Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada uto 7 ruj - 12:00

    MARIN je napisao/la:Nema još ni učenika ,a kamo li škole.Za sada samo ponavljači. cheers cheers cheers
    ja sam prve mlace prisluša i neke već maka iz škole.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 7 ruj - 19:41

    Rano jos za micanje mladaca,posve...10 misec i 11 raj za škartavanje...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 7 ruj - 22:02

    zijada je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Nema još ni učenika ,a kamo li škole.Za sada samo ponavljači. cheers cheers cheers
    ja sam prve mlace prisluša i neke već maka iz škole.

    kad si ti onda svoje pribavija u prvi misec..??
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 7 ruj - 22:03

    markoxp je napisao/la:Rano jos za micanje mladaca,posve...10 misec i 11 raj za škartavanje...

    10 za širit prid škur se škart stavlja u mrak a šampioni nastavljaju sa svitlon jocolor jocolor jocolor lol! lol! lol!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 7 ruj - 22:22

    lord189 je napisao/la:
    zijada je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Nema još ni učenika ,a kamo li škole.Za sada samo ponavljači. cheers cheers cheers
    ja sam prve mlace prisluša i neke već maka iz škole.

    kad si ti onda svoje pribavija u prvi misec..??

    Upis u školu tek za 7 dana.

    Uvjet: žute žvale
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 7 ruj - 22:43

    Ja sam pobornik ranog škartavanja,ali ipak je prerano sad selektirati pa makar mladi bili obučeni 100%.Meni se desilo prije petnaestak godina da mi je učitelj poginija,pa sa odrine(žena kriva pi...joj mat..ina),a kako sam tada imao rane mlade koji su slušali staroga dva miseca,pa ostali sami,ja sam ih u ovo doba preslušava potpuno obučene.Bilo ih je pet,veršali su kompletno staroga grdelina,ali bez zijade.Nakon petnaestak dana ih maknem (škartam),kod prijatelja,a on ih da jednom momku polu tičaru.Oko nove godine prijatelj tičar Mito kaže da čuje odlične grdeline kod nekog momka u garažu.Naravno to su bili ti grdelini.Ovo mi je jedinstven slučaj da su mladi u ranoj fazi preskakali zijadu,obično je obrnuto.Pretpostavljam da je razlog tome što su ostali bez meštra,pa ih nije imao ko vuči,a kako su došli u garažu (toplije),vjerovatno je jedan povukao ostale.Na kraju uz sva nastojanja ih nisam uspio izmatat nazad.Eto tičari,sve je moguče.Još da napomenem da mi je taj meštar,šta je poginija,bija možda najdraži grdelin u životu (to pivanje smo ja i Zlatko J.gojili skoro desetak godina,a nastalo je 89.g,od očaka "lorda"),bog mu da pokoj.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 7 ruj - 22:47

    Jedan razred od 7 komada od 6 mjeseca kod 3-4 vec cujem ziju i to bas lijepe duzine .

    Drugi razred friski 5 zutokljunaca ceka od ova 3-4 sto ce da propadnu u 1 polugodistu.

    Ovaj prvi razred koji nauci zadacu sa njima u skuru da preskocimo proljece.

    A drugi razred ako bude maturanata u proljece nastavljaju sami ono sto su naucili.

    Nadam se da cu imati 2 paketa na godinu Wink

    Razz
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 7 ruj - 22:55

    baltic je napisao/la:Jedan razred od 7 komada od 6 mjeseca kod 3-4 vec cujem ziju i to bas lijepe duzine .

    Drugi razred friski 5 zutokljunaca ceka od ova 3-4 sto ce da propadnu u 1 polugodistu.

    Ovaj prvi razred koji nauci zadacu sa njima u skuru da preskocimo proljece.

    A drugi razred ako bude maturanata u proljece nastavljaju sami ono sto su naucili.

