Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
Siskin
batke
refa95
mipticar
8 posters

    Probiotici i njihova primjena

    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Probiotici i njihova primjena

    Postaj by mipticar ned 29 kol - 23:50

    Probiotici i njihova primjena :
    Da prvo kažemo što su probiotici ? To su živi mikroorganizmi ( dobre bakterije )koji u određenoj količini imaju povoljne učinke na zdravlje organizma ptice.
    Crijevna mikroflora :
    Probavni sustav ptice predstavlja složeni ekosustav u kojem se uspostavlja ravnoteža između domaćina i crijevne mikroflore koju obavezno čine anaerobi.Oni su uglavno
    Bifidobacterium ,Clostridium, Eubacterium, Fosobacterium , Peptococcus.Vrlo mali postotak crijevne flore čine anaerobi poput Lactobacilus, Echerichia coli , Streptococcus.
    Aerobni mikroorganizmi nisu uobičajeni gosti crijevne mikroflore osim jedne iznimke no ona je u vrlo maloj količini.
    Crijevna mikroflora vrlo je važna za sazrijevanje imunološkog sustava,razvoj normalne morfologije , održavanje funkcije crijevne sluznice te pomažu u prevenciji od patogenih organizama.
    Kako djeluju probiotici ?
    Probiotici pomažu kod uspostave ravnoteže dobrih i loših bakterija u ptičjim crijevima.
    Crijevna mikroflora može biti poremečena uslijed bolesti ptica , stresa te kod uzimanja antibiotika te izlaganju toksina.
    No da pojasnim probiotici ne mogu zamjeniti uništenu mikrofloru , međutim davanje probiotika nastanjujemo privremene kolonije dobrih mikroorganizama koji privremeno obavljaju funkciju prirodne mikroflore i tako organizmu daju vremena da sam stvori obrambeni sustav sa vlastitom mikroflorom.
    Vrste probiotika :
    Najčešći probiotici su su različite vrste roda Bifidobacterium i Lactobacillus.
    Koji su učinci probiotika ?
    - poboljšanje imunološke funkcije
    - prevencija i lječenje proljeva
    - smanjenje upalnih procesa crijeva
    - prevencija rasta štetnih bakterija kod stresa
    Treba li davati probiotike ako su ptice zdrave ?
    Probiotike ne dajemo pticam da bi bile zdrave već im pomažemo u održavanju dobrog zdravstvenog stanja , prvenstveno poboljšavajuči imunološke funkcije te prevenciju infekcija.
    Probiotike je svakako poželjno davati prije antibiotske terapije te svakako i nakon davanja antibiotske ili neke druge terapije i to po preporuci minimum 7 dana nakon.
    Probiotike možemo nabaviti u svakoj ljekarni pod raznim nazivima i oblicima .
    Dobro je davati probiotike u tekučem stanju koji su lako topivi u vodi .
    Osobno trošim probiotik Prolife za dječju upotrebu u bočicama a u zadnje je vrijeme Oropharma izbacila na tržište Probiotik sa ljekovitim biljem u tekučem stanju topiv u vodi pod nazivom Herbolan .Koristim ga i mogu reči da je pun pogodak.
    avatar
    Gost
    Gost


