Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+19
patrik
Rasko
Renato.M
matija
sestoperac
Branimir
PESTI
MARIN
krnjolac
xyz
lord189
ticar
bocka
dragec
Fago
zvrcko sen
saso78
malinois
Dean
23 posters

    home made pastoncino

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty home made pastoncino

    Postaj by Dean sri 22 tra - 17:24

    evo video kako se radi domaci paston...molio bi da malinois i senior obrate paznju na 7 - min Smile lol!

    http://www.cardellino.altervista.org/video.html
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by malinois sri 22 tra - 17:55

    cheers cheers
    Stvarno si king
    Deane malinois drzi dugo godina ptice(iako je mlad Cool .Ove godine sam izlegao 150 mladih bez gubitaka(24 zenke).Sto se tice reprodukcije probao sam skoro sve,pravio sam i sam pastoncino,medutim tvrdim da je za mene najboljiCeDe(nije reklama Very Happy ).grasak nisam probao dati pticama mislim da i necu.Postivam sve nacine ishrane ptica ali ne zelim nepotrebno trositi energiju kad su to vec uradili strucnjaci koji vise znaju od nas.napravili su jajcanu hranu koja ima odlican rebalans u ishrani.
    Ovo se ne odnosi samo na kanarince,ko me poznaje zna da sam uzgajao bas sve sem papiga(mislim da cu ostad dosljedan Very Happy ) i TVRDIM da pristup uzgoju treba biti zasnovan na osobnim iskustvima a ne na iskustvima ljudi kojima je to biznis i kod kojih je prirodna selekcija nepoznanica.
    Ja na primjer ovo sto sam vidio na videu ni u ludilu nebih dao pticama jel je kvarljiva roba bez konzervansa.Ako pticama dajes jaja na visokim vanjskim temperaturama (a znas gdje zivim) onda trebas vise puta dnevno sve mjenjat a ja ptice drzim kao odmor za dusu i ne zelim bit rob njihov .
    Svakako hvala za video Very Happy
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by saso78 sri 22 tra - 18:29

    Dobro je ovo Deane.
    Ovo si nekad napisao,a evo sad pokrjepeno i sa video zapis.
    I ja upotrebljavam CeDe i veoma sam zadovoljan ali najcesce upotrebljavam kao dodatak recimo jednu saku na pola jaje i dvije biskote i malo kruhane mrvice.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by zvrcko sen sri 22 tra - 18:33

    ovo je za naivne ptičare koji neznaju šta če sa sobom i svojim slobodnim vremenom....



    meni je puno draže i bolje dam gotovu jajčanu hranu pa zekim ženu ,juniora ili prcekam tebe po forumu Very Happy



    jeba te karapanđa to sam radio prije 30 godina ti bi mene u ono mračno doba vratija ...... affraid
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by zvrcko sen sri 22 tra - 18:41

    saso78 je napisao/la:Dobro je ovo Deane.
    Ovo si nekad napisao,a evo sad pokrjepeno i sa video zapis.
    I ja upotrebljavam CeDe i veoma sam zadovoljan ali najcesce upotrebljavam kao dodatak recimo jednu saku na pola jaje i dvije biskote i malo kruhane mrvice.


    sigurno ovo podcrtano ti je geek preporučija nutricionista Basketball affraid flower flower flower flower flower pa valjda iza svake gotove hrane postoje studiji nutricionista ,,, a vi bi scratch scratch


    svakako sto žena dvjesto sisa ,,,,ali ipak treba bit realan da mogu ekonomski samo bi im davao cede ovako mješam cede i jeftiniji vitamolen...

    najdraži mi je rođak on ima domaćih jaja pa im kuva svaki dan ,,, evo pri neki dan zaspa dok ih je kuna pa su eksplodirala i odletila u plafon .....i on me uvjerava da je najbolje davati njegovu smjesu .... ha ha ha ja sam njegova domača jaja sa pancetom i lukom pojija i ptice se nisu bunile..... a bogm i on se složija da je moja smjesa bolja dok je struga plafon i provjetravao kuću
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Dean sri 22 tra - 19:06

    he he interesantno... ko da ste citali puno reklama za paston...

    pa ljudi i u hranu za ljude ide smeće najgore vrste...a mogu misliti kakva smeća trpaju u paston za tamo nekekve ptice SmileSmile

    ali nebih sada polemizirao šta je i kako bolje...svako ima nekakva svoja iskustva...i prema njima radi kako mu najbolje paše...

    ali uzimam si za sveti cilj da do kraja sezone leženja predjete obojica na grašak Smile sa ili bez šnicli SmileSmile...

    da nutricionisti su mu radili smjesu za paston Mad isto ko sto je svizac smotao cokoladu

    lol!
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Fago sri 22 tra - 22:20

    Jest da nemam toliko iskustva koliko senior, ali sam svejedno prošao fazu od karapandže preko tvorničke hrane i nazad.

