Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
saso78
bivanzg
Carduel
damir64
zadranin
zvrcko sen
riberi
klapa-sinj
Pardillo
Miljenko
euzebio
kreso
Dax BG
Said_the_great
baltic
vlado
zoke007
crv
malinois
pavao
PESTI
DOMO
tomi.st
pippa
brabus
Sina BL
ikayke
Zoran
bizar
MARIN
komiza
zijada
xyz
krnjolac
zoranV
lord189
40 posters

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    lav
    lav
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 24
    Location : Sinj
    Registration date : 23.02.2011

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lav uto 3 svi - 11:25

    Pozzz Marine! Moje je pravilo da ne komentiram tiće od prijatelja. Nisam komentira Kocinog dok smo bili prijatelji ,gardelina Pele također a neću ni Euzebiovog! Vrlo rado ću prokomentirat sve ostale pa i tvoga ako ga staviš na forum. POZZZ
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 13:24

    euzebio je napisao/la:Možda bi dobro bilo da u ovoj polemici stavimo još nekog grdelina.Evo prijedlog. Stvimo Peletovog koji je objavljen na ovom forumu i Marinovog kojeg je Djordje okačio na splitskom forumu- neka me Marin demantira ako nije njegov,jer je nekoliko splitskih priznatih ptičara (među njima i gospodin Kocejić) potvrdilo da se radi o Marinovom grdelinu, koji je vjerojatno primjer STP. Ajmo okačiti i usporediti.

    Da istina je Euzebio radilo se o mome grdelinu.
    Da je to primjer kvalitetnog STP grdelina ,nije.Fali mu bolja dzija.Premda i ona koju ima uživo ipak nešto bolje zvuči.Koliko ga cijenim govori i to da više nije u mojoj kući.
    Želja mi je bila da i ostale forumaše potaknem da stave nešto svoje.Bez straha.Računao sam ukoliko ja stavim stavit će i oni.Međutim slab je bio odaziv.Mogao sam snimku i skinut sa interneta ,ali nisam.Namjerno sam je ostavio.Nisam primjetio puno boljih .Ali normalno prema mojim ,SPLITSKIM kriterijima.A to su:

    1.grdelin mora tuć batude

    2.grdelin mora biti skroz čist

    3.Ukoliko ne zadovoljava ove prve dvije stavke nećemo o njemu niti pričat.Ne vrijedi ama baš ništa.
    Ukoliko zadovoljava,tek tada možemo raspravljati kakva su mu pletiva ,a kakva dzija.

    Vrlo jednostavno,zar ne?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 13:33

    lav je napisao/la:Pozzz Marine! Moje je pravilo da ne komentiram tiće od prijatelja. Nisam komentira Kocinog dok smo bili prijatelji ,gardelina Pele također a neću ni Euzebiovog! Vrlo rado ću prokomentirat sve ostale pa i tvoga ako ga staviš na forum. POZZZ

    Nisam ovo shvatio ne komentiraš nikako ili nećeš na forum.
    Ja svojim prijateljima odmah kažem valja ne valja.
    Pa onda predpostavljam kako si za ovog rekao da valja ,jer inače sigurno nebi završio na internetu.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Carduel uto 3 svi - 13:49

    lav je napisao/la:Pozzz Marine! Moje je pravilo da ne komentiram tiće od prijatelja. Nisam komentira Kocinog dok smo bili prijatelji ,gardelina Pele također a neću ni Euzebiovog! Vrlo rado ću prokomentirat sve ostale pa i tvoga ako ga staviš na forum. POZZZ

    To je odličan test prijateljstva!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 13:58

    Carduel je napisao/la:

    To je odličan test prijateljstva!

