Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
zvrcko sen
seadriver
koce
DjordjeVet
lord189
baltic
riberi
vlajkobl
12 posters

    hladnoća: kavez ili volijera??

    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by vlajkobl pet 3 pro - 15:40

    molim vas da mi neko odgovori ko ima iskustva sa drzanjem stiglica na bakonu imam 4 stiglica u volijeri a rado bi ih prebacio u male kaveze zbog pjesme jer ovako samo se dozivaju izmedju sebe pa me zanima me hoce li im biti hladnije kad su u malim kavezima i jeli to pogubno za njih. Question
    riberi
    riberi


    Broj postova : 182
    Age : 58
    Location : zenica
    Registration date : 09.02.2009

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by riberi pet 3 pro - 18:39

    pozdrav VLAJKO.zadnjih 7,8 godina sam držao stigliće na otvorenom balkonu.s obzirom da su kod nas vremenske prilike takve kako jesu ,hoću reć ekstremne razlike u svim pogledima gledajući na temperature .izdržale su i +36 a i bogami čak i -19.stepeni c. najbitnije u zimskom perioduje to da ti kavezi nisu izloženi vjetru ili promaji,voda će se zamrzavati u pojilicama ali moraš biti pažljiv i gledati da im daješ vodu najmanje 3 puta dnevno. nemaš mnogo ptica. možeš ih slobodno staviti u veću letilicu .ne brini se za pjesmu jer u zimskom periodu a pogotovo na balkonu i nije neka aktivnost pretjerana.biće ti veći gušt kad ih razdvojiš u trećem mjesecu.milina.ali naglašavam da je najbitnije da nisu na vjetrovitom mjestu .i ne brini se .obavezno im daji vitamine i voće .izbjegaji mnogo masnu hranu jer se sigurno udebljaju bez obzira što je zimski period a oni vani.npr smanji konoplju ali povećaj suncokret.i ako imaš uslove da ti je ta volijera bar jednim dijelom izložena suncu.e onda oni uživaju kad je sunčan zimski dan ,baš kao i ljudi.sretno
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by baltic pet 3 pro - 19:19

    Jedan mi je prijatelj ispricao svoje iskustvo on isto drzi tice na otvorenom balkonu Very Happy
    Kada dodje do veliki hladnoca npr -15 dok im promjeni vodu on kaze da se smrzne i onda taman da ih nahrani valjda od hladnoce zavrne ga stomak i on ga odvali prrrr Very Happy uleti u kucu i rekne eto vam ko je jamio jamio, Very Happy ko je jamio jamio Very Happy

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by lord189 pet 3 pro - 21:03

    tići se mogu držat vanka bez obzira na vremenske uvjete ako je velika hladnoća samo jednu stranu voljere pokrit nekakvon ceradon ili kakvon tendon da nebude izravan udar kakve bure ili hladnoće
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by DjordjeVet pet 3 pro - 22:00

    lord189 je napisao/la:tići se mogu držat vanka bez obzira na vremenske uvjete ako je velika hladnoća samo jednu stranu voljere pokrit nekakvon ceradon ili kakvon tendon da nebude izravan udar kakve bure ili hladnoće
    naravno da mogu, moji su zimovali na otovrenom balkonu i na -20 stepeni...
    e, sad, u unutrasnjosti nekada bude i po desetak dana zaredom, a da se temepratura ne podize inad nule...
    ukratko, ako mozes da rijesis zamrzavanje vode, sve drugo ti nije problem...
    po meni je volijera bolja opcija, jer tu mozes da stavis vecu posudu s vodom, pa u nju grijac za akvarijum...onda nece mrznuti, a oni se mogu i kupati...
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by koce pet 3 pro - 22:43

    DjordjeVet je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:tići se mogu držat vanka bez obzira na vremenske uvjete ako je velika hladnoća samo jednu stranu voljere pokrit nekakvon ceradon ili kakvon tendon da nebude izravan udar kakve bure ili hladnoće
    naravno da mogu, moji su zimovali na otovrenom balkonu i na -20 stepeni...
    e, sad, u unutrasnjosti nekada bude i po desetak dana zaredom, a da se temepratura ne podize inad nule...
    ukratko, ako mozes da rijesis zamrzavanje vode, sve drugo ti nije problem...
    po meni je volijera bolja opcija, jer tu mozes da stavis vecu posudu s vodom, pa u nju grijac za akvarijum...onda nece mrznuti, a oni se mogu i kupati...

