Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
DAMIAN
zako
dobričina
franeperuzovic
Carduel
many
Boban NA
MARIN
Miljenko
Merlo
Sina BL
krepat ma ne molat
Dax BG
krele
PESTI
ssarava1
Said_the_great
Rasko
kemo89
steva318
seadriver
japirko1
kreso
DjordjeVet
lord189
bocka
saso78
ticar
Branimir
sestoperac
zvrcko sen
xyz
Dean
žalacST
ikayke
Fago
40 posters

    CJENE štiglića,češljugara

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by lord189 uto 13 sij - 13:27

    pa prijatelju pravome se to pokloni za divlje tice uzgojene kod kuće ja mislin da se to nebi tribali radit za novce nego iz vlastitog gušta ,al opet to su divlje tice u koje je uloženo mnogo truda,znanja i pažnje a i novaca za pustu kemiju pa mislin da cijena od 150,250 kn ovisno o tici je malo ako se želi dobit malo profita i da se vrate uloženi novci
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen čet 15 sij - 23:04

    ma cijelo vrijeme iskrivljuje se bit

    NEMOŽE cijena svih ptica diti ista 400.oo kn niti svaka isto vrijedi. Cijena divlje ptice realna početva je 200,00 e sad će cijenu dignuti fantastičan izgled, ponašanje , veličina ,greške, IME uzgajivača, nagrađivanost na takmičenju, ......itd......


    E ovdje je merak za muljatore , trgovce itd svi bi oni htjeli naplatit max 400 i više ali gospodo malo ptica vrijedi 400 kn velika većina prijedi puno manje a to je realno 150 - 250kn....kada uzmemo da još uvjek dobar broj "uzgajivača"nije prijavljen, pticama je navučen prsten podbacivanja su jaja pod kanarinke itd .... onda moramo odvojiti zakonske uzgajivače i uzgajivače muljatore koji pod klinkom uzgoja muljaju trguju .........


    da bi ptica imala tržišnu cijenu 300 kn trebala bi biti uzgojena u zarobljeništvu min 2 ili 3 generaciju, krupna, pitoma , uredna u perju , bez mana i diskvalifikacijskih grešaka.... znači min 88 bodova.
    Ptica uzgojena u zarobljeništvu min 3 i više generacija koja je krupna(gornja granica standarda) extra pitoma, perje saliveno (ko od voska), tipično obojena bez greški jasne i čiste boje čistih prelaza, bez greški ocjenjena 89 i više vrijedi 400 i više kuna

    Ptice kojoj je vrlo teško vizuelno odredit dali je uzgojena u zarobljeništvu ili iz prirode (osim po prstenu) fali perja sitnije građe , a takvih je 70% po meni realna cijena je 150 max 200 kn
    žalacST
    žalacST


    Broj postova : 263
    Age : 39
    Location : Kaštela
    Registration date : 20.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by žalacST čet 15 sij - 23:23

    zvrcko znam da ti imaš iskustva u grdelinima...i kad pogledaš ti dobro govoriš...u nas je previše muljatora...i potpuno se slažem da pravu ticu od pravog uzgajivača...koji zna šta uzgaja i koji zna da ima prave tiće...isplati platit...a od nekog livog...se ne isplati dat tolike novce...zvrcko iduću sezonu planiram imat jedan prstenovan par grdelina...znači to bi na kraju lita kupova jedan par...ne treba mi klasa...čisto normalan par...da nije neki škart...za koje novce to da tražim
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen čet 15 sij - 23:36

    naćemo šta bit će to minimum

    ja se nadam da će ih biti kod mene ali ako i ne bude kod mene bit će kod mojih prijatelja,,,,,
    žalacST
    žalacST


