Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
matija
DjordjeVet
Santa
Carduel
ticar
crv
zoranV
bizar
grdelin-omiš
kreso
zoran ptice pjevice
15 posters

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 16 svi - 21:28

    Evo ovo ludo vrijeme me nagnalo da se otvori po meni jedna bitna tema u odgoju ptica! Stavio sam je na ovu stranu ako ne smeta a ako treba neka je moderatori premjeste.Kod mene je razmnozavanje vec poodavno krenulo. 16.maj a dok ovo pisem temperatura je 7 stepeni i nema nekih naznaka za bitnije poboljsanje vremena ni u narednim danima. Dali ce ove promjene ostaviti neki trag na ptice ostaje da se vidi. Moje misljenje je da ove klimatske promjene igraju i igrace veliku ulogu i u narednim godinama.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by kreso ned 16 svi - 21:46

    idu tici u modu zbog takvih uvjeta Zoki moj i moji lagano vec pocinju neki jer u italiji treca sedmica kisa svaki dan i prognoze kazu do 20.5 ce bit tako Evil or Very Mad
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 16 svi - 22:06

    Jedino me tjesi sto je ovo pocetak forme pa se nadam da ih nece natjerati u mitar. A da je kasnije bogami cisto sumnjam da ne bi bacili perje. Prije 3 god je 14. 7. isto ovako zahladilo i sve ptice su prestale raditi, sreca pa sam vec bio napario mladih. Najgore od svega toga sto ima vjetra, ptice su bukvalno na promaji stalno.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice pon 17 svi - 10:29

    Pojedini odgajivaci su mi pisali preko pm kako zenke nece da nose jaja na ovakvom vremenu a napravile su gnjezda. Evo kod mene 2 slucaja koji upravo potvrdjuju ovu tezu. Jedna zenka je snjela 3 jajeta do subote i nema vise a druga je snjela samo jedno prije 3 dana. Ove su prekinule ovaj ciklus a te koje nisu pronijele cekaju da ugrije i sigurno ce raditi.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice čet 7 lis - 17:28

    Ocekuje nas najhladnija zima u poslednjih 1000.g prognoziraju Ruski meteorolozi!!! No
    Oni koji drze ptice napolju neka se polako pripremaju! santa
    grdelin-omiš
    grdelin-omiš


    Broj postova : 40
    Age : 39
    Location : omiš
    Registration date : 04.10.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by grdelin-omiš čet 7 lis - 21:03

    bolje bolje pa će se i majori spustit do mora!! pa ću i ja imati temu mladi majori cheers
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by bizar čet 7 lis - 23:54

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Ocekuje nas najhladnija zima u poslednjih 1000.g prognoziraju Ruski meteorolozi!!! No
    Oni koji drze ptice napolju neka se polako pripremaju! santa

    Jutros u Splitu (auto bilo na suncu)u 12:oo sati izmjerim 30.(trideset) st.Cel.
    Plaža ispred moje kuće (temperatura mora za Split danas 21.stupanj)ima kupača.
    Jučer mi kćer kaže da je u Zg "nešto" padalo s neba kao "snijeg",????

    Ali ako bude kao što ti kažeš-spominješ, tko hebe ptice, treba spašavati ljude, mislim na nas osobno (ako bude najhladnija)???? U nas u Dalmaciji kad padne snijeg(prosijek svako 9.godina) sve staje, škole ne rade...prijevoz , nitko nema opremu......svaka čast životinjama i pticama ali mislim da će biti veća šteta kod ljudi.Pozzz
    ps
    peta ofanziva bitka na Sutjesci, (imam podatak) da je više dalmatinaca stradalo od zime nego u samoj borbi(nije mi namjera nikog vrijeđat ni provocirat)????
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 8 lis - 0:11

    Bizar legenda si! Izgleda da ce stvarno smak 2012-te bom bom
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoranV pet 8 lis - 0:14

    Ruski prognostičari predviđaju da će ova zima biti najhladnija u Europi i dijelovima Rusije u posljednjih 1.000 godina. Prognostičari se pozivaju na slabljenje golfske struje koja donosi topao zrak preko Atlantskog oceana kao suprotnost vjetrovima s Arktika koji putuju prema Europi i Rusiji.

    Mišljenja su različita. Znanstvenici su zabrinuti zbog smanjenog strujanja posljednjih godina, a neki stručnjaci kažu da bi to čak moglo pomoći u borbi s globalnim zatopljenjem, prenosi Time.

