Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    SODA BIKARBONA

    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    SODA BIKARBONA Empty SODA BIKARBONA

    Postaj by refa95 pet 25 lip - 15:24

    Sta mislite da li je sodu pozeljno davati pticama mislim u malim kolicnama jer sam negdje procito da suzbijaju mnoge zelucane smetnje i bolesti,ako se moze davati kako i u kojim kolicinama
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by mipticar pet 25 lip - 22:51

    Soda bikarbona ??
    Rađe bi preporučio Basenpulver !!


    Zadnja promjena: mipticar; pet 25 lip - 22:59; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by mipticar pet 25 lip - 22:53

    mipticar je napisao/la:Moj je komentar na ovu temu ovakav :
    Soda bikarbona ili Natrijev Hidrogenkarbonat ( NaHCO3 )ili Natrijev Bikarbonat je topiv u vodi te vodenu otopinu pretvara u slabo lužnatu, što bi značilo da vodi mijenja Ph.
    Otopina je neutralizator želučane kiseline .Djeluje na povečanje Ph. u krvi a samim time djeluje na bržu razgradnju mliječne kiseline.
    Određene količine sode bikarbone za ptice nebi rado preporučio jer s time treba biti oprezan.Može biti od koristi a može i štetiti .!
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by mipticar pet 25 lip - 22:54

    Soda bikarbona ?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by malinois pet 25 lip - 23:50

    refa95 je napisao/la:Sta mislite da li je sodu pozeljno davati pticama mislim u malim kolicnama jer sam negdje procito da suzbijaju mnoge zelucane smetnje i bolesti,ako se moze davati kako i u kojim kolicinama

    Pozdrav Refa

    Kazes da si negdje procitao!!! Ne vjeruj svemu sto procitas .Papir trpi svasta a o internetu necu niti komentirat.

    Ako su ti ptice zdrave i vesele NE IZMISLJAJ toplu vodu .Daj hranu ,vodu ,povremeno voca i povrca I UZIVAJ U NJIMA .
    avatar
    Gost
    Gost


    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by Gost sub 26 lip - 9:56

    Refa dragi, mi forumaši možemo mirno da spavamo kad vidimo koje mlade snage dolaze, mladost puna snage,mlad čuvjek zdravog razuma, uvijek spremna za akciju ( ali isto poslušaj Malinoisa-ne otkrivaj toplu vodu), prijatelju umjetnik si nema što ( ti si jedini kojem nisam odgovorio, jer se još mislim što da napišem, glede tvoje NASTAVNICE, tu si me nadmudrio nemam što reći), kralj si ptičarstva nemam što reći, pa ću malo zbog tebe da ti ne propadne tema napisati što je dajem mladim grdelinima...... molim pitaj druge što treba dodati, a što izbaciti koja su njihova iskustva, da na jednoj stranici bude sve, da novi članovi ne "mantaju ošamućeni po forumu" te pitaju .....

    ******************************************************************************
    -sipina kost, crvi,ličinke mravi, dobre bakterije provizin-biodigest=orodigest, alga spirulina,proteini od bildera, aktivni ugljen,ljuska jaja,limun nakapat u vodu, kokosovo brašno, pčelinji polen, keks(iz zdrave prehrane)+med,sjemenke od bundeve, GRIT+riječni pijesak,mineralni kamen,pivski kvasac, plavi mak,morska sol, jabučni ocat u vodu, suha ili mokra kupovna jajčana smijesa, kuhano jaje(7.min.),soja brašno, brašno rogača, kuhano sjeme, namočeno sjeme,proklijalo sjeme,mlijeko u prahu,kuhani griz, krušna mrvica,palenta-pura, mekinje ?? koštano brašno?? suncokret sjemenke, bajam, sjeme perila, orah? ,zob ljuštena.
    **********PONAVLJAM dragi Refa, neka sad drugi izbacuju i dodaju iz iskustva osobnog što dati mladim pticama (grdelinima)
    p.s.
    Ni ja sve ne vjerujem pogotovo gdje sam stavio upitnik, to su bili moji rani radovi, gdje sam čitao svašta i zapisivao na jednu stranicu, nigdje ti ne piše soda bikarbona, osobno ja je stavljam u hladnjak kad hoću da miris popravim....
    ETO TI TEME dragi REFA, raspalite.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by refa95 sub 26 lip - 11:12

    hvala bizar
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by Renato.M sub 26 lip - 18:53

