Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+69
brabus
damir64
zoke007
riberi
lord189
euzebio
vlajkobl
baketin
DOMO
seadriver
Said_the_great
imarij71
BOSKO
emar
ssarava1
krepat ma ne molat
dr.nenad86
mutacija
batke
Border
DjordjeVet
topaz
pavao
dragutin rajnović
zvrcko sen
toni69
saso78
Hrvoje omis
grdelin-omiš
plafonko
Dule
zadranin
tomi.st
zoran ptice pjevice
matija
Edi
krnjolac
dva grdelina
turbozd
ticar
Dean
bizar
koce
Renato.M
bocka
kreso
zijada
malinois
baltic
MARIN
crv
toni ilići
patrik
vlado
Siskin
richie
grujo
PESTI
komiza
branimirf
refa95
Sina BL
antonio
ikayke
ERVINO
sestoperac
krstokljun
zoranV
Carduel
73 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 14:39

    Isto tako bi želio naglasiti jednu bitnu stvar:

    Teorija o tom da je grdelin spreman kad mu pobijeli kljun,kod mene pada u vodu.Imam 4 grdelina koji pare i niti jednom nije kljun bijel(ima malo crnog na vrhu) i sva 4 su parila i kod svih ima oplođenih jaja.Toliko o tome.
    Isto tako ,vidim da je jako bitna ispravna priprema grdelina,lani sam bacio jaja od prve dvije kovade ,jer su bila prazna,a ovu godinu je odmah krenulo kako treba i nadam se mom rekordnom uspjehu,ako se ne desi nešto ne predvidljivo.

    Isto tako tvrdim da neće svi grdelini pariti,a oni koji pare ,te treba držati i ispravno ih tretirati tijekom cijele godine.Jer grdelin se priprema cijelu godinu,a ne samo mjesec dana prije parenja.

    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoke007 sub 19 oľu - 15:02

    Slažem se sa zoranom da ne mora značit da je gardelin spreman ako mu je kljun pobilio. Kod moga je bil ima misec dana a sve mi se čini da nije pario. Biće ga je izbilio u čast sto godina hajduka Very Happy
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bizar sub 19 oľu - 17:48

    zoranV je napisao/la:Isto tako bi želio naglasiti jednu bitnu stvar:

    Teorija o tom da je grdelin spreman kad mu pobijeli kljun,kod mene pada u vodu.Imam 4 grdelina koji pare i niti jednom nije kljun bijel(ima malo crnog na vrhu) i sva 4 su parila i kod svih ima oplođenih jaja.Toliko o tome.
    Isto tako ,vidim da je jako bitna ispravna priprema grdelina,lani sam bacio jaja od prve dvije kovade ,jer su bila prazna,a ovu godinu je odmah krenulo kako treba i nadam se mom rekordnom uspjehu,ako se ne desi nešto ne predvidljivo.

    Isto tako tvrdim da neće svi grdelini pariti,a oni koji pare ,te treba držati i ispravno ih tretirati tijekom cijele godine.Jer grdelin se priprema cijelu godinu,a ne samo mjesec dana prije parenja.


    Bravo prijatelju, tako treba,volim ljude koji eksperimentiraju-istražuju, sve zapisuju-zapažaju,posebno(najviše) mi se svidila rečenica: " Teorija da je grdelin spreman kad mu pobijeli kljun, kod mene pada u vodu...."
    - Moj savijet (molim da se ne ljutiš) da od mase-količine ptica NEMA NIŠTA, htio sam reći da mi idemo na manji broj jedinki, ALI su roditelji isprobani-provjereni.
    Da obijasnim, u početku smo išli na veliki broj ptica-jedinki, sve smo događaje zapisivali, te sada idemo na mali broj ptica, ali očak grdelin, ne može ići u parenje ako nije "od race" to jest kvalitetan.... nadam se da se razumjemo. Smanjili smo kvantitet, sada potenciramo samo kvalitetu, ako treba i godinu "preskočiti-propustiti", ali kvaliteta mora biti....
    Samo naprijed prijatelju i sve evidentiraj, zapisuj....... Pozzzzz
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by echeberija sub 19 oľu - 18:18

    A kakvu seleksiju stiglica koji gaze radite , da li je to osnovu njihovih boja i dubine glasova , sta znaju pevati tj sta pevaju ili tek ako im mladunci pokazu dobri onda oni ostaju u matici? A kakvu selekciju zenki kanarinki ?
    Ja nemam velikog iskustva ali mogu reci na osnovu onoga sto sam cuo ovde u kraju, najbolji bastardi (melezi) su dobijani od slavujara , od kanarinki Boje se bezi kao djavo od krsta , ali ne i svaka boja od slavujara vec se NAJBOLJE pokazala zelena boja ptica. Medjutim ima teorije da se i kod kanarinki gleda glasovna sposobnost, kolicina pevanja zenke i boja i dubina javljanja. Jer postoje zenke koje imaju glasovne mogucnosti skoro pa kao muzjaci i izuzetno jacinu , za ne poverovati !
    Od crvenih mozaika se bezi posebno Very Happy !
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by echeberija sub 19 oľu - 18:19

    Mogla bi i anketa o tome da se napravi o rasama kanarinki koje su dale dobre potomke !
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by bizar sub 19 oľu - 18:45

    echeberija je napisao/la:A kakvu seleksiju stiglica koji gaze radite , da li je to osnovu njihovih boja i dubine glasova , sta znaju pevati tj sta pevaju ili tek ako im mladunci pokazu dobri onda oni ostaju u matici? A kakvu selekciju zenki kanarinki ?
    Ja nemam velikog iskustva ali mogu reci na osnovu onoga sto sam cuo ovde u kraju, najbolji bastardi (melezi) su dobijani od slavujara , od kanarinki Boje se bezi kao djavo od krsta , ali ne i svaka boja od slavujara vec se NAJBOLJE pokazala zelena boja ptica. Medjutim ima teorije da se i kod kanarinki gleda glasovna sposobnost, kolicina pevanja zenke i boja i dubina javljanja. Jer postoje zenke koje imaju glasovne mogucnosti skoro pa kao muzjaci i izuzetno jacinu , za ne poverovati !
    Od crvenih mozaika se bezi posebno Very Happy !

