Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
lord189
markoxp
ikayke
Boban NA
Maghellano
Edi
gramofon
Fago
ERVINO
sestoperac
vlado
krepat ma ne molat
Renato.M
sgobin
turbozd
echeberija
malinois
topaz
Vrbanja
mipticar
Border
Merlo
BOSKO
bocka
pavao
ticar
vlada nish
Carduel
damir64
zoranV
crv
35 posters

    Crv i prijatelji

    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by sgobin sri 17 kol - 0:09

    Stvarno , jeli itko od vas čuo ili vidio da su iz jednoga jaja izašla dva ptića ?

    Pozdrav Crve,
    prije nekoliko godina sam imao priliku vidit to kod našeg kolege forumaša Lila .
    Nažalost tići se nisu izlegli nego su uginuli u jaju a mislim da se radilo o lipokrom žutima.

    topaz
    topaz


    Broj postova : 504
    Age : 50
    Location : Zenica BiH
    Registration date : 09.06.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by topaz sri 17 kol - 7:55

    crv je napisao/la:Crv i prijatelji - Page 4 Oeilnoirrouge1m



    Evo još jedne zanimljivosti (sa interneta). Ptić sa jednim tamnim i drugim svijetlim okom .

    Golubari često u jatu imaju situaciju da je , npr. lijeva strana ptice jedne boje , a druga druge . Čak se u potpunosti

    ravnopravno podijele obilježja dviju pasmina koje se poprilično razlikuju . Npr. lijeva strana smeđe sa ćubom , a desna

    plavi sa nozdrvom pismonoše.

    Logično je da se to tumači kao istovremeno ( u kratkom intervalu) parenje ženke sa dva ili više mužjaka.

    Intermedijarnost i nije toliko jednostavna kako smo je mi definirali...

    moguce da je pareno i u srodstvu .....








    http://topaz-zenica.skyrock.com/
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by Renato.M sri 17 kol - 19:18

    Evo, samo da vam kažem da sam ja u dugogodišnjem uzgoju imao 5-6 puta oplođeno duplo jaje (sa dva zametka) ali nikada mi se tiči nisu uspijeli izvaljati. Pozdrav.


    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by krepat ma ne molat sri 17 kol - 19:31

    Ovi gardelini imaju 15 dana meni se čini(BAREM BI JA TAKO HTIO Very Happy )da su nešto bijeliji,ili će trebat počekat još koji dan.Osim šta im je ćaća 6 operac drugo je sve ''prirodno domaće''
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by krepat ma ne molat sri 17 kol - 19:31

    Ups svo i slike Crv i prijatelji - Page 4 20102011043.th

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv sri 17 kol - 22:32

    krepat ma ne molat je napisao/la:Ovi gardelini imaju 15 dana meni se čini(BAREM BI JA TAKO HTIO Very Happy )da su nešto bijeliji,ili će trebat počekat još koji dan.Osim šta im je ćaća 6 operac drugo je sve ''prirodno domaće''

    Imaju oni svoje faze u preobrazbi . Do mitarenja će mijenjati nijanse , a tada svi , više - manje , dođu na isto .

    Unutar podvrsta koje su nama dostupne , ne postoje baš velike razlike ...

    Mislim da bi bili tamniji i da su u vanjskoj volijeri.

    (Tako sam i ja Bošku opisivao ,,neke svijetlije '' mlade zelendure .Sada su mi pretamni Embarassed .Kako je Boško i predvidio.)
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by krepat ma ne molat sri 17 kol - 23:02

    Oni jesu u vanjskoj voljeri ali dobro i ja mislim da će sve doć na ''normalno''.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by vlado sri 17 kol - 23:17

    Kod mog susjeda se oštenilo štene sa dvi glave i on ga odmah ubija i bacija a bilo je živo a što se tiče jaja mislim da neće izaći nijedno mlado iz njega a kamoli obadva.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv sri 17 kol - 23:19

    vlado je napisao/la:Kod mog susjeda se oštenilo štene sa dvi glave i on ga odmah ubija i bacija a bilo je živo a što se tiče jaja mislim da neće izaći nijedno mlado iz njega a kamoli obadva.