    Meteorolog Stu Ostro skeptičan je oko najavljene ‘milenijske zime’. ‘Ova se prognoza čini kao nagađanje i senzacija bez potvrde’, rekao je Ostro. ‘Precizni podaci o rekordnim temperaturama nisu dostupni niti za posljednjih 1.000 godina’, dodao je Ostro, prenosi Dnevnik.hr
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by crv pet 8 lis - 2:22

    zoranV je napisao/la:Ruski prognostičari predviđaju da će ova zima biti najhladnija u Europi i dijelovima Rusije u posljednjih 1.000 godina. Prognostičari se pozivaju na slabljenje golfske struje koja donosi topao zrak preko Atlantskog oceana kao suprotnost vjetrovima s Arktika koji putuju prema Europi i Rusiji.

    Mišljenja su različita. Znanstvenici su zabrinuti zbog smanjenog strujanja posljednjih godina, a neki stručnjaci kažu da bi to čak moglo pomoći u borbi s globalnim zatopljenjem, prenosi Time.

    Meteorolog Stu Ostro skeptičan je oko najavljene ‘milenijske zime’. ‘Ova se prognoza čini kao nagađanje i senzacija bez potvrde’, rekao je Ostro. ‘Precizni podaci o rekordnim temperaturama nisu dostupni niti za posljednjih 1.000 godina’, dodao je Ostro, prenosi Dnevnik.hr

    Zorane , pa ne igra se golf na struju Suspect A ja mislio bar ćeš ti znat scratch
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 64
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by bizar pet 8 lis - 8:15

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Bizar legenda si! Izgleda da ce stvarno smak 2012-te bom bom

    Prijatelju, stvarno me nije briga, svoje sam "proša", celer(kilometar sat) mi se već nekoliko puta okrenija i počea od nule......možda bi trebalo malo poraditi na "kvaliteti" življenja, a ne na produživanju.
    Ali eto to vama mlađima, kako ću ja sa 51. poboljšat kvalitetu...(operacijski promijeniti prostatu)?
    Rekao je jedan brodar( vlasnik tri velika broda u KriloJesenice): Da mi se sexat kao šta sam moga da bi Sagenu, da mi je zapivat kao šta sam moga dao bi Rogača.....(motorni brodovi)
    Ali ajmo se vratiti na temu, ako stvarno zahladi, kako riješiti da se voda u vanjskim voljerama-letilicama ne zamrzne.
    Sol, antifriz...što god staviš, ptice će pokrepat?
    Pomozite savijetom "kontinentalci", mi u Dalmaciji kad smrzne ni auto ne možemo otvoriti ni upaliti.Ima li rješenja za vodu? Mislim da je sve ostalo rješivo????? Pozzzzz
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 8 lis - 10:55

    A moraces mjenjati pojilicu 3 puta dnevno. To je dovoljno. Staviti im da imaju jabuku citav dan na raspolaganju, mada ce i ona zalediti. Oni ce je polako grickati i tako nadoknadjivati manjak tecnosti. Ja svojima natrpam snijega u kavez, tako da i on moze pomoci.
    avatar
    Gost
    Gost


    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by Gost pet 8 lis - 14:13

    E meni sad ništa nije jasno... confused

    GLOBALNO ZAHLADENJE ILI GLOBALNO ZATOPLJENJE? Surprised
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by ticar pet 8 lis - 14:20

    markoxp je napisao/la:E meni sad ništa nije jasno... confused

    GLOBALNO ZAHLADENJE ILI GLOBALNO ZATOPLJENJE? Surprised

    i jedno i drugo markec

    zimi zima a uleti ti vruće. Laughing Very Happy Very Happy Very Happy
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 8 lis - 14:35

    Evo jutros u BL vidjena ogromna jata sumskih cajzli. Obicno se spuste kasnije sa sjevera, ali ovo je prerano. Ptice jako dobro osjete zimu pa mozda i ovo nesto govori...
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by Carduel pet 8 lis - 16:56

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Evo jutros u BL vidjena ogromna jata sumskih cajzli. Obicno se spuste kasnije sa sjevera, ali ovo je prerano. Ptice jako dobro osjete zimu pa mozda i ovo nesto govori...

