Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
sestoperac
relja
Dax BG
bocka
Vasko-MK
bimbo
veseljko
Vrbanja
ikayke
ticar
skopski maestro
Red
Carduel
crv
seadriver
evmolp
JanaV
21 posters

    Možda bolesni kanarinac

    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by relja pon 21 sij - 20:25

    hvala sestoperac...jeli bilo tako kod nekoga?? Wink
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Renato.M pon 21 sij - 21:52

    Relja izvuči dva legla sa kanarinkom i kanarincem i onda nemaš šta čekati par miseci nego odmah daj kanarinki grdelina. Kanarinka je odmah spremna za treče leglo i tu se nema šta čekati. Jaja če snesti a ako nema muškog......Poz.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by sestoperac pon 21 sij - 22:22

    relja je napisao/la:hvala sestoperac...jeli bilo tako kod nekoga?? Wink

    nekad sam tako radio bastarde.
    obicno mi kanarinke krenu ranije i onda iskoristim jednu ili dvije ture pa ih parim sa kanarincem
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by relja pon 21 sij - 22:29

    renato fala još jednom..tako ću napraviti pa što bude..fala i tebi sestoperac.. pozdrav i sritno u uzgoju!! cheers
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by veseljko sri 15 svi - 15:47

    prije mjesec dana kanarinka je stavljala glavu u perje i bila na podnici, odnio sam izmet na veterinarski
    fakultet i napravio Bakterioloske pretrage (PER) i mikroskopski preparat i nis nisu nasli i rekli su da je
    kanarinka zdrava ko dren.. posto nista nisu znali na vet fakultetu ja sam kanarinki davao 3 dana ampivet i
    pojacao perilu i kanarinka je ajmo rec ozdravila i malo se udebljala. i sad se opet sve pocelo ponavljat
    tj skroz je mrsava i pocela je stavlja glavu u perje. opet sam ponovio sve pretrage i opet nista.
    pa jel netko moze reci o cemu se moze radit ? nije mi jasno sta bi moglo mucit kanarinku ..
    kanarinka uvijek ima dostupnu jajcanu hranu, sjemenje , grit .. svako jutro dobije frisku vodu, nije na
    propuhu, temp u prostoriji je oko 20 stupnjeva. i jos 4 kanarinke su u istoj prostoriji i one su full zdrave.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pon 20 svi - 13:12

    Pozdrav Veseljko. Istina malo cudno ponasanje posebno kad koproloska analiza nije pokazala prisustvo patogena.
    Ja sam u tvom tekstu primjetio da si napisao kako ona ima UVJEK dostupnu jajcanu hranu, sto je ok ako ti je
    kanarinka u reprodukciji, ali ne vidim zasto bi tu svakodnevno bila prisutna jajcana hrana ako je van reprodukcije.
    To sto je skroz mrsava je moguci znak prisutnih parazita ( najcesce kokcida ). Jesi li primjetio najpre da je izrazena
    prsna kost a zatim jeli ona tako reci non-stop na hranilicu, sto isto ukazuje na parazite digestivnog trakta.
    Sjeme perile poboljsava probavu ali u vecim kolicinama i goji pticu. Pisi kako joj je buduce ponasanje, kako bi mogli
    da pomognemo.
    Pozdrav iz Makedonije cheers
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by veseljko pon 20 svi - 21:11

    Vasko-MK je napisao/la:Pozdrav Veseljko. Istina malo cudno ponasanje posebno kad koproloska analiza nije pokazala prisustvo patogena.
    Ja sam u tvom tekstu primjetio da si napisao kako ona ima UVJEK dostupnu jajcanu hranu, sto je ok ako ti je
    kanarinka u reprodukciji, ali ne vidim zasto bi tu svakodnevno bila prisutna jajcana hrana ako je van reprodukcije.
    To sto je skroz mrsava je moguci znak prisutnih parazita ( najcesce kokcida ). Jesi li primjetio najpre da je izrazena
    prsna kost a zatim jeli ona tako reci non-stop na hranilicu, sto isto ukazuje na parazite digestivnog trakta.
    Sjeme perile poboljsava probavu ali u vecim kolicinama i goji pticu. Pisi kako joj je buduce ponasanje, kako bi mogli
    da pomognemo.
    Pozdrav iz Makedonije cheers

    izvan reprodukcije je pa cu joj sada maknut jajcanu i davat joj jednom tjedno. to ok ?
    Cak i nije izrazena prsna kost vec samo vidim onu venu na trbuhu i vidim s njezine desne
    strane ispod prsne kosti crnilo (jetra ?) .. jel moguce sve to da je o previse masne i teske
    hrane ? da mozda nisam previse stavio neke sjemenke pa zbog toga da joj probava/jetra ne radi
    bas najbolje ? na koje sjemenke da pripazim ? I nije non stop na hranilici i sad je opet
    bolje , skakuce, normalno se ponasa (vise ne stavlja glavu u perje) ali i dalje je mrsava :S

    ako dode do kakve promjene svakako javim Smile

    puno hvala na pomoci !
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin uto 5 stu - 19:04