    Na temelju iskustva ipak sam se vratio na jaje i uveo grašak i ostale mirodije. Jedino s time sam uspio uzgojiti ptice faune europe.

    Mišljenja sam da se kanarinci uspješno uzgajaju na tvorničkoj mekanoj hrani, ali za faunu se ipak treba malo nag...iti i posvetiti kuhinji.

    Ali kao što Dean kaže svatko ima svoj put afro
    dragec
    dragec


    Broj postova : 110
    Age : 61
    Location : Zagreb
    Registration date : 10.04.2009

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by dragec sri 22 tra - 23:29

    Zašto ne skuhati grašak,nego samo isprati 5-10 minuta pod mlakom vodom.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Dean sri 22 tra - 23:53

    dragec je napisao/la:Zašto ne skuhati grašak,nego samo isprati 5-10 minuta pod mlakom vodom.

    nije ga isprao...nego odmrznuo pod toplom vodom...
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by zvrcko sen čet 23 tra - 0:37

    Evo ste me ispovocirali...... Shocked



    evo mi javio prijatelj iz Sibira da su Majori napali farmu krava i opustošili kompletni urod graška za ovu godinu na teritoriju sibira .......


    baš sam jučer kuva sirutku kad me napalo par sjevernih jurčica - mutacije ........................jebale majku što su me iznenadile ali nisam tija reagirat da me nebi ovde prozivali......... Cool home made pastoncino Pottytrain5

    grašak se daje zato da lini i naivni tičari ne zafrkaju se sa zelenjem te da ne glume koze i beru :Capsella Bursa-Pastoris, Chamaelina sativa, Stellaria media, Dipsacus silvester, Dipsacus fullonum, Cichorium intybus, Tussilago farfara, Parietaria oficinalis, Portulaca oleracea, Plantago media, lanceolata i major, Polygonum aviculare, Taraxacum officinale, Urtica dioica, Sonchus oleraceus, Sannecio vulgaris L, Dautus carota, Pyracantha coccinea....

    Osim navedenih biljaka može im se davati i niz drugih biljaka gotovo svo zrelo voće itd Ne treba zaboraviti grančice sa pupoljcima bora i drugih četinjača koje su pogodne za te davanje u zimskom periodu........Sve ove biljke nam su vrlo dostupne jedu ih grdelini u prirodi ........


    Sve ostalo su pokušaji da im se gore navedeno nadomjesti nešto je više nešto manje uspješno.home made pastoncino Icon_pelvic_thrust2home made pastoncino Icon_pelvic_thrust2 home made pastoncino Icon_pelvic_thrust2 home made pastoncino Icon_pelvic_thrust2






    home made pastoncino Dobar
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by zvrcko sen čet 23 tra - 0:55

    E sad sam se smirio pa da nastavimo

    ne podcjenjujem grašak, kuhanje jaja i ostalo ali prijatelji moji to ptice u prirodi nemajupa im nije in potrebno da im se daje ukoliko su ostale čidbenici zadovoljeni.....

    Evo Željko čudina je osvojija sve i odgojija sve što mu se izleglo budite uvjereni da je to napravija bez sirutke , kuhanih jaja, pa ni graška ......zvam da je brao kao na kilograne travai pupova najdraže mu je bilo brat maslačak home made pastoncino Sml i njegove pupe na moje pitanje zašto dobio sam realan odgovor lako ga se bere , nalazi i količinski ga je lako podmirit,,,,,,a i može se vrlo lako zaledit i poslje davat pticama.

    Svakako Ž.Čudina je bio na poslu koji mu je omogučio da ima slobodnog vremena dovoljno za ovakve eksperimente......... e svi mi Fago, Dean pa i ja nemamo toliko slobodnog vremena da bi mogli dnevno izgubiti dva sata na branju zelenila.....pa moramo pribjegavati sva kakvim alternativama pa i pomoći naših boljih polovica.... koje da nema teško bi mogli uskladiti sve obaveze.
    znači grašak kao alternativa je dobar ali ne i nužan.

    home made pastoncino Old home made pastoncino Old home made pastoncino Old


    Zadnja promjena: zvrcko sen; čet 23 tra - 1:02; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Fago čet 23 tra - 1:00

    E moj seniore,
    kad bi ja imao vremena i živio blizu prirode trebalo bi mi 2 sata za nabrat sve to...

