Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
damir64
Ive Labin
BOSKO
pavao
Carduel
CUBA
krnjolac
vlado
Harzer
komiza
branimirf
crv
bembo
zvrcko sen
sgobin
ikayke
many
krstokljun
Branimir
refa95
franeperuzovic
ERVINO
ticar
mutacija
seadriver
zoranV
xyz
malinois
Zac16
PESTI
MARIN
35 posters

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ticar uto 29 oľu - 5:08

    seadriver je napisao/la:ma sve ok, samo nisam znao da mutacije nisu zaštićena vrsta

    ima već neko vrime da je to na snazi,a ja sam se čuo sa gospođom iz ministarstva poljoprivrede odjel veterinarstva koja je rekla da će se ubrzo mojenjati zakon o uvozu ptica i da će se dozvoljeni broj ptica kao kućne ljubimce sa 5 kom povećati na 8 ili 10.
    znači toliki broj ptica će se moći uvesti bez dozvole ministarstva uz odgovarajući certifikat ovlaštenog veterinara.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by PESTI uto 29 oľu - 10:59

    seadriver je napisao/la:ma sve ok, samo nisam znao da mutacije nisu zaštićena vrsta


    Mutacije nisu ali baštardi jesu.
    Brisali su mi sa rješenja mutirane grdeline ,ali za baštardu ti je još uvjek ,,strogo zaštičena vrsta,,.
    Žene koje rade u ministarstvu su super susretljive ,telefonski će ti sve objasniti .
    Sad su zatrpani pisanjem rješenja pa napominju da bi bilo dobro za sve što tražiš koji mjesec ranije zatražiti od krajnjeg roka .
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by seadriver sri 30 oľu - 0:56

    Toliko sam se raspitivao ali tek sam sad saznao od dotične gospođe da mutacije ne treba prijavljivat, znači tretiraju ih kao kanarince što ipak u nekoj mjeri olaksava situaciju, bez obzira na bastarde
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ERVINO sri 30 oľu - 9:05

    Hm...Na sjedici HOS-a u Zadru formirana je komisija(Bajić,Skeić,Mićetić,Mihaljićek) od strane HOS-a za pregovore sa ministarstvom vezano za divlje ptice...rezultat njihovog truda i rada je promjena pravilnika NN 143 od 12.12.2010.g...koji mutacije tretira kao domestificirane ptice...križanci će uskoro biti rješeni čeka se očitovanje Hr.zavoda za ornitologiju ...ono što mene smeta je razgovor uzgajivača sa ministarstvom !!! kada je ljepo rečeno i zaključeno da samo članovi komisije kontaktiraju sa nadležnima u ministarstvu !!! zašto te odluke i obavjesti ne dolaze do uzgajivača...ne zovite ministarstvo obratite se članovima radne skupine !!!

    PS nisam želio objaviti novost na forumu očekivao sam da to odradi HOS na službenim stranicama...ali?????
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by sgobin sri 30 oľu - 9:23

    ERVINO je napisao/la:Hm...Na sjedici HOS-a u Zadru formirana je komisija(Bajić,Skeić,Mićetić,Mihaljićek) od strane HOS-a za pregovore sa ministarstvom vezano za divlje ptice...rezultat njihovog truda i rada je promjena pravilnika NN 143 od 12.12.2010.g...koji mutacije tretira kao domestificirane ptice...križanci će uskoro biti rješeni čeka se očitovanje Hr.zavoda za ornitologiju ...ono što mene smeta je razgovor uzgajivača sa ministarstvom !!! kada je ljepo rečeno i zaključeno da samo članovi komisije kontaktiraju sa nadležnima u ministarstvu !!! zašto te odluke i obavjesti ne dolaze do uzgajivača...ne zovite ministarstvo obratite se članovima radne skupine !!!

    PS nisam želio objaviti novost na forumu očekivao sam da to odradi HOS na službenim stranicama...ali?????

