Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
DAMIAN
zako
dobričina
franeperuzovic
Carduel
many
Boban NA
MARIN
Miljenko
Merlo
Sina BL
krepat ma ne molat
Dax BG
krele
PESTI
ssarava1
Said_the_great
Rasko
kemo89
steva318
seadriver
japirko1
kreso
DjordjeVet
lord189
bocka
saso78
ticar
Branimir
sestoperac
zvrcko sen
xyz
Dean
žalacST
ikayke
Fago
40 posters

    CJENE štiglića,češljugara

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean sri 14 lis - 15:27

    jako u žargonu znači: dobra fora, smješno ili nešto tako slično...ništa loše...

    ako nekoga zanimaju majori (ne moji) ima u Istri još toga, danas sam dobio informaciju o 3 normala (100 jura kom) - kad sam ih zadnji put vidio prije cca 30 dana bili su u top formi, od mutacija satineti, lutino, ahati nosioci lutina, izabele i ahati nosioci izabele za mutacjie neznam cijene, ako nekog zanima neka me kontaktira na PM pa ču mu dati broj mobitela od vlasnika, da ne stavljam ovdje baš tuđe brojeve, inače več danima planiram otiči kod čovjeka i poslikati malo pa staviti ovdje ali nikako da stignem - možda sutra :-)
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sri 14 lis - 16:08

    Dean je napisao/la:jako u žargonu znači: dobra fora, smješno ili nešto tako slično...ništa loše...

    ako nekoga zanimaju majori (ne moji) ima u Istri još toga, danas sam dobio informaciju o 3 normala (100 jura kom) - kad sam ih zadnji put vidio prije cca 30 dana bili su u top formi, od mutacija satineti, lutino, ahati nosioci lutina, izabele i ahati nosioci izabele za mutacjie neznam cijene, ako nekog zanima neka me kontaktira na PM pa ču mu dati broj mobitela od vlasnika, da ne stavljam ovdje baš tuđe brojeve, inače več danima planiram otiči kod čovjeka i poslikati malo pa staviti ovdje ali nikako da stignem - možda sutra :-)

    e hvala Deane na pojasnjenju, vi Istrani ste pravi peace makeri Smile , slabo te nesto na forumu sa materijalima,daj ubacuj nesto, a to za slikanje kod covjeka dobro pripazi, ja sam neki dan slikao i zezno se dobro,necu vise dok nebude sunca i onda bez blica , nema sanse, ptice su pootvarale kljunove od straha (zbog blica) a kad slikam iz daljine sa zoomom onda mutno,najbolje suncan dan i neprimjetno bez blica.


    Zadnja promjena: EUMOx; sri 14 lis - 22:53; ukupno mijenjano 1 put.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sina BL sri 14 lis - 17:26

    EUMOx je napisao/la:
    Sina BL je napisao/la:
    Dax BG je napisao/la:Jos vi trebate popiti 'koka-kole" i "fante" barem 2-3 kamiona dok cujete a kamoli imate "pravog".


    Hahahaha, prejako!



    "isto dodje ko kad bi oliver dragojevic non-stop pjevao magdalenu,i nista drugo,pa dosadilo bi svakome."

    Hahaha, i ovo je jako!

    sina-bl, u kom smislu prejako i jako ? sta nije jasno pa da pojasnimo ako treba ? ko je jak,njemu netrebaju tudje ptice.
    hoces cjene ? mada su moje ptice vec odavno rezevisane i 23.okt dolazi svako po svoje,ali evo: eumo nosioc satineta 400eur,eumo nosioc isabella 400eur,ahat 300eur,satinet zenka 250 eur (imam 2),isabella zenke 300 eur (imam 3),
    normali 200 eur, a ko ih uzivo vidi shvatice zasto 200 eur, sve ptice su belgiske linije i djelmicno holandske. dovoljno je reci da su moje zenke krupnije i vece od mnogih muzjaka koje neki imaju i nazivaju majorima,u to sam se uvjerio vise puta,zadnji put sada na izlozbama.




    Jako i prejako "u zargonu" znaci dobar fazon ili dobra fora, kako je vec neko pojasnio... Ismijao sam se "kamionu fante" i "Oliveru i Magdaleni", hahaha.