    Ali živimo kako živimo i prilagođavamo se onome što je oko nas. Ne svrstavamo se zato u lijene i naivne.

    Naravno da je priroda, odnosno prirodno najbolje. Ali, sigurno te prirode nema u tvorničkom pastocinu Very Happy

    Grašak je zakon cheers
    Tko ne vjeruje neka proba Very Happy
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by bocka čet 23 tra - 1:02

    ......zvam da je brao kao na kilograne travai pupova najdraže mu je bilo brat maslačak i njegove pupe

    SENIORE OVDE POMINJEŠ PUPE, DALI SE ODNOSI NA PUPE OD BRAŠNARSKIH CRVA
    POZDRAV




    Mislo sam na pupuljke maslačka
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Fago čet 23 tra - 1:02

    zvrcko sen je napisao/la:E sad sam se smirio pa da nastavimo

    ne podcjenjujem grašak, kuhanje jaja i ostalo ali prijatelji moji to ptice u prirodi nemajupa im nije in potrebno da im se daje ukoliko su ostale čidbenici zadovoljeni.....

    Evo Željko čudina je osvojija sve i odgojija sve što mu se izleglo budite uvjereni da je to napravija bez sirutke , kuhanih jaja, pa ni graška ......zvam da je brao kao na kilograne travai pupova najdraže mu je bilo brat maslačak i njegove pupe na moje pitanje zašto dobio sam realan odgovor lako ga se bere , nalazi i količinski ga je lako podmirit,,,,,,a i može se vrlo lako zaledit i poslje davat pticama.

    Svakako Ž.Čudina je bio na poslu koji mu je omogučio da ima slobodnog vremena dovoljno za ovakve eksperimente......... e svi mi Fago, Dean pa i ja nemamo toliko slobodnog vremena da bi mogli dnevno izgubiti dva sata na branju zelenila.....pa moramo pribjegavati sva kakvim alternativama pa i pomoći naših boljih polovica.... koje da nema teško bi mogli uskladiti sve obaveze.
    znači grašak kao alternativa je dobar ali ne i nužan.

    Upravo tako,
    maslačak će uvijek biti ispred graška Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by ticar čet 23 tra - 4:13

    za mene je ta cede jajčana nekako pre suha,i boje je ko neki mljeveni keksi.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by lord189 čet 23 tra - 10:08

    pa cede jajčana je nekako rahla osuši se ako je neznaš čuvat i ako je držiš u plastici koja propušta zrak
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by xyz čet 23 tra - 12:00

    zvrcko sen je napisao/la:
    baš sam jučer kuva sirutku kad me napalo par sjevernih jurčica - mutacije ........................jebale majku što su me iznenadile ali nisam tija reagirat da me nebi ovde prozivali.........

    Ja ću zavarit cheers Sen nasmija si me samo tako lol!

    Kad sam nekidan jeo šnicel i frigani krumpir, jato faganela je to gledalo sa bora kroz prozor, kako jedem. Sad me strah.. affraid cyclops

    Lipo se i našalit, ali ozbiljno - ako sam dobro shvatio, Dean mjenja cjelokupno zelenilo koje daje tićima za davanje smrznutog graška?

    Ima li grašak takve kvalitete da zamjeni kostrić, mrkvu, jabuku?

    Ako ima, to je super, jer je tako jednostavno onda davati ptici grašak i adio Mare.

    I ja bi volio da mogu ić po livadama, brat ošibade, kostrić, maslačak, crikvinu i sve živo.. al šta kaže Fago, tempo života je takav da čovik ima jako malo slobodnog vrimena..

    zato treba prihvaćati ovakve solucije koje su jednostavne, a funkcionalne.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by krnjolac čet 23 tra - 15:35

    JA SVOJIMA NE DAJEM GRAŠAK NEGO BIŽI!
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Dean čet 23 tra - 15:59

    da i moji jedu biže Smile

    nisam ja rekao da grašak mijenja svo zelenilo...ja dajem svojim pticama koliko god mogu zelenila...imam posao (trenutno) da u autu obilazim Istru...i svaki dan napunim kesicu pupova maslačka (za to mi treba 5 min)...kasnije dajem čičkove svih vrsta i cikoriju svakodnevno ... meni je skupljanje biljaka za ptice isto jedan dio hobija...nema mi ljepše nego viditi grdeline u volijeri kad se bace na grm cikorije Smile...medjutim u mlječnom sjemenu tih biljaka nema dovoljno proteina...one su pune vitamina i još nekakvih čudesa ali su siromašne proteinima...i klijavo sjeme je zapravo zamjena za divlje sjeme u mlječnoj fazi...

