Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 sri 28 pro - 17:18

    sadržajem svoga posta ciljao sam franju jer je reka da ima dobro dalmatinsko pivanje,a ja se živ izija i jedva čekan da to čujen sunny

    avatar
    Starac_Mostarac


    Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Starac_Mostarac sri 28 pro - 17:37

    lord189 je napisao/la:sadržajem svoga posta ciljao sam franju jer je reka da ima dobro dalmatinsko pivanje,a ja se živ izija i jedva čekan da to čujen sunny


    E to je taj stiglic slusao sam ga jutros milim da ce ti se svidjeti kad ga cujes, nesto strasno! What a Face
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 28 pro - 18:17

    ti si fino napiso kako si sreo glisu i onda si napiso poslje te recenice e ovo :Pjevaju svi uhvatio pjevača ali na usta,I tako da svak ima pjevača. po ovome stosi napiso stacu drugo pomislit Very Happy poz
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 sri 28 pro - 19:16

    Starac_Mostarac je napisao/la:

    E to je taj stiglic slusao sam ga jutros milim da ce ti se svidjeti kad ga cujes, nesto strasno! What a Face

    ajde neka jedva čekan ,no ne samo ja nego i većina ljudi ..pa sretno vam bilo sa postavljanjem video klipa Rolling Eyes
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 28 pro - 19:34

    vrabac dobro bi bilo da malo čitaš nemoj puno mislit vidišli da te mantaju gliše mliše fiše I T D uozbilji se junače kakvi pijevači i kakvi bakrači.



    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 28 pro - 19:37

    dobro lorde kad ćemo od tebe nešto čut ti se pretvori u velikog kritičara i poznavaoca a tek ti 18god čudo od djeteta.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 sri 28 pro - 20:01

    hahaha cheers ,prijatelju to su tvoje nebrige
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 28 pro - 20:08

    Starac_Mostarac je napisao/la:

    Ja sam bio danas kod Cane i slusao sam kasetu starog stiglica iz Gabela strava dobro, Inace,Cana je gospodin od svojih 60 i kusur godina kojem nije friendly racunarska tehnika i bez sinova nije u stanju da prebaci stari snimak sa kasete u racunalo. Mozda ako stignemo prebacicu ja ovih dana taj snimak...

    Pozdrav!

    A jesi li slušao tog mladog kanarinca što pjeva ž. pjev? Hoćeš li nam postaviti taj snimak?
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 28 pro - 20:50

    Gramofon jeste slušao je mladog kanarinca on ima kameru pa ćega snimit i postaviti.Ja pojma nemam otome dečko se razumije panek postavlja i štigliće.U ostalom što nedođeš pa da čujš vrata su otvorena svakom štigličaru,to se uvjerio Star_Mostar.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 28 pro - 20:55

    A što se tiče ovoga ČUKLIJA ako je na forumu(ruka mi se trese)nemogu je zaustavii,pomozi prijatelju kako znaš i umiješ HaHa.
    lav
    lav
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 24
    Location : Sinj
    Registration date : 23.02.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lav sri 28 pro - 21:00

    SRETAN BOŽIĆ SVIMA A POSEBNO GORANU,MILI I MIRU IZ MOSTARA!NADAM SE DA ČE OVO PROČITAT.POZDRAV OD PREDRAGA DELIJE IZ BRNAZA!!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 28 pro - 21:12

    franjo je napisao/la:Od 1974 god. pa do danas naslušao sam se priča o uhvačenim ž. pjevačima...

    Htio bi se nadovezati na Franjin citat i složiti se sa njegovom konstatacijom o žvatićkim pjevačima. Naime, prije deset godina imao sam pticu koja je bila dobra po mojim kriterijima i nakon toga nisam taj pjev više čuo u prirodi. Ove godine sam naišao na jednog mužjaka koji je pjevao samo neke detalje te pjesme (ne radi se o žvatićkoj ptici). Po meni je pjesma "živa" materija koja se neprestano mijenja pod utjecajem određenih čimbenika (dobro poznatih) pa tako i čuveni žvatićki pjev je doživio modifikaciju (nažalost nagore). Siguran sam da se i dan danas mogu čuti ptice sa nekim fragmentima žvatićkog pjeva na terenima gdje je obitavao žvatićki pjevač ali očekivati da se nešto može imati (iz prirode) kao što su bili Canin, Ismin, Šimunov,... štiglić je čista iluzija.

