Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    Giht ?

    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Giht ? Empty Giht ?

    Postaj by Merlo uto 24 kol - 20:44

    Dali je moguce da tice dobiju giht i ako da kako sprjecit ili ljecit ?
    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img716/6070/010cp.jpg][/IMG]

    Kod ove tice pojavile se otvorene kraste na zglobovima nogu i sve mi nekako ukazuje na giht ali posto nisam siguran molio bi nekog ko zna da rece sta bi moglo bit ?

    Hvala lipa
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by bocka uto 24 kol - 21:26

    Zdravo Merlo,
    Dobro bi bilo da daš više fotografija sa različite strane slikanja.
    Drugo nisi dao nikakvo objašnjenje samih nogu ptice, ja koliko mogu vidjeti radi se o veoma zajebanoj bolesti odnosno to je klasičan šugavac.
    Ptice same kljunom jedu tog šugavca a pri tome gube i prste.
    O ovoj bolesti postoi tema i dobro bi bilo da vidiš dali se radi o njoj.
    Postavi još nekoliko fotografija i kaži dali su i druge ptice zaražene.
    Evo ti link https://ptice-birds.forumhr.com/bolesti-problemi-f18/naslage-po-nogama-t299.htm i tu češ pročitati puno o ovoj bolesti pa si sam uporedi o čemu se radi.

    Pozdrav Bocka
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by crv sri 25 kol - 0:59


    Merlo , mene to podsječa na ubod komarca. Razmotri tu varijantu.Zbog uboda može ostat i bez prsta.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by malinois sri 25 kol - 1:11

    pozdrav

    Giht ili bolest kraljeva nisu otvorene rane po nogama .To je upala zglobova (artritis ).Dolazi do poremecaja obicno lose izbalansiranom ishranom (previse masna hrana tj % uljanih sjemena ).

    Tesko je dijagnosticirati giht kod ptica .Trebalo bi uzeti uzorak tkiva iz zglobova i provjerit postotak mokracne kiseline koja se javlja kao nusprodukt .
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by Merlo sri 25 kol - 22:34

    Momci vala lipa na odgovorima.Ovo se pojavilo na obe noge i to na srednjim prstima izgleda ka cvoruga na zglobu .Bija sam kod veterinarke ali ni ona sama nezna tocno staje ?dala mi je neki antibiotik protiv bolova koji se daje tici u kljun (jedna kap dnevno direktno u kljun)i jos neku tabletu koja se rastopi u vodi i u tome tocajem tici noge.Hranu za kanarince nemisam sam vec koristim Prestige od Versele pa sam se bar nadam da su oni napravili hranu da valja.Mladim ticama dajem jos i meku hranu takodjer gotovu od firme chemivit.Jedino sta sam nadoda u odnosu na proslu sezonu je grozdjani secer.Tice sam jos i cjepio u sedmom misecu sa
    Giht ? 19976003511.th

    patrik
    patrik


    Broj postova : 408
    Age : 43
    Location : vodnjan
    Registration date : 09.04.2010

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by patrik čet 26 kol - 1:20

    ja sam imao sličan problem: ptice su imale upaljene zglobove i po noktima i sumnjao sam da je od komarca
    ali kad sam porazgovarao sa jednim talijanskim veterinarom odah je skužio problem koj je bio u stajalicama koje su bile od običnih grana tvrdog drva.
    ka ptice su pojele koru virili su mali komadiči onih grančica koje sam prerezao sa škarama i to je bilo oštro.
    jedna jedina ptica tu se ogrebla i rana je se infecirala i još u gorem slučaju virus se pretvorio u bakteriju i skakao od ptice do ptice.
    tako da sam izgubio puno ptica te godine jer nisam ih uspijeo izliječit a ono šta je ostalo (ptica) je bilo jako ružno za vidjet bez prstiju oslabljene od silnih antibiotiba itd.

    JA ti predlažem (radi sigurnosti)da makneš tu pticu dok ne skužiš šta njoj je
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by bocka čet 26 kol - 11:55

    patrik, po onome šta si napisao ja mislim da si i ti izgubio ptice od šugavca.
    Zato najbolje je da postavljate slike kako bi se preciznije mogla konstatirati bolest.
    Nemojte lečiti ptice na osnovu predviđanja, mora se dijagnosticirati bolest pa početi sa lečenjem odnosno otkriti uzrok odakle potiče ta bolest.
    Ako se tako ne postupa postoji mogučnost da se te ista bolest ponovi.

    Pozdrav Bocka

    Sponsored content


    Giht ? Empty Re: Giht ?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 11:51.