Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+31
damir64
Ive Labin
BOSKO
pavao
Carduel
CUBA
krnjolac
vlado
Harzer
komiza
branimirf
crv
bembo
zvrcko sen
sgobin
ikayke
many
krstokljun
Branimir
refa95
franeperuzovic
ERVINO
ticar
mutacija
seadriver
zoranV
xyz
malinois
Zac16
PESTI
MARIN
35 posters

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN čet 18 oľu - 23:11

    Molim konkretan odgovor!

    Moje pitanje vezano je uz postojeće zakone,propise u Hrvatskoj.

    Ako kupim grdelina u ovlaštenog uzgajivača smijem li ga pariti .Konkretno sa kanarinkom.

    I da li dobivene baštarde smijem iznositi na izložbe na osnovu potvrde koju sam dobio pri kupnji tića.Jer ovdje nisam pario divlja x divlje ,nego divlja (s potvrdom porijekla) x kanarinac.
    avatar
    Gost
    Gost


    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Gost čet 18 oľu - 23:16

    Ne možeš,bez dopuštenja za uzgoj.Baštard između strogo zaštičene i nezaštičene vrste,smatra se strogo zaštićenom vrstom.Dakle postupak je isti kao i za divlje ptice.
    Imaš Pravilnik i upute na stranicama HOS-a
    avatar
    Gost
    Gost


    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Gost čet 18 oľu - 23:22

    kopirano iz Pravilnika
    (3) Životinje na koje se odnosi ovaj Pravilnik su jedinke zavičajnih ili stranih divljih svojti proglašenih
    strogo zaštićenima i zaštićenima Zakonom o zaštiti prirode i Pravilnikom o proglašavanju divljih svojti
    zaštićenim i strogo zaštićenim, uključujući i kućne ljubimce koji pripadaju takvim divljim svojtama i
    koriste se kao životinje za društvo.
    (4) Zaštićenom životinjom se u slučaju križanaca smatra jedinka čiji jedan roditelj pripada zaštićenoj
    svojti. U slučaju križanaca među strogo zaštićenim i zaštićenim svojtama, jedinka će se smatrati strogo
    zaštićenom.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN čet 18 oľu - 23:24

    BOŠKO je napisao/la:Ne možeš,bez dopuštenja za uzgoj.Baštard između strogo zaštičene i nezaštičene vrste,smatra se strogo zaštićenom vrstom.Dakle postupak je isti kao i za divlje ptice.
    Imaš Pravilnik i upute na stranicama HOS-a

    Moram priznati da mi ovo nema nikakve logike.Baštard zaštićena vrsta????? Shocked
    avatar
    Gost
    Gost


    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Gost čet 18 oľu - 23:26

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by PESTI čet 18 oľu - 23:34

    MARIN je napisao/la:Molim konkretan odgovor!

    Moje pitanje vezano je uz postojeće zakone,propise u Hrvatskoj.

    Ako kupim grdelina u ovlaštenog uzgajivača smijem li ga pariti .Konkretno sa kanarinkom.

    I da li dobivene baštarde smijem iznositi na izložbe na osnovu potvrde koju sam dobio pri kupnji tića.Jer ovdje nisam pario divlja x divlje ,nego divlja (s potvrdom porijekla) x kanarinac.

    Pozzz Marine !

    Prije par dana sam zvao ministarstvo i oni kažu :

    Bastard je potomak divlje svojte (grdelina ) i kao takav je zaštičena ptica .Moraš imati potvrdu od ministarstva (70 kuna) , da dobiješ list papira za postoječu jedinku (baštarda ).
    Kada dobiješ potvrdu možeš na izložbu ili slobodna prodaja , takodjer ga možeš i sebi ostaviti jer tica je dobila ,,unilo dokument,,

    Potvrda od grdelina vrijedi samo za njega (grdelina osobno )

    Grdelina trebaš prijaviti kao ,,matično jato,, (70 kuna ) i samo takav smije biti po zakonu u uzgoju.

    Najzanimljivije je što ženske baštarde koje su neplodne nesmiješ po zakonu pustiti u prirodu , kao pare ih mužijaci grdelina .......

    Ako si več prijavljen kod ministarstva i imaš mladih baštardi ili grdelina možeš sve mlade besplatno prijaviti u rubriku ,, promjena stanja ,, ali nesmije nijedna ptica napustiti kuču.

