Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
raskokat
klapa-sinj
vrca
Miljenko
toni mostar
riberi
angelo
Renato.M
echeberija
saso78
gramofon
skopski maestro
refa95
zelandur
topaz
euzebio
brabus
DAMIAN
ticar
xyz
Carduel
Sina BL
bizar
NAVI
vlado
pavao
komiza
crv
mutacija
toni ilići
vrabac
many
bocka
lord189
Dax BG
Dule
PESTI
koce
zijada
zadranin
baltic
DjordjeVet
MARIN
krnjolac
48 posters

    ŠKOLA PJEVA

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv sub 27 stu - 5:32


    Koce svaka čast tebi i trudu nekolicine. Ali budimo realni , dalje od usmene predaje nije se mrdnulo a to je princip prenošenja podataka koji je i u osamnaestom stolječu proglašen nepouzdanim.
    Pojmovi standard i legende , ne idu zajedno . Standarde pjesme , gle čuda , stvorili su ljudi koji znaju radit .Njemci (roler), Nizozemci (malino) i to radom.Uzgojem i selekcijom. Španolci još uvijek imaju problema oko standarda (više njih)ali to će zapad modificirat.
    Kao što je stari Dalmatinac na umoru priznao sinu da se vino može pravit i od grožđa , tako je triba priznat da se mladi grdelini mogu dobit i uzgojem - od ženki.
    Tradicija pjeva nastala u prirodi? Možeš mislit.
    Dzija uvedena ka i ofsajd. Da bude nmanje golova. Zato i rezultati jesu često bez zgoditaka a suci kroje igru...Ne igra se za publiku.Transferi igrača vrtoglavih novčanih iznosa.
    Igra gubi smisao.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza sub 27 stu - 10:00

    Koce svaka čast na tekstovima,uvik ih od gušta čitam i slažem se s tobom ! Jer pisma grdelina po STP-u je nešto najlipše za čut. king
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 27 stu - 10:39

    crv je napisao/la:
    Koce svaka čast tebi i trudu nekolicine. Ali budimo realni , dalje od usmene predaje nije se mrdnulo a to je princip prenošenja podataka koji je i u osamnaestom stolječu proglašen nepouzdanim.
    Pojmovi standard i legende , ne idu zajedno . Standarde pjesme , gle čuda , stvorili su ljudi koji znaju radit .Njemci (roler), Nizozemci (malino) i to radom.Uzgojem i selekcijom. Španolci još uvijek imaju problema oko standarda (više njih)ali to će zapad modificirat.
    Kao što je stari Dalmatinac na umoru priznao sinu da se vino može pravit i od grožđa , tako je triba priznat da se mladi grdelini mogu dobit i uzgojem - od ženki.
    Tradicija pjeva nastala u prirodi? Možeš mislit.
    Dzija uvedena ka i ofsajd. Da bude nmanje golova. Zato i rezultati jesu često bez zgoditaka a suci kroje igru...Ne igra se za publiku.Transferi igrača vrtoglavih novčanih iznosa.
    Igra gubi smisao.

    Crve,ali ako su na Marjanu pivali tzv."lipaši",tukli batude sa odlicnim zijadama,ako su okolo starog placa grdelini tukli batude,u poljudu,lori i škveru,na krace pletivo ci vi vi vrlo dobre i odlicne zijade,tukli batude,majdan,Solin,itd znaci u samom centru Splita.Okolica Splita je bila puna batuda i zijadi,sve tamo na donju stranu do Vrgorca,pa Hercegovina,uokolo do Livna,preko bukovice,do Zadra,moga bi o tome cili dan.Ja ne bižim od povijesne odgovornosti splitskih ticara i ostalih koji su ta pivanja uništili nekontroliranim lovom,jer je bilo takvo vrime,bez edukacija,samog uzgoja ništa ili vrlo malo,cak ni samo ucenje mladih u to doba,nije imalo ni blizu znacaj kao danas,iz razloga, što si dobrog grdelina mogao naci puno lakše u prirodi.Naravno da je šteta napravljena,ali odatle je nastao S.T.P.,kopiranjem pjeva iz prirode,pa nismo pobogu mi ovo izmislili.E sad,zašto da netko namece nekakve standarde,ako nam je sama priroda to poklonila,bar za ovo podrucje,i to mi moramo njegovati,i temeljem takvog pivanja određivati nekakav buduci legalni standard.Neka te ne bune naša prepucavanja i svađanja o izvedbi zijade,boji itd,jer to se sve događa unutar S.T.P.-a.Nitko se nece svađati oko cja,cja,cja,trrrrr,vrđ,cvrrr,mrrr itd.Svađe postoje jedino na batudi i kvaliteti batude, a to je dobro,jer potvđuje ovo što pišem.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by toni ilići sub 27 stu - 10:48

