Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    Kavez za lecenje ptica

    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    Kavez za lecenje ptica Empty Kavez za lecenje ptica

    Postaj by raskokat sri 22 srp - 1:35

    Evo jos pre par godina sam koristio ove kaveze,samo razlika je u tome sto sam ja odvajao po 150 evra za jedan kavez,naravno da je bolji,ima termostat i svu tu neku pratecu opremicu,ali mislim da sam naisao na jedan extremno dobar i koristan artikl o ovim kavezima,pa stvarno mi je drago podeliti sa vama,mana je sto je na engleskom ali sve jedno,prevedite ga,odlican je.

    http://www.javafinch.com/buildhospital/hospitalndx.html
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by zvrcko sen sri 22 srp - 2:02

    PROUČIJA SAM cijeli nacrt i nema zamjerke osim da fali još jedna pregrada koja će onemogućit kontakt ptice sa izmetom
    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by raskokat sri 22 srp - 2:08

    Bitna je ideja,varijacije su na svakom od nas,ali slazem se,Ja sam kumu predlozio da uradi sa grejacem i termostatom za inkubatore,takodje ja predlazem da se pre stakla uradi i zicani ram,nekako mi je sigurnije,specijalno za malo nemirnije ptice.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by Dean sri 22 srp - 11:25

    dali neko od vas uopce koristi te kaveze ?? ja ga nisam nikad imao, ali nije ga problem složiti... pa me zanima praktična primjena...u kojim situacijama ga koristite ?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by PESTI sri 22 srp - 13:18

    Ima dvije važne svrhe ...
    1.Odvojili (izolirali) smo bolesnu pticu od zdravih.
    2.Bolesnim pticama PADA TJELESNA TEMPERATURA (zbog toga se i nakostrješe) i toplinom koju reguliramo termostatom dižemo tjelesnu temperaturu i umanjujemo još veče probleme.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by Dean sri 22 srp - 14:31

    ma znam, čemu on služi i koja mu je svrha...ali dali ga neko od vas koristi... to me zanima Very Happy
    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by raskokat sri 22 srp - 15:20

    Ja sam napisao da sam ga koristio i da ga koristim,kod mene on ima vise namena,Ja ga koristim kao inkubator posto othranjujem goluzdrave ptice,da drzi temperaturu,koristim ga za izlecenje ptica i odlicno se pokazao,naravno bez jace ishrane i ponekih preparate ne radi ali je mogucnost s njim povecana za sigurno nekih 50-60%,jer kada je ptica bolesna ona zahteva toplotu,vec je navedeno zasto,jer telesna temperatura spada,sto znaci da kada ptica nije u njemu isto vam je kao kada coveka s temperaturom pokrijete cebetom,moze samo da bude mnogo gore,ptica u njemu ne gubi snagu na zagrevanje tela sto je u slucajevima bolesti veoma vazno,svaki atom snage treba da joj sacuvamo.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by malinois pet 24 srp - 0:06

    pozdrav
    Zanimljiva tema
    Svi smo se ili vecina nas,doveli u situaciju da ljecimo neku pticu.Postoje razne bolesti i naravno razliciti tretmani ljecenja.Misljenja sam da je pticu dovoljno odvojiti i tretirati adekvatnom terapijom,ptica koja je toliko losa da je potrebno dodatno zagrijavanje ima male sanse da prezivi.Ako i prezivi problemi je stizu u prvom mitarenju ili prvoj stresnoj situaciji.
    Uvjek imamo isti problem :OD CEGA JE LJECIMO?
    Trebalo bi prvo otkriti uzrok pa pravilno djelovat. Sta se desi?Uzmemo izmet ptice ,posaljemo na analizu ,dok se on vrati ptica je vec uginula.
    Na ovim nasim prostorima nemamo bas strucnjaka za ptice (uz duzno postovanje veterinarima sa foruma Very Happy ) ,prinudeni smo da budemo ,veterinari nasim pticama.

    Sponsored content


    Kavez za lecenje ptica Empty Re: Kavez za lecenje ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 4:35.