Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+13
vlada nish
zvrcko sen
lord189
malinois
franeperuzovic
Dean
ticar
Miljenko
Dule
PESTI
saso78
Fago
xyz
17 posters

    Plodnost u baštarda – rasprava

    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty zdravo

    Postaj by vlada nish pon 11 svi - 18:30

    Video sam tu kombinaciju kod jednog odgajivaca iz Leskovca pre nekih 7-8 godina, s stim sto je on bastarda(zenku) iz ove kombinacije pario sa trecom vrstom tj. stiglicem i dobio je mlade.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Fago pon 11 svi - 21:18

    Znači; postoji šansa....
    Možeš li nekako doći do kakve fotografije? Bilo bi to zanimljivo viditi Exclamation
    Petar
    Petar


    Broj postova : 22
    Age : 34
    Location : Srbija
    Registration date : 13.04.2009

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Petar pon 11 svi - 22:05

    E sad jedno pitanje da li su plodni bastardi od od muzjaka anefle i zenke Mexicke zimovke ili kako vec vi zovete jurice.moj drugar ima 2 zenke,pa me bas interesuje.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by ticar uto 12 svi - 4:36

    Petar je napisao/la:E sad jedno pitanje da li su plodni bastardi od od muzjaka anefle i zenke Mexicke zimovke ili kako vec vi zovete jurice.moj drugar ima 2 zenke,pa me bas interesuje.

    meksička je i kod nas meksička,juričica je konopljar.
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by franeperuzovic pet 15 svi - 12:01

    da ne bude sve rekla kazala ja sam stavio grdelina, koji je vec radija bastarde, sa zenkom češljugar x kanarinka (njegova kci).

    pitaju se (ljube se kljunovima) i ona je pocela spremat gnjezdo. parit ce se 100% pa cu vidit oce li jaja bit plodna.

    kod postojanja plodnosti kod bastardi treba puno pokusa. ako ove godine nije plodna tko zna oce li bit iduce. mozda bastardi (češljugar x kanarinka) spolnu zrelost (odnosno plodnost) dobiju za vise vremena, mozda je plodna samo s grdelinom ili samo s kanarinom, itd.

    znaci od samog filozofiranja necemo nista pametno naucit jer svaka teza trazi potvrdu u praksi.

    zato pozivam sta vise ljudi neka rade i ovakva pokusna parenja, koja su gubitak kapaciteta i mozda nece donjeti mlade, ali samo tako se moze utvrditi ako plodnost postoji pod kojim uvjetima postoji, sta vise bude prakse, bit ce vise saznanja.

    i sta je najvaznije rezultate prikupljati na najboljem mistu - na ovom forumu. bounce
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by xyz pet 15 svi - 12:17

    Frane svaka ti čast na trudu, iako si odabrao najtežu varijantu za probit blokadu plodnosti.

    Ovo šta gore spominje Vlada Niš, to sam ja čuo također od jednog pokojnog splitskog tićara Mušure.

    Otprilike svako četvrta kćerka od kombinacije faganel x kanarinka po toj teoriji je plodna.

    Ta baštardica je po priči plodna s kanarincem, faganelom i grdelinom, znači ona je genetski ključ.

    Za sada ostaje priča, kako budem napredovao u uzgoju i tu opciju ću istražiti.

    Sretno Frane! Cool
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Miljenko pet 15 svi - 21:44

    franeperuzovic je napisao/la:da ne bude sve rekla kazala ja sam stavio grdelina, koji je vec radija bastarde, sa zenkom češljugar x kanarinka (njegova kci).

    pitaju se (ljube se kljunovima) i ona je pocela spremat gnjezdo. parit ce se 100% pa cu vidit oce li jaja bit plodna.

    kod postojanja plodnosti kod bastardi treba puno pokusa. ako ove godine nije plodna tko zna oce li bit iduce. mozda bastardi (češljugar x kanarinka) spolnu zrelost (odnosno plodnost) dobiju za vise vremena, mozda je plodna samo s grdelinom ili samo s kanarinom, itd.

    znaci od samog filozofiranja necemo nista pametno naucit jer svaka teza trazi potvrdu u praksi.

    zato pozivam sta vise ljudi neka rade i ovakva pokusna parenja, koja su gubitak kapaciteta i mozda nece donjeti mlade, ali samo tako se moze utvrditi ako plodnost postoji pod kojim uvjetima postoji, sta vise bude prakse, bit ce vise saznanja.

    i sta je najvaznije rezultate prikupljati na najboljem mistu - na ovom forumu. bounce

    Za svaku pohvalu je sto pokusavas povratno krizanje.

