Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    Najbolje zenke za bastardiranje

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by refa95 uto 1 stu - 21:43

    Pozzz zanimaju me vasa iskustva sa bastardiranjem,koje su se vama zenke pokazale kao najbolje za bastardiranje.Pod ovim mislim koje su zenke davale dobre izlozbene bastarde,a ne pjevace.Ja cu sljedece godine pokusati raditi sa Ahat Topaz crveni mozaik,zuti opal i pokasat cu da nabavim satinet ili izabel zenku,pa da vidim kakvi ce sve bastardi izlaziti.Pisite svoja iskustva
    Pozzz iz Zenice
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by krepat ma ne molat sri 2 stu - 20:33

    refa95 je napisao/la:Pozzz zanimaju me vasa iskustva sa bastardiranjem,koje su se vama zenke pokazale kao najbolje za bastardiranje.Pod ovim mislim koje su zenke davale dobre izlozbene bastarde,a ne pjevace.Ja cu sljedece godine pokusati raditi sa Ahat Topaz crveni mozaik,zuti opal i pokasat cu da nabavim satinet ili izabel zenku,pa da vidim kakvi ce sve bastardi izlaziti.Pisite svoja iskustva
    Pozzz iz Zenice

    Imam ovogodišnjeg gardelin x satine,a drugu godinu želim pokušat sa ahat opal crv.mozaik u obe kombinacije gardelin x ahat opal i ahat opal x gardelin.Živi bili pa nadam se nešto i vidjeli.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by krepat ma ne molat sri 2 stu - 20:34

    Sutra ću staviti slike gardelin x satine i gardelin x ivorio.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by refa95 sri 2 stu - 22:06

    Ajde bas me intersuju slike
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by Renato.M sri 2 stu - 23:40

    Refa otvorio si temu o kojoj se več dosta pisalo. Kao prvo treba znati dali se želi dobiti križanac kojeg češ kasnije farbati ili želiš dobiti križanca kojeg se danas traži u Evropi. Ako želiš dobiti križanca za kasnije farbati postoje više varijanta parenja. Ako želiš dobiti što bijelije , šarene križance onda ti treba lipokrom ženka na crvenom faktoru. Ako želiš dobiti lijepe križance sa nešto svijetlijim crtežom onda ti treba satine ili izabela
    ženka uvijek crvena mozaik. Ako želiš tamne križance onda traži bakrenu ženku u mozaiku. Uvijek spominjem mozaik ženke da bi dobili naj jasniju, naj veču masku kod križanca. Dosta se spominje avorio fakror kod nas poznatiji kao lipokrom pastel a i o tome se več dosta pisalo. Da ponovim da avorio postoji kao vrsta kod svih žutih i crvenih kanarinaca, i kod lipokromsmih i kod melaničnih. Avorio kanarinke samo u nekim slučajima daju nešto nježniju lipokrom boju križancu.
    Da bi se dobilo križanca kojeg kasnije nečemo farbati jer težimo pravilima C.O.M. a po COM-u se križanac gardelina ne farba , onda vrijedi sve to isto ali na žutom faktoru.
    Treba naglasiti da kod križanja veliku ulugu ima divlja ptica. Nikada se neče dobiti šareni križanac ako i divlja ptica nema gene za to. Kad se gardelinu da bilo koju bijelu ženku onda se dobije i određeni broj bijelih križanaca koji nisu baš atraktivni za vidijeti.
    E sada za veče mahere je parenje u mutaciji, tu vrijede te ženke koje spominjate (opalke, topazice...). Za takva parenja treba imati gardelina koji je u mutaciji ili je nosioc mutacije pa se sa njim križa ženka kanarinka takve mutacije, produkt takvog parenja su križanci u mutaciji
    Interesantno je i spolno vezano parenje satinet kanarinca mužijaka X gardelinka, u toj konbinaciji dobivamo odmah prekrasne svijetle crvenooke ženke (spolnovezano), svi mužijaci tog parenja su klasični kao kod parenja sa izabelom...................Pozdrav.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by Merlo čet 3 stu - 0:42

    Pocele su prve sluzbene izlozbe po ciloj njemackoj a bastardi u svim mogucim kombinacijama. Mogu samo rec da nisam vidio ni jednu jedinu bastardu koja nije bila piturana pa me sad malo cudi di se po evropi traze bastardi koji se ne pituraju.Bastarde sto bolje opiturane to lipse za vidit Very Happy
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by Renato.M čet 3 stu - 1:51

    Gušti su gušti Merlo! Ofarbano ili neofarbano pitanje je sad??
    Ja več desetak godina posiječujem največu izložbu Evrope a to je Regio Emilija i sva svijetska koja su bila u Italiji zadnjih 20 godina, a bilo ih je dosta (Udine, Piacenca, Pordenone, Pescara...) Vijeruj mi zadnjih desetak godina svi nagrađeni križanci grdelina bili su neofarbani. Pozdrav
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by krepat ma ne molat čet 3 stu - 10:45

    Gardelin x satine ''pituran'' Najbolje zenke za bastardiranje Picture001mq.th

    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 55
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by krepat ma ne molat čet 3 stu - 10:47

     Najbolje zenke za bastardiranje Picture002fk.th

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by refa95 čet 3 stu - 15:35

    bastardi su lijepi,ali po mom ukusu imaju premalo crnila na glavi,odnosno imaju samo sare treba da bude dobro dobro tamnije

    Sponsored content


     Najbolje zenke za bastardiranje Empty Re: Najbolje zenke za bastardiranje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 12:01.