    Pozdrav Leskovcu, prijatelju riješenje je da nema riješenja.
    Da ti obijasnim, imam kanarinke (za baštardiranje s grdelinom) :boje, španjolske mi mnijaturne,gloser,zelene, Timbrados, 2007.godine sam pario sa kanarinkama Slavujarkama (dobio gratis od B.Karajovića) mislim da sam ih imao tada jedini u HR..... rezime nema pravila.
    Znači ne postoji neko optimalno-najbolje riješenje za baštardiranje, mislim na koja je kanarinka najbolja. Stvar je sreće (to je samo moje iskustvo).
    **** E ali sada dolazimo do mužjaka-grdelina, nitko i nigdje nije savijetovao s kojim grdelinom pariti, svi obraćaju pažnju na kanarinku?????? Zašto, to nje pošteno, zašto se ne gleda muški, zašto samo ženka???
    Mislim, opet moje iskustvo, da je grdelin veoma važan, da grdelin treba biti kvalitetan,grdelin mora imati onu pjesmu koja tebi treba, koju ti "guraš-cijeniš", to je moje iskustvo.Po meni je u baštardiranju grdelin najvažniji.
    -Još da dodam, da u mom baštardiranju ja ne idem na "zaljubljivanje" to jest na par ptica, u mene jedan grdelin muški pari nekoliko ženki kanarinki. Pozzzzz
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by damir64 sub 19 oľu - 22:08

    Eto kod mene kod jednog štigljića kljun potpuno bijel pjeva ali kad ga stavim kod ženke ne pokazuje neki interes. Malo se u početku hrane ili bolje rečeno diraju sa kljunovima a nadon dan dva režanje. Drugom kljun nije bijel sasvim pjeva također a kad i njega stavim kod ženke ista situacija kao i sa prvim.Nastavljam i dalje sa istim načinom hranjenja kao i do sada mješanica za divlje ptice dodatak klijavo pomješano sa CD mekom hranom za šumske i u posebnu hranilicu niger. Čekam još maslačak i sve ostalo bilje koje dolazi sa proljećem i nadam se da možda i upali ako ne više sreće drugi put. Želja mi je držati divlje ptice ali samo iz uzgoja i sa dozvolom bez toga ništa. Treba se držati zakona koji su doneseni i poštivati ma kakvi oni bili ili išli nekom na ruku ili ne.
    Naprijed Zorane
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 22:15

    Cijeli život radim po zakonu Very Happy Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by kreso sub 19 oľu - 22:37

    Zoka popodne san upozna onog Istrijana sta zivi kraj mene ,na jednoj slici je bia di ste jeli za stolon ,pricali smo o tebi ,Ervinu i tako kaze da vas sve zna i pozdravlja,kaze kad je dosa na tvoje ticarsko imanje da je pa u nesvist od uvjeta ,da je sve tip-top samo sad da ga ...ebes ne mogu se sitit imena celavi je celci mislin da ga zovu....... Very Happy
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Renato.M sub 19 oľu - 22:59

    kreso je napisao/la:Zoka popodne san upozna onog Istrijana sta zivi kraj mene ,na jednoj slici je bia di ste jeli za stolon ,pricali smo o tebi ,Ervinu i tako kaze da vas sve zna i pozdravlja,kaze kad je dosa na tvoje ticarsko imanje da je pa u nesvist od uvjeta ,da je sve tip-top samo sad da ga ...ebes ne mogu se sitit imena celavi je celci mislin da ga zovu....... Very Happy
    He-he-he Pozdrav Krešo. Onaj čelavi o kome pričaš preziva se Belci (Belči). Belci Arnaldo
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by kreso sub 19 oľu - 23:20

    je Renato i o tebi je bilo rici heheh veseljak neki da si samo vidija kako je izludija ovog prodavaca inace naseg vlasnika ducana u kojoj se sluzimo ,eeeee vi u Venetu ne znate sta je riba e da van je sad jastoga malo dodjite malo u hrvatsku da vidite sta su gusti hehehhe lud 1000 gradi....ovaj samo sta se nije u zadnju naljutija hehehehhe, nisan ni zna do danas inace eto jedini nas covik koji je uzgajivac da je blizu mene hehe jos da drzi malinoe ..... e to bi bilo super hehe
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 23:27

    Krešo,gospodin Belči je bio kod mene sa Ervinom,a igrom slučaja se desilo da su bili i Edi i ekipa iz Labina.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by kreso sub 19 oľu - 23:32

    da isprica mi je sve ,uglavnom sve pozitivno o svima vama ,koliko san uspija vidit na brzinu veseljak je neki heheh voli zajebanciju....
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 23:35

    to je ova slika Very Happy Very Happy



    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 291220101278

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV sub 19 oľu - 23:37


    Sponsored content


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 40 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 3:16.