Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+22
Border
dario
zeleni kanarinac
Davor
nebojsav
sgobin
krstokljun
PESTI
ERVINO
faganel
Boban NA
Santa
klokkende
Fago
bembo
Dean
waterslager
crv
Harzer
malinois
MARIN
zvrcko sen
26 posters

    harz roller

    Harzer
    Harzer


    Broj postova : 79
    Age : 65
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.03.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Harzer ned 13 sij - 11:23

    Davor je napisao/la:Gajba je super, opčenito za transport, nešto slično sam vidio tu u Zagrebu kod jednog ptičara,kolke su dimenzije tih gajbi

    Našao sam dimenzije novih gajbi (Diehl Kafig). Njihova namjena je prvenstveno trening ptica i izložba. Kutija ima dvojaku ulogu, smještaj kolekcije za vrijeme izložbe ili kod kuće kad se ptice zamračuju, a naravno i transport. U mnogim zemljama se ptice čuvaju u kutijama za vrijeme izložbe, u drugim se vade na police i tako se drže za vrijeme izložbe. Svakako je potrebna za onog tko se misli takmičiti s kanarincima pjesme. Na nacrtu nedostaju neke kote, pa da bi bile iste kao original ipak treba nabaviti barem jednu. U Zagrebu smo tako prije više godina nabavili jednu kolekciju bauerica s transportnom kutijom od Quika, pa su onda ljudi po tome naručivali kod jednog majstora ili sami radili.

    Treba otvoriti Fachgruppe Gesang )pjesma),u Njjemačkoj kad se kaže Gesangskanarien (kanarinac pjesme) misli se na Harzer rollera, zatim otvoriti Schauordnung ispod slika ljudi koji su u DKB-u zaduženi za ovu grupu i to je to.

    http://www.dkb-online.de/
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by IvoR ned 13 sij - 20:00

    Dario a koja je cijena ovih novih gajbi?
    avatar
    dario


    Broj postova : 16
    Registration date : 02.01.2013

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by dario pon 14 sij - 20:16

    Jedna velika transportna kutija,skupa sa 4 gajbe kompletna sa hranilicama kosta 106,- €. Postoji i mala transportna kutija za dvije gajbe kosta 56,- €. Na tu cijenu dolazi jos postarina, koliko je za hrvatsku neznam, za francusku je oko 30,- €.
    Davor
    Davor


    Broj postova : 17
    Location : Zagreb
    Registration date : 29.12.2011

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Davor uto 15 sij - 5:31

    Dario sa kakvim si se bojama rollera sve susretao do sada,žuta i zelena su neke standardne boje.
    avatar
    dario


    Broj postova : 16
    Registration date : 02.01.2013

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by dario sri 16 sij - 14:19

    Davore
    Ja do sada znam samo zute i zelene. Postoje jos edelroleri kao kanarinci stasa ako to tako mogu da prevedem. Kod njih se ocjenjuje pjesma i izgled. Do sada sam vidio samo one sa haubom. Puno losiji pjevaci jos uvijek, sto ne znaci da ce stici ove nase za jedno 100 godina uzgajanja.
    Davor
    Davor


    Broj postova : 17
    Location : Zagreb
    Registration date : 29.12.2011

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Davor čet 17 sij - 19:01

    https://www.youtube.com/watch?v=PSHaw-jPd88


    Kakva je ovo mješavina boja
    Harzer
    Harzer


    Broj postova : 79
    Age : 65
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.03.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Harzer čet 24 sij - 19:50

    Davor je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=PSHaw-jPd88


    Kakva je ovo mješavina boja


    Već sam pisao o tome da se Harzer rolleri ( u okviru ove teme) mogu natjecati, osim pjesme, u kategorijama/klasama pjesma + boja i pjesma +stas.
    te kategorije su bile pjesma +...: žuti intenzivni, žuti neintenzivni, bijeli dominantni,
    crni žuti (zeleni), crni žuti opal, kukmasti i kukmasti s crvenim faktorom (Deutsche Haube original typ Harzer Roller). Ovdje je negativna selekcija (s obzirom na pjesmu) napravila svoje jer su se forsirale ptice zbog boje/stasa.
    Opal je recesivni faktor. Parenjem uvjetno rečeno heterozigotnih ptica kao što je "original" HR s pticama s opalnim faktorom dobije se to što se vidi na ovom snimku. Nemam namjeru ulaziti ovdje u osnove genetike naslijeđivanja jer je i više nego dovoljno objašnjeno u nizu postova kod kanarinaca boje.
    Samo još napomena da je COM u međuvremenu ukinuo natjecateljske klase o kojima sam pisao prije tri godine, Njemački savez (DKB) ih još uvijek ima na državnoj izložbi.
    avatar
    dario


    Broj postova : 16
    Registration date : 02.01.2013

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by dario sub 26 sij - 19:58

    poslusajte ovu pjesmu iz uvoda cim se otvori stranica,molim ocjenu za pfeife
    www.harzer-edelroller-gesangskanarien.de
    Harzer
    Harzer


    Broj postova : 79
    Age : 65
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.03.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Harzer ned 27 sij - 22:44

