Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dean sub 8 svi - 10:33

    trava je napisao/la: ,postoji sigurno još neki naziv kad ga nađem obavijestit ću vas.

    erba cardellina cheers cheers
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by faganel sub 8 svi - 14:20

    Koce,
    sigurno bereš SUŠAK.Ima nježnije i mekanije listove.On je kod starijih spličana bio uobičajena zelen za tiće.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by komiza sub 8 svi - 15:56

    Niko mi još nije reke šta je SUŠAK Question
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI sub 8 svi - 17:42

    Tema je malo otišla na biljke ali nije loše ništa od toga davati u izobilju grdelinima jer vole i jednu i drugu .Ja najviše volim davati onaj ,,kostriš,,sa prve slike , jedino nisam siguran da mu baš to točan naziv .
    Uberem čitavu biljku i stavim na žice , pojedu večinom pupove ali i list.
    U pripremi i za othranjivanje mladih odlična hrana.

    Vratio bi se na grdeline.
    Rekao bih moje mišljenje tako da se nitko ne osjeti prozvanim .Čitam o pticama koje su krcate šporkicom ali jednom kada otpiva dzijadu bez obzira gdje ona bila da je takav grdelin ni manje ,ni više nego vrhunski.
    Ptica koja nije u stanju nikad, baš NIKAD otpivati JEDNU BATUDU U KOMADU da bude ČISTA (bez nastavka , a pogotovo sa strilom unutar nje), takodjer se govori da je vrhunska ptica.

    Što su onda one nedostižni prema kojima svi skupa težimo i želimo ih stvoriti?

    Trud i rad veoma cjenim kod ljudi koji žele doči do takvog , pa se stvori poneki mladi uz mnogo muke i truda koji je sličan onima koji su mu bili učitelji.Netko to radi više , a drugi manje uspješno , treči nikako .

    Dzija je najcjenjenija u grdelinovom pivanju ali ona ima svoje mjesto gdje je grdelin treba opaliti.
    Slušao sam grdeline koji nastavljaju iza vrhunske dzijade i koliko god želio uživati u njima nemogu upravo zbog tog nastavka , imaš ga , ali NEMAŠ.
    Vjerujem da se može sa takvom pticom naučiti nova -mlada koja ne nastavlja ali tako naučenu još nisam vidio.
    Neznam tko to može uspjeti , možda netko kome se posreći , možda neki meštar sa svojim metodama ali tko uspije sve pohvale-taj je KRALJ PJEVA.
    Pletiva podižu kvalitetu bilo kojeg grdelina , ona škrta , polovna , ostaci pletiva , nerazumljiva uz vrhunsku zijadu sigurno nisu nešto što se reči da je taj dio vrhunski kada nije ali kada još i takav nastavlja volio bi čuti ostale što o tome misle.

    Sada bi se vratio na one najšporkije koji strilaju unutar batude a imaju lipu dzijadu .
    Što se može učiniti sa takvom pticom ?
    Za slušati je katastrofa jer na jednu takvu dzijadu opali deset strila .Najzanimljivije mi je kada se upravo takve ptice zovu vrhunskima jer imaju zijadu .
    Obično grdelin nezna slagati batude več jednostavo verša visoko i povremeno opali koju ziju .
    Zanima me što se može uraditi sa takvom pticom osim dobro ga prodati (uvaliti nekome)tko je zagrizao upravo zbog poneke zijade .
    Zije su u takvih najbolja reklama za prodaju ali mene zanima što se može još sa takvom pticom , jeli uživati u njezinom pivanju , učiti mlade , pariti....Zaista bi volio čuti što raditi sa takvim i ako ima netko neka mi opiše........

    Veliki pozzz cjeloj ekipi i Zadra !
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by kreso sub 8 svi - 17:43

    evo da ja kazen kako su ovi moji grdelinasi to zvali naime kostris ili susak je jedno te isto i po meni je to sa slike broj dva ako se dobro sican i takodjer meni na selu to sa slike dva zovu zutenica i dobro je kuvat ko divlje zelje kako je vec napisano
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 18:01

    Pesti ,da se ja nadovežem na ovo tvoje ,a da ne prenosim i zauzimam mjesto.

