Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+72
Edi
Harzer
budisic
trava
Boban NA
olanik
lepi
komiza
zoranV
markozd
mrzlo mliko
Renato.M
opalnaissus
čajka
MARIN
sgobin
CUBA
vixan
Santa
mutacija
Border
krstokljun
Vasko-MK
ERVINO
9a2y
vlado
danijelvr
faganel
crv
Siskin
sasaznas
novaksin
topaz
Dalibor
Tihy
srdjan nis
DjordjeVet
Miljenko
refa95
krepat ma ne molat
malinois
dr.nenad86
Dule
sgrguro3
krnjolac
PESTI
franeperuzovic
g0g0 1
milos0205
kreso
cevap
Lazar
hari
nb.geronimo1
vladan bg
bocka
sestoperac
Dean
steva318
Zvrcko
kemo89
Rasko
zvrcko sen
Fago
saso78
ikayke
seadriver
žalacST
Branimir
xyz
ticar
trnar
76 posters

    Razmnozavanje kanarinaca

    9a2y
    9a2y


    Broj postova : 18
    Age : 73
    Location : otok Hvar
    Registration date : 30.01.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by 9a2y pet 12 vel - 16:32

    Ajd nemojte previše "pertlatat" oko tih tića.Pustite ih na miru.Dajte in samo ist i vitamine.
    Ako ste vidili parenje,mužjak potlen spusti rep,dobro je,čin svršen.Provjera oplođenosti nakon devet dana jaja pod lampadinu.Čekajte izlaz mladih,i gotova priča.
    9A2Y
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by refa95 pet 12 vel - 16:33

    snjela je kanarinka jaje kod siskina
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by franeperuzovic pet 12 vel - 17:08

    meni su izašla 3 kanarina. sutra, najdalje preksutra ima još jedno jaje puno pa će ih nadam se bit 4 komada. jedno jaje je prazno.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar pet 12 vel - 17:12

    franeperuzovic je napisao/la:meni su izašla 3 kanarina. sutra, najdalje preksutra ima još jedno jaje puno pa će ih nadam se bit 4 komada. jedno jaje je prazno.

    ako i taj izađe nakon dva dana posli ovih teško da ga neće zgnječiti.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Siskin ned 14 vel - 14:12

    Pozdrav,

    evo danas sam dobio i treće jaje. sad me zanima - negdje sam pročitao da se mužijak odvaja od ženke nakon trećeg jajeta. Da li da to uradim? Zašto se to radi? Meni nema neke logike jer dok ženka leži na klikerima on joj donosi hranu i hrani je. ona samo ustane da uzme vode i sipine kosti (kalcij)...

    kada ga odvojim da li da mu počnem ponovo davati jajčanu hranu, niger, klijavo kao što sam davao dok ona nije dobila prvo jaje?
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ERVINO ned 14 vel - 14:27

    Pusti ga ako ne smeta samo dok leži hrani ih samo sjemenskom hranom...,,,,
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Pozdrav

    Postaj by Vasko-MK ned 14 vel - 14:42

    Zdravo. Ja obicno vadim muzjaka kad zenka snese cetvrto jaje. Inace mogu oni i da budu zajedno, to zavisi od muzjaka ako je miran. Posto ima muzjaka koji lome jaja, pa ubijaju mlade da bi ponovo parili zenku. E sad kakav je tvoj ti najbolje znas. Dogadja se i da kad se mladi izlegu i pocnes sa jajcanom hranom muzjak se za nekoliko dana uslili od hrane i krene da pari zenku dok ona lezi na mladima, sto je opasno za njih posto moze da ih zgnjeci. Ali ako je sve u redu on zenki pomaze u ishrani mladih, sve zavisi od ptice do ptice , individualno je. Licno ja sam imao ovaj zadnji prblem sto sam napisao, skakanje po zenku dok je ona na mladima i zbog toga praktikujem da vadim muzjaka. Kad ga izvadis hranis ga samo sjemenom, ne treba ti jajcana hrana, osim ako ne planiras da pari drugu zenku. Evo to je moje iskustvo.

    Puno pozdrava
    9a2y
    9a2y


    Broj postova : 18
    Age : 73
    Location : otok Hvar
    Registration date : 30.01.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by 9a2y uto 16 vel - 9:43

    Dobro pripazite na ovogodišnje prtsenovane mlade ptice u gnijezdu,Ove godine su sjajni zlatni prstenovi koji iritiraju ženke.Meni su ove godine masovno izbacivle prstenove,nekima slomile nogu a nekima ga dovukle do članka ,tako da je zadnji prst ostao napred.Sad sam počeo motat prstenove u hansaplast trakice i sve je u redu.Odrežeš traku od 2 cm.Pola za širinu prstena a druga polovina širine 1 cm.Namota se uži dio na prsten i navuče tiću na nogu.Širi dio se namota tiću prema kolinu(ne prstima).Sada nema nikakvih problema.
    Milan -Hvar
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krstokljun ned 21 vel - 12:49

    Trebam savjet, imam muzjaka i 2 zenke satine crveni mozaik, sve su tice u nagonu i spremne za parenje, zenke su formirale gnijezda, leze ali muskog ne pustaju. Jedna je cak odlezala jednu turu na 5 neplodnih jaja, druga je imala samo 1 takodje neplodno. Muzak je uporan pa su svadje ceste. Samo u gnijezdo uspijeva pokusati da ih pari ali ocito ne uspijeva. MESTRI OD TICA, POMOC!!!!!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by malinois ned 21 vel - 14:26

    pozdrav.

