Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
sestoperac
saso78
bocka
lord189
seadriver
Zvrcko
xyz
Branimir
Fago
Dean
ikayke
15 posters

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen pon 8 pro - 22:31

    Fago je napisao/la:
    Zvrcko je napisao/la:Fala lijepa Rijecanima, a posebno Miloradu i našem Ikayke-u



    a meni meni Sad bio sam dobar bom drunken nije me bilo za vidit ni čut affraid

    Osim što te svi suci redom spominju (redovito)!

    A stvarnom Zvrcku svaka čast. Super si momče samo nastavi tako i bit će tića i lijepih rezultata Exclamation
    Žao mi je što drugi (mladi) članovi nisu došli pa da i njih upoznamo. Ali vidit ćemo se mi, samo ustrajte u ovom 'ludilu' jer koliko mi se čini svi koje sam vidio dolje u Rijeci sigurno hoće Very Happy Very Happy Very Happy A i ja ću lol!


    jebeš sudce oni bi trebali biti tu radi uzgajivača , i svoje bi ime trebali stvoriti uzgojem a ne ocjenama......ne bi vrijedilo da me ne spominju bolje oni nego uzgajivači
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago pon 8 pro - 23:49

    zvrcko sen je napisao/la:jebeš sudce oni bi trebali biti tu radi uzgajivača , i svoje bi ime trebali stvoriti uzgojem a ne ocjenama......ne bi vrijedilo da me ne spominju bolje oni nego uzgajivači

    Radi vezica, Zvrcko senior, radi vezica Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy afro flower lol!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 3:43

    Fago je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:jebeš sudce oni bi trebali biti tu radi uzgajivača , i svoje bi ime trebali stvoriti uzgojem a ne ocjenama......ne bi vrijedilo da me ne spominju bolje oni nego uzgajivači

    Radi vezica, Zvrcko senior, radi vezica Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy afro flower lol!

    ništa ja ne priznajem Embarassed Very Happy


    pogotovo da su neki suci imali po kilo mišance u đepima study king ja sam mora ocjenjivati clown jocolor nisam Vas pripravnike moga kontrolirati
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ticar uto 9 pro - 5:40

    sve je to meni jasno ali mi smo osvojili prvenstvo,prvi put od kad postoj naša udruga, Razz Razz Razz .stvarno smo ove god bli dobri.najbolji u splitu,dubrovniku i naravno u Rijeci.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 6:09

    ticar je napisao/la:sve je to meni jasno ali mi smo osvojili prvenstvo,prvi put od kad postoj naša udruga, Razz Razz Razz .stvarno smo ove god bli dobri.najbolji u splitu,dubrovniku i naravno u rjeci.

    pa i čorava koka katkad zrno pojede cheers


    zadar je jedan od najačih centara ijako smatram da je rijeka tu..split je svakako zapao u krizu polako se oporavljamo jer smo izgubili ili su prestali uzgajati jaki uzgajivači p.kurtović, p.kulić, ,, prestali se takmičiti lolić, čudina, matošić, nonković ,,,sve su to ljudi koji su na izložbe dolazili sa 50 -tak ptica....Podrugu prošle godine ukralo kompletno matično jato.....

    kad se tome pridonese loša godina ja sam zadovoljan.....

    Wink inače u splitu je zadar (buka)osovio njuspješniji u lipokromima a, društvo zadar je treće
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ticar uto 9 pro - 6:30

    je maš pravo slaba je ova godna bila što se tiče samog uzgoja,moje kanarinke su ove god totalno zakazale,dogodine sam ja na redu sa mojm žutim pilićima lol!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 14:41

    Slike sa sudjenja i neke sa izlozbe su objavljene u Fotogaleriji na stranici http://cesljugar-rijeka.hr

    Bit ce jos slika...pa kad ih dobijem ih dignem na net. Pozdrav!

    jedna brzinska, Fago, ja i Dean!

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Drzavnari2008ii5bd6.th
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke uto 9 pro - 14:44

    Svi koji imaju slike , a zele da se objave nek mi posalju zipani folder na mail ili nek cijeli foldrr uploadaju na rapidshare ili uploaded.to i poslaju link na mail...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by xyz uto 9 pro - 14:47

    Dobra slika, lipo ste se družili! Cool
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by bembo uto 9 pro - 15:10

    izložba je bila super bilo je super ptica kako za viditi, tako za kupiti, još jedanput bravo cheers cheers Smile Smile za za ekipu iz rijeke..

    P.s. znam da nije lijepo komentirati suđenje, ali moram postaviti pitanje po kojim kriterijima je nagradu za najbolju lipokromsku pticu (pojedinačno) dobila ptica ocijenjena sa 90 bodova kad je bilo barem 3 lipokromske ptice sa 91 bod?