    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Gost pon 30 kol - 10:05

    mipticar je napisao/la:Probiotici i njihova primjena :
    Da prvo kažemo što su probiotici ? To su živi mikroorganizmi ( dobre bakterije )koji u određenoj količini imaju povoljne učinke na zdravlje organizma ptice.
    Crijevna mikroflora :
    Probavni sustav ptice predstavlja složeni ekosustav u kojem se uspostavlja ravnoteža između domaćina i crijevne mikroflore koju obavezno čine anaerobi.Oni su uglavno
    Bifidobacterium ,Clostridium, Eubacterium, Fosobacterium , Peptococcus.Vrlo mali postotak crijevne flore čine anaerobi poput Lactobacilus, Echerichia coli , Streptococcus.
    Aerobni mikroorganizmi nisu uobičajeni gosti crijevne mikroflore osim jedne iznimke no ona je u vrlo maloj količini.
    Crijevna mikroflora vrlo je važna za sazrijevanje imunološkog sustava,razvoj normalne morfologije , održavanje funkcije crijevne sluznice te pomažu u prevenciji od patogenih organizama.
    Kako djeluju probiotici ?
    Probiotici pomažu kod uspostave ravnoteže dobrih i loših bakterija u ptičjim crijevima.
    Crijevna mikroflora može biti poremečena uslijed bolesti ptica , stresa te kod uzimanja antibiotika te izlaganju toksina.
    No da pojasnim probiotici ne mogu zamjeniti uništenu mikrofloru , međutim davanje probiotika nastanjujemo privremene kolonije dobrih mikroorganizama koji privremeno obavljaju funkciju prirodne mikroflore i tako organizmu daju vremena da sam stvori obrambeni sustav sa vlastitom mikroflorom.
    Vrste probiotika :
    Najčešći probiotici su su različite vrste roda Bifidobacterium i Lactobacillus.
    Koji su učinci probiotika ?
    - poboljšanje imunološke funkcije
    - prevencija i lječenje proljeva
    - smanjenje upalnih procesa crijeva
    - prevencija rasta štetnih bakterija kod stresa
    Treba li davati probiotike ako su ptice zdrave ?
    Probiotike ne dajemo pticam da bi bile zdrave već im pomažemo u održavanju dobrog zdravstvenog stanja , prvenstveno poboljšavajuči imunološke funkcije te prevenciju infekcija.
    Probiotike je svakako poželjno davati prije antibiotske terapije te svakako i nakon davanja antibiotske ili neke druge terapije i to po preporuci minimum 7 dana nakon.
    Probiotike možemo nabaviti u svakoj ljekarni pod raznim nazivima i oblicima .
    Dobro je davati probiotike u tekučem stanju koji su lako topivi u vodi .
    Osobno trošim probiotik Prolife za dječju upotrebu u bočicama a u zadnje je vrijeme Oropharma izbacila na tržište Probiotik sa ljekovitim biljem u tekučem stanju topiv u vodi pod nazivom Herbolan .Koristim ga i mogu reči da je pun pogodak.

    -------Poštujem te( bravo -čestitam na tekstu ), na ovom forumu je sve manje pametnih članaka, tako da je ovaj tekst stvarno hvale vrijedan.
    Iako mislim da će stvarno mali broj forumaša stvarno shvatiti o čemu uopće pričaš.
    -Ja bih osobno malo "prilagodio" tekst onima koji su početnici, znači poslije tretmana antibiotikom( protiv-život) se upotrebljava probiotik ( za -život).
    Treba "neukima" obijasniti da se poslije tretmana antibiotikom, koji "počisti" sve mora davati probiotik koji u stvari vraća-uspostavlja ravnotežu dobrih i loših bakterija.....ovo govorim iz razloga što mnogi Splitski grdelinaši "lječe "grdeline samo s ljuštenom zobi, jedino to prihvaćaju-priznaju.
    -Osobno sam uvijek davao, poslije ( ne prije) tretmana antibioticima.
    -Još 2007.godina sam imao probleme sa Biodigest + Provizin ( ondašnji probiotici Oropfarme), jer nije nigdje pisalo kako se upotrebljavaju-doziraju....
    -Trenutačno , (ovu sezonu) dajem Probiotik od Orofarme, gdje također ne piše (nigdje na nikakvom forumu u svijetu) kako se dozira.....DALI SE DAJE PTICAMA U VODU?
    - Što je sa običnim jogurtom(bioaktiv), mislim da se i on može spomeniti?
    *****Važna napomena( osobo iskustvo iz 2007.g.), greške u doziranju = smrt ptica!
    Vezano za Herbolan, to mi je stvarno novo, a ja mislio da sve znam.
    -Za kraj, stvarno mogu reći da ti je tekst PUN POGODAK, još samo da to forumaši primjene. Pozzzzzz pametnim tekstovima, još jednom čestitke!.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by refa95 pon 30 kol - 10:29

    za prolife sam cuo i vidio ja sam ga koristio kad sam imao problema sa stomakom.Ja mislim da je to mala plasticna bocica u kojoj je samo voda a u cepu se nalazi prah koji kad odvrcec cep upadne u vodu i to se razmuti.MIpticar interesujeme da li je to taj lijek ako jest u kojim kolicinama ga dajes na jednu pticu odnosno na jednu pojilicu
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by refa95 pon 30 kol - 10:30

    i zaboravih reci da je tema extra
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by refa95 pon 30 kol - 14:16

    evo nasao sam nesto o probiotiku PROLIFE:

