Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+37
Edi
vrca
dragutin rajnović
krnjolac
vlado
imarij71
Dule
Renato.M
Sina BL
matija
olanik
zoranV
turbozd
dva grdelina
markozd
bocka
tomi.st
mutacija
malinois
zvrcko sen
ticar
patrik
Dean
čajka
grdelin-omiš
damir64
NAVI
pavao
Border
batke
BOSKO
lord189
komiza
Rasko
bizar
Siskin
crv
41 posters

    HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by matija pet 3 pro - 16:21

    upravo je zbog crnog trtufa ljeti mnogo trtufara non stop u akciji, crni trtufi nemaju neku tržišnu cijenu a odlično služe za obuku novih pasa...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by crv sub 4 pro - 21:12

    bizar je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    matija je napisao/la:Križanci su najčešće korišteni za traženje trtufa, kod nas se preferiraju psi koji imaju u sebi krvi njemačkog ptičara ili labradora, što se života tih pasa tiče može se reći a to je blgi izraz da je asketski pa otuda i poslušnost, ma da kao i u svakoj priči postoje i izuzetni primjerci...iz iskustva- naišli smo društvo jednom u okolici Livada i zatekli cijelu obitelj kako tuguje i plače, uzrok je bio uginuće psa koji je ne samo bio dobar "radnik" već i osobita ponašanja...po priči domaćina znao je više puta preplivati neki od rukavaca Mirne te na drugoj obali iskopati trtuf i donijeti ga vlasniku...

    Genijalna priča. Obe pasmine koje si naveo a sudjelovale su u nastanku te divne životinje su iz skupine brakoidnih pasa ,dakle skupina ,,naj noseva''. Ali u cijeloj priči ima posebnost a to je da Labrador retrivera Englezi nazivaju ,,MEKA USTA''.Donose divljač ili u ovom slučaju tartuf neoštečen.
    No sve što sam naveo su samo predispozicije . To što je taj pas bio , od njega su stvorili njegovi vlasnici . Odgojem a ne dresurom.To puno govori i o tim ljudima...

    Ja u životu nešto radim ili ne radim, nema velike priče.
    Da obijasnim, čitajući-surfajući po internetu sam zaključio da je za bilo kakav posao( ako sam praviš plantažu ili tražiš po šumi) s tartufima obavezan pas tartufar.
    G.Crv dobro piše, pojavili se tartufi i na Mosoru, Bukovici, Dugopolju....... e ja sad naručim odraslog psa tartufara,(mislim na posudbu, za koji dan) ima doći uskoro, te ćemo laganini planinariti, malo pročešljati okolicu Splita pa da vidimo jeli ima u našim šumama tartufa, i tako šetam svaku nedjelju na planinu, ovako ćemo s razlogom.
    -Kontaktirao sam čovjeka u Srbiji, prodaje pse obučene za rad s tartufima(dolazi u obzir pas samo s najboljim njuhom), ova kombinacija dolazi u obzir ako bude u našim šumama tartufa.
    -Ja imam psa-kuju Dogo Argentino, od godine dana staru, kupio sam sir Gorgonzolu, kupio sam maslinovo ulje s tartufima, te mljevene tartufe, a navedeno služi za dresuru-traženje, znači počeo sam lagano dresirati svog psa za pronalaženje tartufa.Već su učinjeni prvi koraci dresure, hoće da jede sir natopljen s tartufima, i hoće da traži, već mi je sin bio u šumi da traži postavljene moje mamce s tartufima i sirom.
    Orginal sviježe tartufe sam naručio iz Istre( čitaj najmanju moguću količinu) da dresiram psa na orginalne -sviježe tartufe..... to je potrebno za dresuru( u Metro-a u Dugopolju je najmanja količina za naručiti 1.900.kuna, oni su ludi).
    -Do sada sam potročio 50.kuna za sir, a tartufi s prijevozom će me doći stotinjak kuna, zezam se i guštam, ja to zovem "kreativan odmor-terapija", jeli sad vidiš Dva Grdelina što mi napravi, prve tartufe koje nađem stavljam sliku na forum, hahahaaaaaa Pozzzzz
    ps
    U Hasanaginici (Hasan Aga ) kaže: Nije važno doć, važno je poć.
    Htio sam reći da je se važno samo dobro zezati, ja već zarađujem, neću ja tražiti tartufe(neka drugi traže i zarađuju), ali mi je gušt vidit jeli ih ima....