    Znači trebamo čekat da se posvade ,pa ćemo čut komentar. Very Happy Very Happy Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 14:02

    Euzebio!
    Prijateljski savjet.Ograniči pitanja na maksimum tri po postu ,pa će ti možda netko i odgovoriti.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Carduel uto 3 svi - 14:31

    euzebio je napisao/la:Evo nekoliko pitanja za sve grdelinaše
    -Po kojem su pravilu batude koje se mogu oponašati ljudskim jezikom kvalitetnije od onih koje se ne mogu onomatopejizirati?
    -Po kojem su pravilu batude(pletiva)koje u sebi imaju «zavrćanje « proglašene manje vrijednim ili batudama sa greškom?
    -Po kojem je to pravilu zavrćanje u pjesmi proglašeno pogreškom i tko je to pravilo napisao?

    Ovo mene podsjeća na običajno pravo (skup običaja). Da bi nastalo postupamo u određenom smislu duže vrijeme, nema protivnog postupanja i onda se temeljem toga stvara uvjerenje kako se takvim postupanjem ispunjava pravna dužnost, a da je protivno postupanje kršenje norme. A jesam ga! Very Happy

    Dok se ne donese standard pjeva grdelina sve je ovo stvar subjektivne prirode. Svatko ima svoj osjećaj za lijepo i time se vodi. Uvijek postoji nekakva dominantna skupina koja nameća nekakva svoja "pravila" i ta "pravila" se prenose dalje na iduće generacije. Naravno da postoje i skupine koje tvrde suprotno i eto ti postanka više pravaca pjesme.

    euzebio je napisao/la:-Iz kojih razloga su batude primorskih grdelina bitno različite od grdelina sa prostora Bosne?

    Općenito različitost pjesme pa i batuda grdelina ovise od raznolikosti ptičjih vrsta koje obitavaju u životnom prostoru grdelina. U dijelovima pjesme grdelina može se prepoznati dosta detalja pjesme drugih ptica. A i pjesma je "živa materija" koja se neprekidno mijenja.

    Iskreno Euzebio, drage su mi ptice čija pletiva ne možemo onomatopejizirati jer su tu druženja ljudi puno aktivnija. Primjer: Pitam te kako ti ptica plete? Odgovor: Ne mogu ti to prevesti ajd naleti na kavu pa poslušaj! Very Happy I to je to!!!

    P.S. Ako imaš koji snimak vitinskih i ljubuških ptica do 1990. rado bih to poslušao. Pozzz








    Zadnja promjena: Carduel; uto 3 svi - 14:33; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by euzebio uto 3 svi - 14:32

    Marine, ako ti smatraš da ja moram pitati Badu za mišljenje o grdelinu, kao i on mene, poprilično loše mišljenje o meni imaš, gotovo uvredljivo.
    A što se tiče kvalitete grdelina, očigedno je da se u stavovima drastično razlikujemo.Živim za dan, u ptičarskom pogledu, kada ću čuti ogledni pimjer STP. Pošto si onog maknuo iz kuće vjerojatno imaš boljeg.
    Ja stvarno nisam imao želju za diskusijom ove vrste. pozz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 16:28

    euzebio je napisao/la:Marine, ako ti smatraš da ja moram pitati Badu za mišljenje o grdelinu, kao i on mene, poprilično loše mišljenje o meni imaš, gotovo uvredljivo.
    A što se tiče kvalitete grdelina, očigedno je da se u stavovima drastično razlikujemo.Živim za dan, u ptičarskom pogledu, kada ću čuti ogledni pimjer STP. Pošto si onog maknuo iz kuće vjerojatno imaš boljeg.
    Ja stvarno nisam imao želju za diskusijom ove vrste. pozz

    Nisam ni ja imao želju za ovakvim diskusijama,ali evo uvučen sam u to i što ću sad?

    Mogu mučat,a to bi značilo slagat se sa ovim što vi napišete.I zato ne mogu mučat.Ne smatram da moraš pitat Badu za mišljenje.Ali kako se ja i vi očito ne slažemo ,po pitanju pjesme mislio sam se da li i on misli tako ili drugačije.Jer sad sam već uvjeren u to kako sinjani i spličani skroz drugačije tumače pismu.Uvjerio sam se u to čitajući vaše postove ovih posljednih dana.Do tada slagao sam se više manje u svemu,dokle god se nismo ,konkretno ,dotakli pisme.

