Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne? Empty Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    Postaj by xyz ned 6 pro - 12:32

    Nabavio sam ćibe slične kao šta Angel radi, i lakirao ih bezbojnih lakom za čamce prije 2 mjeseca.

    Pošto sam amater u lakiranju, stavio sam malo više laka, da bih bolje zaštitio ljepe drvene ćibe.

    Tako da se lak malo i cjedio po žicama ćibe. Ne vidi se na žici, jedino sjaji na suncu.

    Nakon 2 mjeseca od lakiranja, tići su unutra.

    Vidim da su skužili gdje ima laka na žici, da glođu ta mjesta i jedu taj suhi lak.

    Molim brzi savjet, da li je to opasno ili ne, da znam hoću li sastrugati taj lak sa svih žica.

    Hvala.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne? Empty Re: Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    Postaj by PESTI ned 6 pro - 13:18

    Neče im biti ništa , večinom grickaju sve i svašta ali ne gutaju.
    avatar
    Gost
    Gost


    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne? Empty Re: Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    Postaj by Gost ned 6 pro - 13:45

    drazenxp je napisao/la:Nabavio sam ćibe slične kao šta Angel radi, i lakirao ih bezbojnih lakom za čamce prije 2 mjeseca.

    Pošto sam amater u lakiranju, stavio sam malo više laka, da bih bolje zaštitio ljepe drvene ćibe.

    Tako da se lak malo i cjedio po žicama ćibe. Ne vidi se na žici, jedino sjaji na suncu.

    Nakon 2 mjeseca od lakiranja, tići su unutra.

    Vidim da su skužili gdje ima laka na žici, da glođu ta mjesta i jedu taj suhi lak.

    Molim brzi savjet, da li je to opasno ili ne, da znam hoću li sastrugati taj lak sa svih žica.

    Hvala.

    Nemoj da ti padne napamet strugat.Ja sa tim lakom radim godinama.Toliko napravljenih ćiba ,ćibuna,da ne govorim tuđa iskustva,reći ću samo svoje.U zadnjih 3-4 godine,fala bogu da su u mene sve ćibe takve,meni se nije napuva ni jedan,ali baš ni jedan tić,a.A bilo je slučajeva da san ih drugi dan stavlja u ćibu(dok još praktički nije ni bila suva).Nemaš straja 100%
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne? Empty Re: Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    Postaj by xyz ned 6 pro - 23:03

    Hvala ljudi puno, već sam se bija zabrinija.

    Cool

    Sponsored content


    Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne? Empty Re: Glođanje i jedenje suhog laka za drvo - opasno ili ne?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 14:41.