    Broj postova : 263
    Age : 39
    Location : Kaštela
    Registration date : 20.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by žalacST čet 15 sij - 23:42

    ma čuj nisam neki lovaš da sad mogu kupit par tića od 300 E...al neku pristojnu cijenu ću uvik platit..i to nije problem....a za početak legalnog uzgoja će to bit dovoljno...a već sam reka da ne želim kupovat u svakog...zato i pitam tebe....kad mi je nekidan seadriver ispriča u koga je kupija nedavno grdelina i na kakv način smračilo mi se....a znaš i ti tog u koga je kupija..al neću javno o imenima...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean pet 16 sij - 0:15

    moja preporuka je kad kupuješ ptice (pogotovo divljake) otiči kod uzgajivaća doma i pogledati malo situaciju...odmah če ti sve biti jasno...ja ču nekom drage volje dati 500 kn za pticu (i smatrat da sam dobro pazario) a od nekih je nebi uzeo ni da mi je džabe daje...

    cijena ovisi o ponudi i potražnji, gotovo, nema se šta diskutirati svi bi jeftino kupili a skupo prodali Very Happy

    plus (pogotovo kad se vani kupuju ptice) treba biježati i od nerealno niske cijene...

    ja mislim da je za uzgojenog grdelina (prosječne kvalitete) koi je u formi i zdrav... 50 eura realna cijena...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pet 16 sij - 9:32

    Ja smatram da svaki muški grdelin, lijep i osrednji pjevač, baš uzgojen u ćibi ne treba se sramit cjene 400 kn.
    Ako običan kanarinac dođe 250 kn, šta se uzgajaju ko po špagu, za pravog grdelina izleženog u ćibi ne bi mi bio NIKAKAV problem platiti 400 kn, a niti bi ga prodao jeftinije.

    Jer između grdelina i kanarinca razlika je nebo i zemlja.
    Uostalom, svako neka formira svoje cjene.

    To šta sve rade, podmeću jaja pod kanarinku pa imaju lažne grdeline iz ćibe, nije ništa čudno.
    Nažalost, valjda će takva praksa prestati kad uzgoj krene malo ozbiljnije.
    Meni to niko ne može reći, jer radim samo ili baštarde, ili kanarince.

    Žao mi je šta ne mogu biti prijavljen u neko društvo i uzgajati čiste grdeline.

    Imao bi 2 para grdelina i par faganela i radio čistake.

    Je** me stavka da krletke za uzgoj moraju biti za divlje tiće duge 100 cm ili šta ja već znam koliko.

    Di ću to stavit, ja bi ih parija u Standard 2 krletki i uspilo bi, bar bi se trudija da uspije.

    Šta njih briga kolika će meni bit krletka za uzgoj?

    Ovako moram i dalje samo baštarde.
    Nije ni to loše, al eto..
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Branimir pet 16 sij - 13:09

    Ljudi uvijek je kvaliteta koštala i ja sam bi radije dao veću svotu za dobru pticu nego malo a da dobijem šund, bolje ih je onda popiti nego gledati u to smeće, a normalno je da svatko hoće da barem naplati svoj trud oko uzgoja kolko- tolko
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by japirko1 pet 16 sij - 14:23

    Ja smatram da kvalitetni grdelini s cistom pismom tj.s dugim pletivom i zijadom bez sporkavanja,bili oni uzgajani ili iz divljine vrijede oko 150-200 eura jel za takvog tica imat triba puno truda a najvise srice.
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by japirko1 pet 16 sij - 14:31

    A za takvog grdelina skolovat mladi tici moraju biti samo s uciteljem u prostoriji, bez kanarinaca, bastadi i ostalih i ako jedan od pet mladih ispadne kako triba to je uspjeh.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen pet 16 sij - 20:38

    solinjanine ovde ne govorimo o grdelinima koji se uzgajaju za pismu već izgled....

    Dražene
    "Ja smatram da svaki muški grdelin, lijep i osrednji pjevač, baš uzgojen u ćibi ne treba se sramit cjene 400 kn.
    Ako običan kanarinac dođe 250 kn, šta se uzgajaju ko po špagu, za pravog grdelina izleženog u ćibi ne bi mi bio NIKAKAV problem platiti 400 kn, a niti bi ga prodao jeftinije.

    Jer između grdelina i kanarinca razlika je nebo i zemlja.

    Meni to niko ne može reći, jer radim samo ili baštarde, ili kanarince."

