Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+5
dr.nenad86
bocka
zvrcko sen
PESTI
kemo89
9 posters

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by kemo89 sub 20 lip - 23:21

    Pomoc ljudi jednom pticu je nesto povredzeno ili neznam sta oko zatvoreno muje speknuto suzama i oteknuto evo i jucer i danas saam mu cistio kamilicom ali nevredi nekako ocistim mu lepo ali jos uvek ga ne otvara i neekako mije cudno nevidim mu oko unutra samo mi nekako mutno i ima onog zutog pokusao sam mu ocistiti i to ali nsiam uspio sta da mu radim hitno mi javite jer miga je tako greota al mu neznam sta radit cistim mu kamilicom ali nevredi bar za sad.pozz
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by PESTI sub 20 lip - 23:28

    Koristi mast za oči --Chloramphenicol--

    To trebaš imati u medicini za ptice , osim za oko dobra je i za noge ako su u ranicama od nečistoče...itd...
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by kemo89 ned 21 lip - 23:18

    Jel to mas za ljude ..
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by zvrcko sen ned 21 lip - 23:32

    da................... antibiotska mast za oći
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 34
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by kemo89 uto 23 lip - 1:01

    Danas sam mu ponovo ocistio kamilicom a sutra cu mastom i danas sam mu izvadio iz oka jedan veliki komad neceg narandzastog kao kukuruz samo pljosnato to muje bilo unutra ispod trepavice i kad sam mu izvadio sad se odma bolej oseca poceo je pomerati trepavicu otvarati i zatvarati sam sto to nije bio slucaj predzasnjih dana ali mu se oko jos ne vidi jos ima onog gnoja .pozz al bice bolje
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by bocka uto 23 lip - 11:36

    KEMO, OVAJ SLUJ BIČE INTERESANTAN I ZA VETERINARE, MOJ PREDLOG JE DA PONESEŠ PTICU NA PREGLED KAKO BI LEKARI USTANOVILI PRAVU DIJAGNOZU
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by dr.nenad86 uto 23 lip - 15:03

    Kemo chloramfenikol je antibiotska mast specijalizovana bas za oci, ona nije bakericid ona zaustavlja razvoj bakerija bakteriostatik je......... Ako je u pitanju neka blaza infekvcija oka onda ce ti to pomoci, mazi je chloramfenikolom a mozes to pre mazanja da isperes kamilicom ili obicnim fizioloskim rastvorom...... Ali postoji mogucnost i da je nesto drugo jer se u zadnje vreme pojavila takva slicna bolest kod kanarinaca, dolazi do suzenja oka, laganog za oticanja oka, postepenog zatvaranja oka i sakupljanja gnojavog sadrzaja koji je specen i kad pipnes oko ono je tvrdo zbog toga........ kod te bolesti ne pomaze chloramfenikol mora se krenuti sa kombinovanom i jakom terapijom vec u pocetnoj fazi bolesti da bi se uspesno izlecila ptica. Ako se zakasni male su sanse da se ptica spasi. Pozdrav cheers
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar sri 2 pro - 19:48

    dr.nenad86 je napisao/la:Kemo chloramfenikol je antibiotska mast specijalizovana bas za oci, ona nije bakericid ona zaustavlja razvoj bakerija bakteriostatik je......... Ako je u pitanju neka blaza infekvcija oka onda ce ti to pomoci, mazi je chloramfenikolom a mozes to pre mazanja da isperes kamilicom ili obicnim fizioloskim rastvorom...... Ali postoji mogucnost i da je nesto drugo jer se u zadnje vreme pojavila takva slicna bolest kod kanarinaca, dolazi do suzenja oka, laganog za oticanja oka, postepenog zatvaranja oka i sakupljanja gnojavog sadrzaja koji je specen i kad pipnes oko ono je tvrdo zbog toga........ kod te bolesti ne pomaze chloramfenikol mora se krenuti sa kombinovanom i jakom terapijom vec u pocetnoj fazi bolesti da bi se uspesno izlecila ptica. Ako se zakasni male su sanse da se ptica spasi. Pozdrav cheers

