Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+28
crv
bocka
krstokljun
dragutin rajnović
mutacija
žalacST
faganel
zvrcko sen
dr.nenad86
ELVIR ALIDZANOVIC
Santa
Branimir
sestoperac
MARIN
zoranV
ERVINO
PESTI
ikayke
bembo
srdjan nis
many
ticar
Fago
Dean
refa95
dzemal_sa
malinois
sgobin
32 posters

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sgobin čet 14 sij - 21:34

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by malinois čet 14 sij - 22:03

    Bravo Sime legendo Very Happy
    Alidzanovic Enver je odlican uzgaivac ,o njemu govore rezultati.Ove godine je najuspjesniji uzgaivac Hrvatske .Nije lako svojiti takvu titulu a jos teze je zadrzati je .
    Zelim mu uspjeh i u ovoj godini.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sgobin čet 14 sij - 22:14

    Točno tako malinois za ovako nešto treba puno puno svega od volje pa na dalje i zato mu treba skinuti kapu do poda. king
    dzemal_sa
    dzemal_sa


    Broj postova : 204
    Age : 45
    Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina
    Registration date : 17.12.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by dzemal_sa čet 14 sij - 22:16

    Neznam ko nije vidjeo te ptice uzivo i nezna kako izgledaju... ja sam moje ptice uzimao od Elvira (Enverov sin)... i ptice fantasticno izgledaju, sto potvrdjuju i ove slike a i sami rezultati
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by refa95 čet 14 sij - 23:01

    ma ljudi pare sve rade kad imas para sve mozes a ja nista ne osporavam u Elvirovo/Enverovo znanje oko kanarinaca ali ljudi imaju para a Bogami i prostora,a i vremena za ptice samo meni bi bilo ovo puno za odrzavati i voditi evidencije oko uzgoja

    A njegova evindaciona sveska za jednu sezonu izgleda isto knjiga NA DRINU CUPRIJA Very Happy Very Happy Very Happy affraid affraid affraid
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by malinois čet 14 sij - 23:04

    refa95 je napisao/la:ma ljudi pare sve rade kad imas para sve mozes a ja nista ne osporavam u Elvirovo/Enverovo znanje oko kanarinaca ali ljudi imaju para a Bogami i prostora,a i vremena za ptice samo meni bi bilo ovo puno za odrzavati i voditi evidencije oko uzgoja

    A njegova evindaciona sveska za jednu sezonu izgleda isto knjiga NA DRINU CUPRIJA Very Happy Very Happy Very Happy affraid affraid affraid

    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Dean čet 14 sij - 23:42

    stvarno impozantno, tu se ako se ne varam radi o dvije prostorije ?

    i dali znaš možda koliko je parova u akciji, ja sam malo brojao te kaveze ali ko zna koliko ih još ima :-)

    koliko sam ja upoznat ovo je najmasovniji uzgoj u Hrvatskoj...neznam jedino koliko toga ima kod Bukarice, Šime i to je u tvom susjedstvu pa bi nas mogao počastiti malo i s time :-)

    stvarno za ovoliko parova moraš odvojiti puno vremena...ah kad če ta penzija više Very Happy Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by refa95 čet 14 sij - 23:49

    ja mislim da je elvir imao prosle godine oko 45 parova
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sgobin pet 15 sij - 0:04

    Mogu reći da ostaneš bez teksta kad uđeš u prostoriju , meni taj posjet dođe kao stažiranje na jednoj izložbi study ..... kategorija sinje more sve u jednom prostoru kvaliteta vrhunska.Teško za opisat riječima treba to vidit uživo.
    Što se penzije tiće mislim da se Enver naradi više nego neki zaposleni ,a tek sad kad mladi počnu izlaziti Laughing
    Mislim da ovakav uzgoj nema više nitko osim Brane Krstulovića a nadam se da će biti vremena i za posjet Bukarici. cheers
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Fago pet 15 sij - 0:48

    Alidzanovici su DRUŠTVO, a ne 2 uzgajivača Very Happy
    Puno se ulaže i rezultati to očigledno pokazuju!
    Svaka čast! To nam treba na ovim prostorima cheers
    Pozdrav,
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ticar pet 15 sij - 5:12

    sgobin je napisao/la:Mogu reći da ostaneš bez teksta kad uđeš u prostoriju , meni taj posjet dođe kao stažiranje na jednoj izložbi study ..... kategorija sinje more sve u jednom prostoru kvaliteta vrhunska.Teško za opisat riječima treba to vidit uživo.
    Što se penzije tiće mislim da se Enver naradi više nego neki zaposleni ,a tek sad kad mladi počnu izlaziti Laughing
    Mislim da ovakav uzgoj nema više nitko osim Brane Krstulovića a nadam se da će biti vremena i za posjet Bukarici. cheers

    svaka njemu čast kad to sve izgura sam,ja sa mojih 18 parilica neznam di mi je glava,a on ih ima bar 80 ako ne i više.kad sam čuo koliko je prstena naručio pao sam na guzicu.

