Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+36
DAMIAN
zako
dobričina
franeperuzovic
Carduel
many
Boban NA
MARIN
Miljenko
Merlo
Sina BL
krepat ma ne molat
Dax BG
krele
PESTI
ssarava1
Said_the_great
Rasko
kemo89
steva318
seadriver
japirko1
kreso
DjordjeVet
lord189
bocka
saso78
ticar
Branimir
sestoperac
zvrcko sen
xyz
Dean
žalacST
ikayke
Fago
40 posters

    CJENE štiglića,češljugara

    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago sub 25 lis - 19:03

    miklja je napisao/la:
    ....
    Međutim ne sviđaju mi se cijene uzgojenih koje su za mene astronomske,čak kod pojedinih uzgajivača i bezobrazno skupe.Svi tu po forumu tupimo o uzgoju i pametujemo da se ne love u prirodi,a s druge strane se udaraju cijene,pa sam zaključio da je i to sport za parajlije.Umjesto da se sve više i više teži poticanju uzgoja za mene je to još daleko(jedino me loto može spasit Cool ).Evo i tu je u ogasniku nekoliko tica koje se prodaju i najviše me živcira kada neko u topiću pita za cijenu a prodavatelj mu šalje privatnu poruku i u njoj cijenu.Neznam dali griješim.....

    miklja, čini mi se da sam prozvan!
    Pa evo neću biti nekulturan, ali moram ipak napisati par riječi. Onaj tko me zna neće trebati ovo čitati!
    Oduvijek su ptice za mene bile ljubav, a nikad nisu, niti će ikad biti trgovina Exclamation Exclamation Exclamation
    Nisam stavio cijene u postu niti ću ih staviti jer činjenica je da su cijene ptica podložne mijenjanju ovisno o trenutnoj situaciji (koliko ih još imam za prodaju, kome prodajem, koliko prodajem...)
    Uostalom, svi koji su me kontaktirali u proteklih tjedan dana su dobili iste informacije o cijenama. Raspitaj se malo pa vidi jesu li to realne cijene... Uostalom pođi u Italiju ili bilo gdje vani pa pokušaj kupiti pticu... nemoj zaboraviti uračunati put!
    Uzgoj divljih ptica nije lagan, a ovisi o stupnju domestificiranosti vrste - kad uzgojiš prvu divlju pticu bit će ti jasno o čemu pričam. Već su ti neki članovi ovog foruma to pojasnili.
    Nadam se da sad shvaćaš,
    pozdrav
    Fago
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke sub 25 lis - 19:09

    miklja je napisao/la:Evo ja ću napisati svoje mišljenje o lovu.Svi mi lovimo tice jer je to poseban gušt,i uvik očekujemo da ćemo uloviti neki vrijedan primjerak(bijelogrlog,kanjolca,neku mutaciju)koji bi bio dobar za daljnji uzgoj.Ja sam se do sada bavio baštardiranjem,ali me sve više zanima uzgoj divljih tica i to u mutacijama.Međutim ne sviđaju mi se cijene uzgojenih koje su za mene astronomske,čak kod pojedinih uzgajivača i bezobrazno skupe.Svi tu po forumu tupimo o uzgoju i pametujemo da se ne love u prirodi,a s druge strane se udaraju cijene,pa sam zaključio da je i to sport za parajlije.Umjesto da se sve više i više teži poticanju uzgoja za mene je to još daleko(jedino me loto može spasit Cool ).Evo i tu je u ogasniku nekoliko tica koje se prodaju i najviše me živcira kada neko u topiću pita za cijenu a prodavatelj mu šalje privatnu poruku i u njoj cijenu.Neznam dali griješim,ali sam mišljenja da bi možda tu savez trebao donesti neku odluku da se preko društava ima kontrola sa uzgajivačima i da se cijene tica prilagode običnim smrtnicima i da potiču uzgoj pa će vjerujem i krivolova biti manje.A do tada sam na bošketu........ Cool

    Svatko ima pravo na svoje misljenje... i u pravu su samo zato jer jos nisi pokusao uzgojiti, i ja sam tako lani razmisljao... ali sad kad sam ih uzgojio , prodajem ih po 400 kn.... skupo? Jako skupo za nekoga tko nezna koliko je svaki taj uzgojeni primjerak potrosio hrane i preparata...vrijeme potroseno za brigu nije ni spomenuto, te tako i treba biti,zato se zove hobi.