    Bizar , budi oprezan jer tvoja kuja je ipak stvorena za nešto drugo .Da ti nebi na Mosoru uz njenu pomoč naletio na jaguara ili pumu ?! affraid
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by pavao sub 4 pro - 21:30

    bizar tvoj pas ima dobar njuh,cini mi se od pointera nisam siguran,al da se on nebi nasa vepra umisto tartufa Laughing
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by crv sub 4 pro - 21:49

    pavao je napisao/la:bizar tvoj pas ima dobar njuh,cini mi se od pointera nisam siguran,al da se on nebi nasa vepra umisto tartufa Laughing

    Lako je za vepra , sa njim bi se nekako nagodio.To je domače cheers Još bi on nagovorio vepra da mu traži tartufe pig

    Eto Istrijani , tema na temu...Ima li primjera u Istri da je netko tartufario sa svinjom?
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Renato.M ned 5 pro - 0:02

    Sa svinjom je sigurno moguče ali neznam nikog koji bi imao to strpljenje učiti svinju na taj posao. Imam par prijatelja koji se bave tim unosnim poslom i svi rade sa kokericama.
    pavao
    pavao


    Broj postova : 100
    Age : 43
    Location : makarska
    Registration date : 25.04.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by pavao ned 5 pro - 0:09

    pa valja provat i sa svinjom a ako i nebude imala dobar nos za tartufe imat ce zato dobru pancetu Laughing
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by matija ned 5 pro - 0:17

    crv je napisao/la:
    pavao je napisao/la:bizar tvoj pas ima dobar njuh,cini mi se od pointera nisam siguran,al da se on nebi nasa vepra umisto tartufa Laughing

    Lako je za vepra , sa njim bi se nekako nagodio.To je domače cheers Još bi on nagovorio vepra da mu traži tartufe pig

    Eto Istrijani , tema na temu...Ima li primjera u Istri da je netko tartufario sa svinjom?
    ima, kod vinara sinković iz momijana dvorišem je šetala svinja koja je znala tražit trtufe...mada osobno mislim da je to prilično nepraktično ako treba istu ili više njih transportirat do terena...
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bizar ned 5 pro - 3:46

    Renato.M je napisao/la:Sa svinjom je sigurno moguče ali neznam nikog koji bi imao to strpljenje učiti svinju na taj posao. Imam par prijatelja koji se bave tim unosnim poslom i svi rade sa kokericama.

    REPLIKA,
    psa se treba učiti-dresirati, a svinji je to urođeno (čitaj : nema dresure za traženje tartufa za svinje).
    Još bih naveo da svinja ima"MISLIM" šest puta bolji njuh od psa????Molim provijeriti. Pozzz
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bizar ned 5 pro - 4:11

    pavao je napisao/la:bizar tvoj pas ima dobar njuh,cini mi se od pointera nisam siguran,al da se on nebi nasa vepra umisto tartufa Laughing

    DogoArgentino ima deset posto krvi od Pointera, da po fizižkom izgledu glave (mislim na stop glave-njuške)po zamišljenom standardu treba imati kao i Pointer.
    Inače od psa, D.A. se traži da trči pet kilometara (čitaj teški gonič) te da je se u stanju potući sa životinjom jednake kilaže??? Mislim da je pas odraz vlasnika.
    Ja sam svoju kuju s šest mjeseci( test temperamenta-hrabrosti-karaktera) puštao na veprića od četrdeset kg, imam sve snimljeno.Navedena kuja (1.g.stara) otvara ulazna vrata kuće, na komandu legne i napravi okret na zemlji, a s četri mjeseca je znala-radila četri osnovne vježbe poslušnosti, nabildana je (svaki se dan istrčava, i sin mi radi s njom)....htio sam reći da bih od gušta naučio psa da traži tartufe, ali to mi znači dnevno 45.minuta rada SVAKI dan, a to mi je (za sada)ipak malo previše.
    Baš me interesira kao i g.Crva, jeli netko u Istri radio s svinjom, jer je you tube "pun" spotova, uostalom svinje su po nekoj legendi-priči prve i počele nalaziti tartufe.
    ps
    U ZG ima jedan doktor agronomije, najpriznatiji "gljivar" u HR, koji odavno zastupa teoriju da u cijeloj HR ima tartufa???? Pozzzzzz
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Dean ned 5 pro - 13:05

