Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+52
Miljenko275
toske
emirgrdelin
relja
DAMIAN
hajduk
zijada
Marko Zagreb
siamko
Renato.M
Carduel
bondza12
krstokljun
keljav*
crv
ikayke
picolet
sestoperac
sasaznas
waterslager
bocka
nebojsav
sturcla
pippo
damirlilika
Milanco
Kozak
prvulovic
nedeljkovg
cajzić
Bojan Baja
pezo
korkut
IvoR
mali maša
vlada nish
skopski maestro
faganel
MARIN
kreso
dejan zec
misko1
dr.nenad86
grujo
mišić
damir64
Vasko-MK
malinois
budisic
waterslager bitola
Vrbanja
dragutin rajnović
56 posters

    malino kanarinci

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 31 lis - 23:13

    Nažalost snimak je dosta loš ,pa je teško dati neki precizniji komentar.
    Drugi put kameru stavi dosta bliže kanarincima i nastoj snimati u nekoj manjoj prostoriji.Moralo bi biti dosta bolje.
    Puno sreće želim,a nadam se da ću u Gradištu uživo poslušati.Pozzzz!
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja pon 5 stu - 0:45




    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pon 5 stu - 16:48

    Odlican materijal Vrbanja. Do kraja skolovanja bice jos bolje, samo napred.
    Puno pozdrava cheers
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 9 stu - 1:24

    Evo nisam u dilemi ni u trilemi vec u neznanju.Neznam koliko na boju perija ili operijanost kanarinca, na njegovo zdravlje,na njegov glas i sve ostalo utice unosenje bijelancevina.
    Posijetio sam jednog uzgajivaca kanarinaca i stiglica koji se istodobno bavi i bastardiranjem a kod kog sam vidio da uz smijesu -RAFF- jajcane hrane dodaje i nekakve smijese bijelancevine u prahu.Sada neznam dali se tim pojacava boja,stas ili glas ili je to samo nekakav novi izum ali znam da sam tu smijesu donio i ponudio mojim pticama sto su one prihvatile.Neznam dali je nazalost ili na dobro ali sam dobio malu kolicinu i sve potrosio.
    Neznanje, koliko je ovo unosenje bijelancevina dobro i moze li biti prekomijerno????????
    Ima li tko kakvo saznanje o ovom?????????
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 9 stu - 1:28

    da mozda ne podize postotak proteina u jajcanoj vidi koji je pripravak jer cesto uzgajivaci sa tin prahom podizu nedovoljan postotak proteina u jajcanoj
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 9 stu - 23:53

    Kreso, nadam se da cu ici uskoro kod tog uzgajivaca i da cu saznati vise o toj bijelancevini u prahu.Nadam se samo da je stvarno bijelancevina u prahu a ne nekakav bijeli prah.Salim se, stvarno ima miris na vaniliju i u prahu je bijele boje,kutija koju sam ja vidio je kao doza, plave boje.Nadam se da cu saznati i gdje se to nabavlja i po kojoj cijeni,samo mi je jos nejasno sta se postize unosenjem bijelancevina u organizam ptice,dali se dobije bolja pijesma kod ptica ili se dobije neka zeljena boja,mada za boju se unose druge tvari.
    avatar
    picolet


    Broj postova : 31
    Age : 54
    Location : Skopje Makedonija
    Registration date : 21.11.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by picolet sub 10 stu - 12:11

    Ivor
    Proveri mislim da je ovo "Rusk" (Egg food enhancer)
    Cilj je da drzi jajcanu hranu vlaznu i svezu duze vreme

    http://noahspets.com/pet_supplies/Bird_supplies/productdetails.asp?pid=9247&category=Baby+Formula+%26+Related
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR ned 11 stu - 18:17

    Ja se ispricavam,mozda nisam dobro formulisao pitanje,mene neinteresuje koja je to smijesa(prah) niti sta je to, jer znam da su to bijelancevine(Eiweiß)u prahu (jer to sam uspio procitati) i ja cu saznati koje i kakve su to bijelancevine ali ja neznam sta one cine u organizmu.Dali one pojacavaju boju,dubinu pijesme,vecu operijanost ili nesto drugo to neznam i volio bih saznati prije nego pokusam sa upotrebom.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 uto 13 stu - 22:33

