Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
many
ikayke
DREZGA
Merlo
8 posters

    Koja je ovo tica

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Dean sri 26 ruj - 22:51

    Merlo je napisao/la:Hehe deane nije svako zlo uvik ni lose .Samo mi se cini da njemacki ,talijanski i hrvatski suci imaju sasvim razlicit stav gledanja na rad sa kanarincima.

    na što konkretno misliš ?

    Merlo je napisao/la:
    95%kanarinaca je moja kucna radinost a nadam se da ce tako i ostat jer ja nekupujem gotove tice vec radim sa svojim a na moju veliku sricu ima i nekih rezultata


    ne znam što znači "gotova ptica" ali upravo ti i ja sugeriram da stvoriš svoje JATO za koje češ točno znati što i kako nosi, a po meni je to najbolji put preko homozigotnih ptica u koje onda ubaciš mutaciju-e koja te zanima, dok ovako, metodom slučajnog pogodka nema neke dugoročne sreće, istina dobiti češ ti tu i tamo koju medalje vrijednu pticu, pogotovo ako imaš puno parova ali to nije to (barem to nije moja vizija uzgoja)

    Merlo je napisao/la:
    Sto se onixa tice neman pojma kako se pojavio i odakle ali cu i dalje radit sa satine ticama sve dok ne dobijem crnog.
    Ovaj je dobiven priko nosioca e sad kojeg ?nek ostane moja mala tajna

    ako želiš dobiti crnog satineta...ovaj mladi mužjak ti je nosioc, upari ga dogodine sa satinet ženkom, svi mladi če biti crne serije a neki od njih i satineti :-))

    ali vjeruj mi, džaba truda... niš posebno :-)) lipokromska ptica sa crvenim očima :-))) (po fenotipu naravno) :-))

    a dobivena ovakvim putem pokazivati če odredjenu količinu smedjega, (biti če prljava) znači neče biti konkurentna da je prijaviš pod rubine, ali naravno ako tebe to veseli, zašto ne Very Happy Very Happy Very Happy

    zapamti ovu temu pa češ mi dogodine u ovo vrijeme reči dali sam bio u pravu Very Happy




    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Merlo sri 26 ruj - 23:48

    Oki doki a za to vrime ja cu dalje study

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Dean čet 27 ruj - 8:09

    a različit stav gledanja na "rad sa kanarincima"sudaca iz Njemačke, Italije i Hrvatske ??? Very Happy
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Merlo čet 27 ruj - 23:17

    Evo se mislim odakle pocet jer nebi tija da ovo shvatis kao nesporsko ponasanje u kaznenom prostoru Very Happy .Sto se tice pogleda na rad sa kanarincima ovde na forumu jos nisam procita da neko od sudija predlaze rad sa nosiocima vec samo sa cistim ticama dok to na zapadu nije slucaj ili jos bolje receno svi rade ali mudro sute.Bez nosioca nema napretka jer sve dok sam slusa price da triba parit samo ciste tice bio sam samo dobra musterija ka i velika vecina nas.O stvaranju svog jata to se sa tobom slazem u potpunosti ali me zanima koji uzgajivac trenutno ima toliko dobro jato svojih tica osim Mertensa uzgajivaca zutih lipokrom tica.Sto se tice jedne tice, tu i tamo uzet koju medalju mislim da je bolje imat jednu ticu da valja nego sto koje nevride ni kavezninu kaja se za njih plati.I zadnje za sada sto se tice teorije nasljedjivanja.Da se karl-werner weber drza teorije nebi danas imali kobalt kanarince a da ne govorim o satine kanarincima za koje je neko govorio da ih ima u samo dvi serije (crnoj i braun) i vidi cuda cak i talijani to potvrdili.Praksa je zakon svih teorija Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Dean pet 28 ruj - 17:13

    hm Very Happy Very Happy nema ovo veze sa nikakvim neportskim ponašanjem ne brini, dapače jako ugodna raprava Cool

    nešto se nismo razumijeli, rad sa nosiocima je apsolutno potreban i najnormalnija je stvar u uzgoju kanarinaca, ne znam zašto si zaključio da su hrvatski suci protiv toga, ili da ne rade sa nosiocima (iako to nema veze sa sucima - pričamo o samom uzgoju).

    Međutim ovo što ti imaš (satine koi nosi onixa a ako se ne varam bilo je još tu čudnih kombinacija) je apsolutno bezveze i nepotrebno, što se ti nadaš, konkretno dobiti od takve ptice ?

    zna se (uglavnom, neko više neko manje :-) za šta se i kad koriste nosioci. Međutim i ti nosioci su napravljeni sa nekim planom i ciljem, zato sam ti ja rekao da uzmeš homozigotne normale (najbolje što možeš nabaviti) i njih koristiš za dobivanje svojih nosioca, za koje češ točno znati što i kako nose, i onda češ te nosioce koristiti u uzgoju mutacije (JEDNE a ne njih 7 poznatih i još 2-3 nepoznate :-))...

    završit ču post kasnije moram po malu u vrtić :-))
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Dean uto 2 lis - 23:18

    Eh nisam stigao ranije nastaviti, a sad je več prošlo par dana pa sam zaboravio što sam htio dodati...