    Trebaju se uzimat i kod povraćanja, proljeva jer nadoknađuju dobre bakterije pa se bolest brže i lakše preboli.

    Također se mogu uzimat i kao prevencija bolesti, viroza, bakterija.

    Mogu se uzimati doživotno, bez stanki, ne može se predozirati, ne može doći do zasićenja jer te bakterije tijelo uvijek treba.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by refa95 pon 30 kol - 15:01

    evo jos sam nesto nasao o ovoj vrlo zanimljivoj temi koja je korisna kako ljudima tako i pticama citajte i uzivajte:

    Koji su povoljni učinci probiotika?
    Probiotici imaju povoljan učinak kod proljeva, konstipacije, alergija, karcinoma, infekcija mokraćnog sustava te drugih stanja i bolesti.
    Prema preporukama SZO-a probiotici imaju povoljan učinak kod proljeva, konstipacije, alergija, karcinoma, infekcija mokraćnog sustava te drugih stanja i bolesti navedenih dolje:

    Intolerancija laktoze: bakterije mliječne kiseline pretvaraju laktozu u mliječnu kiselinu, stoga ingestija probiotika pomaže u intoleranciji laktoze
    Prevencija karcinoma kolona: animalne studije ukazuju na njihov antimutageni učinak, dok su studije na ljudima za sada s proturječnim rezultatima. Međutim, poznat je antikancerogeni učinak bakterija mliječne kiseline, smanjujući aktivnost enzima beta - glukoronidaze, a in vitro je dokazana inhibicija rasta nekih tumora, te inhibicija bakterija koje pretvaraju prekarcinogene u karcinogene.
    Sniženje kolesterola dokazano je studijama na životinjama ( za L. acidophilus), prvenstveno smanjujući resorpciju, ali su potrebne opežnije studije na ljudima
    Sniženje krvnog tlaka dokazano je sa nekoliko kliničkih studija, a smatra se da je pad uzrokovan peptidima sličnim ACE-inhibitorima koji se stvaraju za vrijeme fermentacije
    Poboljšavanje imunoloških funkcije: štite od patogena kompetitivnom inhibicijom, povećavaju broj IgA-producirajućih plazma-stanica, povećavaju ili poboljšavaju fagocitozu, povećavaju broj T-limfocita i stanica prirodnih ubojica. Studije ukazuju da smanjuju učestalost respiratornih infekcija i zubni karijes kod djece, a imaju povoljan učinak na eradikaciju Helicobactera pylori kod peptičkog vrijeda te u prevenciji alergija.
    Prevencija i liječenje proljeva: smanjuju težinu i trajanje rotavirus infekcije kod djece (LGG), a povoljno djeluju na proljeve povezane s antibioticima i putničke dijareje kod odraslih.
    Smanjenje upale: reguliraju funkciju citokina te imaju povoljan učinak na prevenciju recidiva kod upalne bolesti crijeva
    Povoljan učinak kod iritabilnoga kolona
    Prevencija rasta štetnih bakterija kod stresa
    Povoljan učinak kod žena s rekurentnim vaginozama
    Gdje se nalaze probiotici?
    Bakterije mliječne kiseline se koriste u tradicionalnoj pripremi jogurta, kefira, sira, kobasica i kiselog kupusa, stoga su ove namirnice vrijedni izvori ovih bakterija.
    Bakterije mliječne kiseline se dugo vremena koriste u prehrambenoj industriji, zbog sposobnosti pretvaranja šećera (uključujući laktozu) i drugih ugljikohidrata u mliječnu kiselinu. Omogućuju ne samo proces fermentacije već i prezervaciju hrane, snižavajući PH i onemogućavajući bakterijski rast. Bakterije mliječne kiseline se koriste u tradicionalnoj pripremi jogurta, kefira, sira, kobasica i kiselog kupusa, stoga su ove fermentirane namirnice vrijedni izvori ovih bakterija iako često nemaju dokazani probiotički učinak. Danas na tržištu postoji paleta probiotičkih pripravka (bakterije u suhom smrznutom obliku) u obliku prašaka, kapsula, tableta te u tekućem obliku. Smatra se da su kapsule učinkovitije od tableta jer bolje štite bakterije od želučane kiseline. Probotici se mogu kupiti u ljekarama te se ne prepisuju na liječnički recept.

