Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+8
xyz
lord189
Rasko
Dean
bocka
saso78
steva318
DjordjeVet
12 posters

    koje voće i povrće koristite?

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by xyz sri 27 svi - 15:02

    Ovo je najbolje kad se ima puno posla, pa se nema vrimena za tićima narezivati jabuku, šetati po livadi i skupljati trave, prati salate, mrkve, itd.. mislim da je ovo smrznuto najbolje jer se žličica dnevno ubaci u posudicu i tić se zabavlja cjeli dan:

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Th_068856_povrce_mijesano_za_salatu2
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by saso78 čet 28 svi - 0:31

    Interesantno...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by lord189 čet 28 svi - 17:01

    drazenxp je napisao/la:Ovo je najbolje kad se ima puno posla, pa se nema vrimena za tićima narezivati jabuku, šetati po livadi i skupljati trave, prati salate, mrkve, itd.. mislim da je ovo smrznuto najbolje jer se žličica dnevno ubaci u posudicu i tić se zabavlja cjeli dan:

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Th_068856_povrce_mijesano_za_salatu2

    je ja bi mu juhu skuva usput

    a moga bi malo leša govedine stavit

    hahahah lol! lol! lol!
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Branimir čet 28 svi - 18:27

    Dobar prijedlog dražene pogotovo ako je puno ptica, Lorde puka bo po boku da ne komentiraš!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by lord189 pet 29 svi - 8:04

    Branimir je napisao/la:Dobar prijedlog dražene pogotovo ako je puno ptica, Lorde puka bo po boku da ne komentiraš!

    pa kad je spiza u pitanju neovisno za ljude ili ptice ja moram bacit koji komentar
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin sri 6 stu - 21:46

    koja je ovo biljka sta je grdelin jede na petoj slici sa ljubicastin cviticima I sta sadrzi korisno za tiċe?ima je dosta di ja zivin....
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav sri 6 stu - 22:55

    To ti je cikorija! cheers cheers 
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin sri 6 stu - 23:44

    hvala,primjetija san da mi grdelini vadu sjemenke iz onih tamnih sasusenih čaški
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav ned 10 stu - 15:00

    http://www.zaslike.com/files/ve4s2fyzsprdiuysdy.jpg

    Maslačak (Taraxacum) rod porodice glavočike (Asteraceae, raniji naziv Compositae). Obično se nalazi u krajevima s umjerenom i hladnom klimom. Pojavljuje se na livadama, parkovima, vrtovima, uz putove i živice. Uspijeva i u visokim planinama, ali ondje mu je rozeta mnogo manja. Izgled biljke se uvelike mijenja ovisno o staništu.
    Najpoznatija i najčešća vrsta Taraxacum officinale, zeljasta je trajnica s nazubljenim listovima u prizemnoj ružici iz koje se diže šuplja stabljika s jednom žutom cvjetnom glavicom na vrhu. Korijen je vretenast i u gornjem dijelu razrastao. Cvate od travnja do listopada. Nakon cvjetanja pojavljuje se sjeme, poredano kao zračna lopta, s mnogo sjemenki koje se šire pomoću vjetra.
    U pučkoj medicini koristi se kao gorko sredstvo, kolagog, aperitiv te za smanjivanje masnoće u krvi. Maslačak je također jestiv, mladi listovi koriste se kao salata, cvjetovi za pripremu meda. Uzgaja se kao povrće u mnogim zemljama svijeta. Vrsta Taraxacum kok-saghyz, podrijetlom iz Kazahstana, pripada među biljke od kojih se dobiva kaučuk. Rod obuhvaća 2290 vrsta.
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin ned 10 stu - 15:13

    Maslačak je nezamjenjiv pri pripremi tića,moji ga imaju redovito dajen in listove cvit I kasnije sjemenke stime da one padobrancice sta sluze za rasprostranjivanje spalim upaljacem tako da sjeme ostane u manjativi,takoder misjakinja je jednako korisna za pripremu ptica pogotovo zato sta cemo nju prvu nac I sluzi za budenje organizma ptice(vec je sad dovoljno velika za branje).mislin da bi se opcenito tribalo vise orijentirat na prirodne izvore vitamina i raznih drugih stvari koje su neophodne pri uzgoju ptica pogotovo faune, prije dvadesetak godina tićari nisu bili u mogucnosti davat razne kemikalije pticama pa su ptice bile jednako kvalitetne i zdrave.
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav ned 10 stu - 17:24

