Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


    Pozz svim ptičarima !

    avatar
    kells


    Broj postova : 8
    Age : 48
    Location : Zagreb
    Registration date : 23.02.2017

    Pozz svim ptičarima ! Empty Pozz svim ptičarima !

    Postaj by kells čet 23 vel - 11:40

    Pozdrav svima, godinama nisam imao nikakvu pjevicu, uglavnom papigice, nekad davno smo imali rolera, nakon njega je bilo par pokušaja nabavke kanarinca, međutim manje više bezuspješno, ili su bili šutljivi, nekvalitetni ili bolesni i nakon toga sam nekako odustao, nedavno sam dobio jednog navodno portugalskog harlekina kukmastog, no baš mi i ne djeluje kao oni koje sam viđao na slikama, no obzirom da je ljubimac i da prilično ugodno pjevuši i nije lijen, meni je nekako odmah postao drag, sad razmišljam da Shlomi ( herlekinu ) pribavim društvo još jednog mužjaka pa da ih instaliram jednog iznad drugoga kako bi se eventualno poticali međusobno na pjesmu. Naravno, ono što se meni sviđa, tipa intenzivnih crvenih lipokroma, obično i nema neku pjesmu, ili ja to nisam uspio vidjeti i čuti. Izbor novog pjevca još nije definiran, privlačni su mi roleri, malinoisi, nedavno sam čuo i da patuljasti španjolci jako dobro pjevaju, a oni su mi tim svojim oblikom i veličinom nekako trenutno najzanimljiviji. Bojim se da bi ovaj moj harlekinski nesretnik svojom nesuptilnom pjesmom vjerojatno nadglasao rolera pa vjerujem da on u ovom momentu otpada, bilo koji savjet je dobro došao. Ja sam iz Zagreba, pa bi dobro došla i preporuka nekog uzgajatelja patuljastih španjolaca. U svakom slučaju, kako sve to skupa još nije definirano , svaki savjet, kritika ili prijedlog su dobro došli Smile , Dražen

      Sada je: čet 28 oľu - 21:27.