    super vam je tema, ako se dobro sječam..kad sam bio na promociji knjige od Romana Bošca "enciklopedija gljiva" spominjalo se i uzgoj tartufa i njihovo pronalaženje skoro pa svugdje... http://www.jutarnji.hr/romano-bozac--tartufe-radije-berem-u-maksimiru-nego-u-motovunskoj-sumi/631109/?pageNumber=2

    meni je gljivarenje isto jaaako jaaako primamljivo (ne tartufi nego obično gljivarenje) ali me je strah

    affraid
    avatar
    Gost
    Gost


     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Gost ned 5 pro - 13:40

    Deane kad učiš od meštra nema te šta bit strah,a vidin po mjestu odakle si nisu ti daleko meštri.

    Po mojim saznanjima iz škole i tako kažu da svaka gljiva u prirodi bila ona otrovna ili ne ima svoju dvojnicu,skoro potpuno istu.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bocka ned 5 pro - 15:09

    bizar je napisao/la:
    Renato.M je napisao/la:Sa svinjom je sigurno moguče ali neznam nikog koji bi imao to strpljenje učiti svinju na taj posao. Imam par prijatelja koji se bave tim unosnim poslom i svi rade sa kokericama.

    REPLIKA,
    psa se treba učiti-dresirati, a svinji je to urođeno (čitaj : nema dresure za traženje tartufa za svinje).
    Još bih naveo da svinja ima"MISLIM" šest puta bolji njuh od psa????Molim provijeriti. Pozzz


    Nemojte se svinji oslanjati, kod nas narod kaže: "Ko po svinju ide, znase gde če ga odvesti" pig
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Siskin ned 5 pro - 17:27

    Imao sam negdje linkove za knjige o gljivama pa ako kome treba neka kaže da to potražim kad budem imao vremena i da postavim ovdje. Malo sam rjeđe na forumu jer imam nekih obaveza ali ako kome treba kad mognem postavit ću...

    Pozdrav
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Dule ned 5 pro - 17:29

    Negdje sam čitao da je bilo pokušaja traženja tartufa pomću svinja ali je brzo došlo do zabrane jer svjnje brzo unište stanište tartufa.One kopaju svojim rilom jako brzo iduboko pa unište micelije prije nego ih vlasnik uspije odvojiti od nalazišta.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Dean ned 5 pro - 18:01

    Siskin je napisao/la:Imao sam negdje linkove za knjige o gljivama pa ako kome treba neka kaže da to potražim kad budem imao vremena i da postavim ovdje. Malo sam rjeđe na forumu jer imam nekih obaveza ali ako kome treba kad mognem postavit ću...

    Pozdrav

    ajde kad stigneš postavi, bio bih ti zahvalan :-))
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by crv ned 5 pro - 20:21

    Dean je napisao/la:
    Siskin je napisao/la:Imao sam negdje linkove za knjige o gljivama pa ako kome treba neka kaže da to potražim kad budem imao vremena i da postavim ovdje. Malo sam rjeđe na forumu jer imam nekih obaveza ali ako kome treba kad mognem postavit ću...

    Pozdrav

    ajde kad stigneš postavi, bio bih ti zahvalan :-))

    Deane , gljivarenje je super hobi i unutar njega , kao i u našem , zna se tko je ,otprilike ,na kojem nivou.Po samoj priči i načinu upuštanja u temu , poznavanju ne samo jednog terena , prepoznat ćeš ,,meštra''.
    Kao i kod kanarinaca , fotografije i snimke mogu zavarati .Razlika je što u gljivarenju u najblažem obliku to može biti neugodno ali i kobno. Stoga za početak preporučam mentora i teren sa poznatim , provjerenim vrstama.Uživo.
    Mnoge jestive gljive imaju vrlo slične nejestive pa čak i otrovne dvojnike. Razlike su u nijansama boje koje opet variraju od stadija rasta , vremena proteklog od branja (oksidacija) i terena odnosno uvjeta rasta.
    Sljedeći bitan faktor u prepozavanju a koji slika i snimak ne mogu dočarati je miris. Obično sumporast ili miris pokvarenih jaja upozoravaju na nejestivost .
    Sve ima svoj proces . Gljivar se ne postaje preko noči. Baš u tome je draž. Dobrih priručnika sa detaljnim opisima i kategorizacijom kvalitete ali i otrovnosti , imaš solidan izbor .I od domačih autora koji su se pokazali vrhunskim gljivarima baš zbog raznovrsnosti terena i mikroklima kojima Lijepa naša obiluje.
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by matija ned 5 pro - 20:35

    da, upravo je fascinantno kako boja gljive može varirati s obzirom na stanište i stadij rasta školski je primjer npr. krasncia (russula)....
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Siskin pon 6 pro - 12:38