    mogu samo da se složim sa gosp.komižom,stvarno uživam čitati postove gosp.koce.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 27 stu - 13:32

    koce je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Mislim da ni za 100 godina se nebi mogla standardizirati pjesma stiglica koja bi bila priznata od COM-a,zato sto
    prije svega nepostoji "krizana vrsta" stiglica za "pjesmu" a kod kanarinca se to postiglo i nije se uzeo divlji pa se odmah ganjao standard nego se krizanjima islo do pjevaca pa tek se onda standardizirao i dogovorio pjev. U tome je velika razlika kada se poredi jedan timbrado,malino,roler itd.. sa jednim obicnim divljim ili uzgojenim grdelinom bilo koje podvrste. Linijsko krizanje balcanice parve i tschusia bi moglo dovesti do grdelina pjevaca,ali za to bi trebale decenije,pa me i necudi da moderatori vecinu tema o standardu zakljucaju jer se ljudi nepotrebno posvadjaju a nikakvog rezultata od toga.

    Pametno.Vjerovatno je u to doba i postojao nekakav standard slican S.T.P.-u,mislim kod divljih kanarinaca,kod ljudi koji su ih držali.I tada se, godinama kasnije dogodilo to što si opisao.Međutim,mi ljudi u Splitu i Dalmaciji imamo taj standard S.T.P.-a,koji nismo mi izmislili vec smo ga kopirali iz prirode.Mi za drugo ne znamo i ne želimo znati,ali sigurno je da ce u buducnosti događati to što si opisao,ali bez nas,što je i normalno,jer ta ce se promjena dešavati u periodu, od možda,200-300 g,ali sigurno ne sad,jer ne vidim nacin da itko napravi nekakav standard grdelina koji bi se drasticno razlikovao od S.T.P.-a,a da ga Dalmacija prihvati,u ovom trenutku.Međutim,kad nas više ne bude,znaci grdelinaša koji sada imaju moje godine,nešto mlađih,a da ne govorim starijih,koji su odgojeni na S.T.P.-u,sigurno da ce utjecaj S.T.P.-a polako slabiti,iz razloga što ga više nema u prirodi,domestifikacija,uzgoj,prestanak lova,ce donijeti promjene i sigurno iznjedriti nekakav standard,možda univerzalni,ali sada je to nemoguce,znaci, neka vrime donese svoje,mene je strah i promisliti da bi morao gojiti nekakav standard,a da nije S.T.P.,zato,neka to bude bez mene. No Sad

    Pa u tome je tezina STP-a ili bilo kojeg drugog standarda, jer se mnogo ocekuje od najnormalnijeg tj. obicnog grdelina, sve se svodi na skolovanje mladih i ostavljanje onog sto valja a skartanje sta nevalja. Ako bi se islo
    na linijsko parenje onog sto valja + skolovanje dobile bi se kad-tad ptice koje to sa lakocom pjevaju i kojima bi
    ta pjesma nekih 70% lezala u genima. Sta lezi u genima npr. obicnom zelenom kanarincu a sta roleru ili malinou? To bi bilo to. Ja mislim da balacanica moze proci ali da bi se mogao jos pojacati drugim podvrstama,da se dobije na taktu pjesme, ali to treba testirati,mozda i sam balcanica moze posluziti za sve,ali treba tu puno vremena i testiranja, i to sto mislis da bi se to moglo desiti kada STP izumre ili oslabi,to nemora da znaci,STP je cist ko sunce i jednostavan, samo za obicnog smrtnika-grdelina potezak i zato sam naveo jedinu realnu mogucnost ostavarenja tog cilja.
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao sub 27 stu - 15:13