    Ali.....uvijek ovo ali....ne treba izbjegavat "hipoteze/filozofije i rekla-kazala". U pravilu (i praksi) kod krizanaca muzjak ima vecu sansu da bude plodan. Tako je priroda htjela i napravila. To je cinjenica. Zato bi se u povratnom krizanju trebalo koristiti muzjake s majkom ili drugom zenkom.
    Tko ce uzeti svoja tri-cetiri najbolja bastarda i isto tako zenke-grdelina, prostor i trud,....i onda nadati se necemu sto ima vrlo male sanse??? Samo ludjaci, i veliki zaljubljenici u ptice! Very Happy

    Sanse za uspjesno trostruko krizanje (kada se m.bastarda kriza s z-kanarinkom) su mnogo vece, ali vjerojatno sve stane na F2.

    Drazene, da li je taj pticar radio trostruka krizanja? Sanse su da je z-bastarda od fag x kan plodna, ali s kim je plodna nema nikakvih zapisa (ja ih nisam nasao). Ako je plodna povratno s kanarinom/faganelom, ne znaci da ce biti plodna s grdelinom ili nekom drugom vrstom.
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by franeperuzovic pon 18 svi - 15:55

    ja sam uzeo zenku bas zato da mi ne bude cisti gubitak, jer ako jaja ne budu plodna pod nju cu stavit jaja od kanarinke da mi bastarda othrani mlade kanarince a kanarinku cu ponovo nalec.

    tako cu dobiti jednu kovadu vise za samo nekih 10 ak dana pomaka, a da mi ih hrani kanarinka pitanje je da li bi imao jos jednu kovadu prije mode i to je vec ljuta vrucina kad tice isto moraju na godisnji.
    avatar
    Gost
    Gost


    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Gost čet 24 pro - 0:41

    meni je bastard od faganelaxkanarinac s ženkom kanarinkom dao 1 mladog.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Fago čet 24 pro - 0:47

    Frzelin,
    zanimljiv i izuzetno vrijedan podatak!
    Mozes li to dokumentirati kakvom fotografijom i naravno s par detalja, npr. u kojoj godini zivota bastarda s kojom zenkom, i zivotni vijek tog potomka?
    Unaprijed zahvaljujem,
    pozdrav
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by saso78 čet 24 pro - 1:45

    Interesantno,ocekujemo slika, video zapis,nesto sto bi potvrdilo da imamo nade o plodnosti bastarda...
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Miljenko čet 24 pro - 4:35

    Ovo je drugi slučaj sto je objavljen na forumu, prvi je iznio Dule iz Pule, pa gdje ima dima ima i vatre.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by ticar čet 24 pro - 5:18

    Fago je napisao/la:Frzelin,
    zanimljiv i izuzetno vrijedan podatak!
    Mozes li to dokumentirati kakvom fotografijom i naravno s par detalja, npr. u kojoj godini zivota bastarda s kojom zenkom, i zivotni vijek tog potomka?
    Unaprijed zahvaljujem,
    pozdrav

    sad bi fago odma čim je stažira odmah izbacija iz uzgajivačnice novu rasu kanarina,boga ti. Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Icon_lol
    avatar
    Gost
    Gost


    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Gost čet 24 pro - 15:07

    Bastarda je od faganela i timbrado ženke-star 3 godine

    prvo parenje 1 jaje plodno mladi već formiran uginuo pred izljeganje
    drugo parenje 1 jaje plodno mladi živio par dana

    pretpostavljam da je kanarinka zakazala.

    Nisam dokumentirao nažalost, ali ću ove godine provat još i s bastardom faganelaxsatine žuti.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by xyz čet 24 pro - 19:15

    Hehe, a šta će mu kanarini.. bolje bi bilo izraditi novu liniju faganela.
    Ako moš uzet više, zašto bi uzeja manje..

    Kanarinaca ima "xyz" vrsta, bome faganela ne..
    avatar
    Gost
    Gost


    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Gost čet 24 pro - 19:36

    u svakom slučaju al je onda prvo parenje trebalo biti faganelxnositelj mutacije, pa vratit na faganelušu da dobijem satine faganeluše. ovako ću dobit nosioce satinea al s pojačanom krvi kanarina.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by xyz čet 24 pro - 22:30

    Pošto i onako se govore samo teorije, po meni bi idealno šta se ubacivanja u faganelovu krv čini sljedeće,

    faganel x crvena lipokrom mozaik,

    dok se ne dobije kćer baštarda, e onda tu kćer pariti ponovo sa faganelom,

    to bi bili tići!
    avatar
    Gost
    Gost


    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Gost pet 25 pro - 11:15

    bi, ali puno je lakše radit sa melaninskim pticama,sa spolno vezanim najlakše s lipokromima bi se vrtili samo u krug.

    Sponsored content


    Plodnost u baštarda – rasprava - Page 3 Empty Re: Plodnost u baštarda – rasprava

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 15:53.