    Srećom stvari idu nabolje pa sam tako imao prilike uživo slušati dvije ptice (školovani mješanac i školovani štiglić) koje pjevaju žvatići pjev sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Iskreno volio bi da me pozove još netko od kolega tičara iz Mostara pa da se ovaj broj poveća na broj 3.

    Po ovome mogu zaključiti da je sve moguće ali put do uspjeha je jako trnovit, neizvjestan i dugotrajan. Very Happy

    Puno pozdrava svima.



    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 28 pro - 21:17

    franjo je napisao/la: Gramofon jeste slušao je mladog kanarinca on ima kameru pa ćega snimit i postaviti.Ja pojma nemam otome dečko se razumije panek postavlja i štigliće.U ostalom što nedođeš pa da čujš vrata su otvorena svakom štigličaru,to se uvjerio Star_Mostar.

    Upoznat ćemo se svakako, bit će mi čast. Inače ja radim tu blizu, u tvom sam rejonu. Baš sam danas gledao ispred Petice kladionice, vidi se volijera na mansardi. To je tvoja, jel tako?
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by gramofon sri 28 pro - 21:26

    Carduel je napisao/la:


    Po ovome mogu zaključiti da je sve moguće ali put do uspjeha je jako trnovit, neizvjestan i dugotrajan. Very Happy

    Puno pozdrava svima.




    Ti, rođo, da češće zalaziš u naše lokalne kafane, znao bi da su neki samo ove jeseni u terenu digli po pet-šest polupjevača i pjevača, a broj pjevača povećava se kako stigne nova tura pića za stol, he he... Kakvo učenje, kakvi bakrači...
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 28 pro - 21:44

    lorde postavi nešto naj lošije što imaš a najbolje čuvaj to neželim da čujem hvala.
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 28 pro - 21:46

    ja molim kako da ti ruku smirim
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 28 pro - 21:52

    Dobro si vidio,volijere su na mansardi Kad možeš dođi.Ako se znaš sa STAR_MOSTAR kontaktiraj ga pa dođite skupa.
    franjo
    franjo


    Broj postova : 58
    Location : Mostar
    Registration date : 09.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by franjo sri 28 pro - 21:53

    Sutra sad je uredu DAJA je uletio.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 28 pro - 21:55

    gramofon je napisao/la:Ti, rođo, da češće zalaziš u naše lokalne kafane, znao bi da su neki samo ove jeseni u terenu digli po pet-šest polupjevača i pjevača, a broj pjevača povećava se kako stigne nova tura pića za stol, he he... Kakvo učenje, kakvi bakrači...

    A šta se može, triba ubit ovo zimsko vrime nekako. Što više pjevača ima to brže vrijeme leti. cheers
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju sri 28 pro - 22:28

    carduel što se tiče žvatićkog pijev mladi tić može nešto naučit koliko sam ja upoznat mada se ne opterećujem kao 99% ptičara na forumu i upravu si to je jako trnovit i mukotrpan put ja i ¸KRALJ CANA' ove iprošle godine smo u prirodi uhvatili 7 vrsta pijevova štiglića boli glava do sada nisam želio o ovome da govorim da nebi ispalo da se hvalim i da ti kažem prijatelju da nije bilo ¸CANE' niti bi znao u potpunosti šta pijevaju niti bi mogao lako uhvatit.želim da ti kažem zbog ovi što misle da je lako uhvatit i nać dobrog štiglića¸u 7 mjesecu vraćamo se iz hvatanja koje je udaljeno 200km vruće stanemo da se odmorimo živo brdo 4 kućice u brdu sjedimo u nekom hladu doleti starac sa tićima ludara nemoguće ga hvatat samo brdo prijatelju kako ga je cana uhvatio nemože se opisat ja kao amater nikad ga nebi uhvatio.ŽAO MI JE ŠTO SE SVI OPTEREĆUJETE ŠTA JE NEKADA BILO TRAŽITE U PRIRODI IMA PIJEVA ZA DANAŠNJA VREMENA BOLJI NEGO ŽVATIĆKI.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 28 pro - 22:57