    koce je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    Koce svaka čast tebi i trudu nekolicine. Ali budimo realni , dalje od usmene predaje nije se mrdnulo a to je princip prenošenja podataka koji je i u osamnaestom stolječu proglašen nepouzdanim.
    Pojmovi standard i legende , ne idu zajedno . Standarde pjesme , gle čuda , stvorili su ljudi koji znaju radit .Njemci (roler), Nizozemci (malino) i to radom.Uzgojem i selekcijom. Španolci još uvijek imaju problema oko standarda (više njih)ali to će zapad modificirat.
    Kao što je stari Dalmatinac na umoru priznao sinu da se vino može pravit i od grožđa , tako je triba priznat da se mladi grdelini mogu dobit i uzgojem - od ženki.
    Tradicija pjeva nastala u prirodi? Možeš mislit.
    Dzija uvedena ka i ofsajd. Da bude nmanje golova. Zato i rezultati jesu često bez zgoditaka a suci kroje igru...Ne igra se za publiku.Transferi igrača vrtoglavih novčanih iznosa.
    Igra gubi smisao.

    Crve,ali ako su na Marjanu pivali tzv."lipaši",tukli batude sa odlicnim zijadama,ako su okolo starog placa grdelini tukli batude,u poljudu,lori i škveru,na krace pletivo ci vi vi vrlo dobre i odlicne zijade,tukli batude,majdan,Solin,itd znaci u samom centru Splita.Okolica Splita je bila puna batuda i zijadi,sve tamo na donju stranu do Vrgorca,pa Hercegovina,uokolo do Livna,preko bukovice,do Zadra,moga bi o tome cili dan.Ja ne bižim od povijesne odgovornosti splitskih ticara i ostalih koji su ta pivanja uništili nekontroliranim lovom,jer je bilo takvo vrime,bez edukacija,samog uzgoja ništa ili vrlo malo,cak ni samo ucenje mladih u to doba,nije imalo ni blizu znacaj kao danas,iz razloga, što si dobrog grdelina mogao naci puno lakše u prirodi.Naravno da je šteta napravljena,ali odatle je nastao S.T.P.,kopiranjem pjeva iz prirode,pa nismo pobogu mi ovo izmislili.E sad,zašto da netko namece nekakve standarde,ako nam je sama priroda to poklonila,bar za ovo podrucje,i to mi moramo njegovati,i temeljem takvog pivanja određivati nekakav buduci legalni standard.Neka te ne bune naša prepucavanja i svađanja o izvedbi zijade,boji itd,jer to se sve događa unutar S.T.P.-a.Nitko se nece svađati oko cja,cja,cja,trrrrr,vrđ,cvrrr,mrrr itd.Svađe postoje jedino na batudi i kvaliteti batude, a to je dobro,jer potvđuje ovo što pišem.
    bravo koce na ovim napisima,kazes i sam da su grdelini tako pivali po ciloj dalmaciji i dilu hercegovine a S.T.P. preferira dosta ljudi po hrvatskoj i hercegovini i prije 100g.su ljudi to slusali,ali onda se bez ljutnje ikoga nemoze zvati S.T.P.ili nek se zove jer se mora nekako zvati,prije bi mu odgovaralo D.T.P. dalmatinska tradicija pjeva,pozdrav
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 27 stu - 15:19

    Može Pave,naziv nije bitan,važno je održavati i njegovati tu ostavštinu,naravno,bitno drugacijim metodama nego do sada.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv sub 27 stu - 16:12

    koce je napisao/la:Može Pave,naziv nije bitan,važno je održavati i njegovati tu ostavštinu,naravno,bitno drugacijim metodama nego do sada.

