Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+73
kresina
Vrbanja
zijada
Tome
skopski maestro
stari
IGOR 72
Darko
damirlilika
evmolp
trnar
BOSKO
Mozaik
Boban NA
visokoletač
zoke007
baki302000
veso09
Dadoni
vasa_vr
Renato.M
vlado
krstokljun
opalnaissus
refa95
ERVINO
MARIN
komiza
many
danijelvr
brabus
zoranV
Siskin
crv
Carduel
Drago_Nin
korkut
waterslager bitola
mutacija
krnjolac
antonio
Dule
dr.nenad86
franeperuzovic
alann
armin71
Miljenko
malinois
krepat ma ne molat
dragec
PESTI
sestoperac
plafonko
Merlo
cevap
Said_the_great
vansal
zvrcko sen
steva318
bocka
Rasko
lord189
richie
Fago
seadriver
kreso
ikayke
Dean
saso78
DjordjeVet
ticar
Branimir
xyz
77 posters

    Cešljugar x kanarinka

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel pet 9 stu - 16:02

    Pozdrav,

    ne treba pretjerivati ni u čemu. Smile

    Ako je ptica u zatvorenom prostoru (zimi) ne bi preporučio iznošenje vani do proljeća dok ne otopli (preventiva), isto tako ptica može biti hranjena samo mješavinom za kanarince i ništa joj se neće desiti. Ako je vani onda mješavinu treba pojačati konopljom i crnim sjemenom. Ne treba ti svaki dan davati jabuku (2 tjedno dosta), voda za piće svaki dan, kupanje 15 minuta i vađenje kupatila da ptica ne pije tu vodu, aktivni ugalj i minerali u pitalicu i to je to...

    Ima da bude ko zmaj! Smile

    cheers
    avatar
    stari


    Broj postova : 7
    Location : Solin
    Registration date : 25.07.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by stari sri 14 stu - 10:02

    Pozdrav Carduel

    Hvala na savjetu ,dajem mu minerale i vitamine ,,te jabuku ili zelje 2 puta tjedno ,uz mišancu ,zasad ga unosim samo kad puše ili je zima veća - kiša jača i sl. , inače je još na teraci doduše upola zagrađen staklon ( još nema zime u nas, bar ne u Dalmaciji ,, sad je 22 ). Kako se tj. kako mogu odredit starost u ovom slučaju baštarde . tića sam dobija od suside koja ga se htjela rješit nakon 10-tak dana iz nekih razloga a navodno je bija mladi godišnjak .Tič piva po cile dane osim dok je bija u modu ,miran je dok ga čistin i ranim ili rukom idem po komad ostatka karote jabuke i sl. u čibu,, ne plaši se ni malo ,, javlja se kad bilo ko izađe na teracu .Prijatelj me uvjerava da mora bit stariji po tome , meni po samom izgledu ,, pogledu mu ,, nokti i sl izgleda mlad ,,ali nisam poznavaoc pa...

    Unaprijed hvala ,,
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Carduel čet 15 stu - 2:56

    stari je napisao/la:Pozdrav Carduel

    Hvala na savjetu ,dajem mu minerale i vitamine ,,te jabuku ili zelje 2 puta tjedno ,uz mišancu ,zasad ga unosim samo kad puše ili je zima veća - kiša jača i sl. , inače je još na teraci doduše upola zagrađen staklon ( još nema zime u nas, bar ne u Dalmaciji ,, sad je 22 ). Kako se tj. kako mogu odredit starost u ovom slučaju baštarde . tića sam dobija od suside koja ga se htjela rješit nakon 10-tak dana iz nekih razloga a navodno je bija mladi godišnjak .Tič piva po cile dane osim dok je bija u modu ,miran je dok ga čistin i ranim ili rukom idem po komad ostatka karote jabuke i sl. u čibu,, ne plaši se ni malo ,, javlja se kad bilo ko izađe na teracu .Prijatelj me uvjerava da mora bit stariji po tome , meni po samom izgledu ,, pogledu mu ,, nokti i sl izgleda mlad ,,ali nisam poznavaoc pa...

    Unaprijed hvala ,,

    Nije dobro pticu izlagati promjenama temperature pa pripazi kad zahladi ako uneš pticu onda nema iznošenja do proljeća dok se temperature ne izjednače. Ptica mora biti 100% zaštićena od promaje inače bude loš ishod. U zimskom periodu nemoj davati toliko zeleniša i jabuke, možeš smanjiti i na jednom tjedno. Ubaci mu malo aktivnog uglja i sipinu kost. Možeš mu ponekad dati i malo jajčane hrane da se privikava ako bi ga koristio u reprodukciji iduće sezone.