    Oprostite na upadu,nisan tija novu temu otvarat,iman pitanje u vezi jedne kanerinke,danas san joj na kljunu nesto primjetija,uzea san je uruku i posrid kljuna ima nesto zgrusane krvi izgleda ispod ko nekakva ranica,al rana izgleda čista,kanarinka jede pije,zove aktivna je ka I inace,zanima me jel triban sta poduzet il da ostavin da samo prođe?
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK uto 5 stu - 21:48

    Zdravo. Ako se radi o otvorenoj rani ispod ili na kljunu kako si napisao, trebalo bi da je tretiras kako ne bi
    doslo do infekcije. Stavi vodorodni peroksid ( hidrogen 3 % ) na cistu gazu i ocisti ranu. Poslije toga
    mozes nasuti antibiotski prasak Bivacin ali jako oprezno i sasvim malo posto je rana u blizini ociju i nosa.
    Trebalo bi da bude sve ok, Cim se rana zatvori ( uhvati koricu ) onda mozes par puta premazati kantarionovim
    uljem. Ove stvari koje sam ti napisao imas u svakoj humanoj apoteci i ponovicu da ti ovaj postupak savjetujem
    ukoliko je rana otvorena.
    Pozdrav i pisi kako je.
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin uto 5 stu - 21:57

    hvala na savjetu,ali vec se stvorila krasta tako da mislim da rana nije otvorena,poslao bih sliku ali tek sam 3 dana registriran pa mi jos koliko sam shvatio nije dozvoljeno objavljivati fotografije, cini mi se da zacjeljuje,neznam kako je dobila ranu jel je jako pitoma,predpostavljan da je vrana dosla kraj ptica pa se preplasila.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK uto 5 stu - 22:58

    Ako je rana zatvoena onda je u redu. Mozes premazati kantarionovim uljem u cilju brzeg zacjlelivanja
    posto je kantarion prirodni antibiotik.
    Pozdrav
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin uto 5 stu - 23:12

    Zahvaljujen ucinit cu to cim se probudi....Možda bolesni kanarinac - Page 3 Mauahlj....spomenuta kanarinka
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by veseljko uto 26 stu - 11:12

    kanarinac je jako mrsav i ima crven trbuh.. u jednom trenutku sam vidio kao da je
    dobio nekakav napadaj tj bio je na podu i poceo mlatit krilima i vrtit se oko
    svojih nogu (nokti su mu skraceni).. kao da je pokusao poletit al je dezorijentiran .. evo i video od tog kanarinca https://www.youtube.com/watch?v=jHAruG8RbCA
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin uto 26 stu - 13:12

    Nisan neki strucnjak ali cini mi se da bi moga bit nekakav parazit il nesto....bilo bi dobro da ga odvojite od ostalih tića,preventive radi...ima na forumu ljudi sa daleko vise znanja od mene tako da neka oni napisu svoje misljenje...
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by veseljko uto 26 stu - 14:49

    kanarinac je vec odvojen.. izmet mu je normalne boje i konstitucije :S malo sam
    zbunjen .. bilo kakav savjet il pomoc bi dobro dosla..

    edit. kanarinac je uginuo i to pred mojim ocima , naime poceo se nekontrolirano "bacat"
    po podu , mlatit krilima i glavu okretat iza leđa.. strasan prizor .. savjet ? prije tjedan dana
    sam preventivno nosio izmet na veterinarski fakultet i samo su u jednom kavezu nasli malu
    kolicinu bacila (il tak nesto) i rekli su mi da koristim probiotik što sam i napravio i sve je u
    redu s tim pticama.. sad mi nije jasno kako se nesto kroz tjedana dana moze tak razvit ? jel
    mozda ova nagla promjena temperature mogla utjecat na to ? ptice su na tavanu, gdje
    je suho i zatvoreno (nema propuha) ali je vanjska temperatura (dana je bila oko 0) ?
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav sub 30 stu - 14:39

    Evo i ja imam jedan problem,kanarincu mi je natekla nogica,kad stoji na prečki diže ju u zrak. Na toj istoj nozi je prsten... što da radim? Sad
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin sub 30 stu - 15:29

    Mislin da bi bilo dobro da okidas prsten
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav sub 30 stu - 16:39

    Pokušavao sam,ali nemogu ga nikako skinuti,bojim se da ne napravim jos veci problem... ima li netko prijedlog pomocu cega da ga skinem?
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin sub 30 stu - 19:22

    a neznan,dosad ga nikad nisan skida..pokusaj ga prekinit nekin tankin klistima ili skaricama.a neznan sta je ticu al stagod da je skidanje prstena bi mu moglo pomoc ako je otekotina u neposrednoj blizini pa prsten sprijecava protok krvi.Mozda da ga stavis u manju ćibu da se manje umara mada neznan koliko to ima koristi.mislin da ima neki post na forumu di je neko ima slican problem...
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Vrbanja sub 30 stu - 23:53

    Pozdrav!
     