    Koce , ja obožavam STP . Bio bih kreten kad ne bih prizna. I zaslužuje i da se zove Splitskom.
    Baš tvoja priča potvrđuje ono o čemu pričam.
    Di su nestali tići , ne samo iz centra Splita nego je poharano cilo područje bivše države.
    Da pojednostavim , podržavam STP i po nazivu ali okrenimo se lagano uzgoju. I oni priko Mediterana su isprid nas u uzgoju . A mi ih gledamo ka zaostale...
    Jedno od rješenja je kao u vinogradarstvu. Ja proizvedem grožđe a ti napravi vino. Dakle jedni usavršavaju uzgoj - drugi školu ili odgoj.
    Teško je jedoj osobi (zbog obujma posla i zahtijevnosti prostora) držati i uzgoj i odgoj.
    To je moje viđenje a ujedno i objašnjenje onima koji reže na mene. Nisu u pitanju ljudi i ego nego opstanak tića a sa njima i tradicije.
    Dakle triba surađivat. Triba od pivača izučit ne samo učenike nego i sinove i unuke ...To bi bio pravi posal.Karika koja nedostaje su ženke , kćeri pivača.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by many sub 27 stu - 16:29

    da i ja se slažem da koce lijepo zbori milije gaje nego češljugara po standardu slušati,bar nema crl ili srl na kraju,bilo je inače onih robota za kupiti,program staviš i radi što hoćeš kao vojnik,pjeva što hoćeš,takvu pticu kad izume koja će pjevati što čovjek hoče,super križati će ga sa mp3 playerom!
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao sub 27 stu - 22:13

    zamisli samo da se prije pedeset godina pocelo parit najbolje pivace i krenit u linijjski uzgoj da se dobije pisma,covjece danas bi ti uzgojenim grdelinima bilo u krvi da pivaju S.T.P. ma danas taj uzgojeni koji je los pivac bio bi najbolji od ovih svih danasnjih grdelina,a samo zamislite kako bi piva oni koji je najbolji,on bi pomaka daleko tu granicu koja se trazi u grdelina da bude pivac,danasnji tici tesko svladaju gradivo koje im dajemo za naucit jer im nije u krvi,a ovi bi to vec imali u krvi i bez skole bi pivali S.T.P.mozda nebi bila priznata u svitu ali bi bila nasa autohtona vrsta amo rec,,,
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado ned 28 stu - 1:55

    Jeste li razmišljali da platite kloniranje neke dobre tice???

    Jeftinije bi bilo nego plaćat ove žive koje nisu baš po guštu.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce ned 28 stu - 11:30

    pavao je napisao/la:zamisli samo da se prije pedeset godina pocelo parit najbolje pivace i krenit u linijjski uzgoj da se dobije pisma,covjece danas bi ti uzgojenim grdelinima bilo u krvi da pivaju S.T.P. ma danas taj uzgojeni koji je los pivac bio bi najbolji od ovih svih danasnjih grdelina,a samo zamislite kako bi piva oni koji je najbolji,on bi pomaka daleko tu granicu koja se trazi u grdelina da bude pivac,danasnji tici tesko svladaju gradivo koje im dajemo za naucit jer im nije u krvi,a ovi bi to vec imali u krvi i bez skole bi pivali S.T.P.mozda nebi bila priznata u svitu ali bi bila nasa autohtona vrsta amo rec,,,