    Koliko bi platio cijepljenje? Za jednoga ili za dva psa? Suspect
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by vlado sri 17 kol - 23:21

    Jedna je koža a pošto se daje pod kožu cjepivo onda samo jednom se i plaća.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by vlado sri 17 kol - 23:22

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv sri 17 kol - 23:36

    Bio bi dobar grdelin sa dvi glave . Jedna plete a druga čeka i ,,pumpa se'' za ziju. Idea

    Ili jedna ,,lirsku'' , a druga ,,glatku'' cheers

    Ne , ni to nebi zadovoljilo stručnjake Evil or Very Mad

    Bili bi nezadovoljni stasom.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by vlado čet 18 kol - 0:32

    Hehehe a sta ako je jedna glava crvena do oka a druga prelazi crvenilom preko oka??? Mad Twisted Evil Basketball
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by BOSKO čet 18 kol - 1:11

    Jedna bi glava bila stelno u škuro,a druga u modi.
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by turbozd čet 18 kol - 1:25

    Evo gledajući ove komentare i čekajući da se netko pojavi ko je izlegao dupliće izgleda ništa od tog.Dobro, izgleda da je većina forumaša na godišnjem.

    Ja sam izlegao dva mlada iz jednog jaja odnosno 4 od 5.Četiri jaja a izašlo pet mladih lip. crvenih.To je bilo 1998 i te sam ptice nosio na izložbu u Makarsku bio je to mislim kup Dalmacije.
    Tada su to bili moji početci kanarikulture,a sve je nadgledao gos. Anton Trtanj moj mentor.
    On me naučio osnovama uzgajanja kanarinaca.

    Najprije je bila nevjerica da su dva jaja oplođena,a kad se izleglo više mladih nego je jaja u gnijezdu pravi šok.Bila je to prva tura kod ženke i bila je crvena "B", parena je sa crvenim "A" MUŽIJAKOM NOSIOCOM LIP. PASTELA.Obje mlade "duplićke"bile su lip. pastel ženke što se kasnije pokazalo da se u prvoj turi nije moglo nigdje izvaliti takva ptica.
    Ljudi nisu virovali, ali uspio sam dokazati zbog naslijeđivanja i mog mentora Ante koji je bio svijedok.Te dvije ženke sam upario sa dvije sestre iz idućeg legla(koje nisu iz jednog jaja)u kolekciju i poslao na izložbu u Makarsku i mislim da sam osvoio 2 misto.
    Bilo je to davno,ali mislim da je bilo 1998 god.aaa Crve.

    Duplićke nisam htio prodati mada je bilo puno zainteresiranih a sestre sam prodao jednom Slobodanu iz Makarske (on je lovac)znat ćeš ga Crve.Mislim Batinić prezime. Smile
    Služi li me pamćenje...ili grišim Suspect
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by ticar čet 18 kol - 1:41

    turbozd je napisao/la:Evo gledajući ove komentare i čekajući da se netko pojavi ko je izlegao dupliće izgleda ništa od tog.Dobro, izgleda da je većina forumaša na godišnjem.

    Ja sam izlegao dva mlada iz jednog jaja odnosno 4 od 5.Četiri jaja a izašlo pet mladih lip. crvenih.To je bilo 1998 i te sam ptice nosio na izložbu u Makarsku bio je to mislim kup Dalmacije.
    Tada su to bili moji početci kanarikulture,a sve je nadgledao gos. Anton Trtanj moj mentor.
    On me naučio osnovama uzgajanja kanarinaca.