    Refa, prijatelju, sve su ti ljepo napisali.
    Soda bikarbonu ja stavljam ali u minimalnim količinama (vrščić noža), samo u vodu kod kuhanja sijemena. Vijerovatno se time samo ja bavim u EX-YU prostoru pa nebi puno oko toga.
    Pročitao si to vijerovatno na nekoj stranoj stranici ili u kojoj stranoj knjizi, tamo to naglašavaju kod kuhanja.
    Pozdrav.
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by mipticar ned 27 lip - 22:49

    Nije bilo pitanje a ti Bizar Zg. dragi RAFA pa dragi RAFA .,
    Neka Rafa kaže zašto bi eventualno trebao sodu tj. u koje on misli svrhe pa ti onda kaži dragi Rafa to i tako preporući ili ne !
    Daralin
    Daralin


    Broj postova : 15
    Age : 71
    Location : Srbija
    Registration date : 01.04.2010

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by Daralin pon 28 lip - 12:43

    Renato.M je napisao/la:Refa, prijatelju, sve su ti ljepo napisali.
    Soda bikarbonu ja stavljam ali u minimalnim količinama (vrščić noža), samo u vodu kod kuhanja sijemena. Vijerovatno se time samo ja bavim u EX-YU prostoru pa nebi puno oko toga.
    Pročitao si to vijerovatno na nekoj stranoj stranici ili u kojoj stranoj knjizi, tamo to naglašavaju kod kuhanja.
    Pozdrav.
    Pozdrav Renato procitah ovaj tvoj post pa me zainteresovalo kako kuvano i zasta seme.Renato ako ti nije tesko da malo pojasnis sta i kako ako neces ovde na forumu onda mozes i na privatnij poruci, pozdrav i unapred zahvalan Daralin cheers cheers cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by Gost pon 28 lip - 12:50

    - Odmah, ponovo kažem soda bikarbona+ptice= nije dobra kobminacija NIKAKO.
    - Po meni, poštovani "miptičar",...pticama davati želučane probleme bolesti... DRAGI Refa je već poslao upit!!! Barem sam ja tako razumio, mislim da ne trebamo više čekati, ako griješim molim ispravi me. Mislim da je sve što je htio pitati, već pitao.Ali za svaki slučaj ,da se ti ne nerviraš, ja ću čekati, koliko treba.... samo molim te kaži kad mogu ponovo pisati.Bojim se da nema EVENTUALNO????
    - Glede DRAGI REFA, on mi je dragi i najdraži na forumu, a svi drugi ste mi poštovani ( moje najmlađe dijete je starije od Refe, ali mi je njegovo razmišljanje veoma blisko, skroz mi je "pitak", jednostavan, bezgraničan, i jedini me je ostavio bez teksta...)
    - Ako sam nekog uvrijedio, isprika, sve je u dobroj volji.... nije bilo s namjerom.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by refa95 pon 28 lip - 18:14

    bizar.zg je napisao/la:- Odmah, ponovo kažem soda bikarbona+ptice= nije dobra kobminacija NIKAKO.
    - Po meni, poštovani "miptičar",...pticama davati želučane probleme bolesti... DRAGI Refa je već poslao upit!!! Barem sam ja tako razumio, mislim da ne trebamo više čekati, ako griješim molim ispravi me. Mislim da je sve što je htio pitati, već pitao.Ali za svaki slučaj ,da se ti ne nerviraš, ja ću čekati, koliko treba.... samo molim te kaži kad mogu ponovo pisati.Bojim se da nema EVENTUALNO????
    - Glede DRAGI REFA, on mi je dragi i najdraži na forumu, a svi drugi ste mi poštovani ( moje najmlađe dijete je starije od Refe, ali mi je njegovo razmišljanje veoma blisko, skroz mi je "pitak", jednostavan, bezgraničan, i jedini me je ostavio bez teksta...)
    - Ako sam nekog uvrijedio, isprika, sve je u dobroj volji.... nije bilo s namjerom.

    hvala bizar na ovako lijepoj gesti

    Sponsored content


    SODA BIKARBONA Empty Re: SODA BIKARBONA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 7 svi - 11:08.