    Kanarince uvjek pustam na skok .Obicno koristim 1 muzjaka na 2 zenke .Na koji nacin ?

    Muzjaka u vecernjim satima (sat prije gasenja svjetla ) pustim kod jedne zenke .Ujutru ga izvadim i vratim u njegov kavez .
    Sljedece vece ga pustim kod druge zenke ,ujutru ga vratim u njegov kavez.

    Znaci ,taj muzjak svaki dan pari i jednu i drugu zenku a po cijeli dan se odmara
    Smile i pjeva u svom kavezu.

    Ranije sam imao obicaj nevracat muzjaka u njegov kavez nego ga premjestat od jedne do druge zenke i nisam bas bio zadovoljan sa rezultatima

    To sto zenka i muzjak ratuju ,ne obracam pozornost .Izborit ce se on za uzitak ako je muzjak Very Happy
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by krstokljun ned 21 vel - 14:57

    Pozdrav malinois, tako sam i ja radio. Medjutim kako su u prvoj turi jaja bila neplodna ostavljao sam 1 dan muskog kod jedne a drugi dan kod druge zenke. moguce je i da je pario ali ja to nisam uspio da vidim, iako dosta vremena provedem kod tica. cekam jaja pa kako bude.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by malinois ned 21 vel - 15:24

    krstokljun je napisao/la:Pozdrav malinois, tako sam i ja radio. Medjutim kako su u prvoj turi jaja bila neplodna ostavljao sam 1 dan muskog kod jedne a drugi dan kod druge zenke. moguce je i da je pario ali ja to nisam uspio da vidim, iako dosta vremena provedem kod tica. cekam jaja pa kako bude.

    Zelim ti da jaja budu oplodena u 2. turi .Nemoj previse vremena provoditi kod ptica Very Happy
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Branimir ned 21 vel - 21:35

    Malinois ovo je jako dobra taktika i baš ču je probati iskoristiti kod sebe, o uspijehu čemo raspravljati kada se vidi brojčano stanje mladih!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Dean ned 21 vel - 23:38

    hmmm taktika je jedna od mnogih, višeilimanje uspiješnih :-) meni se osobno (zbog možda mog načina pripreme, ta tehnika nije pokazala najuspješnijom...Ja preferiram muzjaka prebacit kod druge zenke tek kad prva snese trece jaje...ovak sam radio sa jednim muzjakom na maximaln0 4 ženke i nije bilo nikavih problema, samo treba paziti i viditi koja zenka je prva spremna :-)
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by ticar ned 21 vel - 23:46

    Dean je napisao/la:hmmm taktika je jedna od mnogih, višeilimanje uspiješnih :-) meni se osobno (zbog možda mog načina pripreme, ta tehnika nije pokazala najuspješnijom...Ja preferiram muzjaka prebacit kod druge zenke tek kad prva snese trece jaje...ovak sam radio sa jednim muzjakom na maximaln0 4 ženke i nije bilo nikavih problema, samo treba paziti i viditi koja zenka je prva spremna :-)

    evo ja sam se uvjerio da kanarinac nemora stajati kod kanarinke dok ne snese 3 jaja,
    kanarinac je bio s kanarinkom 5-6 dana u gajbi,pošto se druga kanarinka dobro spremila prebacio sam ga kod nje,a ova prva je nakon 7-8 dana snijela prvo jaje i ukupno ih je bilo 3,znači deset dana nije bio s njom i sva 3 su bila puna. Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Icon_scratch
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by crv ned 21 vel - 23:59

    Tičar , dok si ti u nočnoj tvoji izgleda, tulumare. rendeer Ima li taj kanarinac rogove? scratch
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Border pon 22 vel - 0:19

    9a2y je napisao/la:Dobro pripazite na ovogodišnje prtsenovane mlade ptice u gnijezdu,Ove godine su sjajni zlatni prstenovi koji iritiraju ženke.Meni su ove godine masovno izbacivle prstenove,nekima slomile nogu a nekima ga dovukle do članka ,tako da je zadnji prst ostao napred.Sad sam počeo motat prstenove u hansaplast trakice i sve je u redu.Odrežeš traku od 2 cm.Pola za širinu prstena a druga polovina širine 1 cm.Namota se uži dio na prsten i navuče tiću na nogu.Širi dio se namota tiću prema kolinu(ne prstima).Sada nema nikakvih problema.
    Milan -Hvar


    veliki problem -prvi put mi se desava -prst naprijed

    o cemu se radi
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by mutacija pon 22 vel - 2:05

    malinois je napisao/la:pozdrav.

    Kanarince uvjek pustam na skok .Obicno koristim 1 muzjaka na 2 zenke .Na koji nacin ?