    Dražene koliko si uzgojio grdelina ,,,a koliko kanarina da možeš tvrdit kako je uzgoj grdelina i kanarinaca nebo i zemlja...
    običan kanarinac dođe 250 kn, šta se uzgajaju ko po špagu Prijatelju moj ne običan nego vrhunski primjerak kanarinca nagrađen na državnom šampionatu košta je 200 kn pa naviše

    Opetovat ću da sam kanarince podmetao pod grdelinuše eto toliko o težini ako je ptica druga treća generacija uzgoja u zatočeništvu radi ako ne isto, onda bolje od bilo koje kanarinke...


    Žao mi je šta ne mogu biti prijavljen u neko društvo i uzgajati čiste grdeline zašto možeš biti kad god očeš samo reci ....

    ne znam , ne razumim zašto neki ljudi uzgoj grdelina dižu u visinu naučne fantastike ...prvo ozbiljniji uzgoj je tek zadnjih 4-5 godina .... ne kažem da je lako ali nije ni teško.... ptica uzeta iz divljine šanse da krenu su max 20% ptice druga treća generacija uzgojena u zatoćeništvu šanse 80% četvrta i više generacija 95% s tim da ptica uzgojena u voljei nije isto što i uzgojena u kavezu.

    isto tako uzgoj cc carduelisa i cc majora je 100% različit i ima vrlo malo dodirnih točaka.....od uvjeta ishrane do preventive...

    ujedno molim one koji su nisu uzgojili niti se bavili uzgojem ove ptice da budu toliko dobri da nama starijma nepozlije od pizdarija.....ujedno većini vas zahvaljujem jer ste me raspizdili da ću već ove godine se ozbiljnije uhvatiti uzgoja češljugara.....Pizde će plaćati pticu 400 kn a oni koji se znaju cjenkati i procjeniti kvalitetu proće puno jeftinije ,,, jer realno u svakom uzgoju 60% je škarta 30%solidnog, a samo 10% vrhunskog,,, Toliko od menu u ovoj temi
    žalacST
    žalacST


    Broj postova : 263
    Age : 39
    Location : Kaštela
    Registration date : 20.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by žalacST pet 16 sij - 21:10

    ajde zvrcko ne se ljutit...hehe...i ja se u ovom slažem s tobom...sve je teško izleć kad čovik nezna...a kad zna šta i kako i kad se nečemu posveti...ne vidim problem...i tu si potpuno u pravu...nije to ka prije 10 godina...pa danas imaš sve vrste gotove hrane...odeš kupiš...pripremaš tiće...posvetiš im se...i uspjeh je tu....naravno da nije ko kanarinac....al uz malo pomoći nekog iskusnijeg nevidim problem...i također mislim da dražen malo previše to uzdiže u znanstvenu fantastiku....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke pet 16 sij - 21:11

    zvrcko sen je napisao/la:
    ujedno većini vas zahvaljujem jer ste me raspizdili da ću već ove godine se ozbiljnije uhvatiti uzgoja češljugara.....

    Ajde bar smo nesto postigli.... jer ce ljepse biti vidjeti katalog drzavnog sa puno tvojih uzgojenih ptica... bas mi je drago da smo te opet zapalili u pozitivnom smislu..... king
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by japirko1 pet 16 sij - 21:43

    Kojeg god znam starog i iskusnog ticara svi oni drze do pisme a ne do izgleda jel lijepog tica moze imat svak i obicno takvi sto nemaju kvalitetne pjevace se tjese da je izgled tica najbitniji
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke pet 16 sij - 21:45

    japirko1 je napisao/la:Kojeg god znam starog i iskusnog ticara svi oni drze do pisme a ne do izgleda jel lijepog tica moze imat svak i obicno takvi sto nemaju kvalitetne pjevace se tjese da je izgled tica najbitniji

    Ti izzgleda poznas samo grdelinase koji uce mlade ulovljene ptice.... moras znati da je uzgoj potpuna suprotnost skoli pjevanja...jer na izlozbama se ne ocjenjuje pjev vec izgled ptice....