    Koja je količina probiotika dovoljna?
    Većina probiotičkih pripravaka sadrži otprilike 10 na devetu (=1 000 000 000) bakterija na gram, označeno kao 10 na devetu CFU / gr ili ml. U svakom proizvodu bez obzira na proizvođača postoji uputa o preporučenoj količini dnevno ( u slučaju tableta ili kapsula obično 1x dnevno), iako za sada ne postoje podaci o rizicima u slučaju predoziranja. Mnogo važnija je kvaliteta od kvantitete bakterija, jer one moraju preživjeti djelovanje želučane i žučnih kiselina te alkalni sadržaj u dvanaesniku kako bi do crijeva stigle žive i bile učinkovite. Probiotike je potrebno uzimati najmanje 5 puta tjedno kako bi se održao njihov učinak na crijevnu mikrofloru.

    Mogu li se probiotici dati i maloj djeci?
    Na tržištu postoji specijalni probiotički pripravci prilagođeni djeci, čak i onoj do 2 godine života.

    Trebamo li uzimati probitike ako smo zdravi?
    Probitike nije potrebno uzimati da bismo bili zdravi, ali sve veći broj dokaza upućuje da oni pomažu u održanju dobrog zdravstvenog stanja, prvenstveno poboljšavajući imunološke funkcije, održavajući normalnu želučano-crijevnu funkciju te prevenirajući infekcije.

    Treba li uzimati probitike za vrijeme ili nakon antibiotske terapije?
    Antibiotici ne samo da ubijaju patogene bakterije zbog kojih su i indicirani, već također ubijaju i dobre bakterije u crijevima što često dovodi do proljeva, a probiotici smanjuju mogućnost dobivanja takvih proljeva.

    Što su prebiotici?
    Prebiotici su neprobavljivi sastojci hrane (uglavnom oligosaharidi) koji imaju povoljan učinak na domaćina stimulirajući rast i aktivnost probiotika uglavnom Bifidobacteria, te s njima imaju sinergistični učinak. Najpoznatiji prebiotik je inulin.
    avatar
    Gost
    Gost


    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Gost uto 31 kol - 0:45


    -Refa dragi, ja ću tebi ljepo pojednostavnit, vidim da si mlad i željan znanja.
    znači kad imamo na primjer cijev željeznu koju je dobro "napala" hrđa-ruzina, onda mehanički ili kemijskim putem skinemo (ANTIBIOTIK) sve stare naslage boje i hrđe sve do čistog sjajnog tvorničkog metala, e ali što sad?
    Taj čisti tvornički (nezaštićeni) sjajni metal treba zaštititi (PROBIOTIK) s temeljnim i završnim premazom, i to je to. Izvini,pošto sam metalac, takav sam primjer naveo.
    - Svi mi imamo dobre i loše bakterije u želucu, a probiotik služi da ih regulira.....
    Znači, antibios-ubija sve(protiv života), a probios- vraća(za život), regulira dobre i loše bakterije koje su potrebne.... PROBIOTIK košta prilično novaca??????Mi kupimo grupno, pa dijelimo.
    - Mogu li se probiotici dati i maloj djeci? Za djecu ne znam ali za grdeline i baštarde VEOMA DOBRO znam, jer mi je 2007.godine krepalo 7. mladih ptica..... nigdje nema uputstva, od kada davati mladim pticama....
    -Refa dragi, kad odlučiš davati javi se pp, sve ću ti nacrtati....Pozzzz
    batke
    batke


    Broj postova : 45
    Age : 63
    Location : Makarska
    Registration date : 26.09.2010

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by batke čet 30 ruj - 19:47

    Objavi to na forumu
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Siskin uto 9 stu - 23:49

    Pozdrav,

    od sutra kanarinki moram davati probiotik pa sam kupio u apoteci bočicu od 10 ml na kojoj piše PROLIFE LACTOBACILLI.