    Slike ću postati idući tjedan nemam vremena
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 17:25

    odgovor komisijski sudci u sastavu zjača, marković, mikulić +suci koji su ocjenjivali


    na zahtjev organizatora....


    ja to ne podržavam paizbjegavam to raditi
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by bembo uto 9 pro - 17:39

    zvrcko sen je napisao/la:odgovor komisijski sudci u sastavu zjača, marković, mikulić +suci koji su ocjenjivali


    na zahtjev organizatora....


    ja to ne podržavam paizbjegavam to raditi

    hvala na odgovoru Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Dean uto 9 pro - 21:56

    i ptice iz kolekcije se ne uzimaju u obzir Smile
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen uto 9 pro - 22:00

    Dean je napisao/la:i ptice iz kolekcije se ne uzimaju u obzir Smile


    uzimaju affraid study study study study study
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Dean uto 9 pro - 22:12

    zvrcko sen je napisao/la:
    Dean je napisao/la:i ptice iz kolekcije se ne uzimaju u obzir Smile


    uzimaju affraid study study study study study

    heh bojim se da ne Very Happy a ako da jesu li onda bili ahati iz kolekcije u odabiru...
    avatar
    Gost
    Gost


    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Gost sri 10 pro - 16:18

    Nesto sam nacuja,il sam sanjao,ali cini mi se da je Fagi pobjegao faganel na izlozbi,dali je to istina???
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by xyz sri 10 pro - 16:31

    Meni nije jasno to šta ste nabavili, citiram kako Fago kaže:

    "Bastard s faganjelom - nosioc satinete"

    Mislim da je kasnije Ikayke napomenio da se uz Fagino znanje očekuju mladi?

    Jesam ja to krivo skopčao, ili šta,
    zašto je to važno toliko, al je to plodna ženka baštarda?? bounce
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by lord189 sri 10 pro - 17:59

    a ko je bija glavni lovac kanarinca na izložbi Question Question
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by ikayke sri 10 pro - 21:28

    drazenxp je napisao/la:Meni nije jasno to šta ste nabavili, citiram kako Fago kaže:

    "Bastard s faganjelom - nosioc satinete"

    Mislim da je kasnije Ikayke napomenio da se uz Fagino znanje očekuju mladi?

    Jesam ja to krivo skopčao, ili šta,
    zašto je to važno toliko, al je to plodna ženka baštarda?? bounce

    Fagi je pobjego bastard satine crv. moz x faganjelica... muski... i postoji mala mogucnost da je plodan... sto naravno treba isprobati... vracanjem na faganjelicu uz pretpostavku da se izvale mladi dobile bi se u odredjenom postotku satine faganjelice.... jer je on nosioc satinea!

    Sve je to sa velikim ako... ali treba probati Smile
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Fago sri 10 pro - 23:04

    markoxp je napisao/la:Nesto sam nacuja,il sam sanjao,ali cini mi se da je Fagi pobjegao faganel na izlozbi,dali je to istina???

    Ma vjeruj da bi mi bilo draže da je pobjegao faganjel, a ne ovaj bastrad Exclamation
    To je barem jedna godina gubitka u ostvarenju pokušaja stvaranje mutacuje faganjela.
    Sada već mogu reći da imam solidno matično jato faganjela, a taj bastard nosioc satineta je korak ka čudu Very Happy
    Sa ovom mutiranom bastardicom puno je manja šansa da bude plodno....
    Svejedno iza Nove ću spojiti ta dva para:
    1. Faganjel x Satinet bastradica (kanarinac x faganjelica)
    2. Bastard nosioc satineta (kanarinac x faganjelica) x faganjelica

    Znam da je jako mala šansa - ali zato smo tu.... Very Happy Laughing Very Happy Laughing

    P.S. Od članova foruma lovili su: Zvrcko, Zvrcko senior, Ikayke...
    Zahvaljujem još jednom na trudu. Živ je i zdrav - puno mirniji nego što je bio prije izložbe i LETA Very Happy lol!
    avatar
    Gost
    Gost


    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Gost čet 11 pro - 0:33

    I sad bitno da je ulovljen,ma to je tako kad su ričame niske,pa utekne lako sve sto je u cibi,samo ispo ruke...
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen čet 11 pro - 1:01

    ma pogledajte ova tri sokola


    [img]31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Picture077df9.th[/img]


    affraid cheers

    fago zvrcko ikayke
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by zvrcko sen čet 11 pro - 1:07

    ovo je slika barabe zvrcka kad smo išli prispava je 80% puta

    [img]31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Picture044nq1.th[/img]
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by xyz čet 11 pro - 15:44

    Kako čvrsto Zvrcko spava, sigurno se izmorija na "turneji" Arrow

    Fago i Ikayke svaka čast šta pokušavate probit neplodnost baštarda!

    Tako i treba, pokušaj ništa ne košta, a dobiti se može jako puno.

    To sam već spominjao, ljudi su govorili da bi ženska baštarda faganel x kanarinka mogla bit plodna, u biti oko 25% takvih ženki da je plodno.

    Sad za obrnutu situaciju, kanarinac x faganelka, valjda je isto slično..

    Dokaza nema, sve je na osnovu priča, a eto i Tičar kaže, i dosta nas, da su kanarinac i faganel i u faci i fizički jako slični, to bi trebalo ići dalje.

    Sve najbolje u pokušajima, to bi bilo nevjerovatno dobro da uspije!
    avatar
    Gost
    Gost


    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Gost čet 11 pro - 16:29

    Vidi moga zvrle,nemozes virovat da je ticar,kako spava,ja nebi prispava 80 posto puta,a ipak je bio na turneji sa tatom,pa se premori od lova bastarde,i vjerojatno se i jucer umorio kad smo lovili goluba preko sata u skoli...jako ljep golub,samo odletia... Laughing Very Happy

    Sponsored content


    31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008 - Page 3 Empty Re: 31. ORNITOLOSKO PRVENSTVO HRVATSKE - RIJEKA 2008

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 11:13.