    HITNO UPOMOC


    danas sam video da jedna zenka koju sam nabavio ove godine ima tu bolest koja se pojavila u zadnje vreme,a koju spominjete Vi.
    Oko joj je oteklo i suzavo.
    sta da radim,dali se ona prenosi na druge ptice.prijatelj od koje sam je kupio a imao je tu bolest u jatu i dosta gubitaka.
    Molim opisite tu bolest i sta raditi??
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by ticar sri 2 pro - 20:25

    uzmi u apoteci lijek za ljude zove se hiramicin,ako nema baš njega onda reci da ti daju ljek koji sadrži DOXYCICLINUM,to se koristi kod žena kad imaju bakterije u ženskom djelu. Laughing

    1g na litru vode,ako ima u kapsulama onda 1 kapsula na litru vode
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar sri 2 pro - 21:42

    ticar je napisao/la:uzmi u apoteci lijek za ljude zove se hiramicin,ako nema baš njega onda reci da ti daju ljek koji sadrži DOXYCICLINUM,to se koristi kod žena kad imaju bakterije u ženskom djelu. Laughing

    1g na litru vode,ako ima u kapsulama onda 1 kapsula na litru vode


    kasno prijatelju ode njen vrat 360' Sad

    IN MEMORIAM


    https://2img.net/r/ihimizer/img231/982/img0098je.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img80/4126/img0099z.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img81/627/img0100jn.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img137/1796/img0103i.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img81/6819/img0105bx.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img81/6721/img0105ni.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img227/4395/img0106b.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img227/1994/img0107n.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img80/853/img0110b.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img80/3637/img0111u.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img230/5096/img0114vk.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img231/6443/img0119t.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img230/3725/img0119lk.jpg
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by ticar čet 3 pro - 5:17

    ako je bila sa drugima nebi bilo loše da i njih tretiraš jer se to prenosi,očisti stajalice i dezinficiraj jer tamo di se ona trljala dirne li drugi eto ti problema.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by seadriver čet 3 pro - 20:11

    Uff uff lipo se to njoj upalilo, ubuduce reagirat na vrijeme a ne cekat
    Sad
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar čet 3 pro - 20:30

    ticar je napisao/la:ako je bila sa drugima nebi bilo loše da i njih tretiraš jer se to prenosi,očisti stajalice i dezinficiraj jer tamo di se ona trljala dirne li drugi eto ti problema.



    vec sam dezinficirao
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar čet 3 pro - 20:35

    seadriver je napisao/la:Uff uff lipo se to njoj upalilo, ubuduce reagirat na vrijeme a ne cekat
    Sad


    ma nisam ja cekao bolest je pogresirala u toku od 3dana,mazao sam je hidrociklinom,ali kako nemam mesta gde je skloniti od druge ptice morao sam spaiti bar ostale a nju eutanazirati
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar čet 3 pro - 20:42

    Moram dodati da je ovo jako seriozna bolest,koja je lako prenosna,koja je takodze smrtonosna i kako sam chuo hara medzu odgajivacima i u evropi.
    Koliko mogu vidjeti malo se zna o ovoj bolesti,nisam niti procitao da je neko spominjao njeno ime,niti koji su uzrocnici, niti koja je najbojla terapija ili koji je najbolji lijek.
    Ja sam odabrao najstrasniji,najtuzniji nacin,bolelo me srce jer sav MERAK mi je bio bash u ovoj ptici.


    Zadnja promjena: trnar; čet 3 pro - 20:43; ukupno mijenjano 1 put.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by sestoperac čet 3 pro - 20:42

    Obrati se zemljaku Bocki iz Skopja, napisao je cijeli elaborat o toj bolesti.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by ticar čet 3 pro - 20:53

    trnar je napisao/la:Moram dodati da je ovo jako seriozna bolest,koja je lako prenosna,koja je takodze smrtonosna i kako sam chuo hara medzu odgajivacima i u evropi.
    Koliko mogu vidjeti malo se zna o ovoj bolesti,nisam niti procitao da je neko spominjao njeno ime,niti koji su uzrocnici, niti koja je najbojla terapija ili koji je najbolji lijek.
    Ja sam odabrao najstrasniji,najtuzniji nacin,bolelo me srce jer sav MERAK mi je bio bash u ovoj ptici.

    to ti je sinusitis,najviše napada kokoše i perad ali evo vidiš i ptice je počelo napadat,prenose je miševi i komarci.

    kako samo ime govori ne napada oči već sinuse koji natiču.
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar čet 3 pro - 21:07

    sestoperac je napisao/la:Obrati se zemljaku Bocki iz Skopja, napisao je cijeli elaborat o toj bolesti.


