Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+25
StarMo
veseljko
IvoR
sasaznas
zmajcom
Border
loker
ticar
zelandur
damir64
grujo
Vasko-MK
crv
patrik
refa95
bocka
malinois
Edi
DREZGA
MARIN
vlada nish
topaz
kreso
komiza
Vrbanja
29 posters

    MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by kreso sri 10 tra - 0:13

    ima ih ima cheers
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sri 10 tra - 0:25

    kreso je napisao/la:ima ih ima cheers


    Ma ima ih mestre ima NAJLAKSI dio se privodi kraju
    Preostaje NAJTEZI dio ovog sporta
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK čet 11 tra - 0:30

    Odlicno prijatelju. Puno srece u skolovanju Very Happy .
    Pozdrav cheers
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja čet 13 lip - 23:42

    I ove godine Bosanac iz B.Luke  bio je raspolozen za rad jedno leglo bastardica vec se uveliko igraju u letjelici 
    Posto je dobio i novu ljepoticu iz B.Luke pokusalo se i sa njom pocetnicka sreca cheers 

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 20120711461


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0202bz


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0204tu

    Mladi su danas prstenovani
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0206yg


    Posto se nekoristi nikakva hemija kolike su im sanse da prezive vidjecemo , citajuci na forumu ako negrijesim male sanse bez hemije.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Carduel čet 13 lip - 23:52

    mladi su danas prstenovani je napisao/la:MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0206yg


    Posto se nekoristi nikakva hemija kolike su im sanse da prezive vidjecemo , citajuci na forumu ako negrijesim male sanse bez hemije.

    Čestitam kolega! Very Happy

    Šanse su im velike da prežive bez kemije u uvjetima koje imaš. Jedino je problem izložba! Takve mlade treba tretirati jer promjenom sredine vrlo brzo nastradaju. Kod mene su uginula dva mlada mužjaka iz prošle godine. Jedan je nošen na izložbu i od tada se nikad nije oporavio a drugi je bio problematičan otkada se izmitario tako da je bilo samo pitanje vremena kad će uginuti. Sve ostalo je zdravo i u fazi reprodukcije.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pet 14 lip - 0:49

    Hvala Kolega!

    Oni na izlozbe sigurno nece toga ovdje nema za njih tako da s te strane problema nema.

    Da napomenem samo posto si primjetio da ja drzim malinoe prostora za njih nemam a stiglici su mi u srcu i dusi.Imam jednog kolegu ovdje koji je isto zaljubljenik u stiglice uspio sam ga nagovoriti da zajednickim snagama kod njega pokusamo i sa stiglicima a i on i ja smo pocetnici sto se tice uzgoja stiglica.
    Uslovi su im obezbjedjeni bolje nego sto moji malinoi imaju tako da i s te strane nebi trebalo biti problema.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Carduel pet 14 lip - 1:50

    Vrbanja je napisao/la:Hvala Kolega!

    Oni na izlozbe sigurno nece toga ovdje nema za njih tako da s te strane problema nema.

    Da napomenem samo posto si primjetio da ja drzim malinoe prostora za njih nemam a stiglici su mi u srcu i dusi.Imam jednog kolegu ovdje koji je isto zaljubljenik u stiglice uspio sam ga nagovoriti da zajednickim snagama kod njega pokusamo i sa stiglicima a i on i ja smo pocetnici sto se tice uzgoja stiglica.
    Uslovi su im obezbjedjeni bolje nego sto moji malinoi imaju tako da i s te strane nebi trebalo biti problema.

    Bez obzira što si prvi put nalegao štigliće ne smatram te početnikom. Imaš ti znanja i previše. Mnogima možeš biti mentor! cheers
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pon 12 kol - 19:46

    Za ovu godinu jedno leglo - 3 bastarda .
    Jedno leglo 4stiglica  hemije se nije davalo nikakve zasd odlicno izgledaju zivi i zdravi nadam se da ce tako i ostati cheers 


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Mi5fMOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Djs5
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pon 12 kol - 23:30

    Odlicni su. Nemam iskustva sa FE i bastardiranjem ali se u potpunosti slazem da hemija nije neophodna
    i pored toga sto sam veterinar po struci Very Happy .
    Pozdrav
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pet 23 kol - 2:12

    Klijanje mjesavine za kanarince
    Za klijanje koristim sito u koje stavljam sjeme koje je predhodno bilo namoceno nekih 12 sati i vise, sjeme ispirem 1-2 puta dnevn.
    Klijavo dajem tako da svako poslijepodne  isperm klice ispod jakog i hladnog mlaza vode i ostavljam da se iskapa, na taj nacin je spremno za sutrasnji dan.Sjeme-klice nedrzim nikad na direktnom suncu.Sutradan kad dodjem u ticarnik veci dio klica je suh i spreman za davanje pticama tako da ga netrebam posusivati dio klica koji necu koristiti ispirem ponovo i ostavljam za sutra a ako su izrasle dovoljne velicine ostavljam u frizider tako da im zaustavim proces rasta i nastavljm ih  koristiti dalje s tim da ih neispirem.
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 3k7g

