Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by zoranV uto 29 lip - 19:41

    Pošto se ovih dana dosta piše o učenju grdelina preko CD-a ,zanima me vaše mišljenje na koji način je najbolje učiti mlade bastarde i grdeline bez učitelja,a pomoću CD-a??

    P.S. Sutra će mi doći jedan prijatelj( inače se bavi audio i video opremom i radi kao DJ) ,pa će mi razvući kablove u sve prostorije gdje držim grdeline(u 4 prostorije),pa me zanima koje bi pojačalo bilo najbolje,kao i koji i kakvi zvučnici,a DVD već imam.
    Napomena: Ne planiram uzimati ništa skupo,nemam love. Gledao sam polovna pojačala za neki 500-1000 kuna,nadam se da će to zadovoljiti?? Zanima me kakvo pojačalo,tj.sa kojim karakteristikama i kakvi zvučnici?
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by toni69 uto 29 lip - 23:00

    najvažniji je učenik cheers
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by Sina BL sri 30 lip - 12:14

    zoranV je napisao/la:.
    Napomena: Ne planiram uzimati ništa skupo,nemam love.

    Oooooooooooo Zoka, muko moja, oko moje, pa je l dotle doslo da ti nemas affraid a hranio si pola afrike Laughing

    Pomocemo, ima i nas Cvorovica majka mu stara, nismo ni mi repa bez korjena! Laughing Dajte ljudi po dve markice, da se zaletimo na brzinu da pomognemo covjeku! Laughing

    Zoka, u tvom slucaju, bez kvalitetno snimljenog pjeva grdelina suludo je uzimati kvalitetno pojacalo i zvucnike, bacis pare a efekat isti, tj. nikakav. Nema tog pojacala i zvucnika, koji ce od babe napravit djevojku. Ko kad zidas kucu, kupis najskuplju ciglu a lijepis tijestom za palacinke. Moj ti je savjet da nastavis raditi tako ko i do sada dok ne budes mislio izmjeniti sistem iz korijena...

    Ne zamjeri na sali, ljudino moja cheers

    Zivio i svako dobro! cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by zoranV sri 30 lip - 16:21

    Kud mi sad posla poruku,a ljudi mi već sve izbušili i postavili cijevi Twisted Evil Twisted Evil ,sad moram i neki zvučnik staviti,a ne znam kakav,a evo stručnjaci od muzike (prevedi GLAZBE Very Happy ) mi kažu da je najbolje Jamahino pojačalo ,naravno -polovno ,a nije skupo cheers cheers ,a neki DVD od Pioneera ,naravno ,polovno ,a i zvučnike neke visokotonce ,koji su dosta povoljni. Ja čekam da mi netko napiše osnovne karakteristike šta sve mora imati :

    - DVD player

    - pojačalo i

    - zvučnici


    ali svi junaci mukom zamukoše.Zato ću po svom insektu (namjerno sam napisao -INSEKTU,(kako kaže naš BizarZg)),pa šta bog da .


    P.S. Hvala svim velikim stručnjacima Evil or Very Mad
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by Sina BL sri 30 lip - 21:53

    Pozzz Zoka!

    Evo ovako, ja sam dugo u kuci imao Yamaha pojacalo i Pioneer DVD player, to je recimo kombinacija koju su mi u svakoj prodavnici ovdje ponudili za slusanje muzike. I mogu ti reci da radi odlicno.

    Osnovne karakteristike, ne treba ti nista prejako, treba ti pojacalo da ima odredjen broj izlaza, onoliko koliko zvucnika mislis stavljati, ulaze ce svakako imati za dvd player, za cd, za tv i sigurno jos par, to ima svako.

    Opet ti kazem, polovno to mozes uzeti povoljno, ali da bi pustao pjev na dvd (i da bi se osjetila razlika kvaliteta) prvo pjev treba biti snimljen kvalitetno, mikrofon + preamp + zvucna karta (koja podrzava audio rezoluciju koja obicno ide na DVD), to je neki minimum... Zato sam ti rekao da nastavis raditi kao i do sada, jer bilo kakvo polovicno ulaganje nema smisla...

    Ako vec nemas tako kvalitetan snimak, i dalje mozes pustati na ovo sto kupis... Da se razumijemo, ti neces cuti nikakvu razliku u audiu s CD-a i DVD-a, garantujem glavom, 99% ljudi ne moze cuti razliku izmedju kvalitetnog MP3-a i WAV-a, ali eto pojavile su se tvrdnje ili predpostavke da grdelin cuje bolje (ja se ne bih slozio s tim), pa mozes pokusati napraviti rezultat i sa DVD-om.

    Ne radi se o junacima, nego nije lako odgovarati na uopstena pitanja, narocito kad ne znas o kakvom budzetu se radi, koja je svrha i cilj itd...