    Najprije je bila nevjerica da su dva jaja oplođena,a kad se izleglo više mladih nego je jaja u gnijezdu pravi šok.Bila je to prva tura kod ženke i bila je crvena "B", parena je sa crvenim "A" MUŽIJAKOM NOSIOCOM LIP. PASTELA.Obje mlade "duplićke"bile su lip. pastel ženke što se kasnije pokazalo da se u prvoj turi nije moglo nigdje izvaliti takva ptica.
    Ljudi nisu virovali, ali uspio sam dokazati zbog naslijeđivanja i mog mentora Ante koji je bio svijedok.Te dvije ženke sam upario sa dvije sestre iz idućeg legla(koje nisu iz jednog jaja)u kolekciju i poslao na izložbu u Makarsku i mislim da sam osvoio 2 misto.
    Bilo je to davno,ali mislim da je bilo 1998 god.aaa Crve.

    Duplićke nisam htio prodati mada je bilo puno zainteresiranih a sestre sam prodao jednom Slobodanu iz Makarske (on je lovac)znat ćeš ga Crve.Mislim Batinić prezime. Smile
    Služi li me pamćenje...ili grišim Suspect

    ne grišiš.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv čet 18 kol - 11:39

    turbozd je napisao/la:Evo gledajući ove komentare i čekajući da se netko pojavi ko je izlegao dupliće izgleda ništa od tog.Dobro, izgleda da je većina forumaša na godišnjem.

    Ja sam izlegao dva mlada iz jednog jaja odnosno 4 od 5.Četiri jaja a izašlo pet mladih lip. crvenih.To je bilo 1998 i te sam ptice nosio na izložbu u Makarsku bio je to mislim kup Dalmacije.
    Tada su to bili moji početci kanarikulture,a sve je nadgledao gos. Anton Trtanj moj mentor.
    On me naučio osnovama uzgajanja kanarinaca.

    Najprije je bila nevjerica da su dva jaja oplođena,a kad se izleglo više mladih nego je jaja u gnijezdu pravi šok.Bila je to prva tura kod ženke i bila je crvena "B", parena je sa crvenim "A" MUŽIJAKOM NOSIOCOM LIP. PASTELA.Obje mlade "duplićke"bile su lip. pastel ženke što se kasnije pokazalo da se u prvoj turi nije moglo nigdje izvaliti takva ptica.
    Ljudi nisu virovali, ali uspio sam dokazati zbog naslijeđivanja i mog mentora Ante koji je bio svijedok.Te dvije ženke sam upario sa dvije sestre iz idućeg legla(koje nisu iz jednog jaja)u kolekciju i poslao na izložbu u Makarsku i mislim da sam osvoio 2 misto.
    Bilo je to davno,ali mislim da je bilo 1998 god.aaa Crve.

    Duplićke nisam htio prodati mada je bilo puno zainteresiranih a sestre sam prodao jednom Slobodanu iz Makarske (on je lovac)znat ćeš ga Crve.Mislim Batinić prezime. Smile
    Služi li me pamćenje...ili grišim Suspect

    Sve štima osim termina i stausa izložbe u Makarskoj Very Happy Bilo je to 1999. na mojim medaljama piše 3. 0RNITOLOŠKI KUP DALMACIJE
    ,a a u arhivi SODD-a piše da se prvi kup održao 2000. u Splitu scratch (Od 2005. prestaje organizacija)
    Prvenstvo dalmacije 1999. , održano je u Šibeniku.
    Što sam ja organizira - nemam pojma , ali bilo je dobro , i nije mi ža' cheers
    Batinić kojega spominješ , je Batke sa Foruma i u to vrijeme je radio , osim tvojih , sa Kurtinim pticama i nešto smo uzeli u Italiji . Bio je prilično uspješan . Višestruki državni prvak sa lip. crvenima.

    Dakle , da zaključimo temu na osnovu izjave Turba , koji je ozbiljan čovjek i uzgajivač :

    IZ ISTOG JAJA SE MOGU IZVALITI DVA KANARINCA I U POTPUNOSTI SE NORMALNO RAZVITI U ODRASLE PTICE.

    Ovo dođe kao ,,Razbijači mitova'' Basketball
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by turbozd čet 18 kol - 14:17

    Eto pogrišija sam godinu nije mi se dalo tražiti medalje da vidim koja je godina to bila.

