Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+9
zvrcko sen
Dean
bocka
twins
Branimir
lord189
japirko1
ticar
saso78
13 posters

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    avatar
    Gost
    Gost


    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Gost pon 9 vel - 23:25

    Ima lipi viziu,triba bi bit dobar,ali jos je mladac pa se jos treba ocistit!
    avatar
    Gost
    Gost


    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Gost pon 9 vel - 23:54

    koliko je star ovaj tic ? ako je potpuno formiran moze ova pjesma bit i bolja , barem za moj ukus
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by saso78 uto 10 vel - 1:26

    Dzungla ,a ko pjeva ovde ja jedno vidim ,a drugo cujem Shocked ???????????
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by ticar uto 10 vel - 5:06

    saso78 je napisao/la:Dzungla ,a ko pjeva ovde ja jedno vidim ,a drugo cujem Shocked ???????????

    to je malo usporen snimak.
    avatar
    Gost
    Gost


    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Gost uto 10 vel - 11:49

    Usporen snimak,ima ih puno njegovih takvih usporenih pa ovo je MICI,ti ga ne poznajes bato,moga bi biti lipi tic,zanima se za pipu pismu.
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by japirko1 čet 12 vel - 1:51

    po meni tesko je to sad ocjenit kako ce ispast,svako malo vrimena sporka,doduse to je u ovom periodu i normalno,ali ako ce on to sporkavanje smanjit ali ako ga uspije skroz izbacit to ce biti posal......pletivo ce sigurno biti dobro to se odma vidi a i sigurno ce ga jos i produzit,a sta se tice zijade to cemo vidit,ja je ovdje bas i ne mogu dokucit......ali sve u svemu je PERSPEKTIVAN.....
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by lord189 čet 12 vel - 12:08

    pa to je još mlad tić vidi se da ima pletiva i dosta duplih zijadi no to se s vrimenon čisti,šporkavanje mu opraštamo zato jer je mlad tić i s vrimenon slušanja pisme s kazete ili učitelja(naziv za staru ticu koja uči mlade) može to ispravit.

    nisan ja neki tičar šta se pisme tiče do te lekcije još nisdan doša ali nadan se uskoro zato nemojte me vatat za rič ako san išta krivo prognozira. lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Gost čet 12 vel - 21:38

    Sad mozes samo vidit kakva bi pisma mogla biti,i ocjenis koje nijanse bi mu pisma mogla bit,to moze svako ko ima iti malo iskustva i ko se razumi u pismu!
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by japirko1 ned 15 vel - 3:48

    evo ja sam na ovom forumu malo vise od mjesec dana i mogu reci da je ovaj forum izvanredan i da svi ovdje mogu nauciti apsolutno sve o pticama pjevicama.svi su clanovi odlicni ali eto ja bi ipak po svom misljenju neke izdvojia i pohvalija.....a to su po meni najkorisnijii i najbolji clanovi jer nekako na najjednostavniji nacin ti objasnu tako da i pocetnici sve shvate u kratkom roku.A za mene su najbolji djordevet,milan-pirot i mom razmisljanju najslicniji ticar iz zadra........svaka vam cast i samo tako nastavite.....
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Branimir pon 16 vel - 15:07

    Zto i služi da oni koji znaju prenesu svoje znanje onima koji manje znaju, a oni koji ne znaju da pitaju i uče, i sve to u opuštenoj atmosferi! Laughing
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by saso78 sri 18 vel - 1:30

    Very Happy Very Happy Very Happy
    Svi su to odgajaci kanarince i papagaja,na zalost nisi se obratio na pravo mjesto za komentar... Very Happy

    I neznam zasto forsiras pjesmu,zato sto kod nas oni pravi odgajaci ne cjene tu pjesmu ovo iskreno ti kazem.Mozda kod vas se cjeni ta pjesma i to je OK.,ali kod nas iskreno trazi se nesto drugo...i nema tu ljutis...ono sto nama se svidza vama ne...i ono sto vama se svidja nama ne...
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by twins sri 18 vel - 11:01

    ne mogu da verujem da u krugu od 200-300 km svaki grad ima "svoju" pesmu stiglica...
    sto jedni cene drugi ne vole itd...
    ako odgoj i takmicenja hocete dici na visi nivo morate naci kompromise pa dogovoriti neku za sve prihvatljivu ocensku listu.zar nebi bilo lepo da napr. na takmicenju u Skoplju ucestvuje -i mozda pobedi- neko iz Splita
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by bocka sri 18 vel - 11:11

    TWINS, PA MI U MAKEDONIJU NEMAMO ISTI KRITERIJUM A KAMOLI SIRE.
    SVAKO MUDRUJE I MISLI DA JE NJEGOVA PTICA ONO PRAVO.
    OVO ME POTSECA KA EURO SONG NA EUROVIZIJI
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by twins sri 18 vel - 11:21