    mi ovdje pricamo o ugoju za izlaganje na izlozbama... cheers
    japirko1
    japirko1


    Broj postova : 193
    Age : 43
    Location : Solin
    Registration date : 09.01.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by japirko1 pet 16 sij - 21:59

    Mene vise zanima pjev,pa jel se na kojem forumu ili postu prica o skolovanju pjeva ptice
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke pet 16 sij - 22:03

    ovo je jedini hrvatski forum samo o pticama bounce
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by DjordjeVet pet 16 sij - 22:23

    japirko1 je napisao/la:Mene vise zanima pjev,pa jel se na kojem forumu ili postu prica o skolovanju pjeva ptice

    pise se i ovdje, samo ne u ovoj temi...
    pogledaj temu kao sto je skolovanje i one sto su zakljucane u forumu ornitoloski lov...
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean pet 16 sij - 22:42

    he he raspizdio se senior Very Happy Very Happy

    daj reci mi, zašto kažeš da je uzgoj naših grdelina i majora 100 % različit ?? ja osobno ne radim neku veliku razliku ni u pripremi ni u ničemu...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pet 16 sij - 22:46

    Dragi moji, malo ste me krivo shvatili.

    Nisan reka da ne mogu uzgajat grdeline jer su znanstvena fantastika, nego jer da bi dobija dozvolu za uzgoj i svoje prstene moran imat parilice ogromne a neman ih di stavit na balkon.

    Zvrcko sen nemoj mislit da pretjerujem, otiđi u bilo koji zoo hobi u Splitu, najobičniji kanarinac je 250 kn..
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by saso78 pet 16 sij - 22:52

    japirko1 je napisao/la:Kojeg god znam starog i iskusnog ticara svi oni drze do pisme a ne do izgleda jel lijepog tica moze imat svak i obicno takvi sto nemaju kvalitetne pjevace se tjese da je izgled tica najbitniji

    Cesljugare odgojeni u kafez mnogo lakse se uce pjesme od ptice ulovljeni jos mlade.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen pet 16 sij - 23:36

    Dean je napisao/la:he he raspizdio se senior Very Happy Very Happy

    daj reci mi, zašto kažeš da je uzgoj naših grdelina i majora 100 % različit ?? ja osobno ne radim neku veliku razliku ni u pripremi ni u ničemu...


    zato jer ih nalazimo ma većim nadmorskim visinama ----hladnijim gdje su sterilniji uvjeti ...i zato koriste ionizatore...ptice su 60% - 70 % osjetljivije od cc carduelisa


    dražene koliko si dobija jaja koliko mladih koliko je ostalo poslje mitarenja majora..
    usporedi to sa cc carduelisima..
    ali na par godina pa češ viditi koljko je prevlaka u korist cc carduelisa.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by seadriver sub 17 sij - 1:22

    Imam jedno pitanje. Ako je jaje grdelina podmetnuto pod kanarinku i ona ga uspjesno othrani i podigne uz sebe, koja je vjerovatnost i da li uopce postoji sansa da takav grdelin u zrelosti pari grdelinku, zapravo kolika je razlika izmedju tako uzgojenog grdelina i onog "pravog" iz cibe sta ga grdelinka othrani?
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by saso78 sub 17 sij - 1:46

    Parice on kanarinke bez problema.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar sub 17 sij - 4:33

    seadriver je napisao/la:Imam jedno pitanje. Ako je jaje grdelina podmetnuto pod kanarinku i ona ga uspjesno othrani i podigne uz sebe, koja je vjerovatnost i da li uopce postoji sansa da takav grdelin u zrelosti pari grdelinku, zapravo kolika je razlika izmedju tako uzgojenog grdelina i onog "pravog" iz cibe sta ga grdelinka othrani?

    kad ga kanarinka othrani nemoj ga držati sa kanarincima nego sa grdelinima pa ćeš vidit oće li pariti.
    samo ti što ih kanarinka hrani teže preživljavaju.

    Sponsored content


    CJENE štiglića,češljugara - Page 3 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 1:15.