    Kao i cesto puta u životu kasno spoznamo neke stvari,na greškama se ucimo,zato sada treba podržavati sve one koji pokušavaju uzgojem dobiti bolji pjev grdelina.Meni je to velika promjena,ali i ja postepeno prelazim na vlastiti uzgoj sa svojim "pivanjem".Nije lako promjeniti dugogodišnje stare navike,ali opet,nevalja ni sve staro odbaciti,ipak smo odrasli na "livadi".Mala ciba,nabava,sakrivanje ko kriminalci,škurice, to je bio dio života.Sve se polako mijenja pa tako i to odlazi u povijest.Međutim,ne bi se ni toga lako odrekli da daje rezultate,ali odavno vec "livade" ne daju rezltate,znaci s ovim što nam je ostalo po cibama treba krenuti u ozbiljan uzgoj pjeva ,(svaka cast onima koji vec jesu),ili pokušati stvarati (bizar,cude itd).Uvjerio sam se kod jednog grdelinaša koji svake godine izleže desetak mladih i ostavi desetak mladih sa livade,da se puno bolji pokazuju izleženi.Njegovo pivanje nije lako,zijade su odlicne dužine,pletiva kombiniraju.On ima uvijek 5-6 starih grdelina,od njih jedan stari sa svojom ženkom (isto pivanje,izležena),vec godinama daju mlade.Pošto ga ja poznam vec dugo,kad podvucem crtu,neusporedivo bolji grdelini (pogotovo dužina zijade),budu leženi.Naravno,kad ženka verša isto pivanje,a otac im je učitelj.Poanta je, da što imali da imali kuci, više ce mo napredovati uzgojem istih,nego lovom mladih.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by many ned 28 stu - 14:39

    e nema nego u splitu otvoriti školu i dati mlade u školu,eto piše se i o svlavadavanju gradiva,nema više da pjeva ptica što hoće,bar u splitu,kud bi došli da ptiči pjevaju kako oni hoće pa se nae najbolji od tih tj van standarda,izgleda da vani više nema pjevaća tj svi pjevaju kako se neče a ne isplati se više da postoje hvataći jer osim što je van zakona i van standarda je,pa smisla i nema!
    NAVI
    NAVI


    Broj postova : 27
    Location : Makarska
    Registration date : 04.11.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by NAVI ned 28 stu - 16:18

    crv je napisao/la:
    koce je napisao/la:Može Pave,naziv nije bitan,važno je održavati i njegovati tu ostavštinu,naravno,bitno drugacijim metodama nego do sada.

    Koce , ja obožavam STP . Bio bih kreten kad ne bih prizna. I zaslužuje i da se zove Splitskom.
    Baš tvoja priča potvrđuje ono o čemu pričam.
    Di su nestali tići , ne samo iz centra Splita nego je poharano cilo područje bivše države.
    Da pojednostavim , podržavam STP i po nazivu ali okrenimo se lagano uzgoju. I oni priko Mediterana su isprid nas u uzgoju . A mi ih gledamo ka zaostale...
    Jedno od rješenja je kao u vinogradarstvu. Ja proizvedem grožđe a ti napravi vino. Dakle jedni usavršavaju uzgoj - drugi školu ili odgoj.
    Teško je jedoj osobi (zbog obujma posla i zahtijevnosti prostora) držati i uzgoj i odgoj.
    To je moje viđenje a ujedno i objašnjenje onima koji reže na mene. Nisu u pitanju ljudi i ego nego opstanak tića a sa njima i tradicije.
    Dakle triba surađivat. Triba od pivača izučit ne samo učenike nego i sinove i unuke ...To bi bio pravi posal.Karika koja nedostaje su ženke , kćeri pivača.
    Pozdrav crve
    Znam gdje stojiš pa kad uhvatim vremena svratit ću,ujedno da te pitam vezano za
    uzgoj.Koliko si izbacio mladaca ovu god.i imali pisme da idu po STP?
    STP i Hajduk cheers
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao ned 28 stu - 17:36

    koce imas pravo i kod mene je ista stvar da moj mladi izlezeni grdelin piva bolje,a svakako bi i drugi uzgajivaci tribali dat svoje misljenje koji im mladi bolje krene s pismom uzgoj ili divljak,
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv ned 28 stu - 21:19

    NAVI je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    koce je napisao/la:Može Pave,naziv nije bitan,važno je održavati i njegovati tu ostavštinu,naravno,bitno drugacijim metodama nego do sada.

