Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Voliera ili kavez

    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    Voliera ili kavez Empty Voliera ili kavez

    Postaj by black siskin sri 30 stu - 13:06

    gdje ja najbolje smjestiti naše male ljubimce kako bi i mi i oni jednako uživali?

    svaki odgovor ima svoje prednosti i nedostatke i ne postoji jednoznačan odgovor to bi bilo onako diplomatski

    ja sam definitivno za volieru pa makar manju
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    Voliera ili kavez Empty kavez ili voliera

    Postaj by black siskin pet 2 pro - 9:23

    ovdje namjerno nisam ništa napisao da potvrdim ono šta sam već mislio!!interesantno 47 njih pogleda post i niko ne napiše ništa
    prvi put kad sam otkrio ovaj sajt bio sam jako zadovoljan jer se stvarno može na iskustvima drugih puno naučit doslovce bio sam oduševljen
    vratim se drugi put na ovaj sajt i sve je ostalo isto sa istim inbformacijama
    navratim treći put i pogledam tko je online i nema nikoga
    navratim ponovo i opet nikoga
    počeo sam sumljati da poharala nega bolest
    a onda sam svatio da osim nekolicine ljudi ostali članovi su samo pasivni promatrači koji ako sami nešto ne podijele ili ne uključe u diskusije niš od toga

    u mom slućaju ja sam se vratio na ovaj sajt i ukljuio malo, mislim da zbog te pasivnoti puno njih uopće više ne dolazi ovamo!!

    čim nađem malo vremena osim male kritike ovdje napisati ću i nešto korisno i nadam se da će me i netko čuti i slijediti u tome jer general bez vojske je nitko i ništa

    jer više puta na ovom sajtu izgleda da nema žive duše
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    Voliera ili kavez Empty voliera

    Postaj by black siskin sri 14 pro - 13:06

    iako naizgled jednostavno napraviti volieru koja će biti idealna za naše ljubimce nije baš jednostavna stvar.za pojedine ptice pjevice koje su u začeništvu kao što su kardinali bitno je obratiti pozornost na preporučene dimenzije voliere koje je izdalo ministarstvo kulture tj PRAVILNIK O UVJETIMA DRŽANJA, NAČINU OZNAČAVANJA I EVIDENCIJI ZAŠTIĆENIH ŽIVOTINJA U ZATOČENIŠTVU
    gdje stoji da za grupu kardinali čija dimenzija prelazi preko 20 cm.mogu se držati u volijeri (za 1-2 ptice)koja ima vanjski i zaštitni prostor.E sada Vanjski prostor u koloni dimenzije površina (m2)/širina (m)/visina (m) stoji: 1,6/1,8/0,8 a zaštitni prostor u koloni površina (m2)/broj ptica) stoji 1/4 ptice.
    ono ša meni nije jasno ovdje je sljedeće:
    šta nije bilo jednostavnije dati dimenzije kaveza
    širina x visina x dubina?
    šta im to znači 1/4 ptice?
    Uzimaju u obzir navedeno u nastavku dati ču Vam dimenzije moje volierice koja još nije napravljena ali koja je u planu
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Voliera ili kavez Empty Re: Voliera ili kavez

    Postaj by many sri 4 sij - 18:09

    [quote="black siskin"]iako naizgled jednostavno napraviti volieru koja će biti idealna za naše ljubimce nije baš jednostavna stvar.za pojedine ptice pjevice koje su u začeništvu kao što su kardinali bitno je obratiti pozornost na preporučene dimenzije voliere koje je izdalo ministarstvo kulture tj PRAVILNIK O UVJETIMA DRŽANJA, NAČINU OZNAČAVANJA I EVIDENCIJI ZAŠTIĆENIH ŽIVOTINJA U ZATOČENIŠTVU
    gdje stoji da za grupu kardinali čija dimenzija prelazi preko 20 cm.mogu se držati u volijeri (za 1-2 ptice)koja ima vanjski i zaštitni prostor.E sada Vanjski prostor u koloni dimenzije površina (m2)/širina (m)/visina (m) stoji: 1,6/1,8/0,8 a zaštitni prostor u koloni površina (m2)/broj ptica) stoji 1/4 ptice.
    ono ša meni nije jasno ovdje je sljedeće:
    šta nije bilo jednostavnije dati dimenzije kaveza
    širina x visina x dubina?
    šta im to znači 1/4 ptice?
    Uzimaju u obzir navedeno u nastavku dati ču Vam dimenzije moje volierice koja još nije napravljena ali koja je u planu[/q

    to ne možeš generalizirati,neke vrste trebaju više mijesta tj jedinke u toj vrsti su agresivnije i teritorijalnje pa traže više mjesta,kažu riba litra,metar kvadratni par glubova,ali sve ovisi i od tvoje procjene,da bi se i konfiguracja terena uklopila i duljina sunčevog svjetla,kad sam ja radio volijere radio sam po osječaju,nisam gledao tablice,moj savjet ti je gledaj kako ti se ptice ponašaju pa odredi prema tome u koju če voijeru

    Sponsored content


    Voliera ili kavez Empty Re: Voliera ili kavez

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 22:04.