    Evo kako sam i obećao:

    Milenko Martić - Naše gljive

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Milenko-martic-nase-gljive_2255

    Ova knjiga predstavlja rezultat visegodisnjeg traganja za novim vrstama gljiva, fotografisanja i istrazivanja. Obradjeno je 182 vrste i za svaku postoji verna fotografija, kvalitetan opis, period rasta u toku godine, zatim narodan i latinski naziv. Sadrzi ocenu kvaliteta gljive u ishrani, kao i recepte iz domace i inostrane kuhinje.

    Link za download:
    Kod:
    http://ul.to/bwphb3


    Branko Vrhovec - Gljive u Hrvatskoj


    Link za download:
    Kod:
    http://www.4shared.com/get/32AXQQNP/BrankoVrhovec-Gljive_u_Hrvatsk.html


    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bizar pon 6 pro - 19:04

    Dean je napisao/la:super vam je tema, ako se dobro sječam..kad sam bio na promociji knjige od Romana Bošca "enciklopedija gljiva" spominjalo se i uzgoj tartufa i njihovo pronalaženje skoro pa svugdje... http://www.jutarnji.hr/romano-bozac--tartufe-radije-berem-u-maksimiru-nego-u-motovunskoj-sumi/631109/?pageNumber=2

    meni je gljivarenje isto jaaako jaaako primamljivo (ne tartufi nego obično gljivarenje) ali me je strah

    affraid

    Deane, hvala to je taj gospodin.
    Kod tog gospodina svatko (primjer žene s Pelješca, primjer pastira iz Bukovice,....)
    tko je našao tartufe u Hr, ili misli da je našao tartufe ide na blagoslov-potvrdu.
    Navedeni gospodin je autoritet, koji potvrđuje nalaz tartufa,.... a navedeno mu je drago jer potvrđuje njegovu teoriju da tartufa ima po cijeloj HR.
    Di si Dva Grdelina? Šta se ne javljaš? Inficirao si nas tartufima-gljivama, a sad te nema.
    Sutra mi poštom dolaze dva "brabonjka" tartufa, skuplji mi je prijevoz ispao, pas čeka spreman.
    Dva Grdelina : Imaš li ti koju "poštu" na koju sumnjaš da ima tartufa???? Sumljiv si mi, ??? Možda mi otkrijemo tvoje nalazište? Hahahaaaa
    Idemo se malo zezati u prirodu, biži iz kancelarije, to ti ne čini dobro.

    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bocka pon 6 pro - 22:12

    Zdravo Patrik,
    Primetio sam da si jedini tko gaji bonsai i pretpostavljam da voliš vidjeti naše Makedonske bonsaje tako zvane "Vardarska Dolina"
    Za početak evo nekoliko fotografije :

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img87/517/dsc06024ax.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img258/4760/dsc06025h.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img220/1507/dsc06026j.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img574/6721/dsc06027h.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img821/7121/dsc060280.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img716/5885/dsc06029m.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img225/1258/dsc06030c.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img715/5899/dsc060310.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img146/8582/dsc060320.th.jpg][/IMG]

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img703/3800/dsc06049.th.jpg][/IMG]



    Patrik, zumiraj slike i vidi koliko su stari bonsai, sledi snimak na you toube

    Pozdrav bocka
    dva grdelina
    dva grdelina


    Broj postova : 118
    Location : split
    Registration date : 23.01.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by dva grdelina pon 6 pro - 23:29

    eeeeeeeeeee.....poštovanje prijatelju Bizar,tu sam ja,pratim te....žaj mi je šta te nema u ostalim temama..uvik sam govorija da si najjači što potvrđuje to šta si naručija tartufe -king....imam dobru poštu poviše Buzeta...ne sumljam nego znam!!!!!!!!!!!!!!!za transport si se triba javit šefu svih transporta g. tajniku društva -Marjan,i transport bi bija 0.....najači si i gotovo,pozdrav vidimo se....pripremi mi onu grdelinušu šta piva bolje nego podosta muških.... king king king king king king king
    avatar
    imarij71