    Oteklina na nozi dosta je vec o tome pisano mnogi su vec objasnjavali na koje nacine su rijesavali tekve probleme kod ptica.
     
    Skidanje prstena nepreporucujem bez specijalni klijesta za skidanje prstenja veoma opasno mnogi iskusni pticari su pokusavali i veoma cesto se desavalo da slome nogu ptici.
    Skidanje prstena obavezno ako je oteklina na nozi tolika da je prsten poceo stezati nogu (urastati u meso).Inace dok god postoji i najmanje labavosti izmedju prstena i noge postoji sansa da spasis i nogu ptici a i njeno obiljezje .
     
    Dosta uzgajivaca koriste masti (meleme) ja licno nisam ljubimac masti za takve slucajeve.
    Imao sam takve slucajeve otekline na nozi kod ptica i to sam rijesavo efikasno apotekarski alkohol sa jodom (koristi se u ambulantama za dezinfekciju posjekotina otvoreni rana)  moze veoma dobro posluziti dobra rakija prepecenica sljiva ,loza konjak........
     
    Ptici oprati nogu mlakom vodom posusiti i namazati apotekarskim alkoholom.Alkoholom mazi nogu ptici bar  2 puta dnevno poslije 2-3 dana oteklina bi se trebala povuci a cak i nestati ovisno o stupnju upale koze.
    Ovim nacinom sam u par slucajeva veoma uspjesno rjesio problem.
     
    Higijena kaveza i stapica (setaljki) u kavezu obavezna.
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav ned 1 pro - 0:45

    Gospodine Vrbanja puno vam hval na ovom tekstu! Od ovog trenutka krecem sa terapijom Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pon 9 pro - 21:19

    Zdravo Tomislave. Malo kasnim sa svojim postom ali bilo bi mi drago da ti ne bude ni potreban posto se
    nadam da je ptci vec bolje. Ako jos postoji problem, obavezno skidaj prsten ali specijalnin kljestima za to.
    Ispod prstena cesto se zna razviti gljivicna infekcija koja uzrokuje natekline na nozi a u slucaju srastanja
    prstena cak i otvorene rane.
    Slazem se sa Vrbanjom da se noga premaze prvom jakim alkoholom ( to valja raditi i preventivno ) kako bi se
    izvrsila dezinfekcija poslije toga 1% jodnom otopinom koju mozes u humanim apotekama pronaci pod imenom
    BETADINE za spoljasnu upotrebu. Cim se otok smanji, mozes noge mazati kantarionovim uljem.
    Pretpostavljam da prsten nije urastao i izazvao vece probleme, kako bi bilo potrebno upotrebiti antibiotike
    lokalno i per-oralno ( u vodi za pice ) .Pisi kako se odvija situacija. I pored veterinarske struke , slazem se
    sa Vrbanjom da se najpre pokusa lecenje prirodnim putem a medikamentoznim tek u kranjem slucaju.
    Pisi kakva je situacija.
    Pozdrav iz Makedonije
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav pon 9 pro - 22:15

    Hvala i vama na tekstu,evo kanarinac još drži nogicu u zraku. Ispirem je pod mlakom vodom i mažem rakijom dva puta na dan,gledajuci ga tu i tamo stane na nogicu. Evo postaviti cu sliku  bounce 
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav pon 9 pro - 23:33

    Baš i nemam iskustva što se tiće bolesti,pa nemogu reći o kakvom je slučaju riječ. Vidim da je noga dosta otečena,od kada mi je gospodin Vrbanja rekao tretman što da radim jednom na dan sam ispirao nogu pod mlazom mlake vode i umakao u rakiju. Slika koju sam postavio je slikana večeras. Nadam se da ču dobiti još koji savjet!


    Slike: http://www.zaslike.com/viewer.php?file=20mllxlzqncgw5s5v.jpg

    http://www.zaslike.com/viewer.php?file=lin18z8advc84w9ylo5.jpg
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav uto 10 pro - 22:47

    Hitno!!! Ima li tko iskustvo skidanjem prstena bez kliješta.. Molim vas treba mi hitno!!

    Sponsored content


    Možda bolesni kanarinac - Page 3 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 19:35.