    Koce , ja obožavam STP . Bio bih kreten kad ne bih prizna. I zaslužuje i da se zove Splitskom.
    Baš tvoja priča potvrđuje ono o čemu pričam.
    Di su nestali tići , ne samo iz centra Splita nego je poharano cilo područje bivše države.
    Da pojednostavim , podržavam STP i po nazivu ali okrenimo se lagano uzgoju. I oni priko Mediterana su isprid nas u uzgoju . A mi ih gledamo ka zaostale...
    Jedno od rješenja je kao u vinogradarstvu. Ja proizvedem grožđe a ti napravi vino. Dakle jedni usavršavaju uzgoj - drugi školu ili odgoj.
    Teško je jedoj osobi (zbog obujma posla i zahtijevnosti prostora) držati i uzgoj i odgoj.
    To je moje viđenje a ujedno i objašnjenje onima koji reže na mene. Nisu u pitanju ljudi i ego nego opstanak tića a sa njima i tradicije.
    Dakle triba surađivat. Triba od pivača izučit ne samo učenike nego i sinove i unuke ...To bi bio pravi posal.Karika koja nedostaje su ženke , kćeri pivača.
    Pozdrav crve
    Znam gdje stojiš pa kad uhvatim vremena svratit ću,ujedno da te pitam vezano za
    uzgoj.Koliko si izbacio mladaca ovu god.i imali pisme da idu po STP?
    STP i Hajduk cheers
    Nije mi bitno predstavljanje ali bi bilo u redu najavit se Very Happy Slušaj , ne bavim se pismom grdelina jer za to u ekipi imamo ,,kompetentnije''.Imam ptice koje su po STP ,,negdi na tragu'' , za svoj gušt,radi ,,šušura'' ali moram priznat da nisu moja škola.
    Imamo ekipu koja funkcionira(malo prije je Pavao vozio o Podgoru BESPLATAN Baycox grdelinašu koji nije (još) ni naš član.)
    Od grdelina za daljnji uzgoj radim samo jednu kovadu i to što mogu ranije.Razlog su ženkice za koje nije isto ,,tjeramo'' li ih sa šest ili deset mjeseci starosti u reprodukciju.
    Kao što sam i prije naveo , materijal koji nedostaje su ženkice čiji su očevi STP- eovci.Iz razumljivih razloga ali i zbog predrasuda (ako pari izgubit će pismu) , malo se vlasnika usudi pivača pustit u priplod.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 2 pro - 19:55

    crve,kako se zove ekipa skraceno ? ima ono GMO , da nije kod vas CVO ? ili H2O ..NLO Wink
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza čet 2 pro - 21:23

    Možda ŠLB ??!! Shocked
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by pavao čet 2 pro - 22:24

    komiža je napisao/la:Možda ŠLB ??!! Shocked
    ne zove se ZEF a to vam znaci ZDRAVA EKIPA FAUNE
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 12 vel - 22:45

    Di su "Glatki"?
    Bez njih mi
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada ned 13 vel - 0:21

    MARIN je napisao/la:Di su "Glatki"?
    Bez njih mi

    Sad
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pet 25 vel - 12:42

    a štaje ovo škola pjeva koja bi tribala sad bit najaktivnija zamrila je,ajmo malo živnite di je taj škur ,ko pokriva tiće ko ih ostavlja vanka kakva je spiza kako sad di kud kamo..?? aktivirajte se malo..nemojte se sad kad bura puše skupit i u jedan ćošak držat glavu ispod krila
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pet 25 vel - 12:48

    crv je napisao/la:
    Nije mi bitno predstavljanje ali bi bilo u redu najavit se Very Happy Slušaj , ne bavim se pismom grdelina jer za to u ekipi imamo ,,kompetentnije''.Imam ptice koje su po STP ,,negdi na tragu'' , za svoj gušt,radi ,,šušura'' ali moram priznat da nisu moja škola.
    Imamo ekipu koja funkcionira(malo prije je Pavao vozio o Podgoru BESPLATAN Baycox grdelinašu koji nije (još) ni naš član.)
    Od grdelina za daljnji uzgoj radim samo jednu kovadu i to što mogu ranije.Razlog su ženkice za koje nije isto ,,tjeramo'' li ih sa šest ili deset mjeseci starosti u reprodukciju.
    Kao što sam i prije naveo , materijal koji nedostaje su ženkice čiji su očevi STP- eovci.Iz razumljivih razloga ali i zbog predrasuda (ako pari izgubit će pismu) , malo se vlasnika usudi pivača pustit u priplod.