    Najlakse je ici i uloviti tica.... ali vjeruj mi nema bolje nego kad ti tvoj uzgojeni tic daje dalje potomstvo... jer svatko moze ici i kupiti majore... iskrcati brdo para i 99% da ce sve krepat.... zasto? Hrana, preparati, smjestaj, briga, znanje i SRECA se moraju poklopit da ostane ziv , a onda sve jos jednom da dobijes potomstvo.
    Sva sreca da sad u Rijeci ma za kupiti cijeli asortiman hrane za uzgoj majora i ostalih ptica, jer do pred malo se islo po hranu Udine ili sl. po italiji!

    Sljedece godine kad uzgojis mlade ces mi znati reci dali je skupo kupiti ga za 400 kn, sto je cca 50€... a i preporucio bi ti da posjetis izlozbu u Reggio Emiliji pa ces tamo vidjeti kakve su cijene.... past ces na guzicu, jer sam i ja pao... i onda ces shvatiti, kao sto sam i ja shvatio da nema jeftinog uzgoenog ptica, bio on kanarinac ili opal major!
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by ikayke sub 25 lis - 19:32

    ticar je napisao/la:
    i cjena ovisi o teškoći uzgoja,što je primjer kod faginih faganela,
    skuplji su obični od mutiranih sjevernih koji su već duže domestificirani.

    Samo da napomenem da su Davorovi faganjeli stvarno top ptice, i ako sve cijene ovise o stupnju ponude i potraznje onda je ova cijena smjesna... zasto?
    Lani sam prosao jako puno izlozbi po italiji... Reggio, Udine, mestre , muggia.... itd. ali nisam bas primjetio da ima faganjela na prodaju.... kad dodete u reggio i vidite onu kolicinu ptica .... a tamo sam vidio 1 par faganjela... ne kazem da ih nije bilo vise ali ja sam samo ove vidio... ali ptice su bile divlje za popi....polomljenih repova sve razbijene , a cijena , neznam nije pisala a ja nisam pitao, ali bila je bar 3 puta skuplje od ovih kod Davora...
    A i to da se ove ptice jako malo uzgajaju zbog kompliciranosti samog uzgoja... sto dodatno bi trebalo dizati cijenu!
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 20:07

    žalacST je napisao/la:ma ljudi nemojte se uzbuđivat...kome je skupo dat 400 kuna...neka...ne kupuje...al nema zašto pregovarat...i miklja ako ti je to skupo...ja se bilježim za dogodine kad ih ti naležeš...pa ću kupit par komada...al naravno ne po 400...nego 200 kuna...pa da vidim šta ćeš onda reć...ljudi šta vam je pa u zadnje 2 godine je postalo teško i kanarinca izleć....s obzirom na vremenske prilike i neprilike i učestale promjene vremena...a ne neku divlju ticu
    Možeš i sad kupiti kod mene bastarda od grdelina i faganela za 200 kuna.Ako ćeš platiti 5 6. je gratis.
    žalacST
    žalacST


    Broj postova : 263
    Age : 39
    Location : Kaštela
    Registration date : 20.09.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by žalacST sub 25 lis - 20:17

    prijatelju mi ne pričamo o baštardama nego o faganelima i grdelinima
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 20:24

    pa moj Miklja,valjda jedna domestificirana ptica vrijedi koliko dva baštarda.
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 20:44