    Nadam se da sam bar malo pomogao, ali vjerujem da si sve ovo znao i bez mene Smile

    Zivio! cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by zoranV sri 30 lip - 23:57

    U pravu si sve sam ja to znao,kod mene se radi o drugoj stvari,ja imam 4 prostorije gdje su mi ptice,a pošto bastardiram,to mi je najviše radi njih,iako ja osobno NE VJERUJEM u DVD i CD,ali bez obzira želim probati ,a jednostavnije mi je na jednom mjestu sve to imati ,nego na 4.Ja idem na sistem učenja CD x jedan bastard ,i nakon 3 mjeseca ,dodati još 3 mlada grdelina.CD sam napravio ,nije neki zvuk,ali smo ga u studiju očistili i sredilli koliko smo mogli,pa ću ja sa tim raditi za probu.Kad mi grtdelin bude pjevao ,onda ću njega snimiti i onda ću krenuti malo ozbiljnije .

    P.S. Ja i dalje ne vjerujem niti u šta drugo osim u kljun cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by Gost sub 3 srp - 10:24

    Drago mi je da se interesiraš za navedenu temu( grupu A.),osobno mislim da se nitko ne trudi ( barem u zadnje vrijeme)više od tebe na forumu, podržavam te pa ti evo dajem, u dobroj volji, neke smijernice za početak tvog puta.
    Molim pročitaj tekst, koji je usko vezan za temu, a odnosi se na zvukove, frekfenije, tko čuje u kojem opsegu...FREQUENCY HEARING RANGES IN DOG AND OTHER SPECIES. To je osnov, ali daleko najbolji tekst s grafikama, sve nacrtano za početnike-početak o istoj temi je:MATH SCIENCE AND SOUND ACTIVITIES by Phil Tulga.
    Za kraj molim te stavi( na forum), ja nisam stručan :you tube SPANISH SINGING BIRD, la Cucaracha.Što čovjek sve može naučiti pticu.
    -Molim zašto si otvorio novu temu?:"Učenje mladih grdelina....." kad već na ovom forumu imamo ( s puno dobrih razmišljanja)1.Škola pijeva, dva puta 2.Učenje CD, 3.Školovanje,4. Kako se stvara pjevač,5. Pjesme za učenje mladaca,6. Rad s grdelinima pjesme . Molim shvati da pitanje nije provokativno, samo me neke stvari, (kao novog na forumu) bune, ja sam dobio opomenu ( zagušivanje tema ,beskrajni postovi...), a po meni i ovo stvara zbrku, ne znaš tko je što i gdje napisao, na 7.mjesta se piše o sličnim stvarima.
    -Ako ti nešto nije jasno( vezano za temu),ako mogu pomoći, bilo bi mi drago da ti ( odsada reporterski kratko, pazit ću da ne zagušujem druge) odgovorim.
    -Rekao si da :..sistem cdxjedna baštarda i nakon 3.mjeseca 3.mlada grdelina...Molim te glede navedenog, probaj što više tonski snimati, da izvučemo pouku, i želim ti puno sreće u naumu-radu.
    -Nadam se da sam bio kratak, da neće više biti pritužbi, poslije 5.dana samovoljnog baniranja.
    avatar
    Gost
    Gost


    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by Gost sub 3 srp - 10:54


    Ako vec nemas tako kvalitetan snimak, i dalje mozes pustati na ovo sto kupis... Da se razumijemo, ti neces cuti nikakvu razliku u audiu s CD-a i DVD-a, garantujem glavom, 99% ljudi ne moze cuti razliku izmedju kvalitetnog MP3-a i WAV-a, ali eto pojavile su se tvrdnje ili predpostavke da grdelin cuje bolje (ja se ne bih slozio s tim), pa mozes pokusati napraviti rezultat i sa DVD-om.
    ----------------------------------- odgovor ---------------------------------
    Pozdrav sina BL, u prijašnjem postu sam preporučio neke smijernice zoranV, ako to otvorite i prezentirate, bit će svima vidljivo, da npr.pas( vrsta pudlica, sant bernard, chiuvava) čuje do 46kHz, a samo da podsijetim da dijete čuje do 20.kHz, kod starijih ljudi je frekfencijski raspon od 6. do 10.kHz.
    Ja ti tvrdim ( po mom osobnom iskustvu) da čovijek ( normalnog sluha) mojih godina čuje sam 30% frekfencijskog spektra od grdelina( isti slučaj s psom).Ti si rekao svoje, ja sam rekao svoje, nema ljutnje-prepucavanja.
    -Moj ti je savijet ( tako sam davno ja napravio) odneseš grdelina u studio, pustiš da ptica pjeva u studiju, i sve ti mora biti jasno, ni ja nisam vjerovao nikome, toliko je podataka i zbrke i neznanja, da sam se osobno sam išao uvijeriti.
    -Veoma je jednostavno i lako riješivo( u studiju), volio bih da odeš u studio da možemo usporediti saznanja-iskustva.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ? Empty Re: Učenje mladih grdelina i bastardi preko CD-a ili DVD-a sa pojačalom ?

    Postaj by zoranV sub 3 srp - 12:44

    Evo BizarZG ,ovo je stvarno interesantno