    To je ova bočica na slici na ovoj stranici - http://katalog.vasezdravlje.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=5296&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=2


    Kako da dajem?
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by mipticar sri 10 stu - 0:02

    Prvo obrati pažnju na otvaranje bočice.Čep se otvara kontra nego je obično otvaranje.Znači moraš zatvoriti bočicu kako bi sadržaj iz čepa izašao i spojio se sa tekučinom iz bočice te dobio pravi efekat.
    Moja je preporuka 1 ml. na 1 lit. vode ako je moguče svaki dan jer sa takvim probioticima nemožeš predozirati pticu.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by saso78 sri 10 stu - 1:43

    Dali je tacno da kad sadrzaj iz cepa upadne da se taj rastvor upotrebljava samo 2 sata?
    Tako meni je rekla apotekarka kad sam prvi put koristio prolife.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Siskin sri 10 stu - 1:55

    mipticar je napisao/la:Prvo obrati pažnju na otvaranje bočice.Čep se otvara kontra nego je obično otvaranje.Znači moraš zatvoriti bočicu kako bi sadržaj iz čepa izašao i spojio se sa tekučinom iz bočice te dobio pravi efekat.
    Moja je preporuka 1 ml. na 1 lit. vode ako je moguče svaki dan jer sa takvim probioticima nemožeš predozirati pticu.

    Hvala puno, ovo za način otvaranja sam znao. A da li je poslije terapije malo 1 ml na 1 l vode? Smeta li ako se daje i ostalim pticama koje nisu primale nikakav lijek?

    Da se nadovežem na Sašino pitanje - pošto se ovaj probiotik nakon kratko vremena vidljivo pokvari, da li je preporučljivo napraviti u 5 l vode pa onda to staviti u frižider?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Dean sri 10 stu - 7:08

    ja sam uzeo "AVES probiotic" http://www.ornitalia.com/it/proddesc6.html

    doziranje je 1 gr na kilo pastona, ili 3 grama na litru vode

    PS zanima me malo ovo predoziranje sa probioticima, nisam znao da je to moguće...
    Gost @... ako može malo detaljnije.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by saso78 sub 13 stu - 21:35

    saso78 je napisao/la:Dali je tacno da kad sadrzaj iz cepa upadne da se taj rastvor upotrebljava samo 2 sata?
    Tako meni je rekla apotekarka kad sam prvi put koristio prolife.


    ???



    mb098758075
    mb098758075


    Broj postova : 18
    Age : 44
    Location : Sinj
    Registration date : 07.02.2011

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by mb098758075 čet 20 lis - 12:08

    Pitanje za bolje poznavaoce.
    Koristim od Versele-Laga probiotike.
    1. ORO-DIGEST
    2. PROBI-ZYME
    Sada me interesira dali itko ima iskustva sa istima.
    I dali se smiju koristiti istovremeno sa drugim preparatima.
    Moj način pripreme je da skuvam dva jaja ( cirka 100 g ) te dobro izmišam uklonim ostalu hranu i ostavim samo jajčanu.
    🐤🐧🐦😷
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by ticar čet 20 lis - 15:55

    ja u zadnje vrime koristim biorela baby probiotike.sadrži 5 probiotika koji poboljšavaju crijevnu floru.na tu sam ideju došao kad nas je u kući sve uvatija virus,hahah

    evo link pa pročitajte,ps ja dajem jednu kesicu u pola litre vode.5 dana

    http://www.vitamini.hr/7507.aspx

    Sponsored content


    Probiotici i njihova primjena Empty Re: Probiotici i njihova primjena

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 1:06.