    Odlično Vrbanja svaka čast na pticama!
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR čet 15 stu - 21:08

    Pa zar niko od sudaca i strucnjaka da komentarise Vrbanjine ptice da i mi ostali malo ucimo na ovom primjeru.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 15 stu - 22:34

    Ivore treba tice drukcije snimit bice komentara sigurno onda ovako je vrlo nezahvalno i nezgodno komentirat ,po 4 na stolu u maloj prostoriji di nema jeke , ili po dvoje jos bolje !!
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vasko-MK čet 15 stu - 23:18

    Kreso daj nesto tvojih, pa da vidimo kako to izgleda Very Happy Very Happy Very Happy .
    Puno pozdrava cheers
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 15 stu - 23:48

    ja mogu postavit samo ono kako ne bi trebalo izgledat Very Happy
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 16 stu - 0:33

    Pa ipak Kreso ja mislim da se i ovdje moze komentirat dali se cuje klokk, boll,roll staaltonen ili neki drugi pijev koji je dobar ili los i da se upozori uzgajivaca sta je dobro a sta ne.Jasno da se nemoze reci tacno sta koja ptica pijeva jer nije najbolje snimljeno ali se moze reci ono sto se cuje.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 16 stu - 0:40

    moze al viruj mi nema niko volje da tako ni komentira ni da cuje video po meni kad je dvoje ili 4 tice puno je drukcije i zahvalnije provajte pa cete vidit ako i onda nema efekta saljite na pp Very Happy
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 16 stu - 0:56

    Kreso u pravu si, ali kako da malo ukljucimo ove nase strucnjake koji su ocito u jakim visinskim pripremama za predstojece izlozbe.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja pet 16 stu - 1:02


    Pozdrav drustvo !

    IvoR i ja mislim da bi se moglo komentirati pa i nama koji jos uvjek imamo puno study ukazati na lose ture a ima ih a i dobre ture ako ih ima .

    Od ove skupine ih je prilican broj izbacen iz stroja
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 16 stu - 1:12

    Vrbanja i ja mislim da bi se moglo komentarisati,naravno da se nemoze tacno komentarisati svaka ptica i svaka sekunda ali se moze opcenito komentarisati.Vijerovatno bi ti dobro dosao i pokoji komentar o ovome sto si snimio i mozda bi se lakse odlucio sta da ostavis i da ide u pijevace a sta da ide u je....(ovo sam negdje pokupio od Marina).
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja pet 16 stu - 1:35

    IvoR je napisao/la:Vrbanja i ja mislim da bi se moglo komentarisati,naravno da se nemoze tacno komentarisati svaka ptica i svaka sekunda ali se moze opcenito komentarisati.Vijerovatno bi ti dobro dosao i pokoji komentar o ovome sto si snimio i mozda bi se lakse odlucio sta da ostavis i da ide u pijevace a sta da ide u je....(ovo sam negdje pokupio od Marina).

    IvoR naravno da bi se lakse odlucio uz pomoc a uz to i naucio nesto o pojedinim turama ispravno - neispravno

    Od ovih nece ni jedan u pjevace kako ja vidim a mozda u J..... i ode neki????????