    BOCKA javi se!
    Kade si postiral tekstovi na ovaa tema,za ovaa bolest?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by ticar čet 3 pro - 21:29

    trnar je napisao/la:
    sestoperac je napisao/la:Obrati se zemljaku Bocki iz Skopja, napisao je cijeli elaborat o toj bolesti.


    BOCKA javi se!
    Kade si postiral tekstovi na ovaa tema,za ovaa bolest?

    https://ptice-birds.forumhr.com/bolesti-problemi-f18/koja-je-ova-bolest-t629.htm
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar čet 3 pro - 21:40

    ticar je napisao/la:
    trnar je napisao/la:
    sestoperac je napisao/la:Obrati se zemljaku Bocki iz Skopja, napisao je cijeli elaborat o toj bolesti.


    BOCKA javi se!
    Kade si postiral tekstovi na ovaa tema,za ovaa bolest?

    https://ptice-birds.forumhr.com/bolesti-problemi-f18/koja-je-ova-bolest-t629.htm


    hvala
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by PESTI čet 3 pro - 22:48

    ticar je napisao/la:
    trnar je napisao/la:Moram dodati da je ovo jako seriozna bolest,koja je lako prenosna,koja je takodze smrtonosna i kako sam chuo hara medzu odgajivacima i u evropi.
    Koliko mogu vidjeti malo se zna o ovoj bolesti,nisam niti procitao da je neko spominjao njeno ime,niti koji su uzrocnici, niti koja je najbojla terapija ili koji je najbolji lijek.
    Ja sam odabrao najstrasniji,najtuzniji nacin,bolelo me srce jer sav MERAK mi je bio bash u ovoj ptici.

    to ti je sinusitis,najviše napada kokoše i perad ali evo vidiš i ptice je počelo napadat,prenose je miševi i komarci.

    kako samo ime govori ne napada oči već sinuse koji natiču.

    Tičar sjetio si me gdje sam vidio tu bolest.
    Kokoši mogu imati iscjedak iz oka i iz kluna a to je veoma slično trnarovom problemu.Veterinar je tom čovjeku za tu bolest prepisao FUVICIN ali ništa terapija nije pomogla , zapravo izbjegavao sam i prilaziti njegovim kokama da nebih bolest prenio na tice i tako nisam ozbiljnije pratio što se zapravo dogadjalo.
    Mislim da je tom čovjeku uginula trečina mladih kokica od tog problema.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by seadriver čet 3 pro - 22:51

    PESTI je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    trnar je napisao/la:Moram dodati da je ovo jako seriozna bolest,koja je lako prenosna,koja je takodze smrtonosna i kako sam chuo hara medzu odgajivacima i u evropi.
    Koliko mogu vidjeti malo se zna o ovoj bolesti,nisam niti procitao da je neko spominjao njeno ime,niti koji su uzrocnici, niti koja je najbojla terapija ili koji je najbolji lijek.
    Ja sam odabrao najstrasniji,najtuzniji nacin,bolelo me srce jer sav MERAK mi je bio bash u ovoj ptici.

    to ti je sinusitis,najviše napada kokoše i perad ali evo vidiš i ptice je počelo napadat,prenose je miševi i komarci.

    kako samo ime govori ne napada oči već sinuse koji natiču.

    Tičar sjetio si me gdje sam vidio tu bolest.
    Kokoši mogu imati iscjedak iz oka i iz kluna a to je veoma slično trnarovom problemu.Veterinar je tom čovjeku za tu bolest prepisao FUVICIN ali ništa terapija nije pomogla , zapravo izbjegavao sam i prilaziti njegovim kokama da nebih bolest prenio na tice i tako nisam ozbiljnije pratio što se zapravo dogadjalo.
    Mislim da je tom čovjeku uginula trečina mladih kokica od tog problema.


    Mene samo zanima jer se ta bolest moze ikako izljeciti bez obzira na to sta je zarazna. Moja kanarinka je isto imala malo nateceno oko ali izgleda da je tu bila samo upala koja se povukla sama od sebe. Pitam to jer mi se ne svidja ovakav oblik eutanazije svejedno radilo se o zaraznoj bolesti ili ne.
    trnar
    trnar


    Broj postova : 102
    Age : 53
    Location : Bitola,MACEDONIA
    Registration date : 16.09.2008

    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by trnar pet 4 pro - 1:05


    Sponsored content


    Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu Empty Re: Bolesno oko jednom ticu u gnjezdu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 21:13.