    Muzjaka u vecernjim satima (sat prije gasenja svjetla ) pustim kod jedne zenke .Ujutru ga izvadim i vratim u njegov kavez .
    Sljedece vece ga pustim kod druge zenke ,ujutru ga vratim u njegov kavez.

    Znaci ,taj muzjak svaki dan pari i jednu i drugu zenku a po cijeli dan se odmara
    Smile i pjeva u svom kavezu.

    Ranije sam imao obicaj nevracat muzjaka u njegov kavez nego ga premjestat od jedne do druge zenke i nisam bas bio zadovoljan sa rezultatima

    To sto zenka i muzjak ratuju ,ne obracam pozornost .Izborit ce se on za uzitak ako je muzjak Very Happy
    Ja na takav način radim bastarde s provjerenim grdelinima Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Icon_smile
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by mutacija pon 22 vel - 2:12

    Border je napisao/la:
    9a2y je napisao/la:Dobro pripazite na ovogodišnje prtsenovane mlade ptice u gnijezdu,Ove godine su sjajni zlatni prstenovi koji iritiraju ženke.Meni su ove godine masovno izbacivle prstenove,nekima slomile nogu a nekima ga dovukle do članka ,tako da je zadnji prst ostao napred.Sad sam počeo motat prstenove u hansaplast trakice i sve je u redu.Odrežeš traku od 2 cm.Pola za širinu prstena a druga polovina širine 1 cm.Namota se uži dio na prsten i navuče tiću na nogu.Širi dio se namota tiću prema kolinu(ne prstima).Sada nema nikakvih problema.
    Milan -Hvar


    veliki problem -prvi put mi se desava -prst naprijed

    o cemu se radi
    Meni se jedne godine to dogodilo s bastardom.Prst sam imobilizirao na nacin da sam ga flasterom vezao za nogu,tako držao dok ptica nije proletila.Kad sam skinuo flaster noga je bila super,cak je ptica kasnije išla na izložbu.Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Icon_biggrin
    Santa
    Santa


    Broj postova : 63
    Age : 43
    Location : Beograd
    Registration date : 05.11.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Santa pon 22 vel - 11:46

    Posto imam dve kombinacije muzjak + 2 zenke, kod jedne kombinacije sam radio kao Dean-odnosno ptice su se usilile u razlicito vreme, pa je muzjak bio kod jedne dok nije snela cetvrto jaje, pa sam ga prebacio kod druge dok nije snela cetvrto jaje (to se desilo jutros), a kod druge kombinacije setao sam muzjaka od zenke do zenke posto su se usilile dan za danom. Nisam ga ostavljao na odmor. Negde za 10-14 dana javicu vam sta se desilo. Jedno jaje je napuklo pa sam ga malo lakirao, pa cemo videti sta se desava i sa tim.

    Krstokljune i ja imam problema sa satinet zenkama-moja treca kombinacija satineti nikako da prorade, jako su divlje i nece da se usile evo vec 20 dana kako ih spremam. Muzjak je spreman 101%
    Imate li neke ideje kako da ih dozovem pameti?
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by vixan pon 22 vel - 11:55

    pozdrav uzgajivačima kanarinaca, imam jedno pitanje. da li kanarinka kada snese prvo jaje danas, drugo jaje mora snijeti sutra ili može treći dan(prekosutra).molim samo odgovore sa iskustvom
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Siskin pon 22 vel - 12:07

    Kanarinka ako je danas snijela prvo jaje - u sljedeća još 3 dana snijet će po jedno svaki dan (4 dana - 4 jajeta).

    Pozdrav
    vixan
    vixan


    Broj postova : 24
    Location : zagreb
    Registration date : 29.10.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by vixan pon 22 vel - 12:14

    Siskin je napisao/la:Tema sa istim nazivom postoji ovdje - https://ptice-birds.forumhr.com/kanarinci-f4/razmnozavanje-kanarinaca-t103-630.htm#34227

    Kanarinka ako je danas snijela prvo jaje - u sljedeća još 3 dana snijet će po jedno svaki dan (4 dana - 4 jajeta).

    Pozdrav
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by malinois pon 22 vel - 12:16

    vixan je napisao/la:pozdrav uzgajivačima kanarinaca, imam jedno pitanje. da li kanarinka kada snese prvo jaje danas, drugo jaje mora snijeti sutra ili može treći dan(prekosutra).molim samo odgovore sa iskustvom

    Dosta cesta pojava je da kanarinka preskace u nosenju jaja.Nemora svaki dan snjeti .Svakako sacekaj da snese 4. jaje pa je nalezi.Neke snesu samo 3 ili 2 jaja.Zadnje jaje se prepoznaje po boji ,plavlje je od ostalih
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Dean pon 22 vel - 13:14

    evo i meni je jedna danas preskočila, obično se to desi na 2 jaju...nisam do sada primjetio nikakve probleme u vezi toga...jaja budu normalno oplodjena.

    Sponsored content


    Razmnozavanje kanarinaca - Page 26 Empty Re: Razmnozavanje kanarinaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 8:59.