    Nisam te baš shvatio najbolje za ovog baštarda. Jesi li dobio tića sa formiranom pjesmom pa ti je onda iša u modu?
    avatar
    stari


    Broj postova : 7
    Location : Solin
    Registration date : 25.07.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by stari čet 15 stu - 8:49

    Carduel je napisao/la:

    Nije dobro pticu izlagati promjenama temperature pa pripazi kad zahladi ako uneš pticu onda nema iznošenja do proljeća dok se temperature ne izjednače. Ptica mora biti 100% zaštićena od promaje inače bude loš ishod. U zimskom periodu nemoj davati toliko zeleniša i jabuke, možeš smanjiti i na jednom tjedno. Ubaci mu malo aktivnog uglja i sipinu kost. Možeš mu ponekad dati i malo jajčane hrane da se privikava ako bi ga koristio u reprodukciji iduće sezone.

    Nisam te baš shvatio najbolje za ovog baštarda. Jesi li dobio tića sa formiranom pjesmom pa ti je onda iša u modu?

    Da , dobio san gotovoga tića, formiranoga tića s pismom grdelina otprilike , neću o kvaliteti ali za mene je više nego ok , naročito me oduševilo to što ima volje komunicirat s ljudima , do s ada nisam držao ptice pa me to ugodno iznenadilo . miran je u svim prilikama pa me zanima da li se nekako može odredit starost . i ajde kad te več mućin još i ovo,, koliko prosječno može živit baštarda uz pravilnu njegu naravno ..Hvala za savjete , evo sinoč je zaladilo pa sam ga unija u stan ,dakle sad ga više ne bi smija vadit niti za najlipšega dana ..ako sam dobro razumio .

    Hvala pozdrav ..
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by skopski maestro čet 15 stu - 15:11

    poz stari

    u jednog mog prike BASTERD mu je zivio 18godina..i nije nikad experimentiso sa cuvanjem i sa ishranom od samog pocetka pa sve do kraja
    Tome
    Tome


    Broj postova : 109
    Age : 45
    Location : Hrvatska,Starigrad (Zadar)
    Registration date : 01.03.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tome pet 1 oľu - 22:37

    Ljudi moze li se nesto davati pticama kao hrana ili nesto da se podupre parenje
    avatar
    stari


    Broj postova : 7
    Location : Solin
    Registration date : 25.07.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by stari sub 8 lip - 9:50

    Pozdrav , imam neke nedoumice točnije neznem ništa vezano za nokte i šišanje istih .. Posjedujem bastarda grdelin - kanarin , sad je pri kraju mitarenja , bar se nadam da je pri kraju .Zanima me kad , koliko često ,,dali uopće, nokte tretirat,, sam ili odnit kome stručnijem itd. Koliko se tić šokira ako-kad ga se drži u ruci bilo za pregledat primistit ošišat nokte , ,,pari mi se da su mu nokti dosta narasli a kako u čibi ima plastične poprečne držače ... često stoji na onoj maloj posudi za dohranjivanje , neki dan sam primjetija da jednu nogu drži u zrak , to sam samo tada vidija , more bit i da san infiša sve ali kad je već u kavez onda bar da mu učinen šta se more ..inače je dvi godine star ako su me točno informirali u mene je jednu , mitarija se u 9 i evo sad ponovo u 5 .

    Zahvaljujem unaprid na pomoći ..
    Tome
    Tome


    Broj postova : 109
    Age : 45
    Location : Hrvatska,Starigrad (Zadar)
    Registration date : 01.03.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tome sub 8 lip - 11:30

    Što se tiće noktiju to mu možeš i ti odrezati samo moraš paziti na žilicu
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by zijada sub 8 lip - 13:30

    stari je napisao/la:Pozdrav , imam neke nedoumice točnije neznem ništa vezano za nokte i šišanje istih .. Posjedujem bastarda grdelin - kanarin , sad je pri kraju mitarenja , bar se nadam da je pri kraju .Zanima me kad , koliko često ,,dali uopće, nokte tretirat,, sam ili odnit kome stručnijem itd. Koliko se tić šokira ako-kad ga se drži u ruci bilo za pregledat primistit ošišat nokte , ,,pari mi se da su mu nokti dosta narasli a kako u čibi ima plastične poprečne držače ... često stoji na onoj maloj posudi za dohranjivanje , neki dan sam primjetija da jednu nogu drži u zrak , to sam samo tada vidija , more bit i da san infiša sve ali kad je već u kavez onda bar da mu učinen šta se more ..inače je dvi godine star ako su me točno informirali u mene je jednu , mitarija se u 9 i evo sad ponovo u 5 .