    Broj postova : 64
    Age : 58
    Location : Split
    Registration date : 15.03.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by imarij71 pon 6 pro - 23:39

    dva grdelina je napisao/la:eeeeeeeeeee.....poštovanje prijatelju Bizar,tu sam ja,pratim te....žaj mi je šta te nema u ostalim temama..uvik sam govorija da si najjači što potvrđuje to šta si naručija tartufe -king....imam dobru poštu poviše Buzeta...ne sumljam nego znam!!!!!!!!!!!!!!!za transport si se triba javit šefu svih transporta g. tajniku društva -Marjan,i transport bi bija 0.....najači si i gotovo,pozdrav vidimo se....pripremi mi onu grdelinušu šta piva bolje nego podosta
    muških.... king king king king king king king

    šta ti mene uvaljuješ
    avatar
    imarij71


    Broj postova : 64
    Age : 58
    Location : Split
    Registration date : 15.03.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by imarij71 pon 6 pro - 23:47

    dva grdelina je napisao/la:eeeeeeeeeee.....poštovanje prijatelju Bizar,tu sam ja,pratim te....žaj mi je šta te nema u ostalim temama..uvik sam govorija da si najjači što potvrđuje to šta si naručija tartufe -king....imam dobru poštu poviše Buzeta...ne sumljam nego znam!!!!!!!!!!!!!!!za transport si se triba javit šefu svih transporta g. tajniku društva -Marjan,i transport bi bija 0.....najači si i gotovo,pozdrav vidimo se....pripremi mi onu grdelinušu šta piva bolje nego podosta muških.... king king king king king king king


    još bi ti šverca tartufe iz buzeta
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by bizar uto 7 pro - 4:11

    imarij71 je napisao/la:
    dva grdelina je napisao/la:eeeeeeeeeee.....poštovanje prijatelju Bizar,tu sam ja,pratim te....žaj mi je šta te nema u ostalim temama..uvik sam govorija da si najjači što potvrđuje to šta si naručija tartufe -king....imam dobru poštu poviše Buzeta...ne sumljam nego znam!!!!!!!!!!!!!!!za transport si se triba javit šefu svih transporta g. tajniku društva -Marjan,i transport bi bija 0.....najači si i gotovo,pozdrav vidimo se....pripremi mi onu grdelinušu šta piva bolje nego podosta muških.... king king king king king king king


    još bi ti šverca tartufe iz buzeta


    Poštovani tajniče, mirno spavaj, to se Dva grdelina zaza, nitko ne šverca tartufe iz Istre prema ovamo-dole, (zna se gdje tartufi završavaju, da idu na drugu stranu) , to je isto kao da ideš švercat kokain iz Evrope prema Kolumbiji??????

    Vezano za grdelinušu šta piva, živa je i zdrava, uspio sam je ubaciti u mitarenje. Znači ptica izležena u petom mjesecu ove godine, sad se mitari. To sam malo experimentirao s ženkom, po savijetu-uputama g.S.Zelića iz Brela.

    Poštovani Dva Grdelina, pošto je ovo ipak tema o hortikulturi (držimo se teme) mene osobno ne interesira Istra-Buzet-Zagreb- Njemačka....... mene interesira hortikultura ovdje gdje ja živim, ovdije gledam-nastojim nešto napraviti-posaditi.... u svakom slučaju hvala na pozivu, i dobrim željama. Pozzz
    ps
    Hitler, je s balkona u Mariboru izjavio : Napravite mi od ove zemlje Njemačku.
    Htio sam reći da trebamo "saditi" tartufe ovdje gdje smo mi, napraviti od naše okolice Buzet.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by crv uto 7 pro - 5:13

    imarij71 je napisao/la:
    dva grdelina je napisao/la:eeeeeeeeeee.....poštovanje prijatelju Bizar,tu sam ja,pratim te....žaj mi je šta te nema u ostalim temama..uvik sam govorija da si najjači što potvrđuje to šta si naručija tartufe -king....imam dobru poštu poviše Buzeta...ne sumljam nego znam!!!!!!!!!!!!!!!za transport si se triba javit šefu svih transporta g. tajniku društva -Marjan,i transport bi bija 0.....najači si i gotovo,pozdrav vidimo se....pripremi mi onu grdelinušu šta piva bolje nego podosta muških.... king king king king king king king


    još bi ti šverca tartufe iz buzeta

    Sponsored content


     HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE  POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA - Page 7 Empty Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 15:58.