    Znači , nema izložbe , prodaje ili poklanjanja dok god svaka ptica ne dobije svoj osobni karton -----KOM 70 kuna.
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Zac16 čet 18 oľu - 23:39

    BOŠKO je napisao/la:kopirano iz Pravilnika
    (3) Životinje na koje se odnosi ovaj Pravilnik su jedinke zavičajnih ili stranih divljih svojti proglašenih
    strogo zaštićenima i zaštićenima Zakonom o zaštiti prirode i Pravilnikom o proglašavanju divljih svojti
    zaštićenim i strogo zaštićenim, uključujući i kućne ljubimce koji pripadaju takvim divljim svojtama i
    koriste se kao životinje za društvo.
    (4) Zaštićenom životinjom se u slučaju križanaca smatra jedinka čiji jedan roditelj pripada zaštićenoj
    svojti. U slučaju križanaca među strogo zaštićenim i zaštićenim svojtama, jedinka će se smatrati strogo
    zaštićenom.
    Znaci ako kupim od uzgajivaca bastarda.....moram dobit i papir (R.list) kao i za gradelina ?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by malinois čet 18 oľu - 23:40

    PESTI je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Molim konkretan odgovor!

    Moje pitanje vezano je uz postojeće zakone,propise u Hrvatskoj.

    Ako kupim grdelina u ovlaštenog uzgajivača smijem li ga pariti .Konkretno sa kanarinkom.

    I da li dobivene baštarde smijem iznositi na izložbe na osnovu potvrde koju sam dobio pri kupnji tića.Jer ovdje nisam pario divlja x divlje ,nego divlja (s potvrdom porijekla) x kanarinac.

    Pozzz Marine !

    Prije par dana sam zvao ministarstvo i oni kažu :

    Bastard je potomak divlje svojte (grdelina ) i kao takav je zaštičena ptica .Moraš imati potvrdu od ministarstva (70 kuna) , da dobiješ list papira za postoječu jedinku (baštarda ).
    Kada dobiješ potvrdu možeš na izložbu ili slobodna prodaja , takodjer ga možeš i sebi ostaviti jer tica je dobila ,,unilo dokument,,

    Potvrda od grdelina vrijedi samo za njega (grdelina osobno )

    Grdelina trebaš prijaviti kao ,,matično jato,, (70 kuna ) i samo takav smije biti po zakonu u uzgoju.

    Najzanimljivije je što ženske baštarde koje su neplodne nesmiješ po zakonu pustiti u prirodu , kao pare ih mužijaci grdelina .......

    Ako si več prijavljen kod ministarstva i imaš mladih baštardi ili grdelina možeš sve mlade besplatno prijaviti u rubriku ,, promjena stanja ,, ali nesmije nijedna ptica napustiti kuču.

    Znači , nema izložbe , prodaje ili poklanjanja dok god svaka ptica ne dobije svoj osobni karton -----KOM 70 kuna.

    pozdrav Pesti

    Kako sam razumija :AMBICIOZNI TICARI TREBAJU DIGNUT KREDIT ZA SVE PLATIT Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN čet 18 oľu - 23:41

    Pesti ako sam dobro shvatio.
    Za svaku pticu koja ide na izložbu .prodajem je ili poklanjam potrebna je potvrda koja košta 70 kuna?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by xyz čet 18 oľu - 23:52

    MARIN je napisao/la:Pesti ako sam dobro shvatio.
    Za svaku pticu koja ide na izložbu .prodajem je ili poklanjam potrebna je potvrda koja košta 70 kuna?

    Ajme. Frane Peruzović je onda bija u pravu, a mi ga napali..

    Da, baštarde su zaštićena vrsta i treba ih takve i smatrati, jer pogotovo u prirodi su u opasnosti od istrebljenja. affraid
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by PESTI čet 18 oľu - 23:58

    MARIN je napisao/la:Pesti ako sam dobro shvatio.
    Za svaku pticu koja ide na izložbu .prodajem je ili poklanjam potrebna je potvrda koja košta 70 kuna?

    Marine , vaš odgovor je točan ......izgubili ste 70 kuna .... cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN pet 19 oľu - 0:02

    Da mi je znat koji je redikul pisa zakon??? jocolor geek jocolor geek jocolor geek
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by zoranV pet 19 oľu - 0:07

    jadan je naš zakon,kao i ova naša jadna država
    samo što radnici i seljaci štrajkaju,a grdelini i bastarde ne Very Happy Very Happy
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by seadriver pet 19 oľu - 0:09

    Za svaku pticu koja ide na izlozbu placa se taksa, za novonabavljene ptice kod prijave takodjer se placa taksa od 70 kuna ali moze ih se prijavit veci broj, za ptice iz vlastitog uzgoja koje se prijavljuju ne placa se taksa ako se vec posjeduje rjesenje ministarstva.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by xyz pet 19 oľu - 0:21

    Je, al ako ideš prodat višak, država pase 70 kn po komadu...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by seadriver pet 19 oľu - 0:23

    Da, za prodaju cak i poklanjanje takodjer ide taksa
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN pet 19 oľu - 1:07

    Ako se na krepane ne plaća ništa,onda će sve ić pod krepane.