    Već danim a čitam i šutim,ali ne mogu više ,moram nešto napisati,ne želim nikog provocirati niti zezati,jer svi mi to volimo i držimo,a treba da se družimo,a ne svađamo,ali čim se spomene pjesma ,krenu i svađe.Postavio bi pitanje ljudima koji su usko vezani za STP,jer sam primjetio da se standardi mjenjaju iz dana u dan,a najnovija je iz Sinja,da ŠTA IMA VEZE AKO PTICA NASTAVLJA ,AKO JE DZIJA ISPRAVNA ili još gore PTICA NIJE ZA DRŽANJE AKO IDE PREKO DZIJE.

    Pitanje :

    Zašto svi ti koji tako tvrde ,imaju u svojim telefonima pjesme grdelina (čak i po 20 različiti) i niti na jednoj grdelin ne nastavlja?

    Zašto na tim snimkama grdelin pjeva dziju iz komada,a ne da je lomi i prekida pa poslije sekunde završi?

    Dajte nam stavite jednu pjesmu sa telefona u tom pjevu ,pa ćemo onda to komentirati.

    Isto tako ,svi pričaju o nekim čistim pticama,JA PRVI,a onda svi za mnom,ali čistih ptica NEMA.Ako ptica ima čista pletiva,onda mu ne valja dzija,a ko mu je dzija dobra,onda su pletiva kratka i šporka,ja još nisam čuo kompletnu pticu. I svi mi koji idemo kod nekog slušati ptice,ili ih slušamo na forumu,prvo tražimo greške da se možemo nasladiti ,a tek onda ako je nešto super,kažemo to može proći.Ali bi trebali biti sretni da se čuje i to nešto dobro i da pohvalimo ljude,ako ništa ,bar na trudu.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI sub 8 svi - 18:14

    zoranV je napisao/la:Pesti ,da se ja nadovežem na ovo tvoje ,a da ne prenosim i zauzimam mjesto.

    Već danim a čitam i šutim,ali ne mogu više ,moram nešto napisati,ne želim nikog provocirati niti zezati,jer svi mi to volimo i držimo,a treba da se družimo,a ne svađamo,ali čim se spomene pjesma ,krenu i svađe.Postavio bi pitanje ljudima koji su usko vezani za STP,jer sam primjetio da se standardi mjenjaju iz dana u dan,a najnovija je iz Sinja,da ŠTA IMA VEZE AKO PTICA NASTAVLJA ,AKO JE DZIJA ISPRAVNA ili još gore PTICA NIJE ZA DRŽANJE AKO IDE PREKO DZIJE.

    Pitanje :

    Zašto svi ti koji tako tvrde ,imaju u svojim telefonima pjesme grdelina (čak i po 20 različiti) i niti na jednoj grdelin ne nastavlja?

    Zašto na tim snimkama grdelin pjeva dziju iz komada,a ne da je lomi i prekida pa poslije sekunde završi?

    Dajte nam stavite jednu pjesmu sa telefona u tom pjevu ,pa ćemo onda to komentirati.




    Zorane svaka čast za ovaj komentar.
    Stvarno , sve po mobitelima čisti grdeini .Kompjuterom očišćeno ili čak dzijada minjana , a stvarnost je drugačija.

    Tema je zanimljiva i volio bih da se netko odluči nešto i o tome napisati , naravno sa prijateljskim namjerama .
    Poznato nam je stanje u svim našim čibama i vrlo dobro svi znamo da svatko ima nekakav problem i čim problem postoji takve ptice NISU VRHUNSKE.