    Neki dan sam bio u Vrapčićima iznad Mostara i isto tako sam vidio jata lugarina (cajzli). Mogla bi biti zima nezgodna...
    Santa
    Santa


    Broj postova : 63
    Age : 43
    Location : Beograd
    Registration date : 05.11.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by Santa pet 8 lis - 17:39

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Evo jutros u BL vidjena ogromna jata sumskih cajzli. Obicno se spuste kasnije sa sjevera, ali ovo je prerano. Ptice jako dobro osjete zimu pa mozda i ovo nesto govori...
    Sta su sumske cajzle?
    Carduelis flammea?
    Poslednje leglo lugarina, tek operjane ptice videh pocetkom septembra, laste sam video danas
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by DjordjeVet pet 8 lis - 18:56

    bizar je napisao/la:
    Ali ajmo se vratiti na temu, ako stvarno zahladi, kako riješiti da se voda u vanjskim voljerama-letilicama ne zamrzne.
    Sol, antifriz...što god staviš, ptice će pokrepat?
    Pomozite savijetom "kontinentalci", mi u Dalmaciji kad smrzne ni auto ne možemo otvoriti ni upaliti.Ima li rješenja za vodu? Mislim da je sve ostalo rješivo????? Pozzzzz

    u vanjskim volijerama, ako imas mogucnost za dovod struje mozes u veliku pojilicu ili neku posudu staviti grijac za akvarijum, koji ce odrzavati temperaturu vode iznad tacke mrznjenja...time si to rijesio u volijerama...
    u kavezima male pojilice moras mijenjati nekoliko puta dnevno, npr. ujutru kad ustanes das im vrucu vodu, ne vrelu i ona ce ostati neko vrijeme tecna, dovoljno da se napiju..ponovo oko podne, zatim predvece i ti zavrsio posao...ako zastitis volijere najlonom, temperatura ce unutra biti nesto vise pa ce se voda duze odrzati tecna
    prije par godina je kod mene bila takva zima da su pojilice mrzle dok dodjem do kraja police, od pet kaveza..dok ja donesem petu, prva je vec smrzla i tako...i sve su ptice bile zive, i pjevale i kupale se kad im dam...uz dobru hranu i prostor za letenje, neces imati problema ni sa uginucima..
    ne vjerujem da ce u Dalmaciji biti toliko niska temperatura tokom mnogo dana zaredom, te nemas razloga za veliku brigu...
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by DjordjeVet pet 8 lis - 18:57

    Santa je napisao/la:
    Sta su sumske cajzle?
    Carduelis flammea?
    Poslednje leglo lugarina, tek operjane ptice videh pocetkom septembra, laste sam video danas
    to su C. spinus, a ja sam ih vidio jos prije dvadesetak dana i to mi sluti na veoma jaku zimu ove godine...ali, vidjecemo uskoro.. Very Happy
    grdelin-omiš
    grdelin-omiš


    Broj postova : 40
    Age : 39
    Location : omiš
    Registration date : 04.10.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by grdelin-omiš pon 11 lis - 20:19

    lugarini već na moru se sunčaju Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by Gost pon 11 lis - 22:56

    Hajde sta ste se prepali, nemojte da pustam Tigra ... Cool

    Ja dobio nagradu zlatnog grdelina sa Eumom-nosiocem satineta ... bounce , imal ko da ce cestitat Like a Star @ heaven
    matija
    matija


    Broj postova : 345
    Age : 56
    Location : pazin
    Registration date : 19.09.2010

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by matija pon 11 lis - 23:08

    Carduel je napisao/la:
    zoran ptice pjevice je napisao/la:Evo jutros u BL vidjena ogromna jata sumskih cajzli. Obicno se spuste kasnije sa sjevera, ali ovo je prerano. Ptice jako dobro osjete zimu pa mozda i ovo nesto govori...

    Neki dan sam bio u Vrapčićima iznad Mostara i isto tako sam vidio jata lugarina (cajzli). Mogla bi biti zima nezgodna...
    kod nas je već drugo jutro za redom mraz i zadrži se dosta dugo, oko podne temperature su oko 20 stupnjeva...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by seadriver pon 11 lis - 23:08

    Ima, cestitam EUMOx!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by baltic pon 11 lis - 23:11

    EUMOx je napisao/la:Hajde sta ste se prepali, nemojte da pustam Tigra ... Cool

    Ja dobio nagradu zlatnog grdelina sa Eumom-nosiocem satineta ... bounce , imal ko da ce cestitat Like a Star @ heaven


    bravo eumox daj nam slika bounce
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by koce uto 12 lis - 8:31

    EUMOx je napisao/la:Hajde sta ste se prepali, nemojte da pustam Tigra ... Cool

    Ja dobio nagradu zlatnog grdelina sa Eumom-nosiocem satineta ... bounce , imal ko da ce cestitat Like a Star @ heaven

    Bravo,e da je meni tako u s.t.p.-u,samo stavi sliku da vidim o cemu se radi.Još jednom,bravo.

    Sponsored content


    Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica Empty Re: Klimatske promjene i njihov uticaj na odgoj ptica

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 0:53.