    Neće niko poklanjat ni prodavat.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by zoranV pet 19 oľu - 1:21

    Da Marine,a šta ako taj netko kome ga prodaš ili pokloniš ,želi da se prijavi za uzgoj i mora im poslati brojeve prstenova i broj uzgajivača ,,šta onda? Evil or Very Mad
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by xyz pet 19 oľu - 1:36

    Nazad na kanarince Wink

    Nanjušili su lovu.

    Da vide da se ljudi interesiraju za uzgoj žohara, uveli bi prstenove i dozvole za uzgoj.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by MARIN pet 19 oľu - 1:45

    zoranV je napisao/la:Da Marine,a šta ako taj netko kome ga prodaš ili pokloniš ,želi da se prijavi za uzgoj i mora im poslati brojeve prstenova i broj uzgajivača ,,šta onda? Evil or Very Mad

    Zorane pa neće niko ići u uzgoj sa baštardama.A ako poklanjaš prsten je lako skinut.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by mutacija pet 19 oľu - 2:29

    Ako je ptica isla na izlozbu zaboravi na skidanje prstena,uostalom na "vidiku" su prsteni koji se duže od strane ministarstva.Za uzgajivace bastardi to je katastrofa.Ovaj zakon samo podupire nelegalan uzgoj,a osiromasava izlozbe faunom i hibridima.Mislim sa bi gospoda iz HOS-a,jos mogla reagirat i pokusat uvjerit ove iz ministarstva "di ovo vodi",jer oni mozda nisu ni svjesni koliko te odluke idu u prilog nelegalnom uzgoju,ili im je to mozda cij. Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Icon_scratch
    Trebalo bi se "isposlovat"da uzgajivaci mogu sa rjesenjem izlagat po hrvatskoj,eventualno zatrazit dozvolu za primjerak,ako ptica ide na neku međunarodnu manifestaciju(zlatna cvrlja Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Icon_lol ).Kod prodaje,razmjene potvrda jos i ima smisla jer ptica mjenja vlasnika.Bastarde bi bilo dobro izdvojit jer nisu uzgojne jedinke.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ticar pet 19 oľu - 7:31

    ja mislim da je tu trebao pasti sastanak pa onda pristati na takvu glupost.

    e jebiga sin mi otvorija volijeru i sve mi izletilo.a jebiga što ja mogu. Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Icon_lol Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Icon_lol Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Icon_lol
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by xyz pet 19 oľu - 10:01

    mutacija je napisao/la: Kod prodaje,razmjene potvrda jos i ima smisla jer ptica mjenja vlasnika.

    Ne treba ta potvrda kod prodaje.

    Svaki uzgajivač ima svoj dokument o izleženoj ptici, kojega predaje skupa sa prodanom pticom.

    Potvrda je izmišljena da se skupi lova.

    Šutilo se, i sad je to tako.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by ERVINO pet 19 oľu - 10:40

    Moram se malo uključiti jer sam i ja upoznat sa time .Točno je da se za prodaju i poklon ptice faune i njihovih bastarda treba tražiti famoznu potvrdu o primjerku (taksa 70 kuna) ali sam razgovarao sa ministarstvom i objasnio im da izložbe ptica nisu sajmovi i prodajni štandovi ...zaključak je da naš savez mora napisati nekakvu izjavu da se na izložbama neče vršiti nikakva prodaja...ali isto sam pitanje prosjedio gosp. Marceljaku prije mjesec dana i nemam još nikakav odgovor.....mislim da če izlaganje ptica biti dozvoljeno bez problema ali prodaja i ostalo je pravi šit i ministarstvo je totalno zaribalo sa pravilnikom koji sam sebe pobija... zaštitili su pticu koja u prirodi ne postoji (bastarda) totalno neznanje.....i uništavanje uzgoja...pozdrav
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by franeperuzovic pet 19 oľu - 11:59

    Opet cu ponovit jedinu istinu iz koje proizlazi sve ostalo:

    NA VLASTI JE MAFIJA KOJA DRŽI LJUDE U ROPSTVU, NIJE BITAN NI OKOLIŠ, NI ZDRAVLJE, NI DA SVE CRKNE, SAMO DAJ LOVU, KOJU NEMAŠ, DAJ, DAJ, DAJ!

    Ja više ne uzgajam ništa, ni kanarine. Samo još da opale i taksu po pitaru u koje žena sadi ljubičice pa da skroz puknem.

    KAD OVDE DOĐE GRČKA ONDA ĆU OPET DRŽAT TIĆE!

    Sad

    Sponsored content


    Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja. Empty Re: Zakon o uzgoju zaštićenih ptica - destimulacija uzgoja.

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 18:41.