    buko još nije počeo pa čemo malo čekati.meni je njegova uzgajivačnica najbolja.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sgobin pet 15 sij - 9:57

    Nakon što su se dojmovi slegnuli pokušat ću vam nabrojiti što sve Enver uzgaja.
    lipokrom bijeli
    lipokrom crveni
    lipokrom crveni mozaik
    crni klasični melanin crveni
    crni klasični melanin crveni mozaik
    ahat klasični melanin crveni
    ahat klasični melani crveni mozaik
    ahat klasični melanin žuti
    crni klasični melanin žuti
    izabel klasični melanin crveni
    izabel klasični melanin crveni mozaik
    crni sivokrilci crveni mozaik
    ahat opal crveni mozaik
    crni opal crveni mozaik
    faeo crveni mozaik
    satine crveni mozaik
    kobalt crveni crni
    kobalt žuti crni
    veneculske čižke
    Možda sam i što zaboravio a broj parilica mislim da je blizu stotke
    affraid affraid affraid
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by refa95 pet 15 sij - 10:59

    ja mislim da je on zajedno sa ocem narucio 1100 prstenova
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many pet 15 sij - 11:15

    znači samo kanarinci Crying or Very sad
    srdjan nis
    srdjan nis


    Broj postova : 98
    Age : 49
    Location : niš
    Registration date : 06.05.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by srdjan nis pet 15 sij - 14:32

    Fago je napisao/la:Alidzanovici su DRUŠTVO, a ne 2 uzgajivača Very Happy
    Puno se ulaže i rezultati to očigledno pokazuju!
    Svaka čast! To nam treba na ovim prostorima cheers
    Pozdrav,

    U potpunosti se slažem sa tvojim mišljenjem .Pričao sam sanjima u Osjeku i mislim da broj prstena koji su naručili za ovu godinu daleko veći nego narudzba nekih društava u Srbiji.
    Kod njih je kombinacija 3 u 1 što bi se reklo ZNANJE + LJUBAV + PTICE =PROFESIONALIZAM . A što se tiče para mislim da nije sve u tome , treba veliko znanje study i iskustvo koje ne dolazi preko noći da se odaberu prave ptice a potom od tih ptica napraviti pravu dobitnu kombinaciju .
    POZDRAV. Very Happy
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many pet 15 sij - 15:00

    Pitanje za milion kuna što će im toliko ptica da li se po tome mjeri ljubav ,iskustvo i znanje odnosno profesionalizam a veliš zbog para nije,čemu megalomanstvo koji je razlog imati takav"teret"uzgoja a sami mnogi uzgajivači kažu da im je i 20 parova puno.

    Da li je to konačni cilj svih uzgajivača ili san da se ima tisuče ptica i potrošnja 500 kg sjemena na godinu tu se ljubav gubi prijatelji moji,to je irelavantna stvar,jer kladim se da među vama ima itekako kvalitetnih uzgajivača i znalčaca koji nemaju jata od par stotina ptica pa majstorstvo pripisuju kvantiteti,več uzgoje par dragulja koji vrijede na bilo kojoj izložbi,ja sam možda glup ali mislim da nikada neče razumjeti te ljude koji drže toliko ptica i razmnožavaju ih poput piliča iz inkubatora i veliš Srđane oni su oni koji odaberu iz znanja dobitnu kombinaciju,ali ako stvarno to rade čemu 50 puta dobitna konbinacija,nije li to poput lota mi svi igramo jedan listič jer nemamo love a oni imaju pa odigraju 100,tko če prije dobiti mi ili oni,sigurno oni jer više uzgoje.

    Ali zato je dobitak slađi kad igraš manje a dobiješ a ne prisiliti na neizbježan dobitak.Uzgoj ptica je u slučaju kanarinaca ili iz ljubavi pa manje ili komercionalan na veliko,lakše se usredotočiti na ptice i upoznati ih ako ti je jato razumne veličine,moje mišljenje!
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by bembo pet 15 sij - 15:09

    many je napisao/la:Pitanje za milion kuna što će im toliko ptica da li se po tome mjeri ljubav ,iskustvo i znanje odnosno profesionalizam a veliš zbog para nije,čemu megalomanstvo koji je razlog imati takav"teret"uzgoja a sami mnogi uzgajivači kažu da im je i 20 parova puno.