    Ervino svaka čast na primjedbi , mogu potvrditi što se tiče nešeg društva da su članovi bili obavješteni na sastancima društva o dogovorenom načinu kontaktiranja Ministarstva ali evo upravo se javljaju naši članovi koji su napravili suprotno.
    Ne znam što više treba reći ali evo još jedan put molim da se ponašaju u skladu s donijetom odlukom.
    Pozdrav
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by PESTI sri 30 oľu - 11:14

    Šime,koliko mi je poznato tebi sam poslao mail o izleženim grdelinima koji su kod mene,takodjer i za još 2 naša grdelinaša .(taj dan saznao za to od Batura )
    Ministarstvu ide godišnje izvješće i nema veze sa tim.

    Za (to) sam saznao slučajno ,toliko o protoku informacija.

    Ervino ,primjedba stoji ,ali ovaj slučaj govori da ipak nešto ne funkcionira kako treba .
    Šimu i tebe veoma cjenim pa ne sumnjam u kvalitetno rješavanje ovakvih ili sličnih slučajeva.





    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by sgobin sri 30 oľu - 13:45

    PESTI je napisao/la:Šime,koliko mi je poznato tebi sam poslao mail o izleženim grdelinima koji su kod mene,takodjer i za još 2 naša grdelinaša .(taj dan saznao za to od Batura )
    Ministarstvu ide godišnje izvješće i nema veze sa tim.

    Za (to) sam saznao slučajno ,toliko o protoku informacija.

    Ervino ,primjedba stoji ,ali ovaj slučaj govori da ipak nešto ne funkcionira kako treba .
    Šimu i tebe veoma cjenim pa ne sumnjam u kvalitetno rješavanje ovakvih ili sličnih slučajeva.

    Pesti nema potrebe da ovdje međusobno pišemo jedan drugome makar se mi lako nađemo ,sve informacije koje dobijemo prenosu se na sastanku društva u što kračem roku a kad je riječ o ovoj zadnjoj godišnjoj prijavi obavjest smo primili između dva sastanka tjedan dana prije isteka roka pa su se članovi izvjestili telefonskim putem da bi se mogao ispoštovati rok.





    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by PESTI sri 30 oľu - 14:10

    Šime slažem se .

    cheers
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by BOSKO sri 30 oľu - 17:27

    E moj Ervino,načekat češ se.Na stranici HOS-a je zadnja promjena bila 19.12.2010.Slijedeča će,valjda,bit nakon izborne skupštine,ako bude i nje.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ERVINO sri 30 oľu - 19:08

    Evo da ne čekamo HOS:

    PONEDJELJAK, 20. PROSINCA 2010. BROJ 143 – STRANICA 61 NARODNE NOVINE SLUŽBENI LIST REPUBLIKE HR VA TSKE

    Popis strogo zaštićenih zavičajnih (autohtonih) svojti (osim već navedenih u Prilogu I)

    Fringilidae

    Acanthis cannabina- juričica (osim mutacija kod
    kojih je lako raspoznati da se ne radi o
    ptici normalne obojenosti; primjerci koji ne
    zadovoljavaju ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Acanthis flammea - sjeverna juričica (osim mutacija kod kojih
    je lako raspoznati da se ne radi o ptici
    normalne obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju
    ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Carduelis carduelis - češljugar (osim mutacija kod
    kojih je lako raspoznati da se ne radi o
    ptici normalne obojenosti; primjerci koji ne
    zadovoljavaju ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Carduelis chloris - zelendur (osim mutacija kod kojih
    je lako raspoznati da se ne radi o ptici
    normalne obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju
    ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Carduelis spinus - čižak (osim mutacija kod kojih
    je lako raspoznati da se ne radi o ptici
    normalne obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju
    ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Coccothraustes coccothraustes -batokljun
    (osim mutacija
    kod kojih je lako raspoznati da se ne radi o
    ptici normalne obojenosti; primjerci koji ne
    zadovoljavaju ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)