    Isto tako ,svi pričaju o nekim čistim pticama,JA PRVI,a onda svi za mnom,ali čistih ptica NEMA.Ako ptica ima čista pletiva,onda mu ne valja dzija,a ko mu je dzija dobra,onda su pletiva kratka i šporka,ja još nisam čuo kompletnu pticu. I svi mi koji idemo kod nekog slušati ptice,ili ih slušamo na forumu,prvo tražimo greške da se možemo nasladiti ,a tek onda ako je nešto super,kažemo to može proći.Ali bi trebali biti sretni da se čuje i to nešto dobro i da pohvalimo ljude,ako ništa ,bar na trudu.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 8 svi - 18:21

    zoranV je napisao/la:
    Pitanje :

    Zašto svi ti koji tako tvrde ,imaju u svojim telefonima pjesme grdelina (čak i po 20 različiti) i niti na jednoj grdelin ne nastavlja?


    Izvrsno si ovo reka.Dobro si se sitija ovoga.I ja znan puno takovih koji stavljaju na mobitel ,ali bez ikakve šporkadure,i bez nastavaka.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sub 8 svi - 18:55

    koce je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:
    koce je napisao/la:
    Iako ja i dalje radim po svoju,možda bi najbolja bila nekakva kombinacija ova dva sistema.E,da,iz mog iskustva prehrana je daleko najvažnija stavka u pravilnom dizanju grdelina.Ne govorim o dizanju za parenje,već o pjevu,što je razlika "nebo i zemlja"
    Koce

    Od kuda ti ovo Koce, da je pjev grdelina i dizanje na "klasicnu batuda" sasvim nesto drugo od pjeva za parenje. Pjev za parenje isto ima svoje stepene i batuda je vrhunac. Zar nikad nisi cuo grdeline gdi cipaju batude dok im zenke leze na jajima! Ja sam mislio da si ih i malo proucavao, ne samo "prstenovao" mlade???

    Aj zivio!

    PS: Pitaj Pestija kada grdelin cipa batude! To neces cut u Kalahariju! To sam sto posto siguran!



    Najprije da svim splićanima,a pogotovo onima koji se zovu Duje,čestitam najveći splitski dan,a to je Sveti Duje Very Happy
    Sad prijatelju da ti odgovorim,tako sam i ja mislio prije 20 g.i krivo mislio,da bi se učio na vlastitim greškama.Prvo da nešto razjasnimo.Svi moji komentari ovdje
    odnose se na grdeline koji nešto vride,ili recimo,na one kojima je Marin dao prolaznu ocjenu.Nikog ne želim uvrijediti,i komentare dajem dobronamjerno,i ne želim da me se krivo shvati.Što razmišljati o prehrani grdelina kojemu zijada zvuči
    npr.vrđijuuu,pa da i ima dužine,i da tuče batude,možeš mu davati i "drače",isto će pivat.Kad dižem grdelina za parenje,dajem mu ono(što već svi znaju)jajčanu smjesu(kupovnu ili domaću),razne pupove,insekte,žive brašnene crve,glavice sušaka,vitamine itd.Kod dizanja grdelina za kvalitetu pjesme(zijade),stvar je obrnuta.Moji sadašnji grdelini,trenutno u manjaduri nemaju zrna konoplje,jaja nisu ni okusili,znači maksimalno liđera spiza,koju ču, kad sa digne temperatura,oko 15.06.još smanjiti,hladim ih ali opet do granice da ne bi išli nazad.Cilj je da se NE pokvare u bilo kojem smislu(najčešće zijada),u ovo najkritičnije doba 4-5mj.u doba najvećeg špirita.Jednom je Marin komentirao o problemima grdelina koji krate zijadu i 80 % je u pravu,ali ponekad se ipak može to spriječiti.Za zijade kakve ja volim jaka spiza,šedemekan,debljina,jaja,ne čine nikakvo dobro.Godinama sam to proučavao,npr imao sam mladog grdelina sa prekrasnom lirskom zijadom,da bi mu po mom tadašnjem uvjerenju pomagao,kupio sam multivitamin,dao mu jaja itd,za samo dva dana,zijadu je špicavao na 1 dužine,i tako godinama,dok nisam dokučio neke stvari.Ovo nije pravilo,ali vjerujte da pomaže.