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 16 stu - 1:36

    Iako nije lako ovako grupno probajte vi komentirati.Što se čuje ,a što ne???? Very Happy Very Happy Very Happy
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pet 16 stu - 1:45

    Marine evo nisam strucnjak ali sam za naucit,ja ovdje cujem klokk,roll,flautu.......
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 16 stu - 22:26

    Teško je komentirati ptice pogotovo kad ih ima ovako puno i meni samom je teško slušati moje ptice kad su sve na jednom mjestu i to ih još slušaš u živo. Svaka ptica slušana u živo je nešto drugo nego snimak sa tim se slažete.Ne bih hti da mu Vrbanja zamjeri što nema komentara bar onih koje on očekuje jer dosta je žuči proliveno oko komentara pjesme i nkad nisu svi bili zadovoljni. Meni su ptice slušane ovako u zboru ok. Sigurno da bi bolji poznavaoci slušajući ptice u živo našli dobrih i loših strana pjesme.Trnovit je to put do kvalitete. ja se osobno sa time borim godinama i nema tu nekog senzacijonalnog napretka. To su ptice koje traže puno puno pažnje i ZNANJA. Ono što je bit svega je da se ne gubi volja iako rezultai nisu onakovi kakvi bi mi htjeli da jesu. Nema tu velike garancije da ako kupiš kvalitetu koja je prisutna trenutno da će ta kvaliteta i ostati prisutna poslije izlijeganja mladih, mitarenja starih ptica itd.To je moje skromno mišljenje. Ono što nam ostaje je takmičenje dobiješ ocjenu jednog ili više sudaca i poslije toga praviš novi plan za iduću godinu. Very Happy
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja pet 16 stu - 22:54

    damir64 je napisao/la:Teško je komentirati ptice pogotovo kad ih ima ovako puno i meni samom je teško slušati moje ptice kad su sve na jednom mjestu i to ih još slušaš u živo. Svaka ptica slušana u živo je nešto drugo nego snimak sa tim se slažete.Ne bih hti da mu Vrbanja zamjeri što nema komentara bar onih koje on očekuje jer dosta je žuči proliveno oko komentara pjesme i nkad nisu svi bili zadovoljni. Meni su ptice slušane ovako u zboru ok. Sigurno da bi bolji poznavaoci slušajući ptice u živo našli dobrih i loših strana pjesme.Trnovit je to put do kvalitete. ja se osobno sa time borim godinama i nema tu nekog senzacijonalnog napretka. To su ptice koje traže puno puno pažnje i ZNANJA. Ono što je bit svega je da se ne gubi volja iako rezultai nisu onakovi kakvi bi mi htjeli da jesu. Nema tu velike garancije da ako kupiš kvalitetu koja je prisutna trenutno da će ta kvaliteta i ostati prisutna poslije izlijeganja mladih, mitarenja starih ptica itd.To je moje skromno mišljenje. Ono što nam ostaje je takmičenje dobiješ ocjenu jednog ili više sudaca i poslije toga praviš novi plan za iduću godinu. Very Happy

    Very Happy Pozdrav Damire !


    Nevidim razloga da bi zamjerio bilo kome oko nekog komentara.Sve sto si napiso slazem se u potpunosti.Kad sam krenuo sa malinoima nisam znao nista o njihovoj pjesmi.Veoma dobro znam da je put trnovit i tezak da se dodje do kvaliteta VOLJE SE IMA.Malo se nesto naucilo o njima a zelio bi nauciti jos vise ali nazalost nemam nikog od znalaca u blizini i sve sto naucim to je preko interneta i bilo kakvi komentari o pjesmi malinoa dobro dodju.Neocekujem ja nikakve velike komentare jedino sam iso na to ako se cuje koja tura losa - dobra a moglo bi se navesti od - do i da obratimo paznju na to pomaze puno jer znamo da malinoi ispjevavju ture u vise varijanti.

    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Vrbanja pet 16 stu - 23:10




    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 17 stu - 0:14

    Poz svima!
    Prije nego dam komentar želim nešto reći.Ne smatram se stručnjakom,jer to su samo oni sa licencom.Poznavatelj možda da ,a ljubitelj sigurno.Kad su u pitanju ovakve ptice najrađe prešutim kako se nebi nekom zamjerio.ali ako već inzistirate na komentaru moram biti iskren i reći stvarno onako kako ja to doživljavam.
    Pod hitno nešto treba mijenjati.Jer inače nema smisla.Nema vode,nema metala ,a to je ono što pjesmu malinoa čini plemenitom i zanimljivom.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 6 svi - 23:55.