    crve upit za tebe ...dali je to još neutvrđena činjenica ili nešto sigurno sta se tiče da tić izgubi pismu kad pari ko van je prosuja tu mudroliju..prvo će ovisit dali parite sa kvalitetnin tićon pisme a tek onda o svemu ostalome
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv pet 25 vel - 13:26


    Jedno je sigurno : Ako je bio u parenju , mužjak nije za želandu zbog mitarenja koje slijedi nakon parenja.
    A obrnutim slijedom - mužjak koji se nije mitario , ne može pariti.
    U Dalmaciji cca na 2000 mužjaka u kavezima ide jedna ženka...
    Na osnovu te činjenice malobrojni su koji o tim stvarima mogu sa sigurnošću iznosit tvrdnje.Malobrojni su uzgajivači grdelina , a još malobrojniji UZGAJIVAČI grdelina pisme.
    Pesti , ZoranV , Bizar , Boško-
    bi na ovu temu mogli iznjeti više činjenica iz osobnog iskustva.

    Teoretski , sve bi se trebalo bazirat na principu uzgoja kanarinaca pijeva, ali grdelin je specifičan.Ili grdelinaši? Dođe ti na isto - nema nas na uzgojnoj karti svijeta.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by bizar pon 30 svi - 10:40

    Poštovani forumaši,
    evo me poslije 60.dana dobrovoljnog baniranja.
    Pošto je sutra 01/06, rekli bi stari Latini: Hic rhodus, hic salta, znači da je došlo vrijeme da se pokaže što tko ima.
    Namjerno prvo pišem tekst, a video će biti postavljen, danas kasnije.
    Što hoćemo pokazati s navedenim ? Hoćemo dokazati da smo u stanju iz ničeg napraviti nešto. Napravili smo pticu (izležena prošle godine 28/06, znači nepuna godina dana starosti)koja pjeva SAMO NAŠE pjevanje, htio sam reći da to pjevanje nema nigdje u prirodi, a verzija-varijacija je Selakovog Livanjskog javljanja, te glasovitog Grgurićkog pletiva.Što je g.Čudina snimio ptica pjeva.
    Nije nam namjera da se hvalimo, da izazivamo,(svijesni smo svoje nesvijesti ) jednostavno prezentiramo što imamo. A htjeli bi da i Vi isto napravite.
    Molim da se suzdržite od komentara, jer sve već znamo i sami. "Sveti gral" je takav kakav jest, takvu smo mu zijadu nudili, bolju nismo imali.Ako nam ponudite bolju, nama nije problem izbaciti pticu sa boljom zijadom.
    Vezano za navedenu pticu, naš je veliki uspjeh da je ptica zadržala zijadu poslije osmog trećeg ( Dax BG je o tome već pisao, na ovom forumu).
    Htijeli smo dokazati da se ptica-pjevanje može stvoriti bez baštarde( mi se služimo tehnologijom), bez grdelina očaka, mislim kao ŽIVOG učitelje.
    Ovo nije slučajno, imali smo 2006.g grdelina Grgurića, imali smo 2010. grdelina Lajku... problem je bio sa zadržavanjem pjesme u proljeće, a sad smo i tu situaciju u stanju riješiti.
    Veoma mi je žao što NE SMIJEM prezentirati vremenski duže pjevanje, razlog je što mi isto ne daju moji iz grupe. Znači s ovim videom samo dokazujemo da je ptica živa, da je ptica zdrava, da je na zadatku (uči mlade), da se trudimo, da zna zapjevat, i ništa više.
    Nikog ne potcjenjujemo, nikog ne vrijeđamo, imamo svoj put, viziju, i to je to.
    Možda ima lakših načina, ali mi za njega ne znamo (rekao bi Laki: Težak si križ izabrao. Hahaha) Znači ne očekujemo vaše kritike ili pohvale, očekujemo Vaše snimke. Pozzz

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 4 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 6:37.