    Koce

    Koce,

    Prvo cu potvrditi (ne da to ima neku vaznost... to svi znaju) da je prehrana presudna za pjev(skolovanje pjeva)/parenje ptica pjevica pa tako i grdelina (domaceg i divljeg). Isto tako 99.999% uzgajivaca i oni kojei drze grdeline za pjev PRETJERUJU u prehrani (na ovaj ili onaj nacin). Ptica u prirodi ima veci izbor (raznovsnost) ali i oskudicu.

    Malo upitno?: Ajde, kad si nam vec lipo objasnio uticaj prehrane na duzinu dzije, ima li nesto za korigirat boju zije? Par njih je pokazalo "ovisnost" o boji zije, ne toliko njinu duzinu/kopletnost.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 8 svi - 19:20

    Boja,Miljenko,boja to se traži,ali to je tema za deset stranica.Svaki grdelin i svako pivanje je za sebe.U jednom jatu naizgled istih tića (isto pivanje),svaki grdelin ima različite potrebe u prehrani,kad ga širit,gdje ga širit,koliko ga širit,s kim ga širit(naći parce),kad pojačat,kad smanjit prehranu.Samo to nitko nitkom ne može pokazat,to uzgajivač sam treba osjetiti,i dati grdelinu što mu treba.U prirodu i očake se nemoj dirat jer tu prehranu nismo i nemožemo dokučit.Postoje pivanja kojima je loša boja zijade dok su zeleni,a kako se dižu (kako ih dižemo)idu naprid sa bojom i dužinom.
    Postoje opet pivanje kojemu je boja,dužina i izvedba zijade potpuno ista u topu i posli mode.Hoču reći da nema univerzalnog odgovora,nego da svatko sam mora prepoznati što njegovom grdelinu odgovara.

    Koce
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko sub 8 svi - 19:55

    koce je napisao/la:Boja,Miljenko,boja to se traži,ali to je tema za deset stranica.Svaki grdelin i svako pivanje je za sebe.U jednom jatu naizgled istih tića (isto pivanje),svaki grdelin ima različite potrebe u prehrani,kad ga širit,gdje ga širit,koliko ga širit,s kim ga širit(naći parce),kad pojačat,kad smanjit prehranu.Samo to nitko nitkom ne može pokazat,to uzgajivač sam treba osjetiti,i dati grdelinu što mu treba.U prirodu i očake se nemoj dirat jer tu prehranu nismo i nemožemo dokučit.Postoje pivanja kojima je loša boja zijade dok su zeleni,a kako se dižu (kako ih dižemo)idu naprid sa bojom i dužinom.
    Postoje opet pivanje kojemu je boja,dužina i izvedba zijade potpuno ista u topu i posli mode.Hoču reći da nema univerzalnog odgovora,nego da svatko sam mora prepoznati što njegovom grdelinu odgovara.

    Koce

    E, ovo si lipo reka...svaki tic je za sebe. Kad budemo imali domestificiranog tica stabilnog pjeva onda se mozemo HVALTI koliko nam srce triba. Do tada budimo sretni da nam grdelin piva. Ne bi zelio Bogu solit pamet, ali mislim da je puno pogrisio kad nam je dao svega u izobilju, a mi nismo zadovoljni s ovim ili onim pa zelimo jos vise. Ne bi zelio da se krivo razumimo, tic koji piva po "klasicnom STP" (bogata pletiva i pristojna dzija) je san svih nas. Problem je sto SAN traje 5-6 uri na dan a ostatak je....?????!!!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 20:41

    [quote="koce"]Boja,Miljenko,boja to se traži,ali to je tema za deset stranica.Svaki grdelin i svako pivanje je za sebe.U jednom jatu naizgled istih tića (isto pivanje),svaki grdelin ima različite potrebe u prehrani,kad ga širit,gdje ga širit,koliko ga širit,s kim ga širit(naći parce),kad pojačat,kad smanjit prehranu.Samo to nitko nitkom ne može pokazat,to uzgajivač sam treba osjetiti,i dati grdelinu što mu treba.U prirodu i očake se nemoj dirat jer tu prehranu nismo i nemožemo dokučit.Postoje pivanja kojima je loša boja zijade dok su zeleni,a kako se dižu (kako ih dižemo)idu naprid sa bojom i dužinom.
    Postoje opet pivanje kojemu je boja,dužina i izvedba zijade potpuno ista u topu i posli mode.Hoču reći da nema univerzalnog odgovora,nego da svatko sam mora prepoznati što njegovom grdelinu odgovara.