    Loxia curvirostra -krstokljun (osim mutacija kod kojih je
    lako raspoznati da se ne radi o ptici normalne
    obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju ovaj
    uvjet podliježu odredbama Pravilnika)




    Pyrrhula pyrrhula -zimovka (osim mutacija kod kojih
    je lako raspoznati da se ne radi o ptici
    normalne obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju
    ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Serinus serinus - žutarica (osim mutacija kod kojih
    je lako raspoznati da se ne radi o ptici
    normalne obojenosti; primjerci koji ne zadovoljavaju
    ovaj uvjet podliježu odredbama
    Pravilnika)



    Hvala članovima radne skupine!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ikayke sri 30 oľu - 21:03

    cheers
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by seadriver sri 30 oľu - 22:01

    ERVINO je napisao/la:Hm...Na sjedici HOS-a u Zadru formirana je komisija(Bajić,Skeić,Mićetić,Mihaljićek) od strane HOS-a za pregovore sa ministarstvom vezano za divlje ptice...rezultat njihovog truda i rada je promjena pravilnika NN 143 od 12.12.2010.g...koji mutacije tretira kao domestificirane ptice...križanci će uskoro biti rješeni čeka se očitovanje Hr.zavoda za ornitologiju ...ono što mene smeta je razgovor uzgajivača sa ministarstvom !!! kada je ljepo rečeno i zaključeno da samo članovi komisije kontaktiraju sa nadležnima u ministarstvu !!! zašto te odluke i obavjesti ne dolaze do uzgajivača...ne zovite ministarstvo obratite se članovima radne skupine !!!

    PS nisam želio objaviti novost na forumu očekivao sam da to odradi HOS na službenim stranicama...ali?????

    Hvala lijepa ali malo ste se kasno sjetili objaviti te novosti, znači to se skriva, članak je donesen i ljudi uopće ne znaju za to. Danas je datum 30.03, a siguran sam da znate do kojeg datuma se divlje ptice trebaju prijavit ministarstvu. Može biti formirana i skupina od 100 ljudi, ali ako mi se zove i predsjednika države zvat ću ga, teško da će mi netko to zabranit, pogotovo ne na ovaj način. Da takodjer rad HOS-a je zadivljujuć toliko da ažuriraju svoje stranice u roku odmah. Uostalom nisam ja nikog zvao u ministarstvo, e i pa da jesam šta onda, nego su mene zvali jer im nešto nije bilo jasno u vezi prijave.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ikayke sri 30 oľu - 22:27

    Sa duznim postovanjem sea, obavjesteni su predstavnici tvog podsaveza, oni proslijedjuju na predsjednike drustva koji dalje na sastancima obavjestuju clanstvo svog drustva... bar bi tako trebalo biti. Nema nitko protiv da TI zoves... ali zovu svakakvi pametnjakovici pa samo naprave veselje, vise odmognu nego pomognu, upravo zbog toga se i donijela ta odluka. Naravno da tebi nitko ne moze zabraniti, nego je bit u informiranju!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by seadriver sri 30 oľu - 22:46

    Kad smo već kod HOS-a gdje je zapela III tura prstenja naručena prije Božića, siguran sam da Belgijanci kao i uvijek jako brzo i kvalitetno odradjuju svoj posao
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ikayke sri 30 oľu - 22:58

    seadriver je napisao/la:Kad smo već kod HOS-a gdje je zapela III tura prstenja naručena prije Božića, siguran sam da Belgijanci kao i uvijek jako brzo i kvalitetno odradjuju svoj posao

    hehe na krivom mjestu pitas... Smile study afro lol!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ticar čet 31 oľu - 5:09

    ikayke je napisao/la:

    hehe na krivom mjestu pitas... Smile study afro lol!

    ja pitao rrrreeeekkkaaooo jeee da suuu na gggrrranicciii.hahahaha

    kaže da moraju čekati pregled na granici,samo da ne bude ko zadnji put da zaboravi na njih.
    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Ive Labin sub 26 svi - 21:00

    pozz.nego kako je u biti sa tom prijavom uzgoja grdelina.koliko sam skuzio bio je neki rok za prijavu divljih ulovljenih ptica.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by damir64 ned 27 svi - 10:26