    Nadam se da cu imati 2 paketa na godinu Wink

    Razz
    pametno
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 7 ruj - 23:14

    Pozdrav svima.Novi sam na ovom forumu,al sam sve vaše komentare pročita i vidija da ima svega.Ima pametnih komentara i svaka čast svakome al nekako su mi najviše sili komentari i izjave od tri DOKTORA,a to su MARIN;KOCE I ZORAN,al jedan od njihn ima malo veću prednost.Neka se drugi ne naljute al njihva teorija mi je najbliža.Stoga bi volija neke njihove savjete čut pa ako su voljni volija bi im se obratit ubuduće,šta ne znaći da i od drugih nećeu uvažit mišljenje i savjet
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 7 ruj - 23:22

    TG je napisao/la:Pozdrav svima.Novi sam na ovom forumu,al sam sve vaše komentare pročita i vidija da ima svega.Ima pametnih komentara i svaka čast svakome al nekako su mi najviše sili komentari i izjave od tri DOKTORA,a to su MARIN;KOCE I ZORAN,al jedan od njihn ima malo veću prednost.Neka se drugi ne naljute al njihva teorija mi je najbliža.Stoga bi volija neke njihove savjete čut pa ako su voljni volija bi im se obratit ubuduće,šta ne znaći da i od drugih nećeu uvažit mišljenje i savjet

    A ko ti brani pitat Question
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 7 ruj - 23:34

    TG je napisao/la:Pozdrav svima.Novi sam na ovom forumu,al sam sve vaše komentare pročita i vidija da ima svega.Ima pametnih komentara i svaka čast svakome al nekako su mi najviše sili komentari i izjave od tri DOKTORA,a to su MARIN;KOCE I ZORAN,al jedan od njihn ima malo veću prednost.Neka se drugi ne naljute al njihva teorija mi je najbliža.Stoga bi volija neke njihove savjete čut pa ako su voljni volija bi im se obratit ubuduće,šta ne znaći da i od drugih nećeu uvažit mišljenje i savjet

    Ako imas majstora sto pjeva onda ti vrijede savjeti.A ako nemas majstora onda pitaj DOKTORA bizarzg jer on radi bez majsora o zije i imao je uspjeha .
    Pozz. Basketball
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 7 ruj - 23:40

    EVO VAKO,ŠTA SE TIĆE MLADIH I UČENJA.LANI SAM IH DRŽA UZ STAROG DOK JE BIJA U FORMI,kAD JE IŠA U MODU MLADI SU SE POČELI OBLAĆIT,TAKO DA SU KASNIJE SKUPA IŠLI U VERŠU.U PRVI MISEC SAM IH POČEJA ŠIRIT I RADIT SELEKCIJU DO 1.03.I ONDA SAM ONO ŠTA JE VALJALO STAVIJA U MRAK DO 1.5.ONDA SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA I PUSTIJA DA VERŠAJU JEDNU 20 DANA I ONDA IH POČEJA LAGANO ŠIRIT,BIT SVEGA JA DA SAM PRIJE MRAKA NEKE ČUJA S ZIJOM I BILI SU DOSTA ČISTI,NISU PUNO ŠPORKAVALI.ALI KAD SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA TOTALNO DRUGA PRIČA,POČELI SU ŠPORKAVAT,KRATIT ZIJU,AL ŠTA JE NAJGORE OD SVEGA I STARI JE SKRATIJA.RECI MI DI SAM FALIJA I DA LI IH VALJA STAVČLJAT U MRAK IL DA OVU GODINU IH NE STAVLJAM
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 7 ruj - 23:45

    BALTIC,MA IMAM UČITELJA DOBROG,AL NE ZNAM ŠTA JE PROŠLU GODINU BILO ILI LUDA GODINA IL NE ZNAM ŠTA
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 7 ruj - 23:51

    TG je napisao/la:BALTIC,MA IMAM UČITELJA DOBROG,AL NE ZNAM ŠTA JE PROŠLU GODINU BILO ILI LUDA GODINA IL NE ZNAM ŠTA

    Onda ne bi trebalo biti neki problema ako ucitelja na vrijeme izmitaris i da mladi nisu sa brkovima Wink
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 7 ruj - 23:54