    Kad su klice izrasle malo duze sluzim se jednim vecim sitom kako bi odvojio proklijano sjeme i pripremio za dalju upotrebu.
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0184xh

    sjeme koje je proslo kroz krupnije sito i zadrzalo se u sitnijem ostavljam ako bi mozda jos nastavilo klijanjem
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0185yz

    Za dalji rad koristim ove plasticne supljikave posude u koje stavljam proklijano sjeme toliko da pokrijem dno posude.
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 33mg

    Ispod koristim drugu posudu koja je nesto dublja toliko da voda iskapa pozlije ispiranja klica a i da se korijenje moze slobodno razvijati  ispirem jednom dnevno rijetkost dva puta.Ovdje ispiranje vrsim opreznije i sa laksim mlazom vode uz  pomoc  dodatka (sprice) na pipama Najcesce u kuhinjama sto se koriste.

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Wdr9 

    Poslije nekoliko dana ovako to izgleda rast ovisi od temperature.
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0169ba

    Mnogi pticari - ticari strepe od klijavog ispravnim davanjem nema problema nikakvih u bilo koje godisnje doba jedino moze biti problema u prekomjerenom davanje.Ovaj sistem koristim vec godinama kod moji kanarinaca.
    trevor
    trevor


    Broj postova : 109
    Age : 38
    Location : Vojvodina
    Registration date : 27.09.2011

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by trevor pet 23 kol - 2:54

    Vrbanja,

    Isprobah ovaj sistem jos na prolece kako smo pricali, kazem da je dobar!

    Pozdrav
    avatar
    picolet


    Broj postova : 31
    Age : 54
    Location : Skopje Makedonija
    Registration date : 21.11.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by picolet pet 23 kol - 22:15

    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja ned 25 kol - 23:33

    picolet je napisao/la:Jos jedan dobar metod

    https://www.youtube.com/watch?v=8Xdo4XkExes

    Pozdrav !


    Stranica je dobra sa dosta metoda vecinom su sve sa nekim dodanim ekstratima koji nama mnogima nisu dostupni ili ih nezelimo koristiti.
    Mislim da nisu potrebni glavno je samo ispravno raditi sa klijanjem i nema problema.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja ned 25 kol - 23:57

    trevor pet 23 kol - 1:54  
    Vrbanja,

    Isprobah ovaj sistem jos na prolece kako smo pricali, kazem da je dobar!
    Pozdrav

    Pozdrav Trevor !
    drago mi je da si zadovoljan



    Nasi ljubimci nam daju najbolji odgovor

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0176qa

    Ni korijen neostavljaju

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Dsc0178rd
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR ned 13 lis - 17:36

    Seki prijatelju a gdje si nabavljao ova sita, dali su iz uvoza ili si i njh sam pravio jer su poznati tvoji rucni radovi.....
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pon 14 lis - 22:29

    IvoR je napisao/la:Seki prijatelju a gdje si nabavljao ova sita, dali su iz uvoza ili si i njh sam pravio jer su poznati tvoji rucni radovi.....

    Very Happy  Ivice prijatelju ma kakvi pravio ,koristio sam obicna zicana sita dok nisam nabavio oa plasticna.Ova plasticna sita sam slucajno vidio kod komunalni radnika kad su posipali SO po snijegu oko zgrada.Ta mala plasticna sita doaze u svakoj kanti od 10kg soli.
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR uto 15 lis - 18:54

    Tko trazi taj i nadje,pa makar to bili i komunalci.
    Ja sam nasao plasticna sita ovdje u Turskoj radnji.
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR sub 21 pro - 18:37

    Seki imali sta novog,dali su stigli gosti i kako je proteklo takmicenje u Svedskoj?
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja ned 22 pro - 23:23

    IvoR je napisao/la:Seki imali sta novog,dali su stigli gosti i kako je proteklo takmicenje u Svedskoj?

    Pozdrav Prijatelju !


    Na sjeveru nista novo sve po starom. Gosti bi trbali stici u cetvrtak 26 decembra .

    Sto se tice takmicenja nije to jarane nikakvo takmicenje nema nas puno to ce biti samo provjera da vidimo dokle smo stigli i sta trebamo dalje raditi.

    Znas i sam kako je kad se nema u blizini dobri znalaca malinoa sve tesko i usporeno ide .

    Pozdrav


    Sponsored content


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 8 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 17:26.