    I da odgovorim na ovo u vezi tića.Nemam boljega.A tako govorim već 10 godina.Nemam ništa!
    Jer moji su kriteriji takvi.Bolje ništa nego svašta(sa neoprostivom manom).
    Primjeraka ptica koji prolaze po našim kriterijima ima.Nema odličnih,ni vrhunskih ali srednjih(dobrih) ima.
    Dosta ih je kod ljudi samozatajnih koji se ne eksponiraju na bilo kakav način.Goje ptice za sebe.A od onih od kojih si u mogućnosti čuti naveo bi kocine kao primjer dobrih,srednjih grdelina.Ništa im nije specijalno dobro,imaju mana,ali u kompletu prolaze.
    Dadine tiće niste u mogučnosti čuti,jer čovik ima neke svoje principe,ali ja sam ih sluša.I svatko tko ih je sluša je bija oduševljen.A nisu ih slušali samo spličani.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Carduel uto 3 svi - 16:53

    MARIN je napisao/la:
    Dadine tiće niste u mogučnosti čuti,jer čovik ima neke svoje principe,ali ja sam ih sluša.I svatko tko ih je sluša je bija oduševljen.A nisu ih slušali samo spličani.

    Kakve su Dadine ptice? Može koja rečenica o tome šta pjevaju? Da li je sve dobro kod njih ili ima koja zamjerka?
    avatar
    Gost
    Gost


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Gost uto 3 svi - 17:00

    Ja sam osobno oduševljen Dadinim tićima, s moje strane nema zamjerke. To kanarinsko pivanje šta neki govoru u tih tića ne postoji, svi su ko jedan... Pitanje je jedino koliko je Dado sposoban održat tiće na onome šta sad pivaju i ja mu želin sve najbolje šta se tiće toga, a svakome ko želi zlo njegovin tićima dabog da se ćiba sa najboljin tićon otvorila Razz Laughing
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 17:03

    Dadine ptice su savršenstvo GMO produkcije.

    Duga štakata pletiva i još duža meka čista dzija.

    Dok otpiva jednu batudu možeš popušit po cigareta.Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Icon_cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 17:07

    Ne mogu virovat sam sebi.

    Pohvalija sam Kocu. Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 0002041D








    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Sig
    lav
    lav
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 24
    Location : Sinj
    Registration date : 23.02.2011

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lav uto 3 svi - 17:14

    pozz MArine! EUzebiovog grdelina nisam čuo dok ga nije stavio na internet a smatram da ima dovoljno godina da sam odluči šta će radit sa svojim tićima. To što ću ja komentirat a što neću to je moja stvar i nemoj mi ti unaprid pretpostavljat kakvo je moje mišljenje o bilo kojem grdelinu pa tako i ovom.Očigledno nemamo isti pogled na ocjenjivanje kvalitete tića jer za one tiće šta si ti naveo kao dobre virujen da si pročita kakvo mišljenje ja imam od njima. Unekim tvojim postovima osta san jako iznenađen u komentiranju pjeva ptice,naprimjer one Baltine od jučer! pozzzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 17:18

    Lave nisi shvatio moj komentar Baltinog tića.

    Komentar se odnosio samo na 32 sekundu i na to famozno uvrčanje.

    Tu nisam vidio nikakvu grešku .
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by MARIN uto 3 svi - 17:36

    A što se dzije tiće vidim i tu su ogromne razlike .Prema splitskom shvačanju i vrednovanju dzije nije obavezno da završava na uuuu.

    Može i na iiii.Ukoliko to iiiii pravilno spušta i utapa,nestaje.

    To nisam ja izmislija ,već je to nešto što se zna.Makar mi stariji.

