Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


5 posters

    moja terasa

    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    moja terasa Empty moja terasa

    Postaj by DjordjeVet čet 30 lis - 1:04

    moja terasa DSC07508
    moja terasa DSC07512
    ovako izgleda...malo,ali radi posao...
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost čet 30 lis - 16:04

    svaka cast,ovako je dosta slicno mome "carstvu",ali sve u svemu dobro je,vidi se da je majstor radio,jos me samo zanima,tebi tice isto stoje na necemu kao i meni,doduse meni na aluminijskim cjevima i ispod njih ima desetak cm i dole se uvlaci limena skrovada za izmet,kakvi je tebi sustav za izmet i hranu? Smile
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Branimir čet 30 lis - 17:44

    Jako praktično, kako kažeš bitno da radi
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by DjordjeVet čet 30 lis - 23:40

    markoxp je napisao/la:svaka cast,ovako je dosta slicno mome "carstvu",ali sve u svemu dobro je,vidi se da je majstor radio,jos me samo zanima,tebi tice isto stoje na necemu kao i meni,doduse meni na aluminijskim cjevima i ispod njih ima desetak cm i dole se uvlaci limena skrovada za izmet,kakvi je tebi sustav za izmet i hranu? Smile
    sve ovo je smjesteno na jako malom prostoru, kako mozete da vidite....sirina terase je oko metar, a dubina letilice i police je oko 30 cm...
    za ono ptica sto imam (6-7 komada, vrlo rijetko vise), i vise nego dovoljno prostora...
    u proljece zna biti nezgodno kad treba da se sire, tu uvijek imam frku...sirim ih sve zajedno, pa jedan obicno ostane u polici, ostali idu van...oni inace pjevaju i u polici kao da su vani...
    sirim ih na letilicu i na drugu stranu terase na eksere...po dvojicu jedna iznad drugog..
    ptice u malim kavezima u polici su okacene na eksere na ledjima police, dna su im zicana, pa sve propada dole...ispod njih je ladica sa papirom (svakako ne mogu doci do njega, pa koristim novinski)...
    u letilici je isto papir,a iznad ladice resetka, jer je sve na otvorenoj terasi...za svaki slucaj, da ne bi bilo bjezanja...
    u letilici su hranilice vanjske, kao sto mozes vidjeti.....u malim kavezima su unutrasnje, tako su uradjeni...zgodno kad se nose u lov ili inace u prirodu, ne zapinju mi za kesu....
    mali kavezi su po kalupu koji ovdje zovu "dalmatinski" (25*17*13, otprilike)...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by ticar pet 31 lis - 4:56

    kod vas su još drvene te male gajbice,kod nas su sad žićane,ali su iste dimenzije.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Branimir pet 31 lis - 13:46

    Ima ih i kod nas samo žićane proizvodi ih ZOO produkt iz Zagreba i cijena im je oko 25 kuna koliko sam vidio
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by DjordjeVet ned 2 stu - 0:08

    ticar je napisao/la:kod vas su još drvene te male gajbice,kod nas su sad žićane,ali su iste dimenzije.
    Ticar, znam da postoje skroz zicane, naravno...ali ove vise volim, nekako su mi prirodnije...
    promijenio sam ih dosta, pa trenutno imam ove...u buducnosti, ko zna...
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost ned 2 stu - 7:08

    Evo jedno pitanje za sve.Zašto držite gardelce u ćibama malim,ako se ne bavite školovanjem.Ja sam ih držao u ćibama samo kad sam ih školovao.Sad su mi tice u većim gajbama(one sa plavom podnicom) jer mi ih je muka zatvoriti u malu ćibu........
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost ned 2 stu - 11:09

    ma nije to nikakva muka,muka je tici uopce bit u kavezu,ja koje ne parim drzim u malim,tj sad ja sve u malim,i naravno ove godine sam skolovao pa su vecina ptica bile u malim,u mene su zicane cibe,i nema problema!
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by DjordjeVet ned 2 stu - 19:20

    miklja je napisao/la:Evo jedno pitanje za sve.Zašto držite gardelce u ćibama malim,ako se ne bavite školovanjem.Ja sam ih držao u ćibama samo kad sam ih školovao.Sad su mi tice u većim gajbama(one sa plavom podnicom) jer mi ih je muka zatvoriti u malu ćibu........

    drzim ih u malim kavezima jer nemam mnogo prostora, pa mi oni odgovaraju....stavljam ih pojedinacno tek u proljece, tako da jesen i zimu provedu u letilici...mislim da nema potrebe da se stavljaju u male kaveze da bi se skolovali...ovako su mi na vazduhu, imaju prostora da lete, kupaju se i dobiju lijepu boju maske...
    inace, ne pustam im nista od CD-ova..od ucitelja koji su zajedno sa njima u letilici sto nauce-nauce...
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by DjordjeVet ned 16 stu - 1:03

    moja terasa DSC01592_resize

    moja terasa DSC01593_resize
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by saso78 ned 16 stu - 14:22

    To ti je radi ambijent za ptice,ali sta sa problem ptice grablivke i vrapce bicu ti blizu...
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost ned 16 stu - 19:32

    A jel ima neke veze ako su vrapci blizu???Jel mogu da stete pticama nesto u kavezu?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by seadriver ned 16 stu - 19:43

    Opce je poznato da vrapci kao i golubovi vrlo lako mogu prenijeti tekuti ako su u kontaktu sa drugom pticom, medjutim nema ovdje razloga da se to desi, pa nece sad vrapci navaliti na terasu kod stiglica Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost ned 16 stu - 19:48

    E ne nece,meni stalno jašaju po stalazi!

    Dosao ja jutros,i zatekao punu stalazu tekuti,psovao sam sve moguce!

    E ali sam ih istretirao frontlineom i sad su svi crkli,i naravno takoder sam prskao volje ticama!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by seadriver ned 16 stu - 20:17

    Da, ali ovdje se ipak radi o stanu i to na 5 katu, te tamo bas i nece dolaziti kao kod tebe.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Branimir sri 19 stu - 15:58

    Eto ga i problem riješen.
    avatar
    Gost
    Gost


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Gost čet 27 stu - 23:31

    nevidi se bas dobro,ali bi mogla biti,ali je suha ako je ona,ovo sa zelenim liscem je brsljan ako se ne varam

    Sponsored content


    moja terasa Empty Re: moja terasa

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 14:56.