    Izlegle su se dvije ptice,ali to je slučajnost što su preživjele jer sam imao dosta puta kasnije slučaj sa duplim zametcima,ali nikad nisu uspijeli izleći se.Uginuli bi u jaju čak cijeli formirani tići sa zatvorenim trbuhom.Najvjerojatnije nisu imali snage probiti ljusku ili su bili anemični ili nisu imali oslonac o ljusku da je puknu.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv ned 28 kol - 11:58

    Crv i prijatelji - Page 4 Img4597o



    Imati psa!? Veći je guš samo - imati dva. cheers

    Boško , ti se valjda slažeš ? Very Happy Šestoperac? ZoranV...?
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv ned 28 kol - 12:05

    crv je napisao/la:Crv i prijatelji - Page 4 Winterff



    Opet Pavao:

    Ovi baš i ne liče ,,ko jaje jajetu''. Manje je normalne veličine , a iz drugog bi se mogao po veličini

    izvaliti i kos . Suspect Ili kakav ,,Bubi'' , ili blizanci , naravno jednojajčani...ili ništa. Very Happy

    Jaje je snijela bakrena kanarinka koja je do sada uredno nosila ujednačena jaja. Parena je sa češljugarom.

    Stvarno , jeli itko od vas čuo ili vidio da su iz jednoga jaja izašla dva ptića ? Ja sam čuo priču da su

    jednom uzgajivaču kanarinaca iz četiri jaja izašlo pet ptića ...On je najavljivao smak svijeta. Evil or Very Mad E , sad , pitanje je jeli

    se poigrala majka Priroda , ili veseli pajdaši? clown



    Veliko jaje je zbilja imalo dva žumanjka . Neoplođeno , nažalost...ili naravno?
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by sestoperac ned 28 kol - 13:38

    posebno kad su foxevi u pitanju...

    ...pogresno si se izrazio, umjesto kao sto kazes ''dva'' trebao si da kazes ''vise od jednog'' Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by zoranV ned 28 kol - 16:07

    sestoperac je napisao/la:posebno kad su foxevi u pitanju...

    ...pogresno si se izrazio, umjesto kao sto kazes ''dva'' trebao si da kazes ''vise od jednog'' Very Happy


    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,slažem se sa tobom cheers .

    Evo upravo sam i ja snimio "više od jednog" svog kućnog ljubimca,pa ću ih staviti na forum cheers cheers
    Border
    Border


    Broj postova : 321
    Age : 68
    Location : zenica bih
    Registration date : 05.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by Border ned 28 kol - 21:06

    ja neću stavljati na forum dok ne prebacite dimenziju mog "BEGA" koga ste ovdje već vidjeli
    ne zaboravite da je to bilo prije nekoliko mjeseci,on ima samo mjeseci lol!
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by crv sri 7 ruj - 10:26

    Crv i prijatelji - Page 4 Dscf1686l



    Ova ptica je uzgojena u Baškoj Vodi , kod legendarnog Mate Divića . To je jedini čovjek kojega poznajem , a da ima više godina - nego kilograma. Very Happy

    Zanimljivo da su roditelji ove ptice crnosmeđi zeleni timbradosi .

    Otac je Belgijskog porijekla , i paren je sa više ženki . Do sada ni u jednoj kombinaciji od njega nije poteklo ništa slično.
    Majka ove ptice je iz uzgoja šjor Steve iz Zadra , za kojega mi kažu da drži isključivo timbrade.
    Ni njoj ovo nije prvo potomstvo . Do sada je dala uobičajene crnosmeđe ptice.
    U gnijezdu su bile još tri ptice , koje također variraju u nijansama i melanina i lipokroma.
    Nemaju crveno oko.



    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by ERVINO čet 8 ruj - 10:43

    Pozzdrav.
    Interesantno ! geni zaduženi za melanin su se "poigrali" i skoro ga zbrisali pravi razlog je gotovo pa nemoguće znati....možda je samo neka anomalija ...i još je ptica karotinirana ...ludilo ..od tiča Very Happy

    Sponsored content


    Crv i prijatelji - Page 4 Empty Re: Crv i prijatelji

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 22:18.