    Ajde molim te postavi sliku misjakinje cheers 
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin ned 10 stu - 17:39

    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin ned 10 stu - 17:41

    .....ima je dosta,ja je nalazin na nekakvin ravnim povrsinama blizu nekakvih stabala al samo na vlaznom tlu....
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin pon 11 stu - 20:27

    https://2img.net/r/ihimizer/v2/240x152q90/30/56ox.jpg evo sta san ponudija jutros ticima sjeme cikorije crkvina,trputac,misjakinja, maslacak,te biljka kojoj neznan naziv al duze vrimena je dajen ticima
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav uto 12 stu - 0:44

    Evo zanima me vase misljenje... šta mislite u kojem se vocu,povrcu ili biljci nalazi najvise karotina? cheers 
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin uto 12 stu - 1:35

    znan za mrkvu da ima karotina,maslacak cini mi se.....ma zapravo sve sto je upecatljive boje(zelene,narancaste Itd) ja im dajem veoma raznovrsnu prehranu i trudin se da imaju sto vise prirodnije hrane te puuno zelenjave bitno je da ptica ima kontakt sa suncem,odnosno sto je ptica manje na suncu to bi maska trebala biti svijetlija....cua san da je crvena paprika dobar izvor karotina,osobno nisan nikad proba....ali grdelin ce zavrsetkom mode prirodnim putem sve vise i vise dobivati crvenu boju,bitno je da ima bogatu i uravnotezenu prehranu preko cijele godine te da ima stalan pristup mineralima ako ko zna jos sta molim nek me dopuni
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav čet 23 sij - 18:55

    Evo danas samo malo kemijao, uzeo sam jabuku,krusku,mrkvu i cesnjak to sve izrezao na sitne komadice i sve to izmiksao dok se nije pretvorilo u kasu,onda sam dodao malo meda,sjemena nigera i lana. Uz sve to dodao sam malo krusnih prvica i mogu vam reci da su stiglici dobro prihvtili!
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin čet 23 sij - 21:47

    super,zdravo je to...ja osobno nedajen previse kruske jel zna izazvat proljev kod ptica...a cua san da in se naranca moze davat,jel to istina?
    Branislav1
    Branislav1


    Broj postova : 58
    Age : 43
    Location : Loznica-RS
    Registration date : 05.12.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Branislav1 čet 23 sij - 22:35

    Splićanin je napisao/la:super,zdravo je to...ja osobno nedajen previse kruske jel zna izazvat proljev kod ptica...a cua san da in se naranca moze davat,jel to istina?
    ja dajem i limun i narandzu  Smile 
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin pet 24 sij - 2:43

    Jel prije ogulite koru ili to nema veze, dacu in i ja malo da se naviknu
    Branislav1
    Branislav1


    Broj postova : 58
    Age : 43
    Location : Loznica-RS
    Registration date : 05.12.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Branislav1 pet 24 sij - 19:52

    dajem sa korom,isecem na kriske....nece bas svaka da jede,naprimer stiglica nikad nisam video da kljucka pomorandzu ili limun...
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Tomislav pet 24 sij - 20:14

    Daj im sikavice ili cicka pa vidi hoce li kljuckati!  lol! 
    Branislav1
    Branislav1


    Broj postova : 58
    Age : 43
    Location : Loznica-RS
    Registration date : 05.12.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Branislav1 pet 24 sij - 20:47

    Tomislav je napisao/la:Daj im sikavice ili cicka pa vidi hoce li kljuckati!  lol! 

    to prvo ne znam sta je a cicak,cikoriju,cesljugu,maslacak,suncokret i sl. dajem redovno...kao i proroseno seme...
    evo da vidis Tomice kako su lepi moji grdelini  Very Happy 

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img543/9677/8qtt.jpg][/IMG]



    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin pet 24 sij - 20:52

    evo da san.in.danas narancu jeli su je....a sjeme cicka su one kuglice sta se lipe za robu i krzno pasa naprimjer
    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Splićanin pet 24 sij - 20:54

    lip grdelin svaka cast

    Sponsored content


    koje voće i povrće koristite? - Page 2 Empty Re: koje voće i povrće koristite?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 18:59.