    Upravo o tome i pricam treba sloziti "rogove u vreci"
    da bi se izbegla situacija da je svako sampion kod svoje kuce, mora se napraviti neki standard po kome ce se ocenjivati. kompromisa mora da bude da bi svi koliko toliko bili zadovoljni.slicna situacija je bila i sa slavujarima dok nije napravljen standard i ocenska lista, skoro svaki odgajivac je imao svoju pesmu.sada je doslo do toga da odgajivaci iz Skoplja najavljuju ucesce na takmicenjima u Srbiji a nebi me iznenadilo da i neko iz Srbije ucestvuje na recimo otvorenom prvenstvu Skoplja.
    isto bi moglo i sa stiglicima samo mora neko da ulozi mnogo truda u to
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by twins sri 18 vel - 15:56

    zato treba da se napravi ocenska lista
    ljudi koji poznaju pesmu stiglica znaju koje sve ture on moze da otpeva, treba samo da ih klasifikuju. i po meni je logicno da je ptica koja ima raznovrsniju pesmu tj. peva vise tura zanimljivija za slusanje a samim tim i kvalitetnija. naravno ona koja nema onih negativnih tura
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Dean sri 18 vel - 16:34

    može neko staviti snimku di se čuje kako grdelin "šporkiva"
    link neki na youtube ili nešto

    hvala
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by lord189 sri 18 vel - 17:06

    pa šta će ti to Question Question Suspect confused
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Dean sri 18 vel - 17:42

    lord189 je napisao/la:pa šta će ti to Question Question Suspect confused

    pa da čujem šta je to Smile ja sam za pjesmu tudum živi, evo tek sam počeo malo nešto učiti pa me zanima šta to nesmije biti u pjesmi...
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by zvrcko sen sri 18 vel - 17:48

    Dean je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:pa šta će ti to Question Question Suspect confused

    pa da čujem šta je to Smile ja sam za pjesmu tudum živi, evo tek sam počeo malo nešto učiti pa me zanima šta to nesmije biti u pjesmi...


    dođi do mene paš slušati koliko oš strila , cjacjavanja....ali ima i solidnih pletiva zija jedna sramežljiva i to ne stavi uvik
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Dean sri 18 vel - 17:57

    a dodji do mene ...evo sad cu samo da zalijem cvijeće, stavi kavu da me čeka Very Happy Very Happy

    slušam onaj tvoj CD i pokušavam uloviti nešto, jučer sam bio kod jednog uzgajivaća koi drži grdeline pjesme i slušali smo sat vremena, ne kontam ništa SmileSmile ali valjda sam naučio šta je zia SmileSmile

    reci mi onaj snimak "salama" to je miksano ili...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Dean sri 18 vel - 17:59

    e da prije sam rekao na chatu ali nisi vidio...dobio sam jednog sa debelom zijadom i kratkom (štagod to bilo) kojeg je on škartirao, kad uhvatim prilike ču staviti snimak da vidite...

    e da dosao bi do tebe ali snijeg je pa cu drugi dan SmileSmile
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by zvrcko sen sri 18 vel - 18:39

    salama ti je čista pisma sa kazete odnesena na HRT gdje su je samo očistili od šumova ... nikakvo miksanje,,,, neznam šta sam ti da mix ili drugo ako je mix onda ti je tamo serment pisme ,, ali viruj cijela je takva
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Dean sri 18 vel - 18:53

    dao si mi neki Cd di ima puno snimaka ova salama traje 1 h i nešto i evo opet sam ga upalio p a šta taj tić samo zna zijadu... ajde ako ti nije teško upali si tu snimku pa mi reci šta je ovo odmah na početku...ili je to više puta snimano isto za školovanje...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by saso78 čet 19 vel - 0:46

    E Milane ja ne kazem da ptica mora da pjeva jedno pa isto...Kod nas na takmicenje stiglice se slusaju 20 min.i u tih 20min.ptica moze i da ne otpeva sve,ali ocenjuje se sve sto otpeva...Ti imas tu listu slicna je i nasa i sam kazes da nevalja Dzav Dzav a tvoje ptice imaju to...A da vidis i cujes sta stiglice pjevaju u Makedoniji imas pokanu od mene da dodzes i da cujes kad zelis...U Makedoniji ima jedan kup ljudi koji cuvaju stiglice,ali ne skoluju, jednostavno za bastardiranje i njih ne zanima pjesma,a ima i takve koji skoluju stiglice ali ne kao spanci ponavljam ne kao spanci jedno i isto nego pjesma ima javljanje,dozivanje,pletivo... i sve se to boduje.
    Jedno je da cujes ne skolovanu stiglicu,a drugo je da cujes skolovanu stiglicu...
    Jedno je da ti komentar da onaj ko ne skoluje stiglice,a drugo je da ti komentar da onaj koji skoluje.
    A stiglice svima ljepo pjevaju i zato ima toliko ljudi koji ih voli...
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by saso78 čet 19 vel - 0:54

    OK. onda mi ti kazi sta je to i postavi pa da znam...

    Sponsored content


    Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe Empty Re: Pjesme štiglića, grdelina na raznim područjima - usporedbe

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon 6 svi - 15:32.