    TG je napisao/la:EVO VAKO,ŠTA SE TIĆE MLADIH I UČENJA.LANI SAM IH DRŽA UZ STAROG DOK JE BIJA U FORMI,kAD JE IŠA U MODU MLADI SU SE POČELI OBLAĆIT,TAKO DA SU KASNIJE SKUPA IŠLI U VERŠU.U PRVI MISEC SAM IH POČEJA ŠIRIT I RADIT SELEKCIJU DO 1.03.I ONDA SAM ONO ŠTA JE VALJALO STAVIJA U MRAK DO 1.5.ONDA SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA I PUSTIJA DA VERŠAJU JEDNU 20 DANA I ONDA IH POČEJA LAGANO ŠIRIT,BIT SVEGA JA DA SAM PRIJE MRAKA NEKE ČUJA S ZIJOM I BILI SU DOSTA ČISTI,NISU PUNO ŠPORKAVALI.ALI KAD SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA TOTALNO DRUGA PRIČA,POČELI SU ŠPORKAVAT,KRATIT ZIJU,AL ŠTA JE NAJGORE OD SVEGA I STARI JE SKRATIJA.RECI MI DI SAM FALIJA I DA LI IH VALJA STAVČLJAT U MRAK IL DA OVU GODINU IH NE STAVLJAM

    Nevalja nista to Exclamation

    Ovo je slucaj za doktora MARINA Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 7 ruj - 23:55

    MA MALDI SU BILI VEČINOM CIPAŠI,ON JE CILO VRIME PIVA S NJIMA I KAD JE ON IŠA U MODU ONI SU SE POČELI OBLAČIT I KASNIJE SKUPA S NJIM VERŠAT,TO JE BILO TO,AL NE ZNAM ZAŠTO JE KASNIJE IŠLO KRIVO KAD SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic sri 8 ruj - 0:24

    Kada si ih drzo uz starog jesul li bili zajedno na polici i dali si imao pregrade?
    Kada si ih sirio u 1 mjesecu jel bila bura ili je bilo suncano Smile ?
    Kada si ih stavio u mrak dali si cuo ponekad da tamo pjevaju ili su spavali i dali si pustao CD?
    Zasto je stari izgubio ziju dali je bila vlaga u mraku ?
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sri 8 ruj - 22:26

    TG je napisao/la:EVO VAKO,ŠTA SE TIĆE MLADIH I UČENJA.LANI SAM IH DRŽA UZ STAROG DOK JE BIJA U FORMI,kAD JE IŠA U MODU MLADI SU SE POČELI OBLAĆIT,TAKO DA SU KASNIJE SKUPA IŠLI U VERŠU.U PRVI MISEC SAM IH POČEJA ŠIRIT I RADIT SELEKCIJU DO 1.03.I ONDA SAM ONO ŠTA JE VALJALO STAVIJA U MRAK DO 1.5.ONDA SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA I PUSTIJA DA VERŠAJU JEDNU 20 DANA I ONDA IH POČEJA LAGANO ŠIRIT,BIT SVEGA JA DA SAM PRIJE MRAKA NEKE ČUJA S ZIJOM I BILI SU DOSTA ČISTI,NISU PUNO ŠPORKAVALI.ALI KAD SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA TOTALNO DRUGA PRIČA,POČELI SU ŠPORKAVAT,KRATIT ZIJU,AL ŠTA JE NAJGORE OD SVEGA I STARI JE SKRATIJA.RECI MI DI SAM FALIJA I DA LI IH VALJA STAVČLJAT U MRAK IL DA OVU GODINU IH NE STAVLJAM

    Dok stari piva mladi moraju veršat,kroz tu veršu oni uče.Ako mladi nisu veršali istodobno sa starim (možda su bili premladi,ili nešto drugo),onda sigurno nisu učili.
    -Počeli su učiti tek kad je stari izaša iz mode i počeja veršat,a tada su već bili obučeni sa formiranim pivanjem,pa ih je stari ispravlja.
    -Ono najvažnije doba kad se mladi oblače nisu slušali nikoga (stari se minja).
    -Nikad prvu godinu ja učene mlade ne stavljam uškuro.Puštam ga da piva i utvrdi pismu.
    -Nisi reka koliko je star učitelj,jer mladi ako su agresivni,a stari je priučen,možda godinu stariji od njih,vrlo lako ga oni sataru.Treba na sve pazit.
    Eto,tako ja radim,pozdrav i sritno.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada čet 9 ruj - 13:01