    Pozdrav Ive!
    Rok za mogučnost prijave strogo zaštićenih ptica /štigljića / koje je dalo ministarstvo a isti su se mogli uhvatiti u prirodi i prstenovati otvorenim prstenom koje je dalo ministarstvo je prošao. Osim onih koji su taj zahtjev u ministarstvo poslali u 2007 i 2008 godini i dobili privremena riješenja od ministarstva na osnovu kojih još ministarstvo uvažava legalizaciju strogo zaštićenih ptica.Ako se to nema tada slijedi kupovina ptica od onoh uzgajivača koji posjeduju trajno riješenje od ministarstva za uzgoj strogo zaštićenih ptica
    Nadam se da Vam je dovoljno informacija.
    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Ive Labin ned 27 svi - 22:30

    znaci vise se ne moze nikako legalizirati pticu ulovljenu u prirodi.jedino je kupiti od nekog registriranog uzgajivaca i prijaviti sebe kao daljnjeg uzgAjivaca na osnovi tih potvrda?
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Mozaik pon 28 svi - 14:25

    Tako je.
    zako
    zako


    Broj postova : 334
    Age : 55
    Location : Osijek
    Registration date : 02.02.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by zako ned 20 sij - 2:21

    Evo da se pohvalim..............Danas sam dobio rješenje, odnosno dozvolu, za uzgoj žakoa, češljugara i žutarica. cheers
    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Ive Labin pet 22 vel - 18:04

    evo opet imam jedno pitanje i nadam se da ce mi netko moc odgovoriti.naime radi se o tome da imam par zelendura u mutaciji izabela i ahat i par kom normalnih nosioca mutacije.neki imaju prstenove,a neki nemaju jer ih ja nisam imao kad su se legli.e sad mene zanima dali bi ih mogao prijaviti za uzgoj i na koji nacin bi to trebao napraviti.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ikayke pet 22 vel - 19:50

    Ive Labin je napisao/la:evo opet imam jedno pitanje i nadam se da ce mi netko moc odgovoriti.naime radi se o tome da imam par zelendura u mutaciji izabela i ahat i par kom normalnih nosioca mutacije.neki imaju prstenove,a neki nemaju jer ih ja nisam imao kad su se legli.e sad mene zanima dali bi ih mogao prijaviti za uzgoj i na koji nacin bi to trebao napraviti.

    Mutirane ptice se ne prijavljuju, a nosioci ukoliko nemaju prstena ne mozete prijaviti... pozz
    avatar
    Ive Labin


    Broj postova : 124
    Age : 42
    Location : Labin
    Registration date : 01.04.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Ive Labin pet 22 vel - 23:28

    aha aha znaci ako je u slucaju mutacija ne treba prijavljivati,a u slucaju normala ili nosioca mutacije je potrebno prijaviti uzgoj,a koje prstenove se stavlja zelenduru?i koja je procedura prijavljivanja?znam da sam malo udavio sa pitanjima,ali sta cete kad ima nas koji neznamo......
    zako
    zako


    Broj postova : 334
    Age : 55
    Location : Osijek
    Registration date : 02.02.2012

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by zako sub 23 vel - 1:19

    Prvo moraš kupiti registrirani, prstenovani par i onda tražiti dozvolu za uzgoj........poslikaš sve uvjete, malo to opišeš i s interneta skineš obrazac na kojem praviš zahtjev za uzgoj, nalijepiš 70 kn takse i pošalješ u ministarstvo. Kada ti odobre uzgoj, naručuješ prstenje 3,0 za zelendure preko nekog društa ili direktno od distributera. I to je to. Ako imaš još kakvih pitanja, samo pitaj. Dozvolu za štigliće i žutarice sam dobio prije nekih mjesec i pol.

    Sponsored content


    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. - Page 6 Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 8:10.