    Ovo sa kvalitetnim jatom, nisam mislio da moraš imati jato svjetskih prvaka, nego jato ujednačene kvalitete, i kad napreduješ u uzgoju napreduje jato, nažalost i kad nazaduješ pati cjelo jato, da sad ne nabrajam nekakva svjetski poznata imena sa super visoko kvalitetnim jatima, pogledaj poantu mog viđenja uzgoja, na mojim slikama, ovo su mi SVI intenzivni ahati (osim nosioca - ali oni imaju drugu funkciju) koje sam ove godine izlegao, kvaliteta je takva kakva je, ali evo Bocka je primjetio ono bitno, sve su ptice uniformirane, nema nekih iznenadjenja ni prema gore ni prema dolje, razlikuju se jedino u detaljima.

    što znači da se nekome moje PTICE ili svidjaju ili NE, ali ne jedna ptica koju sam izlegao, nego opčenito moje ptice Very Happy

    neznam dali sam ti uspio objasniti na što mislim scratch

    I ne tvrdim da je to ispravan uzgoj......ma zapravo tvrdim Very Happy Very Happy , ali se ti naravno ne moraš složiti sa mnom Very Happy

    u Reggio čemo uz pivo study
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by ticar sri 3 lis - 6:36

    Dean je napisao/la:Eh nisam stigao ranije nastaviti, a sad je več prošlo par dana pa sam zaboravio što sam htio dodati...

    Ovo sa kvalitetnim jatom, nisam mislio da moraš imati jato svjetskih prvaka, nego jato ujednačene kvalitete, i kad napreduješ u uzgoju napreduje jato, nažalost i kad nazaduješ pati cjelo jato, da sad ne nabrajam nekakva svjetski poznata imena sa super visoko kvalitetnim jatima, pogledaj poantu mog viđenja uzgoja, na mojim slikama, ovo su mi SVI intenzivni ahati (osim nosioca - ali oni imaju drugu funkciju) koje sam ove godine izlegao, kvaliteta je takva kakva je, ali evo Bocka je primjetio ono bitno, sve su ptice uniformirane, nema nekih iznenadjenja ni prema gore ni prema dolje, razlikuju se jedino u detaljima.

    što znači da se nekome moje PTICE ili svidjaju ili NE, ali ne jedna ptica koju sam izlegao, nego opčenito moje ptice Very Happy

    neznam dali sam ti uspio objasniti na što mislim scratch

    I ne tvrdim da je to ispravan uzgoj......ma zapravo tvrdim Very Happy Very Happy , ali se ti naravno ne moraš složiti sa mnom Very Happy

    u Reggio čemo uz pivo study

    s ovim se u potpunosti slažem,hebeš uzgoj ako izležeš stotinjak ptica a one svaka svoje kolo vodi.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Merlo sri 3 lis - 23:29

    Deane slazem se u svakom pogledu da triba ucvrstit svoje jato tica a za to triba vodit evidenciju i triba puno vrimena po meni najmanje pet godina pod uvjetom da se nije nabavilo tj kupilo gotovo jato .A za to vrime dobro je imat i koju za pojedinacno pa sa tom ticom uzet medalju nagodinu u belgiji Very Happy
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by sgobin čet 4 lis - 7:30

    Merlo je napisao/la:Evo se mislim odakle pocet jer nebi tija da ovo shvatis kao nesporsko ponasanje u kaznenom prostoru Very Happy .Sto se tice pogleda na rad sa kanarincima ovde na forumu jos nisam procita da neko od sudija predlaze rad sa nosiocima vec samo sa cistim ticama dok to na zapadu nije slucaj ili jos bolje receno svi rade ali mudro sute.Bez nosioca nema napretka jer sve dok sam slusa price da triba parit samo ciste tice bio sam samo dobra musterija ka i velika vecina nas.O stvaranju svog jata to se sa tobom slazem u potpunosti ali me zanima koji uzgajivac trenutno ima toliko dobro jato svojih tica osim Mertensa uzgajivaca zutih lipokrom tica.Sto se tice jedne tice, tu i tamo uzet koju medalju mislim da je bolje imat jednu ticu da valja nego sto koje nevride ni kavezninu kaja se za njih plati.I zadnje za sada sto se tice teorije nasljedjivanja.Da se karl-werner weber drza teorije nebi danas imali kobalt kanarince a da ne govorim o satine kanarincima za koje je neko govorio da ih ima u samo dvi serije (crnoj i braun) i vidi cuda cak i talijani to potvrdili.Praksa je zakon svih teorija Very Happy

    Pozdrav Merlo i Deane,
    s guštom čitam ovu vašu diskusiju o potrebi nosioca u matičnom jatu.I ja ,kao i moje kolege Vremenko i Krešo , pokušavam kolegama objasniti da se u uzgoju posebno za neke mutacije tipa opal ili feo drže rada s nosiocima međutim ljudi "ne žele gubiti vrijeme" već razmišljaju na način odo ja u na izložbu tamo kupim prvaka i dogodine kod mene sve šampioni u jatu.Malo morgen.
    Dosta je kod uzgajivaća vidit koliko tica ima sa starim prstenom pa je lako zaključit o kakvom se uzgajivaću radi.
    Inače radim s opalima crne serije već nekoliko godina isključivo preko nosioca.Guštam u tome a najviše kad im vidim perje.Hebiga za takve stvari treba potrošit neko vrijeme.

    Pozzz

    Sponsored content


    Koja je ovo tica - Page 2 Empty Re: Koja je ovo tica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 2:10.