Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
krstokljun
malinois
6 posters

    MODROKOS (Monticola Solitarius)

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by malinois čet 18 vel - 1:16

    Ova zanimljiva ptica dosta je cesta u Dalmaciji .Moze se vidjeti na starim kamenim kucama,mostovima,kamenolomima pa i u gradovima.Gnjezdi se u pukotinama kamena ,zidovima starih kuca i urbanim sredinama .

    Dosao sam na ideju napisati (pomenuti ) ovu pticu iz vise razloga .Preljepa ptica , zanimljiva pjeva ,teritorijalna a sta je najzanimljivije lako se navikne na covjeka .

    Uzgojem ovih ptica u Hrvatskoj bavio se Barisa Ilic iz Metkovica i ostvario vrhunske rezultate .Na Svjetskom prvenstvu u Lozani osvojio zlatnu medalju a na drzavnoj razini veliki broj nagrada.

    MUZJAK

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Imagesmodrokosmuzjak

    ZENKA

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Imagesmodrokoszenka

    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by krstokljun sub 27 vel - 16:41

    Prelijepa ptica, koliko je meni poznato u Crnoj Gori se gnijezdi samo na dvije lokacije. Na jugozapadnim obroncima Lovcena, prema moru, to je izuzetno stjenovit kraj. I ispod Visitora u blizini plavskog jezera.
    Imao sam prijatno iznenadjenje proslog ljeta, vidio sam ga kod mene u dvoristu. To je zaista rjetkost da se vidi sa ove druge strane planine Lovcen. Da mi je pri ruci bio fotoaparat bio bi veci uzitak.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by bocka ned 28 vel - 0:23

    Malinois,
    Vi i danas imate jednog ptičara koji je pravi šampion za mekokljunce i ostale ptice, čovek pari, ukrštava alkira i pusta ptice u prirodi.
    Zamolio me čovek da ne pominjem njegovo ime jer on je član neke nevladine organizacije i bavi se na naučnoj bazi.
    Taj dečko je ukrštavao modrokosa i ostale ptice, međutim neče da se eksponira.
    Obečao sam mu da prva prilika kad mi se ukaže posetičuga u Vašoj lepoj Dalmacii.
    Pozdrav Bocka
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by malinois ned 28 vel - 0:33

    bocka je napisao/la:Malinois,
    Vi i danas imate jednog ptičara koji je pravi šampion za mekokljunce i ostale ptice, čovek pari, ukrštava alkira i pusta ptice u prirodi.
    Zamolio me čovek da ne pominjem njegovo ime jer on je član neke nevladine organizacije i bavi se na naučnoj bazi.
    Taj dečko je ukrštavao modrokosa i ostale ptice, međutim neče da se eksponira.
    Obečao sam mu da prva prilika kad mi se ukaže posetičuga u Vašoj lepoj Dalmacii.
    Pozdrav Bocka

    Pozdrav BOCKA ,prijatelju

    Ako covjek tako zeli to i treba postivat.Veliko mi je zadovoljstvo to i cuti.Dalmacija je jaka pticarska regija .Ima puno ljubitelja i uzgaivaca ptica svih klasa .Tradicija ticarenja je bas duga i veselim se da ne izmire.Ima dosta mladih ljudi na izlozbama koji se aktivno bave ticama.

    Insektivorne ptice nisu nepoznanica u Dalmaciji pa ni njihov uzgoj .Pomenuo sam Barisu Ilica jel je covjek okrunio svoj uzgoj zlatnom medaljom na Svjetskom prvenstvu ali vjeruj,ima ih jos i to bas uspjesnih.

    p.s. Kad dodes u Dalmaciju moras bit i moj gost

    cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by MARIN ned 28 vel - 0:53

    [quote="malinois"]
    bocka je napisao/la:Malinois,
    Vi i danas imate jednog ptičara koji je pravi šampion za mekokljunce i ostale ptice, čovek pari, ukrštava alkira i pusta ptice u prirodi.
    Zamolio me čovek da ne pominjem njegovo ime jer on je član neke nevladine organizacije i bavi se na naučnoj bazi.
    Taj dečko je ukrštavao modrokosa i ostale ptice, međutim neče da se eksponira.
    Obečao sam mu da prva prilika kad mi se ukaže posetičuga u Vašoj lepoj Dalmacii.
    Pozdrav Bocka

    Pozdrav BOCKA ,prijatelju

    Ako covjek tako zeli to i treba postivat.Veliko mi je zadovoljstvo to i cuti.Dalmacija je jaka pticarska regija .Ima puno ljubitelja i uzgaivaca ptica svih klasa .Tradicija ticarenja je bas duga i veselim se da ne izmire.Ima dosta mladih ljudi na izlozbama koji se aktivno bave ticama.

    Insektivorne ptice nisu nepoznanica u Dalmaciji pa ni njihov uzgoj .Pomenuo sam Barisu Ilica jel je covjek okrunio svoj uzgoj zlatnom medaljom na Svjetskom prvenstvu ali vjeruj,ima ih jos i to bas uspjesnih.

    p.s. Kad dodes u Dalmaciju moras bit i moj gost


    A doći ću i ja da upoznam Bocku legendu! cheers

    U Ace je svako ljeto tičarski seminar.Dolaze tičari iz svih krajeva.A glavni presjedavajući je .Zna se Pippo! lol! cat

    Malo kupanja , malo predavanja ,nikad nije dosadno. jocolor
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by ticar ned 28 vel - 0:56

    pippa za MODROKOS (Monticola Solitarius) Icon_king MODROKOS (Monticola Solitarius) Icon_cat
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by bocka ned 28 vel - 12:10

    Moram biti iskren i javno da Vam priznam da ste me jako dirnuli u duši sa ovako lepe reči i pokanu da Vas posetim.
    Pokušaču to realizovati preko ljeto jer verujtemi da sam preko ptičarskih foruma upoznao veoma dobre ljude širom naše bivše Jugoslavije.
    U svom životu bavio sam se sa više hobija, bio sam član u više društava ali sada u ove zadnje godine kako sam se posvetio ptičarstvu upoznao sam predivne ljude.
    Verujte da u svakog ptičara postoji neki čudan filing koji nas ptičara spaja i to iskreno nas spaja.
    Za ovaj fenomen razgovarao sam sa puno ptičara i svi se slažu da je tako, međutim postoji jedan lokalni antagonizam gde se ptičari razilažu.
    U svakom slučaju dokazalo se da su svi ptičari dobri domačini i druželjubivi ljudi, bar ja se tako osečam što ne sumnjam i u ostale ptičare da tako misle kao mene.
    Još jednom blagodarim na pokane i ostavimo vreme da nas spoiji pa da sve ovo šta sam napisao da nam se obestini.
    Pozdrav Bocka
    avatar
    Gost
    Gost


    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by Gost pon 1 oľu - 17:59

    Tako je,nekakav lokalni antagonizam se javlja di se tičari rastaju a to nije dobro...
    avatar
    Dino


    Broj postova : 19
    Registration date : 24.12.2012

    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by Dino uto 25 pro - 16:45

    Modrokose sam gledao bas cesto krajem zime tamo nedje u martu kada se snijeg otopi dolaze uglavno u paru i zajedno onako tragaju za hranom nisam ih usio slikat jer preko telefona ne valja slika ali su muzijaci fantasticni i onako upadljivi u oci .

    Sponsored content


    MODROKOS (Monticola Solitarius) Empty Re: MODROKOS (Monticola Solitarius)

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 14:15.