    Da li je to konačni cilj svih uzgajivača ili san da se ima tisuče ptica i potrošnja 500 kg sjemena na godinu tu se ljubav gubi prijatelji moji,to je irelavantna stvar,jer kladim se da među vama ima itekako kvalitetnih uzgajivača i znalčaca koji nemaju jata od par stotina ptica pa majstorstvo pripisuju kvantiteti,več uzgoje par dragulja koji vrijede na bilo kojoj izložbi,ja sam možda glup ali mislim da nikada neče razumjeti te ljude koji drže toliko ptica i razmnožavaju ih poput piliča iz inkubatora i veliš Srđane oni su oni koji odaberu iz znanja dobitnu kombinaciju,ali ako stvarno to rade čemu 50 puta dobitna konbinacija,nije li to poput lota mi svi igramo jedan listič jer nemamo love a oni imaju pa odigraju 100,tko če prije dobiti mi ili oni,sigurno oni jer više uzgoje.

    Ali zato je dobitak slađi kad igraš manje a dobiješ a ne prisiliti na neizbježan dobitak.Uzgoj ptica je u slučaju kanarinaca ili iz ljubavi pa manje ili komercionalan na veliko,lakše se usredotočiti na ptice i upoznati ih ako ti je jato razumne veličine,moje mišljenje!

    ukoliko želiš uzgajati kvalitetne ptice u toliko boja i u kvaliteti kakvu posjeduje g. Enver i s njima se takmičiti u vrhunskoj konkurenciji onda je i toliki broj parova za uzgoj malo, netko uživa samo s jednom pticom ali to nema veze s uzgojem. Možda g. Enver uživa potrošiti 500 kg sjemena na mjesec i ja mu čestitam na tome.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many pet 15 sij - 15:31

    onda kada su izložbe niti netreba nitko osim Envera jer on ima ptica da pokrije cijelu izložbu a tko ima manje ne može doči do izražaja da li je to ok.Onaj tko ima jednu pticu i nije u kontekstu koji smo načeli govorim o uzgajivačima normalnog kalibra koji imaju 50 ptica recim.Lijepo je kad bi svi imali toliko novca da sa uživanjem trošimo 500 kg sjemenki za ptice ali rijetko tko si to stvarno može priuštiti,zar zato svi ostali vrijede manje tj nisu kalibra envera,ne, samo su financiski inferiorniji a to ne znači ništa,puno nas je takvih u ovo doba a rijetki su oni koji mogu dati golemu svotu za "vrhunski"uzgoj koji će davati vrhunske rezultate,da bi se dalo prvo treba imati,tu ti znanje ne igra ulogu,jer lova pokreče svijet vele,pa i kod ptica,zar ne?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by refa95 pet 15 sij - 15:44

    tako je many ako hoce neko drzati ptice iz ljubavi to je u vrh glave do 25 parova ptica i tako to a imati preko 1200 ptica to je za mene cisti biznis
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by sgobin pet 15 sij - 15:54

    Pa nije mi jasno što sad u tome vidite loše, čovjek sam valjda zna koliko se može rastrit rekli bi mi dalmatinci a uz to svi mi koji smo tu u blizini imamo tu privilegiju da to možemo vidit.
    Pa eto za sve koji nisu to u mogučnosti želio sam im to prikazati ovim putem.
    Pozzz... cheers
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by bembo pet 15 sij - 15:55

    many je napisao/la:onda kada su izložbe niti netreba nitko osim Envera jer on ima ptica da pokrije cijelu izložbu a tko ima manje ne može doči do izražaja da li je to ok.Onaj tko ima jednu pticu i nije u kontekstu koji smo načeli govorim o uzgajivačima normalnog kalibra koji imaju 50 ptica recim.Lijepo je kad bi svi imali toliko novca da sa uživanjem trošimo 500 kg sjemenki za ptice ali rijetko tko si to stvarno može priuštiti,zar zato svi ostali vrijede manje tj nisu kalibra envera,ne, samo su financiski inferiorniji a to ne znači ništa,puno nas je takvih u ovo doba a rijetki su oni koji mogu dati golemu svotu za "vrhunski"uzgoj koji će davati vrhunske rezultate,da bi se dalo prvo treba imati,tu ti znanje ne igra ulogu,jer lova pokreče svijet vele,pa i kod ptica,zar ne?

    na izložbama se ne vrednuje količina već kvalitet, ja radim s 20 parova u ali samo u jednoj boji za razliku od g. Envera pa mislim da donekle mogu biti konkurentan sto se tiče kvalitete, mislim da se u uzgoju vrhunskih ptica teško može išta postići s manje parova.
    p.s. ne vrijede ljudi onoliko koliko su financijiski teški ako na to aludiraš, znam ih mnogo koji su puno uložili u ptice pa nemaju rezultate za razliku od Envera.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ikayke pet 15 sij - 15:57

    many , refa vi ste malo pomijesali kruske i jabuke.... Aliđanovici imaju kako kvantitetu tako i kvalitetu, a uzgajatelji i to oni aktivniji znaju da natjecateljski uzgoj moze jedino donekle funkcionirati ukoliko imas kvalitetne ptice ali isto tako i kroz odredjenu kvantitetu podmladka od tih istih ptica. Stoga nemojte suditi o necemu u sto niste previse upuceni... istina stoji da se na kvantiteti i potrosi i donekle mozda zaradi... ali u danasnje vrijeme cak i u Hrvatskoj prodaju se vecinom samo kvalitetniji primjerci, ili da to definiram na drukciji nacin, prodaju se ptice poznatih uzgajatelja koji imaju iza sebe odredjeni niz godina rezultate i poznati su u natjecateljskim krugovima, sto posredno znaci da imaju i stabina maticna jata....