    Zahvaljujem unaprid na pomoći ..
    Vidim da ste iz "Solina"imate dva forumaša tu pa im se javite zaboravija sam kako se zovu.... Idea
    Mislim da bi trebali oni znat sve o tome pozzzz...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by bocka sub 8 lip - 14:14

    Tome je napisao/la:Što se tiće noktiju to mu možeš i ti odrezati samo moraš paziti na žilicu


    Tome, ja bi te zamolio da ti ne daješ drugima stručne savjete jer si i ti poćetnik na prvoj skali ptičarstva.
    Čovjek ko postavlja pitanje ne zna koliko si ti stručan i iskusan ptičar pa nekad tvoj savjet može biti koban.

    Ima puno iskusnih ptičara koji se boje rezati nokte svojim pticama, u ovom slučaju treba neki iskusan ptičar da praktično pokaže dokle je nokat živ i gde se treba odrezati.

    Zato molim da se kontroliraju postovi sa strane iskusnih ptičara i blagovremeno da daju prave savjete i upustva.

    Pozdrav Bocka
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Vrbanja ned 9 lip - 0:46

    [quote="stari"]Pozdrav , imam neke nedoumice točnije neznem ništa vezano za nokte i šišanje istih .. Posjedujem bastarda grdelin - kanarin , sad je pri kraju mitarenja , bar se nadam da je pri kraju .Zanima me kad , koliko često ,,dali uopće, nokte tretirat,, sam ili odnit kome stručnijem itd. Koliko se tić šokira ako-kad ga se drži u ruci bilo za pregledat primistit ošišat nokte , ,,pari mi se da su mu nokti dosta narasli a kako u čibi ima plastične poprečne držače ... često stoji na onoj maloj posudi za dohranjivanje , neki dan sam primjetija da jednu nogu drži u zrak , to sam samo tada vidija , more bit i da san infiša sve ali kad je već u kavez onda bar da mu učinen šta se more ..inače je dvi godine star ako su me točno informirali u mene je jednu , mitarija se u 9 i evo sad ponovo u 5 .

    Zahvaljujem unaprid na pomoći ..[/quote

    Pozdrav!
    Sve ptice (neke manje neke vise) dozive sok (stres) prilikom hvatanja u ruke premjestanju ,naglim pokretima ............
    Koliki stres ce ptica dozivljavati i u kojoj situaciji sve zavisi od rada sa pticom i gdje je drzis,ako je na nekom usamljenom mjestu gdje se nekrecemo cesto pri svakom prolasku pored nje dozivljava stres.Ptice koje su na prometnom mjestu vrlo brzo se naviknu na nagle pokrete i kretanje oko njih tako da dozivljavaju puno manji stres prilikom hvatanja i naglih pokreta.

    Sjecenje noktiju po potrebi
    Nokte je pozeljno sjeci ako se primjeti da su izrasli preveliki i da smetaju ptici.
    Nokte sjeces na taj nacin sto pticu drzis u ruci tako da je okrenuta na ledja a noge prema gore.
    Najlaksi nacin da vidis zilu u noktu je da pticu okrenes prema svjetlosti suncu ili sijalici.Kad si siguran da mozes odrediti do koje granice dolazi krvna zilica noktaricom (ostrom)odsijeci visak nokta nekih 2 - 3 milimetra od zilice.Oprezno da nebi povrijedio zilicu jer nastaju problemi sa krvarenjem.
    Kazes da si primjetio da ptica jednu nogu drzi u zraku nemora znaciti da je ikakav problem jer na taj nacin ponekad se ptice i odmaraju .Za svaki slucaj pogledaj malo bolje moze se desiti da je pocela dobijati natekline pa je boli ako jest prelistaj malo forum o tome se vec dosta pisalo.
    ps.licno nisam zaljuljenik plasticnih setaljki (precki) zamjeni ih za drvene

    Evo i jedna slika kako to otprilike izgleda

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Dsc0201sy



    Nadam se da ce ovo pomoci
    avatar
    stari


    Broj postova : 7
    Location : Solin
    Registration date : 25.07.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by stari ned 9 lip - 8:54

    Hvala Vam lijepa na pomoći ,,svako dobro, pozdrav
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza sri 31 srp - 11:59

    Kanarinka mi leži na 4 jaja,3 plodna. Inače kanarinka je žuto-zelena,otac joj je bio timbrado zeleni,a mater bila. Sad se sparila sa grdelinom kojega uopče nisam pregrađiva od nje. Mislio sam da od toga neće bit ništa,pošto sam malo zakasnio,ali eto,3 plodna. Zanima me kakvi će bit mladi od te kombinacije,oće li bit šareni.
    Živili i stojte dobro...
    kresina
    kresina


