Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    ljetni konopljar

    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ljetni konopljar Empty ljetni konopljar

    Postaj by many ned 22 srp - 11:48

    ljetni konopljar Dpp0012g
    ljetni konopljar Dpp0032b


    Zadnja promjena: many; pon 23 srp - 9:31; ukupno mijenjano 1 put.
    žutovoljka
    žutovoljka


    Broj postova : 20
    Registration date : 18.05.2012

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by žutovoljka ned 22 srp - 12:44




    Svaka čast
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by many pon 23 srp - 9:33

    ljetni konopljar Dpp0025c
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by krepat ma ne molat uto 31 srp - 22:49

    Many vidim da si ga ručno othranio,ja hranim dva mlada gardelina jer mi ih je ženka pustila radi tekuti.Sad imaju 10 dana i sve je ok.Prošle mi je godine jedan ručno odhranjeni uginuo nakon cca 40 dana.Dali daješ kakve preparate za imunitet ili priroda i opstanak?Pozdrav i sretno sa ''malim''.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by many uto 31 srp - 22:59

    Priroda i društvo i puno letenja za kondiciju,kupanja za perje
    ljetni konopljar Img1864medium

    ljetni konopljar Img1871medium

    ljetni konopljar Img1688mq

    ljetni konopljar Dpp0057p


    Zadnja promjena: many; sri 8 kol - 12:22; ukupno mijenjano 2 put/a.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by many sri 16 lis - 1:00

    ljetni konopljar Utdc
    Vele
    Vele


    Broj postova : 98
    Age : 48
    Location : Poreč
    Registration date : 02.02.2013

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by Vele sri 16 lis - 8:49

    Svaka čast, ja taj let nisam doživio. Hranio sam ručno kanarinca mjesec dana, redovito, svaka tri sata i taman kada je počeo pokazivati znakove spremnosti za let, utopio se u pojilici! Dobro da si stavio ove fotke... skužio sam jedan detalj koji mi je promaknuo kod hranjenja. Držao sam ga na jajčanoj hrani i mislio sam da će sam prijeći na sjeme. Vidim da si ti tvom tiću nudio sjeme direktno u kljun... Još jednom, bravo! Fotke su ti super!
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by many sri 16 lis - 13:28

    Hvala ti Vele na podršci, moj savjet kod podizanja divljih ptica je svakako, kloni se jaja koliko god možeš. Moj konopljar nije okusio kao ptić ni malo jaja, jer gledajuči realno vani ni jedna ptica ne jede kuhana jaja :)Jaja su za kanarince u redu ali stvarno gledajuči objektivno i dugoročno jaje je jako teška hrana i proteini se iz jaja ne mogu mjeriti onima iz animalne hrane, nije bogato vitaminima koliko kolesterolom što svakako nije dobro.Naime, avidin je peptid koji se nalazi u bjelanjku, a koji veže biotin i time sprječava njegovu apsorpciju. Od ukupne količine proteina u bjelanjku, 0,05 % je avidina, dok fiziološka uloga ovog proteina nije još točno poznata. Međutim, sličan protein, streptavidin, kojeg luče bakterije iz roda Streptomyces, ima antibiotičku ulogu. Stoga se pretpostavlja da avidin u jajima ima sličnu ulogu te da štiti embrij od bakterija, kojima je potreban biotin za rast. Avidin i kompleks avidina i biotina su vrlo stabilni na djelovanje proteaza, pa se zato biotin ne otpušta s avidina u gastrointestinalnom traktu.Hranio sam pticu kad je bila gladna i niusam brojao sate tako da to i nije važno več potreba ptice. Ptica se hrani kad je gladna to jer jedino pravilo za ishranu, sunce drugo D vitamin je neophodan za kosti i muskulaturu, stvara imunitet i nisasm mu nudio sjeme direktno u kljun več je počeo sam od sebe (jer sam mu stavio u hranilicu pošto sam vidio da se interesira za ljuštenje sjemenki)tako sam mu iz ruke nudio sjemenke koje mu iodgovaraju. Danas najviše voli, cikoriju,perilu,uljanu repicu i bar u klasu. Ovo na slici je što mu dajem bar u klasu.

    Zato se može se dogoditi nedostatak biotina što je simptom bljedila kože i žutila ptice(ptica izgleda nezdravo blijeda, nema snage u sebi) . večina se onih  Treba prirodniju hranu ili hranu koja je približno ista po hranjivosti onoj u prirodi. Jura ima godinu i 4 mjeseca i ima prekrasan prirodan pjev i jako glasan jedino što sad radim aktivno na tome da mu poboljšam boju (bez kemije naravno).

    Sponsored content


    ljetni konopljar Empty Re: ljetni konopljar

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 3:50.