    Ala koja je to strava,ja kad vidin da je vanka 0 ,ne izlazim,uzmen godišnji,srica da to traje dan,dva maksimalno.Brrrrrrrrrr,jadni tici,a kako je tek onima vanka.
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by DjordjeVet pet 3 pro - 23:32

    koce je napisao/la:
    DjordjeVet je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:tići se mogu držat vanka bez obzira na vremenske uvjete ako je velika hladnoća samo jednu stranu voljere pokrit nekakvon ceradon ili kakvon tendon da nebude izravan udar kakve bure ili hladnoće
    naravno da mogu, moji su zimovali na otovrenom balkonu i na -20 stepeni...
    e, sad, u unutrasnjosti nekada bude i po desetak dana zaredom, a da se temepratura ne podize inad nule...
    ukratko, ako mozes da rijesis zamrzavanje vode, sve drugo ti nije problem...
    po meni je volijera bolja opcija, jer tu mozes da stavis vecu posudu s vodom, pa u nju grijac za akvarijum...onda nece mrznuti, a oni se mogu i kupati...

    Ala koja je to strava,ja kad vidin da je vanka 0 ,ne izlazim,uzmen godišnji,srica da to traje dan,dva maksimalno.Brrrrrrrrrr,jadni tici,a kako je tek onima vanka.

    ne mogu se sjetiti da li prosle ili pertprosle zime, nekih dvanaest ili petnaest dana u komadu temperatura se nije digla iznad nule, pa ti vidi...Very Happy
    dok ja iznesem petu pojilicu sa skoro vrelom vodom, prva je vec smrzla...a tici se kupaju cim sipas vodu i pjevaju po cijeli dan...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by seadriver pet 3 pro - 23:41

    Djordjevet tebi se sigurno ovo dogodi sa vrelom vodom

    http://webcafe.net.hr/bizzar/page/2010/12/03/0217006.html
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by zvrcko sen sub 4 pro - 0:19

    dragi moji problem vode kakav je ljeti čak je veći zimi ....govorimo o extremima....

    znači prije par godina ovdje kod mene je bilo ujutro - 10 neki govore - 16,,, pticama sam u voljeri davao mlaku vodu tri do četri puta dnevno , a noću skidao vodu....sreća to je trajalo samo 4-5 dana ,jer sam već počeo razmišljati o montaži grijača koji je zato namjenjen.
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by vixan sub 4 pro - 0:44

    kod mene su vani u volijerama kanarinci, češljugari i papigice tigrice, te dva para australskih zebica.na temperaturama ispod ništice, do -20 jednom dnevno pticam ponudim vodu, a zatim ubacim jabuku ili list kelja. svake zime tako radim i nije bilo problema. čak i na -15 ptice se rado vole okupati
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by zijada sub 4 pro - 0:45

    zvrcko sen je napisao/la:dragi moji problem vode kakav je ljeti čak je veći zimi ....govorimo o extremima....

    znači prije par godina ovdje kod mene je bilo ujutro - 10 neki govore - 16,,, pticama sam u voljeri davao mlaku vodu tri do četri puta dnevno , a noću skidao vodu....sreća to je trajalo samo 4-5 dana ,jer sam već počeo razmišljati o montaži grijača koji je zato namjenjen.
    A ribice kako sa njima kad smrzne. No
    karlo
    karlo


    Broj postova : 85
    Age : 61
    Location : Split
    Registration date : 22.12.2009

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by karlo sub 4 pro - 15:31

    onda ih je najbolje bacit na gradele... scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by Gost sub 4 pro - 16:38

    Naloži vatru ispo nji i uvik imaju čaj Very Happy

    I moje tice stalno stoje vani na policama a ovde je rijetko kad toliko zima da zamrzne,al kad zamrzne to bude tanak led,pa ga oni sami probiju.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by PESTI ned 5 pro - 11:43

    Jutros se grdelinima stisnila gu-ica od hladnoće,voda još nije u pojilici zaledila ali nakon toplog juga ovo im je prvo ozbiljnije privikavanje na hladnoću.
    Po hladnijim danima (hladnije nego inaće)skuham jaje ,ponekad komad suhe pancete,dodam suncokreta ,... .
    Vodu mjenjam prije hranjenja ,pa se svi napiju ,,toplije vode,, nego što bude ona koja ostane u pojilici kroz noć.

    Sponsored content


    hladnoća: kavez ili volijera?? Empty Re: hladnoća: kavez ili volijera??

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 9 svi - 0:32.