    Broj postova : 53
    Age : 77
    Location : Žminj
    Registration date : 07.02.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by kresina sri 31 srp - 15:45

    ote kombinacje dobit ćeš križance lijepe, ali maska će im biti više blijeda pošto nje kanarinka na crvenoj boji, a što se tiče šarenosti po mojem iskustvu dosta zavisi od grdelina poz.
    Sokoly
    Sokoly


    Broj postova : 31
    Location : Skopje - Makedonija
    Registration date : 21.08.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Sokoly sri 31 srp - 17:26

    Pazite ljudi on moli Tometa da ne daje savete? Ako je Tome na prvim stepinicama ondak si ti u podrumu u tami neznanja i ignorantnog odnosa. Covek je najlepo napisao a ovaj bi da soli.... Ovo vam je zhiv primjer dragi moji gde se mozhe videti da bela kosa ne znachi znanje i iskustvo ..... Umesto da godine izbruse i naostre znanje i odmerenost kod ovoga se vidi da je sve za njega novo u ovom svetu ptica pa se treba dokazivati i postavljati belu kosu kao reper znanja. Molim Administratora da lepo razmotri baniranje g-dina Gorana Cvetanovskog-Coko, sa strane poslushnog pajtasa od ovoga". Iskljuchujete sa foruma vrhunskog ptichara na ovim prostorima u odbrani karaktera koji ne zasluzhuje biti pomenut , obichnog podbadala..???
    Sokoly
    Sokoly


    Broj postova : 31
    Location : Skopje - Makedonija
    Registration date : 21.08.2012

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Sokoly sri 31 srp - 17:29

    Da pojasnim navodno spored TRNA- ja sam uzurpirao goranov profil, .... Gledate li dragi moji o kakvoj opsesiji mi ovde prichamo! Greota me svih onih koji su imali visoko mishljenje .... Al istina kad tad izagje na vidiku.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza ned 11 kol - 10:54

    kresina je napisao/la:ote kombinacje dobit ćeš križance lijepe, ali maska će im biti više blijeda pošto nje kanarinka na crvenoj boji, a što se tiče šarenosti po mojem iskustvu dosta zavisi od grdelina poz.
    Fala lipa kresina,vidićemo kad narastu malo.
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tomislav ned 3 stu - 20:55

    Evo ove godine cu i ja pokusati s kombinacijom češljugarxkanarinka cheers 
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by komiza čet 19 pro - 20:00

    kresina je napisao/la:ote kombinacje dobit ćeš križance lijepe, ali maska će im biti više blijeda pošto nje kanarinka na crvenoj boji, a što se tiče šarenosti po mojem iskustvu dosta zavisi od grdelina poz.
    Sve kako si i rekao Kresina. Od ove kombinacije narančasto blijeda maska. Nisu lipi,ali bar su od učitelja pokupili lipu pismu. A reci mi da sam ih karotenira,bi li pocrvenili? Mislim uskoro opet pokušat pa da znam. Pozdrav svima...
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tomislav ned 19 sij - 17:47

    Evo imam jedno pitanje,pokusao bi sa kombinacijom štiglićxkanarinka, pa me zanima kako poceti,da stavim kanarinku i stiglica zajedno u parilicu da se upoznaju?  cheers 
    Vele
    Vele


    Broj postova : 98
    Age : 48
    Location : Poreč
    Registration date : 02.02.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Vele pon 20 sij - 10:14

    Da upravo tako. Pričao sam sa nekoliko iskusnih uzgajivača, jer ću i ja pokušati po prvi put s tom kombinacijom. Sretno nam bilo  Exclamation 
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tomislav pon 20 sij - 17:21

    Hvala na odgovoru, nadam se dobrim rezultatima! Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by ticar uto 21 sij - 19:37

    Tomislav je napisao/la:Evo imam jedno pitanje,pokusao bi sa kombinacijom štiglićxkanarinka, pa me zanima kako poceti,da stavim kanarinku i stiglica zajedno u parilicu da se upoznaju?  cheers 

    sad ih staviti skupa i odvojiti mjesec dana prije početka parenja,prvo pripremiti grdelina zatim ubaciti kanarinku
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Tomislav uto 21 sij - 20:02

    Hvala na odgovoru!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by lord189 sri 4 lip - 12:44

    nešto skromno od mene

    https://www.youtube.com/watch?v=dYlD-8tRZkI

    pozdrav....

    Sponsored content


    Cešljugar x kanarinka - Page 26 Empty Re: Cešljugar x kanarinka

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 16:53.