Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+16
Tome
ikayke
veseljko
zako
many
Maghellano
black siskin
ticar
zoran ptice pjevice
Jaroslav (Jerry) Salamon
damir64
krstokljun
bembo
Boban NA
refa95
dragutin rajnović
20 posters

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Jaroslav (Jerry) Salamon
    Jaroslav (Jerry) Salamon


    Broj postova : 18
    Age : 60
    Location : Calgary, Alberta, Canada
    Registration date : 10.03.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by Jaroslav (Jerry) Salamon čet 10 oľu - 23:07

    Sam zarobljen muškarac koji je pogodio prozor naše kuće.
    On je bio ošamućen i nije mogao letjeti.
    Sam ga zadržao za oko dva mjeseca i onda neka ide.
    Ovdje u Kanadi, ne smijemo ih držati, kao što su oni zaštićeni ptica.
    JA priželjkivanje JA coulld držati par.

    Jaroslav
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 10 srp - 1:59

    Trenutno se nalazim u Kanadi i svaki dan posmatram crvene kardinale. Moram priznati da su velicanstvene ptice dok ih gledate u prirodi!!!Obitavaju u samom gradu,odnosno parkovima,tik pored ljudi.Znatizeja mi nije dala mira i morao sam malo pronjuskati i naravno nadjem gnjezdo koje se tek zavrsilo.Sad idu jaja,a uzeti ih i da me uhvate znaci 10 godina zatvora Sleep pozz svim prijateljima iz Toronta
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by ticar ned 10 srp - 5:40

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Trenutno se nalazim u Kanadi i svaki dan posmatram crvene kardinale. Moram priznati da su velicanstvene ptice dok ih gledate u prirodi!!!Obitavaju u samom gradu,odnosno parkovima,tik pored ljudi.Znatizeja mi nije dala mira i morao sam malo pronjuskati i naravno nadjem gnjezdo koje se tek zavrsilo.Sad idu jaja,a uzeti ih i da me uhvate znaci 10 godina zatvora Sleep pozz svim prijateljima iz Toronta

    ti ih stavi među svoja. Very Happy
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović ned 10 srp - 13:13

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Trenutno se nalazim u Kanadi i svaki dan posmatram crvene kardinale. Moram priznati da su velicanstvene ptice dok ih gledate u prirodi!!!Obitavaju u samom gradu,odnosno parkovima,tik pored ljudi.Znatizeja mi nije dala mira i morao sam malo pronjuskati i naravno nadjem gnjezdo koje se tek zavrsilo.Sad idu jaja,a uzeti ih i da me uhvate znaci 10 godina zatvora Sleep pozz svim prijateljima iz Toronta
    ZORANE UŽIVAJ U PROMATRANJU I KORISTI FOTO APARAT
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović pet 28 lis - 21:41

    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović pet 28 lis - 21:50

    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty cites lista

    Postaj by black siskin pet 25 stu - 2:40

    eh ti kardinali!! predivne ptice. upravo sam zamolio prijatelja da mi se malo informira za kardinale u srbiji. malo sam se informirao za uvoz takvih ptica iz srbije i poprilično je konplicirano! da li su kardinali na cites listi uopće?
    Maghellano
    Maghellano


    Broj postova : 48
    Age : 36
    Location : Svedska/Banja Luka
    Registration date : 13.11.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by Maghellano pet 25 stu - 12:36

    Evo malo bezveze naso sam na njemackoj Internet-berzi prilicno jeftin par. Samo 175 eura ove ptice inace znaju da budu mnogo skuplje.

    http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/roter-kardinal-a75700744/

    A evo i par veoma ljepi zeleni kardinala za 330 eura

    http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/gruene-kardinaele-a75646874/
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by black siskin uto 29 stu - 17:04

    hvala na trudu, a šta se tiće cijene pogledao sam i stvarno je povoljna.ima samo jedan mali problem malo je previše daleko ali puno ti hvala na informaciji u svakom slućaju nisam jedini koji je pročitao post,a i na kraju krajeva dobro je malo osviježite ove informacije jer inače svodi se sve na to da nitko neće ni dolaziti na ovim stranicama jer su informacije dosta zastarjele.
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović uto 29 stu - 17:59

    za crvenog kardinala nisu potrebni nikakvi papiri u RH
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by damir64 uto 29 stu - 19:13

    dragutin rajnović je napisao/la:za crvenog kardinala nisu potrebni nikakvi papiri u RH

    To što Drago piše da nisu potrebni nikakvi papiri je djelomično točno jer da bi netko nabavio karninale treba imati najvažniji papir za nji a to je EURO i to dosta njih na hrpi.
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by black siskin sri 30 stu - 1:52

    prevedeno!kupim prijavim na granici i pticu donesem doma? situacija je ista u EU i npr. u Srbiji?
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 30 stu - 11:45

    black siskin je napisao/la:prevedeno!kupim prijavim na granici i pticu donesem doma? situacija je ista u EU i npr. u Srbiji?