    TG je napisao/la:BALTIC,MA IMAM UČITELJA DOBROG,AL NE ZNAM ŠTA JE PROŠLU GODINU BILO ILI LUDA GODINA IL NE ZNAM ŠTA
    Ovu godinu nemoj stavljat starog u škuricu.Širi ga u 3 misec kad bude lipo vrime tamo di ima grdelina kad sazrije vidit češ oče li kratit zijadu,ako bude kratija i dalje nema mu nažalost pomoći.Sretno...
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 9 ruj - 14:17

    ok probat ću tako ne stavljat u mrak ni starog ni mlade pa ćemo vidit šta će bit.AL prije 2 god sam isto radija ka i prošlu godinu i sve je bilo ok,stari je osta na istoj pismi,2 mlad su ispala neloša kad bi sili na batudu
    ,tako da ne znam koji je vrag bija ovu godinu
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada čet 9 ruj - 14:39

    Dobro prislušaj mlade počmi sa škartavanjem u 12 misec ako nisu do tada naučili školu ne vjerujem da će više učit.Ostavi one mlade koje čuješ da idu za starim,tako omogučuješ starome da bolje piva i da se manje griješi u pivanju.Ako primjetiš da ti mladi idu sa zijadom,a stari je krati odma miči staroga di ga mladi ne čuju,a njih ostavi same ka jato če održavat pivanje.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada čet 9 ruj - 15:11

    zijada je napisao/la: Dobro prislušaj mlade počmi sa škartavanjem u 12 misec ako nisu do tada naučili školu ne vjerujem da će više učit.Ostavi one mlade koje čuješ da idu za starim,tako omogučuješ starome da bolje piva i da se manje griješi u pivanju.Ako primjetiš da ti mladi idu sa zijadom,a stari je krati odma miči staroga di ga mladi ne čuju,a njih ostavi same ka jato če održavat pivanje.
    ovo je napisano za gos.tg.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic čet 9 ruj - 16:15

    TG je napisao/la:MA MALDI SU BILI VEČINOM CIPAŠI,ON JE CILO VRIME PIVA S NJIMA I KAD JE ON IŠA U MODU ONI SU SE POČELI OBLAČIT I KASNIJE SKUPA S NJIM VERŠAT,TO JE BILO TO,AL NE ZNAM ZAŠTO JE KASNIJE IŠLO KRIVO KAD SAM IH IZVADIJA IZ MRAKA

    Dobio sam privat poruku da sam imao namjeru da provociram na neka pitanja sto sam pitao.

    Sta je islo krivo zbog toga i pitam:

    Neki ticari drze pregrade izmedju tica i tako skoluju mislim da to nije ucinkovito.

    Ako mislis tice u mrak mislim da ih prije toga ne smijes srit a pogotovo u 1 mjesecu.

    Ako stari izgubi ziju onda bi se zapitao mozda prostorija u kojoj drzim nije dobra jer vlaga i zija neide,hladnoca i zija ne ide ,neuredne prostorije moguce tic dobije nametnike u grlu itd.

    Nemam namjeru provocirat dosta faktora utice na skolovanje samo treba razmisljat i pratiti ucenike cheers

    pozz.


    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 9 ruj - 22:27

    lord189 je napisao/la:
    markoxp je napisao/la:Rano jos za micanje mladaca,posve...10 misec i 11 raj za škartavanje...

    10 za širit prid škur se škart stavlja u mrak a šampioni nastavljaju sa svitlon jocolor jocolor jocolor lol! lol! lol!

    Tako je vučko,koji mladi ide za starin ostavi se vanka,koji ide kako netriba stavlja se u skuro,tamo moze otic na dobro i lose...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pet 10 ruj - 11:19

    zijada je napisao/la: Dobro prislušaj mlade počmi sa škartavanjem u 12 misec ako nisu do tada naučili školu ne vjerujem da će više učit.Ostavi one mlade koje čuješ da idu za starim,tako omogučuješ starome da bolje piva i da se manje griješi u pivanju.Ako primjetiš da ti mladi idu sa zijadom,a stari je krati odma miči staroga di ga mladi ne čuju,a njih ostavi same ka jato če održavat pivanje.


    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 35 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 8:05.