    Pozdrav! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sri 14 lis - 22:57

    ma moze ispasti smjesno,ali teorija sa magdalenom ima logike kad se uzme tema na koju sam to napisao, a sta je pisac DAX sa svojom teorijom zelio reci e u to necemo ulaziti duboko,jer on to najbolje zna, samo mogao je umjesto kole i fante staviti "kozijeg mljeka", ispalo bih i zdravije i "smjesnije" Smile
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Merlo sri 14 lis - 23:21

    EUMOx ocemo li imat priliku vidit kojeg tvog majora na drzavnoj u prvom misecu ?
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar čet 15 lis - 4:56

    Merlo je napisao/la:EUMOx ocemo li imat priliku vidit kojeg tvog majora na drzavnoj u prvom misecu ?

    daj eumo koju obećanu sliku majora,ja mislim da su se davno obukli.
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost čet 15 lis - 11:56

    Merlo je napisao/la:EUMOx ocemo li imat priliku vidit kojeg tvog majora na drzavnoj u prvom misecu ?

    mislis na Bad Salzuflen ? Neznam,ja nemam toliko prostornih mogucnosti da ostavim 30 pari pa onda sve ponesem kao drugi sto rade,i onda bar negdje bude poneka nagrada. Telefonirao sam neki dan sa Erdoganom,u vezi satinet-witkopa,on obicno natrpa pun kombi i izlozi ptice,ok nije zabranjeno,ali ako bi svako izlozio isti broj ptica onda bi to bilo postenije,a ne neko 5 a neko 50.

    ticar je napisao/la:
    Merlo je napisao/la:EUMOx ocemo li imat priliku vidit kojeg tvog majora na drzavnoj u prvom misecu ?

    daj eumo koju obećanu sliku majora,ja mislim da su se davno obukli.

    pa ja kad obecam nesto to je tapija,idu slike,i nisu svi obuceni 100% ali nema veze,ima pokoji jos malo po glavi da dobije perje,mada sam neki dan pokusavao slikati,eto pise gore u postu,ali nisam dobio kvalitetne slike ,ptice su se prepale blica,treba mi svjetliji suncan dan i uslikat cu sto vise slika i onda odabrati najbolje. Ticar , uvjerit ces se da ja nisam neki papak koji puno pise po forumu a nema kredibiliteta,uprotivnom uvjerit ces se da previse malo pisem i pricam kad se uzme moj kredibilitet u obzir.
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dax BG čet 15 lis - 12:41

    Posto se ne osecam prozvanim, vec jesam prozvan od gosp. EUMOX-a da pojasnim jer nisam pisac.

    Fanta i koka kola su aludiranje na godine doticnih ukoliko ste pratili pisanja od pocetka vezano za temu. Vrati se na pocetak Sleep
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Merlo čet 15 lis - 23:52

    Telefonirao sam neki dan sa Erdoganom,u vezi satinet-witkopa,on obicno natrpa pun kombi i izlozi ptice,ok nije zabranjeno,ali ako bi svako izlozio isti broj ptica onda bi to bilo postenije,a ne neko 5 a neko 50.

    Za ovo nemam rjeci jer ovo je za mene jedna od vecih gluposti koje sam dosada na forumu procita.
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 16 lis - 1:04

    Merlo je napisao/la:Telefonirao sam neki dan sa Erdoganom,u vezi satinet-witkopa,on obicno natrpa pun kombi i izlozi ptice,ok nije zabranjeno,ali ako bi svako izlozio isti broj ptica onda bi to bilo postenije,a ne neko 5 a neko 50.

    Za ovo nemam rjeci jer ovo je za mene jedna od vecih gluposti koje sam dosada na forumu procita.

    a tvoja konstatacija,je meni tako bitna .... strahota
    onaj ko nesto zna,on ce shvatiti sta sam napisao,onaj ko nema pojma,ima pravo moj post da deklarira kao najgluplji
    moguci,sve je moguce osim drvenog sporeta,pa cak i ovdje na forumu.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Merlo pet 16 lis - 22:12

    Onda objasni ti meni ili nama sta imas protiv Erdogana i njegava busa.Covik koji zna uzgojit i ima kvalitet i masu tica po tvom nije ok.Ti bi njemu i takvima ka sta je on zabranio da izlazu vise od 5 tica da bi i ti moga konkurirat pa di je tu logika .Bio sam na klubskoj i otvorenoj izlozbi u Oberhausenu (Njemacka)covik je izlozio negdio oko pedesetak tica (kanarinci)i nezna se koja je bolja od koje ,najmanje 20 tica sa 92 boda i vise ,cak i ticu koja je dobila 94 boda i VRIDI (zasluzuje) toliko.Njemu isto dozvolit da izlozi samo 5 tica ????
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Merlo pet 16 lis - 22:13

    Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 16 lis - 23:29

    Merlo je napisao/la:Onda objasni ti meni ili nama sta imas protiv Erdogana i njegava busa.Covik koji zna uzgojit i ima kvalitet i masu tica po tvom nije ok.Ti bi njemu i takvima ka sta je on zabranio da izlazu vise od 5 tica da bi i ti moga konkurirat pa di je tu logika .Bio sam na klubskoj i otvorenoj izlozbi u Oberhausenu (Njemacka)covik je izlozio negdio oko pedesetak tica (kanarinci)i nezna se koja je bolja od koje ,najmanje 20 tica sa 92 boda i vise ,cak i ticu koja je dobila 94 boda i VRIDI (zasluzuje) toliko.Njemu isto dozvolit da izlozi samo 5 tica ????

    gdje stoji da ja imam nesto protiv njega? pa mi smo dobri,ako me covjek poziva u goste i nudi da biram ako mi sta treba,to cijenim,mada meni nista netreba, nego vadis moje rjeci iz konteksta a to nije dobro.

    ja kazem,da ti bude lakse,i tebi i kome nije jasno,12 protiv 12 igraca je ok, 12 protiv 50 igraca nije bas ok,ali je u slucaju izlozbe dozvoljeno,e sad treba imati 100 pa odabrati 50 za izlozbu,ja imam 6 pari i rezervu i nisam uobste skoncentiran na izlozbe, Erdoganove ptice znam,nisu nista jace vece ljepse bolje,iste su,belgiska linija,a kod njega ima i albina i ptica iz italije. Nisam rekao da netreba dozvolit izlozit 1000 ptica, ali sam ti odgovorio na pitanje "zasto" neznam dali cu izloziti ove godine,bas zbog kolicine konkuretnosti i razlike u tome.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar sub 17 lis - 4:06

    nema to nikakve veze sa brojem ptica,prošle godine na državnom je moj kolega poslao 5 kanarinaca i svih 5 su dobili neku nagradu,neki su imali i prva mista,dakle nije bitan broj ptica,

    može neko i izložiti 200 tica ali koja im svrha ako su loše.nema tu nepravde ja 5 ti 100 tica,ako je tvojih 5 kvalitetnije i bolje spremljeno za izložbu onih 100 im može puhat u guzicu. Cool
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar sub 17 lis - 4:09

    netrebš sad baš neke profi slike daj bilo kakve da vidim.baš me zanima kakvi su.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Miljenko sub 17 lis - 4:51

    Ajde i mene zanima, iako nisam bas "vatren" za mutacije. Rolling Eyes

    PS: Di se vidilo da je mutacija donila nesto dobro? Vidi samo kakvi su ljudi postali?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by PESTI sub 17 lis - 10:45

    Pobjeda je sladja što je veča konkurencija i kao što je rekao tičar broj ptica nema veze sa nagradama. Tu je važnija dobra pripremljenost ptica , koliko su se dobro izmitarile a pogotovo kad je fauna u pitanju.
    Grdelinima treba nakon mjenjanja perja odredjeno vrijeme da perje dobije SJAJ tj tek tada dolazi do pravog izložbenog izražaja .
    Prošlu godinu na državnoj u baštardima kojih je bilo preko 50 moj je imao 90 bodova i nije ništa osvojio a poslao sam par ptica.To je za mene veča nagrada nego onaj koji je sam u kategoriji i ima 88 bodova dobio 3 mjesto i slavi kao da se popeo na planinu po cičoj zimi.
    Nepravedno je da se izjednačava broj ptica jer tako medalja koju osvojiš NEMA SJAJ , a onaj tko želi pobjedjivati na izložbama treba se muški potruditi da uzgoji veliki broj visoko kvalitetnih ptica i ako u tome zaista uspije uspio je za tu godinu .
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 17 lis - 12:12

    po vasim shvatanjima, isto dodje popuniti jedan loto-listic, i 100 istih, sanse za dobitak nagrade su iste. ja to bas negledam tako,izloziti 5 ptica,i 50 nije isto,a najsladje jeste reci: ja izlozio samo 5 i osvojio nagrade, a neko tamo 50 pa nista,ali je to manja mogucnost,sve u svemu glupo je stati sa 5 ptica pored takmicara koji izlozi 10 puta vise,i mozemo se zapitati zasto vecina iznosi veliku kolicinu ? ako je isto i nema veze sa kolicinom ...

    tema nije bas za raspravu jer su misljenja razlicita,a necemo sad jedni druge nesto ubjedjivati,meni cim budu zatrebali
    savjeti velikih strucnjaka sa foruma,ja pitam.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ticar sub 17 lis - 19:19

    EUMOx je napisao/la:po vasim shvatanjima, isto dodje popuniti jedan loto-listic, i 100 istih, sanse za dobitak nagrade su iste. ja to bas negledam tako,izloziti 5 ptica,i 50 nije isto,a najsladje jeste reci: ja izlozio samo 5 i osvojio nagrade, a neko tamo 50 pa nista,ali je to manja mogucnost,sve u svemu glupo je stati sa 5 ptica pored takmicara koji izlozi 10 puta vise,i mozemo se zapitati zasto vecina iznosi veliku kolicinu ? ako je isto i nema veze sa kolicinom ...