    Možda najveća legenda (dzija)splitskog tičarstva famozni Kamenac ima je dziju na iiiii.
    lav
    lav
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 24
    Location : Sinj
    Registration date : 23.02.2011

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lav uto 3 svi - 18:57

    DA budem iskren prvi put uživotu čujem od nekoga da je takva zija ispravna a blizu sam pedesete!Nije u onog Baltinog tiča problem samo kraj zijade nego je ona totalno neispravna a objasnit ču i zašto.Ta zijada već od samog početka neide Viciiii(zanemarit ćemo sada ono uuu)nego se vrlo jasno čuje VRCIIIII ili je ito kod vas ispravno?Evo iskreno od srca volio bih napokon čut kvalitetnog tića i nadam se da ti tići od Dade nisu prazna priča kao i mnoge dosada! POZZZ
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 3 svi - 19:30

    lav je napisao/la:DA budem iskren prvi put uživotu čujem od nekoga da je takva zija ispravna a blizu sam pedesete!Nije u onog Baltinog tiča problem samo kraj zijade nego je ona totalno neispravna a objasnit ču i zašto.Ta zijada već od samog početka neide Viciiii(zanemarit ćemo sada ono uuu)nego se vrlo jasno čuje VRCIIIII ili je ito kod vas ispravno?Evo iskreno od srca volio bih napokon čut kvalitetnog tića i nadam se da ti tići od Dade nisu prazna priča kao i mnoge dosada! POZZZ

    lave nema govora cuje se viska slovo u ziji i ja cu to pokusat izbaciti jer imam jednog slicnog sa boljom zijom pa cu probat nesto kombinovat.
    Ali dodao bi jos nesto jos ni jednu ziju iz Sinja nisam cuo da se isto po sredini ili kraj zije ne pojavljuje visak slova bar sto se moglo cuti i na telefonima i po raznim snimkama, svaka je imala viska slova.
    Iskren da budem volio bi i ja cuti cistu ziju iz sinja da nema nikakvi rezanja nego jasno da se cuje viiiziijuuu.


    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by DAMIAN uto 3 svi - 19:35

    Šta strapas Balta kad su ti sluša tice u Sinju Smile Smile Smile ????
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 3 svi - 19:39

    Naglasio sam DAMJANE ono sto se moglo cuti po telefonima i snimcima a valjda se snimaju oni koji i malo valjaju Smile Wink
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by DAMIAN uto 3 svi - 19:44

    Ma kakvi moj Balta, ja sniman skartove radi antipropagande! Smile Smile Smile

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 3 svi - 19:48

    https://www.youtube.com/watch?v=_G1K6Ux8fa4 evo jedan od vec postavljeni na internet skavolina i ovdje ima viska slova a zato i jest zanimljivo sto je tesko doci do ciste ,duge zije a da je lagano nebi bilo ni zanimljivo Wink
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by euzebio uto 3 svi - 20:00

    U koju sam smrsu napravio. Volio bi da ste sada svi ovde kod mene pa da malo narežemo i popijemo. Ipak morate priznati, nije dosadno. I još nešto. Što su tice u prirodi lošije to su kriteriji ocjenjivanja sve strožiji. Dokle ćemo ljudi? Ajmo se složiti da abeceda ima samo pet slova i nijedno više. Treba nam samo v,i,c,i,j,u. (nisam se zaje..... treba nam "i" dva puta). Tko nadoda još jedno slovo neka ga Zvrcko banira na pet mjeseci.
    p.s. je li mi grdelin valja ili ne valja? oću staviti drugoga?ha ha


    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by baltic uto 3 svi - 20:05

    Evo ja imam pijedlog da lord mazne od čače jos jedan but pa da fino sjednemo i zamezimo i da se ispricamo.

    Lordeee Basketball cherry


    Zadnja promjena: baltic; uto 3 svi - 20:07; ukupno mijenjano 1 put.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by lord189 uto 3 svi - 20:07

    baltic je napisao/la:Evo ja imam pijedlog da lord mazne od čače jos jedan but pa da fino sjednemo i zamezimo i da se ispricamo.

    dobar prijedlog balta al ostavit ću sad neka ima za velu i malu gospu Smile

    Sponsored content


    Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše. - Page 12 Empty Re: Kalahari - Grdelinaški chat i rasprave. Samo ovdje, drugdje se odmah briše.

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sri 8 svi - 10:38.