    samo kazem a negdje sam to na forumu i lijepio...da je grašak jako hranjiv pun proteina, lako dostupan, sve ptice ga rado jedu i spremi se za 5 sec... ja ga koristim vec par godina, neki koje "znam" još i duže i nikad nije bilo nikakvih nuspojava...tako da ja ga vidim kao savršen dodatak pastonima prihvatila ga je velika većina europskih uzgajivaca faune...neznam kako da bolje ovo objasnim...ko hoće jako lako se moze uvjeriti u ovo što pišem a ko neželi... a šta ću mu ja SmileSmile

    P.S:sad sam lijen ić u ptičarnik slikati dnevnu dozu maslačka, ali kasnije ću SmileSmile
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by zvrcko sen čet 23 tra - 17:20

    drazenxp je napisao/la: Dean mjenja cjelokupno zelenilo koje daje tićima za davanje smrznutog graška?

    Ima li grašak takve kvalitete da zamjeni kostrić, mrkvu, jabuku?

    Dean ne mjenja cjelokupno zelenilo,,, ali dobar dio evropskih uzgajivača da....

    Da je dean uspio dat dovoljno zelenila , pupova, biljnih uši i ostaloga nebi dava grašak oli nam ga biž. Svakako za takvo što treba bit 100% predan samo pticama , a mi zato nemamo toliko vremena.... ujedno dean dosta riskira da ne naleti prskani kostrić kao Loliću pa da mu budu desetkovane ptice....E radi svih ovih problema i izbjegavanja istih pticama dajemo kljijavo sjeme, grašak i ostale više i manje uspješne nadomjeske...

    Znači ukoliko pticama date dva tri pupa dvevno niste ništa učinila , ali ako ste mu dali toliko da se nakraj dana čisteći ostatke bacili zdravih pupova onda radite pravi posa...


    svakako ozbiljni uzgajivači faune ne vole biti ovisni o prirodi i smanjili su rizik vanjskog utjecaja na najmanju moguću mjeru. Svakako ja sam zagovornik kako Dean radi jer ptica ima i psihu ,a igra sa pupovima ima za cilj da se ptica zaokupira i zabavi.... što ne treba zanemariti.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Dean čet 23 tra - 20:59

    druga stvar je što treba reć da ja živim ako usporedimo sa npr. Milanom u teškom selu...a tamo di berem maslačak je teška zabit i za naše pojmove SmileSmile tako da vjerujem (nadam se da nije prskan), ovaj oko kuće baš i ne volim jer ima toliko pasa da nevjerujem da ima koji kvadratni cm koi nije ispišan SmileSmile...slikao sam maslacak ali dosao je Dule u posjet i ostav0io sm aparat dole Smile, kad budem išao u večernji obilazak cu ga uzeti Smile...ja svakako ne tvrdim da je moj nacin najbolji...ali meni pase...evo sada mi recimo grdelini mozda koriste oko 40% suhog sjemena, ostalo je jaje, grasak, klijavo sjeme, crvi, i pupovi maslačka Smile
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by MARIN pet 10 srp - 16:20

    Deane što je ono što dodaje u mliko,vidi se u 50.oj sek.Jeli to mliko u prahu?I koje mliko bi trebalo koristit,vjerovatno ono najmasnije?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Dean pet 10 srp - 18:46

    ono dodaje jabučni ocat da mljeko napravi reakciju...da, najbolje je najmasnije mljeko...ali evo ti ovdje baš stranicu od autora pastona, imaš napismeno sve šta i koliko plus po meni bolji video...

    http://www.webalice.it/francomonopoli/pastoncino.htm
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by PESTI pet 10 srp - 18:58

    Ja sam grdelinima zimi radio slično samo mnogo jednostavnije...kuhao jaje,stavio krušne mrvice,i povezao bio-aktiv ili kiselo vrhnje ......grdelini su prezimili više nego zadovoljavajuče......
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by MARIN pet 10 srp - 18:59

    Ma skužio sam jabučni ocat,ali ona kesica što drži u ruci u 50.oj sek. ,a na njoj piše late.

    Sponsored content


    home made pastoncino Empty Re: home made pastoncino

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 11:57.