    cukliju je napisao/la:carduel što se tiče žvatićkog pijev mladi tić može nešto naučit koliko sam ja upoznat mada se ne opterećujem kao 99% ptičara na forumu i upravu si to je jako trnovit i mukotrpan put ja i ¸KRALJ CANA' ove iprošle godine smo u prirodi uhvatili 7 vrsta pijevova štiglića boli glava do sada nisam želio o ovome da govorim da nebi ispalo da se hvalim i da ti kažem prijatelju da nije bilo ¸CANE' niti bi znao u potpunosti šta pijevaju niti bi mogao lako uhvatit.želim da ti kažem zbog ovi što misle da je lako uhvatit i nać dobrog štiglića¸u 7 mjesecu vraćamo se iz hvatanja koje je udaljeno 200km vruće stanemo da se odmorimo živo brdo 4 kućice u brdu sjedimo u nekom hladu doleti starac sa tićima ludara nemoguće ga hvatat samo brdo prijatelju kako ga je cana uhvatio nemože se opisat ja kao amater nikad ga nebi uhvatio.ŽAO MI JE ŠTO SE SVI OPTEREĆUJETE ŠTA JE NEKADA BILO TRAŽITE U PRIRODI IMA PIJEVA ZA DANAŠNJA VREMENA BOLJI NEGO ŽVATIĆKI.

    Sve u redu, samo bi to volio čuti uživo da mogu sam procijeniti koliko je to "bolje". Ovaj tić što sam ga slušao je naučio puno "nešto" u odnosu na neke druge koje si mogao slušati kod drugih uzgajivača. Iznenadio bi se koliko je dobra ta ptica.

    A što se tiče svega ostaloga osobno ne ulazim u polemike šta je bolje šta nije. Pristalica sam ocjenske liste i ledine pa da čujemo šta ko ima. Very Happy Sve ostalo mi nije dovoljno dobro! Naravno ovo vrijedi samo u slučajevima ako se štiglići drže radi pjeva u protivnom k'o ljubimci nema ni govora o ovome. Ali pošto dugo neće biti ništa od liste ne moram se sekirati šta mi koja ptica pjeva. Nek je po mom guštu pa taman i najgora bila po nečijim kriterijima.

    Što se tiče onih 99% štiglićara koji naganjaju žvatićki pjev, siguran sam da bi prešli na nešto "bolje" da to nešto postoji jer ima ljudi koji su isto tako veliki zanesenjaci i prave na hiljade kilometara u potrazi na nečim "boljim".

    Ovo sve doživljavam kao hobi s ciljem druženja s ljudima. Nakon dobrog jela i nekoliko piva koga je briga šta koji štiglić pjeva, bitno je da se veselimo i ugodno družimo. Sve ostalo je manje bitno. Very Happy

    Puno pozdrava
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 sri 28 pro - 23:55

    cukliju je napisao/la:lorde postavi nešto naj lošije što imaš a najbolje čuvaj to neželim da čujem hvala.

    nije se meni za potribu dokazivat nikome pa ni tebi...fala tebi šta se zanimaš za škarte ali toga kod mene nema
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju čet 29 pro - 0:27

    lorde u vrtić pa pričaj tu priču.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 čet 29 pro - 0:31

    hhahaha prijatelju solin ti nije daleko kupi mali kafe i kekisa ,litru soka onoga za mućenje donesi malo škije iz mostara i dođi u goste i slušaj do mile volje ee i zaboravija san u nekoj knjižari kupi teku i kemisku jer ću ti održat predavanje kako naučit pticu na cd ili kasetu jer vidim da se svi mučite oko toga a mi smo taj problem ode riješili davno ......živija ti meni sto godina al prijatelju nije ti za korist ni tebi niti meni niti ikome izazivat i pravit se mudar niko ti se ode nije obratija niti prozborija s tebon ,ne podcijenjuj nikoga


    pa se ti sad malo scratch
    cukliju
    cukliju


    Broj postova : 40
    Location : Mostar
    Registration date : 11.12.2011

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cukliju čet 29 pro - 0:40

    carduel što se tiče tića tek na proljeće možeš da čuješ i to uživo i da znaš malo ih je što traže u prirodi pijev.

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 35 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 13:10.