    Ako prijavis na granici onda ces morati do speditera po papire i platiti pozamasnu sumu do 5 ptica oko 150 eura, pricam o Hrvatskoj granici na kojoj sam nedavno imao ovaj problem.
    Ako ne prijavis i ako te uhvate tek si onda nagrabusio...
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović sri 30 stu - 12:07

    ako ih nabavljaš u RH netreba ti ništa a ako ih uvoziž izvana treba ti uvozna dozvola ako su za uzgoj ili reč da su za kučne ljubimce (do 5 ptica) ali moraš imat liječničku svjedođbu od veterinara ili isprobat sreču
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by black siskin sri 30 stu - 12:16

    ok!ako ja nabavim pticu kao kućnog ljubimca za vlastite potrebe može se i prošvercati,ali ako ja u nekom drugom momentu želim prijaviti ptice kao matično jato i baviti se uzgojem tih ptica da li bi onda mogao imati problema?

    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by black siskin sri 30 stu - 12:31

    koliko mi je poznato naše ministarstvo kulture šalje zahtjev (dopuštenje za uvoz) zemlji, iz koje želimo uvesti pticu (u mom slućaju je to Srbija)a oni šalju njima dopuštenje za izvoz nakon što su provjerili odgajivača ptica kojeg smo naveli prethodno i od kojeg želimo kupiti pticu (naravno prstenovanu)-inače nemam blage veze koliko ta procedura traje ali navodno ako uvezena ptica se nalazi na cites listi to zakoplicira još više stvari (što u mom slućaju nebi trebalo biti jer crveni kardinal nije na njoj,problem bi mogao biti ako želim uvesti crnu cajzlu koja je na cites listi)
    ako sam dobro shvatio pored te procedure bitno je pribaviti i potvrdu od vetrinara i račun za tu pticu te papire potvrditi na granici da je ptica ušla u Hrvatsku,ali naravno granični prijelaz koji izaberemo mora imati dežurnog vetrinara

    e sada možda griješim ali razmišljao sam da mi prijatelj kupi pticu od reg. odgajivača u srbiji po nižoj cijeni,a zatim ja dobijem od njega pticu na poklon!!!onda uključim tu "mašineriju" sa ministarstvom i evo napokon ptice!!!
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 30 stu - 16:14

    dragutin rajnović je napisao/la: ako ih nabavljaš u RH netreba ti ništa a ako ih uvoziž izvana treba ti uvozna dozvola ako su za uzgoj ili reč da su za kučne ljubimce (do 5 ptica) ali moraš imat liječničku svjedođbu od veterinara ili isprobat sreču


    Potvrda od veterinara ti treba svakako ali samo ona nije dovoljna...
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by damir64 sri 30 stu - 21:06

    Procedura oko uvoza ptica je dosta komplicirana kad se uvoz radi samo za jednu osobu. Puno je lakše kad se ide sa društvom koje ima izvađenu dozvolu za uvoz ptica i tada je sve legalno. Ili sačekati ulaz u EU pa će tada možda biti sve lakše ili neće to će se još vidjeti.
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by black siskin čet 1 pro - 3:58

    tko može čekati toliko,ja sam malo nestrpljiv.dosta mi je samo čitati i kopati po internetu.volio bi praktično to isprobati.
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović čet 1 pro - 21:00

    koliko ja znam u RH se nalazi 4 para crvenih kardinala valjda če bit več jednom i mladih pa nečeš imat problema sa uvoznim dozvolama
    black siskin
    black siskin


    Broj postova : 45
    Location : poreč
    Registration date : 26.10.2011

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty kardinali

    Postaj by black siskin pet 2 pro - 9:01

    iz tvojih usta u božje uši!
    ali ne razumijem ti i gosp Merkaš osobe ste koje imaju debelo iskustvo sa uzgojem ptica a sa tim kardinalima svako tolko nešto pođe po zlu. Da li ste razmišljali uopće zamijeniti mužjaka ili n emam pojma!!
    u ovoj zadnjoj knjizi koju je napisao Rob van der Hulst piše da je jedan mužjak kardinala koji je bio zajedno u volieri sa gardelinima nakon što je nahranio svoje mlade hranio mlade gardeline koji su se gnijezdili samo dvadeset cm iznad kardinalke?????!!!!!

    inače u toj knjizi našao sam jedan mali trik kako spriječiti to da ti mužjak razbije jaja i naveo sam ga u mom postu mali trikovi pa ako ti bude šta koristilo javi mi barem da li funkcionira
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović pet 2 pro - 13:53

    kad je ptica u volieri nije baš poželjno ulazit svaki dan u volieru uznemiravat ženku na gnijezdu i čačkat po njemu nije to kao u maloj gajbi kad se uzimanje jaja obavi za par sekundi kodmene su kardinali sami u volieri bez drugih ptica
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by many sub 7 sij - 18:13

    to je inače bez veze mješati druge ptice kad se sparuju ovako delikatne ptice,bilo je na gornjem gradu neki zoo prije 25 godina imali su kardinale,smješno jeftino,ma za nevjerovati,znam da sam se tada več bavio pticama tj počinjao sam
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by dragutin rajnović ned 19 vel - 14:04

    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 59
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty damir

    Postaj by damir64 uto 21 vel - 19:32

    dragutin rajnović je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=1tWLDhJ6mjQ
    očekujemo i tvoje snimke uskoro

    Sponsored content


    crveni kardinal (cardinalis cardinalis) - Page 2 Empty Re: crveni kardinal (cardinalis cardinalis)

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 1:33.