    A sada suditi dali netko ima odredjenu kolicinu ptica iz ljubavi, hobija, biznisa ili neceg slicno nije korektno iznositi, ali svatko ima pravo na ono sto misli da mu pristoji... a i razlikuje se uzgoj iz ciste znatizelje i natjecateljski ciljani uzgoj u svrhu natjecanja ili ako hocete u svrhu osvajanja medalja.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ikayke pet 15 sij - 16:00

    Eto upravo ovo sto je bembo naveo stoji... ali to mogu razumijeti samo ljudi koji aktivno sudjeluju u izlaganju svojih ptica na domacim izlozbama...ali i koji posjecuju velike europske izlozbe i svijetska prvenstva...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by ticar pet 15 sij - 16:01

    many je napisao/la:onda kada su izložbe niti netreba nitko osim Envera jer on ima ptica da pokrije cijelu izložbu a tko ima manje ne može doči do izražaja da li je to ok.Onaj tko ima jednu pticu i nije u kontekstu koji smo načeli govorim o uzgajivačima normalnog kalibra koji imaju 50 ptica recim.Lijepo je kad bi svi imali toliko novca da sa uživanjem trošimo 500 kg sjemenki za ptice ali rijetko tko si to stvarno može priuštiti,zar zato svi ostali vrijede manje tj nisu kalibra envera,ne, samo su financiski inferiorniji a to ne znači ništa,puno nas je takvih u ovo doba a rijetki su oni koji mogu dati golemu svotu za "vrhunski"uzgoj koji će davati vrhunske rezultate,da bi se dalo prvo treba imati,tu ti znanje ne igra ulogu,jer lova pokreče svijet vele,pa i kod ptica,zar ne?

    ako želiš imati toliko boja kod kanarinaca moraš imati i bar 8-10 parova od svake boje,pa računaj koliko je to parova.

    npr imamo mi i čovjeka u udruzi uz envera koji pošalje na izložbu 3-4 ptice pa sa svima osvoji zlato ili srebro tako da to puno ptica puno medalja ne drži vodu.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by many pet 15 sij - 16:02

    i to ti je več puno zar ne,računaj da od svakoga para dobiješ 5-10 mladih godišnje,ima posla i svaku pticu pratitii usmjeriti,kontrolirati i izdvojiti kad treba 250 ptica mladih ti je to,ako uzmemo moguče gubitke,prazna jaja itd da ti ostane 200,puno je to isto,razmisli,a opet da od tih 200 ne bi imao neku prvoklasnu ili bar desertak ma nema govora,to ti je stvar uzgajivača,koliko si posvečen stvari tj uzgoju nije potrebno dokazivanje u tisučama jedinki,kao ajde premašite ovo,ja to mogu pa imam.

    Svatko pametan se ne bi trebao uzbuđivati na velike uzgajivače i opterečivati mišlju da nema ok ptice,bilo je u Hrvatskoj i uzgajivača koji su bili isto tako uspješni a sa manje parova,oni sami znaju zašto idu na beskrajni uzgoj,mi ostali znamo svoje!

    Ikayke nisi me razumio pitao sam čemu toliko ptica,pa nisu valda potrebne tisuče ptica koje hraniš da bi par ptica odveo na izložbu,Evropa je sfera za sebe i nema usporedbe sa nama to znaš vjerujem,istina je da ne kuže svi sve ali nešto se uvijek nameče zašto svi onda nemamo jata od par stotina jedinki,zašto nema više takvih Envera pa čemo valda nešto naučiti možda je tajna u tome da se ima puno ptica pa se iszcimi i kvaliteta sa vremenom ili je kvaliteta od samoga početka,nitko to ja pogotovo ne kritiziram več samo pitam da li količina igra ulogu na ovim neevropskim prostorima i Hrvatskim standardima,ali ok svaka čast ako netko može toliko uložiti i toliko hraniti čitavu farmu kanarinaca,dostojnu Caringtona onda to nešto znači,samo naprijed.('lol!')



    lol! lol! lol!


    Zadnja promjena: many; pet 15 sij - 16:29; ukupno mijenjano 3 put/a.

    Sponsored content


    Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću Empty Re: Posjet šampionu gosp. Enveru Alidžanoviću

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 18:15.