    Dario,

    Ako od mene očekuješ ocjenu(bodove) ne mogu je dati, kao što sam već napomenuo nekoliko postova ranije kad sam napravio izuzetak.
    Zašto? Kad se ocjenjuje pojedina tura odnosno njena forma u ocjenu ulaze i drugi elementi kao što je npr. čistoća zvuka/ zvučnost, čistoća vokala, boja tona, dubina...Svi ovi elementi su manje ili više nepouzdani kad se usporedi snimka ili pjev u živo.
    Što se tiče ove Pfeife dobra je,druga je bolja (4 takta) od prve (3).
    avatar
    dario


    Broj postova : 16
    Registration date : 02.01.2013

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by dario pon 28 sij - 22:31

    Pitao sam najvise zbog toga sto mi par prijatelja kazu da je to najbolja pfeife sto su ikad culi. Ispjevana tako kao da ce svakog casa ostati bez zraka ( gehaucht ) i sa velikim razmakom izmedju taktova.
    Harzer
    Harzer


    Broj postova : 79
    Age : 65
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.03.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Harzer uto 29 sij - 3:13

    dario je napisao/la:Pitao sam najvise zbog toga sto mi par prijatelja kazu da je to najbolja pfeife sto su ikad culi. Ispjevana tako kao da ce svakog casa ostati bez zraka ( gehaucht ) i sa velikim razmakom izmedju taktova.

    Slažem se s tom tvrdnjom. Zato sam i napisao da je bolja zadnja s četiri takta; prekinuta je, ima izuzetno čist vokal (bar premna snimci, dobija na dubini). Poželjno je da kod izrazito prekinutih tura kao što je Pfeife "taktilni udar" bude što izraženiji; u opciji kad više nema zraka javlja se Schokeln, najcjejnjenija forma ove ture kad cijela ptica titra i izbacuje zrak "hu-hu huh", Pitanje je koliko je sudac osposobljen ovo prepoznati, Harzer roller jr ptica "finesa" i kontinuirane melodije/zvuka ali i istovremeno kasno stasna i kod vrlo dubokih ptica prelazi nekih Grundtouren ( Knorrren, Gluckenknorr/Wasertouren; wasserroll, Wasser Glucke i temeljnih tura) znaju biti zbunjujući za površnog poznavatelja. Nažalost/na sreću to se skoro u pravilu iskristalizira kod ptica starijih od godinu dana
    Kratko rečeno, prijatelji su u pravu.

    avatar
    Edelroller


    Broj postova : 1
    Registration date : 27.05.2014

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Edelroller sri 4 lip - 21:23

    zeleni kanarinac je napisao/la:pozdrav,može li mi netko reći postoji li neki cd za učenje rollera da ga ptice dobro prihvaćaju i uče s njega

    To bi ti bila nadogradnja vec postojeceg,ali se bojim da bi to izgledalo kao kad na finu ogrebotinu na zidu
    stavljas grubu masu za gletovanje i pokusavas da ti izgleda glatka i lijepa za uho! Wink

    Ova sorta kanarinca ima naslijedno-genetski kod za pjesmu..sto je po meni cini jako vrijednom..cak najvrednijom u svijetu kanarinaca.

    Zar nije bolje da znas na cemu si kada ptica dodje do svoje zrelosti i zapjeva..ono sto ima kod sebe..vrijednost koja im kroz generacije kola kroz uzgojni soj!
    avatar
    mimo


    Broj postova : 48
    Age : 49
    Location : tuzla
    Registration date : 29.10.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by mimo čet 3 pro - 19:03

    zainteresovan sam za ove kanarince. da li me moze neko uputiti gdje da ih trazim kao i pojasniti da li se ocjenjuju samo po pjesmi ili imaju grupe i po boji,posto sam cuo da ih ima i melaninskih.

    pozdrav. nadam se da nije tema zaboravljena.
    Harzer
    Harzer


    Broj postova : 79
    Age : 65
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.03.2010

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Harzer ned 6 pro - 15:50

    mimo je napisao/la:zainteresovan sam za ove kanarince. da li me moze neko uputiti gdje da ih trazim kao i pojasniti da li se ocjenjuju samo po pjesmi ili imaju grupe i po boji,posto sam cuo da ih ima i melaninskih.

    pozdrav. nadam se da nije tema zaboravljena.

    Imate privatnu poruku
    avatar
    kells


    Broj postova : 8
    Age : 48
    Location : Zagreb
    Registration date : 23.02.2017

    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by kells sub 25 vel - 18:49

    Pozdrav, zanimljiva tema u svakom slučaju, meni osobno su rolleri nekako ostali u dobrom sjećanju jer sam imao jednoga u djetinjstvu, dakle, pitanje je, da li se u zagrebu i gdje može nabaviti dobar ptić za ljubimca, pjesma naravno , sama po sebi ne mora biti idealna jer je ptica za po doma, a meni osobno većina rollera lijepo zvuči. Bio bih zahvalan za informaciju gdje se i za koju cijenu može nabaviti takav ptić, ne mora ni biti posebno mlad, može biti umirovljeni izložbenjak koji se više ne koristi u uzgoju. Prvoga smo kad sam bio klinac naslijedili od tatine tete kad je imao 10 godina, i kod nas je još bio skoro 10, a bio je baš faca, ukratko, unaprijed zahvalan na eventualnim informacijama, može i na privat iako ja nemam mogućnost još slati iste

    Sponsored content


    harz roller - Page 6 Empty Re: harz roller

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 15:47.