    tema nije bas za raspravu jer su misljenja razlicita,a necemo sad jedni druge nesto ubjedjivati,meni cim budu zatrebali
    savjeti velikih strucnjaka sa foruma,ja pitam.

    to ti je isto kao da ti poneseš 2000 tica škarta a ja jednog pravog,ko če dobiti nagradu Question
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Branimir sub 17 lis - 20:28

    Ovo je jako zanimljiva konstatacija!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke sub 17 lis - 20:42

    PESTI je napisao/la:Pobjeda je sladja što je veča konkurencija.

    I to je dovoljno za reci.... sve ostalo su gluposti... ako si uzgojio ,pokazi sta imas ... sta se imas bojati... amen!
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 17 lis - 23:50

    pesti;posbjeda je sladja...
    pobjeda je teze moguca sto je veca konkurencija, a to da se desi pobjeda kod takve konkurencije,znaci puno,to stoji i tu se slazemo .

    ticar; to ti je isto kao da ti poneseš 2000 tica škarta a ja jednog pravog,ko če dobiti nagradu

    , zar ima neko ko nosi skart na izlozbu,i to bas toliku cifru, nemojte se zavaravati, uvjek je u prednosti onaj ko ima 20 30 50 parova,od onog ko ima 4 5 6 ,, a vi drobite sta hocete. znam kako prolaze oni sa 5 i oni sa 50 ptica.

    PS, ako izlozim i sta izlozim,objavljujem strucnjacima foruma
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by MARIN ned 18 lis - 0:08

    Pozzz Eumox!

    Ne treba se ljutiti.Sasvim je logično da onaj koji izleže daleko više ptica ima i veće šanse da iz toga izvuče i bolji kvalitet.U krajnjoj liniji i zaslužio je to ,ne uvijek ,ali uglavnom.Jer onaj tko radi sa 50 parova uložio je puno više novca i vremena da to ostvari.Ali to nije razlog za neizlaganje svojih ptica.Često puta David pobijedi Golijata.A nije sve ni u nagradama.Gušt je vidit i svoje ptice na izložbi ,makar i ne osvojile nagradu.Usporediti ih sa konkurencijom.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Miljenko ned 18 lis - 3:16

    EUMOx je napisao/la:po vasim shvatanjima, isto dodje popuniti jedan loto-listic, i 100 istih, sanse za dobitak nagrade su iste. ja to bas negledam tako,izloziti 5 ptica,i 50 nije isto,a najsladje jeste reci: ja izlozio samo 5 i osvojio nagrade, a neko tamo 50 pa nista,ali je to manja mogucnost,sve u svemu glupo je stati sa 5 ptica pored takmicara koji izlozi 10 puta vise,i mozemo se zapitati zasto vecina iznosi veliku kolicinu ? ako je isto i nema veze sa kolicinom ...

    tema nije bas za raspravu jer su misljenja razlicita,a necemo sad jedni druge nesto ubjedjivati,meni cim budu zatrebali
    savjeti velikih strucnjaka sa foruma,ja pitam.

    Nema tu puno filozofije, onaj sto na izlozbi donese +50 ptica je profesionalac, uzgoj mu jie posao. Sto vise ptica ocjenjeno (normalno dobra kvaliteta, vece ocjene) veca prodajna cijena---. bolja zarada.
    Pa necu mu valjda ja (kupac) doci kod kuce i ocjeniti pticu (85 boda), i onda reci...vidis ova ne vrijedi puno, daj prodaj je za e100-150. kad istu moze na izlozbi prodat za e500.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean ned 18 lis - 9:45

    nebi se složio da je onaj ko izloži 50 ptica nužno profesionalac - pogotovo ako neko drži više vrsta ptica, od ove godine su u Reggio limitirali broj izloženih ptica po izlagaču na max 30 (sa ranije mogućih 50) i baš sam pričao sa čovjekom neki dan koi je spremao 50 komada za izložbe i ostao je sa 20 komada "viška " :-), i kaže kako se je dosta izlagača našlo u neobranom grožđu, a čovjek nije ni blizu profesionalcu (ali je visokokvalitetni uzgajivać ima par vrsta i kaže da mu je 50 komada optimum za Reggio) - ma mislim da profesionalac u pravom smislu riječi se može koristiti za jako mali broj ljudi u ovopm hobiju - sve su to uglavnom ljubitelji kod kojih je bolest malo više uzela maha :-)

    Sponsored content


    CJENE štiglića,češljugara - Page 7 Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 19 tra - 6:39.