    Šta se tiče širenja i dizanja ptica, slažem se sa tobom u potpunosti,sam svoj majstor Very Happy Very Happy .Ali da je boja dzije najvažnija,tj. da se to traži ,da traži se boja uz ispravnu dziju ,a šta će mi boja ako je vrziiii.Najgore je što čovjek mora sam krenuti sa širenjem ptica i na svojim greškama učiti,jer ako kontaktiramo sa trojicom ptičara,nikad nećemo ništa naučiti ,jer svi misle suprotno.

    P.S. Najbolje je učiti od ljudi u čijoj kući ptice pjevaju
    Very Happy
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krstokljun sub 8 svi - 21:05

    Ma bio sam i ja juce kod jednoga, i slusao 2-3 tica. Znate da se slabo razumijem, a on mi jos kaze da su svjetski sampioni.
    Ja kao laik sam zakljucio da jednog mozda treba cuti bolji majstor, a za drugog sam bio dovoljan i ja.
    Boju glasa i jacinu ima sasvim OK. Ja cekam dziju a on krrrrr. I jos mi kaze, ma to je sitna greska, ono prvo se trazi.
    Zorane, zbog tebe cu i STP savladati, mozda cu i u Rami ja ocjenjivac biti. Wink
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 21:10

    cheers cheers
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin sub 8 svi - 22:42

    Fala bogu da je demokracija pa svak moze rec sta misli.Ima tu i doktorskih disertacija ljudi se razume u boje , kolumbare, strile, pletiva, MILI BOZE GLUP LI SAM JA ČOVIK evo tek sam sad svatija da mi tići nista nevaljaju imaju batude i skroz duge zijade sa strilom ono kako bi doktori rekli i lipe boje .ODE JA TO PUSTITI NISTA TO NEVALJA fala sto me izvedoste na pravi put, opet ću ja biće da sam glup..... pozzzz iz ZADRA
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by malinois sub 8 svi - 22:48

    Vidim (osjecam ) da postaje napeto u ovoj temi .Pokusat cu pomoci .Gledanje ove lipe slike smiriva Very Happy .Pokusajte

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Scenic1
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 22:56

    Malinois,ovo je prava slika,a da se još može čuti nešto da pjeva,u stvari ne bi valjalo ,bolje bi bilo da se izbaci koja pastrmka Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by malinois sub 8 svi - 22:59

    zoranV je napisao/la:Malinois,ovo je prava slika,a da se još može čuti nešto da pjeva,u stvari ne bi valjalo ,bolje bi bilo da se izbaci koja pastrmka Very Happy

    Zoki ,samo za tebe

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Riba
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 23:00

    Ti si king king
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 23:02

    Malo smo skrenuli sa teme,zato da se vratimo i da vidimo šta ko misli :

    Koliko je mladih najidealnije staviti uz jednog učitelja? i

    Da li je prerano u studenom (novembru) sklanjati mlade koji ne idu za učiteljem?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI sub 8 svi - 23:03

    Malinois , nema nijednog grdelina na slici .Montiraj jednog nedostižnog da svima odgovara.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 8 svi - 23:05

    Grdelinaši moraju bit špiritani.
    Moraju se žestit jedni na druge.Drukčije ne može ,niti je ikad bilo.Inače neka pređu na gimple.One su onako umirujuće i bez špirita.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sub 8 svi - 23:06

    PESTI je napisao/la:Malinois , nema nijednog grdelina na slici .Montiraj jednog nedostižnog da svima odgovara.

    Nije to teren za grdelina.Možda krstokljuna ili gimplu?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zoranV sub 8 svi - 23:07

    ne treba se špiritati,treba se zabavljati,koga još zanima pjesma Very Happy Very Happy Very Happy ,bitno je da pjevaju i da su glasni cheers
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin sub 8 svi - 23:08

    ZIVILA STRILETINA

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 18:39.