nam je nešto zajednicko,što neprestano tvrdim,a to je "sluh",bez toga ne ide.Jedino sa "sluhom" se mogu pripoznati one finece u pivanju grdelina.

    pozdrav
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pet 19 stu - 19:01

    poštovani koce,znam dosta ljudi koji imaju grdeline,ali mali broj ih zna što je dobar grdelin,zato sam i napisao sluh.pozdrav.
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost uto 23 stu - 17:07

    aham hvala toni na informacijama..bio sam kod isme raljevica i slusao stiglice..ma joj pao sam na guzicu kad sam cuo pjesmu hehehhe ..u svakom slucaju hvala na informacijama i tebi toni a takodje i tebi koce..pozz
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići čet 25 stu - 19:06

    već ranije sam napisao,da mi je žao što se mali broj mostarskih štiglićara aktivirao na ovom forumu.
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost čet 25 stu - 20:33

    nazalost je tako... al mislim da mnogo mostarskih stiglicara i ne zna da postoji ova stranica heh... al ev ja cu da se potrudim jos kojeg mostarca aktiviram...
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sub 4 pro - 20:09

    imam jedan video sa izlozbe pitica iz mostara ja malo snimao pa bih ga postavio da i vi vidite al neznam kako da postavim video ovdje...moze tko pomoc.. hvala unaprijed

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 5 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 12 svi - 14:10.