    Fago je napisao/la:
    miklja je napisao/la:Nisam Davore mislio na tebe nego sam mislio općenito,a tebe sam zvao i na telefon i predstavio sam se Saša iz NovogVinodolskog.Ne kažem da je uzgoj divljih ptica jednostavan.I sam sam u bastardiranju 20g. pa znam za sve muke.Ja svoje bastarde prodajem za 200 kuna,a divljeg faganela san čekao 3 godine da pari u gajbi bakrenu kanarinku.I gardelca je problem izabrati da pari u gajbi,ako je već to obavljao u prirodi.Cijene tvojih tica su realne,ja sam mislio na mutacije majora gdje se nosioci mutacija ne mogu kupiti ispod 200eura,a te pare ja za ticu niti mogu dati niti bi dao.Htio sam samo reći da mi koji bismo se bavili i uzgojem majora nažalost još ne možemo jer su preskupi.Možda za 10.g. budu jeftiniji.............
    ....
    Međutim ne sviđaju mi se cijene uzgojenih koje su za mene astronomske,čak kod pojedinih uzgajivača i bezobrazno skupe.Svi tu po forumu tupimo o uzgoju i pametujemo da se ne love u prirodi,a s druge strane se udaraju cijene,pa sam zaključio da je i to sport za parajlije.Umjesto da se sve više i više teži poticanju uzgoja za mene je to još daleko(jedino me loto može spasit Cool ).Evo i tu je u ogasniku nekoliko tica koje se prodaju i najviše me živcira kada neko u topiću pita za cijenu a prodavatelj mu šalje privatnu poruku i u njoj cijenu.Neznam dali griješim.....

    miklja, čini mi se da sam prozvan!
    Pa evo neću biti nekulturan, ali moram ipak napisati par riječi. Onaj tko me zna neće trebati ovo čitati!
    Oduvijek su ptice za mene bile ljubav, a nikad nisu, niti će ikad biti trgovina Exclamation Exclamation Exclamation
    Nisam stavio cijene u postu niti ću ih staviti jer činjenica je da su cijene ptica podložne mijenjanju ovisno o trenutnoj situaciji (koliko ih još imam za prodaju, kome prodajem, koliko prodajem...)
    Uostalom, svi koji su me kontaktirali u proteklih tjedan dana su dobili iste informacije o cijenama. Raspitaj se malo pa vidi jesu li to realne cijene... Uostalom pođi u Italiju ili bilo gdje vani pa pokušaj kupiti pticu... nemoj zaboraviti uračunati put!
    Uzgoj divljih ptica nije lagan, a ovisi o stupnju domestificiranosti vrste - kad uzgojiš prvu divlju pticu bit će ti jasno o čemu pričam. Već su ti neki članovi ovog foruma to pojasnili.
    Nadam se da sad shvaćaš,
    pozdrav
    Fago
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 20:50

    BOŠKO je napisao/la:pa moj Miklja,valjda jedna domestificirana ptica vrijedi koliko dva baštarda.
    E moj Boško dvaput je dvaput Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 21:05

    Razumijem ja tebe,ali ako gledaš ekonomski,pokušaj ovako.Prodaš tih 5 baštarada po 200 kuna(toga šestog očeš,nečeš dat) i kupiš par domestificiranih staglina.Dogodine ih pariš i dobiješ,recimo, dva gnijezda 8 komada.pa sad ti računaj Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 21:11

    BOŠKO je napisao/la:Razumijem ja tebe,ali ako gledaš ekonomski,pokušaj ovako.Prodaš tih 5 baštarada po 200 kuna(toga šestog očeš,nečeš dat) i kupiš par domestificiranih staglina.Dogodine ih pariš i dobiješ,recimo, dva gnijezda 8 komada.pa sad ti računaj Very Happy
    Ne volin računat Very Happy ali niko nema grdelinku za prodati.Ako imate Vi ja dolazim do Dubrovnika po nju
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 21:17

    Samo mi javi dan prije kad dolaziš i dobiješ jednu ovogodišnju.U stvari ja moram tijekom slijedečeg mjeseca u Rijeku pa ti je mogu donijeti.Dobit češ je na poklon.
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 21:21

    BOŠKO je napisao/la:Samo mi javi dan prije kad dolaziš i dobiješ jednu ovogodišnju.U stvari ja moram tijekom slijedečeg mjeseca u Rijeku pa ti je mogu donijeti.Dobit češ je na poklon.
    Onda je dogovoreno,ako treba koji bastard isto javite da ostavim.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Dean sub 25 lis - 22:11

    miklja pa ja vjerujem da znam ko ima i u Rijeci za prodati uzgojenu grdelinku (ne majorku) neznam kolike su cijene ali ako je major normal 100 jura onda bi 50 eura bilo fer za običnu grdelinku, a sad skupo ne skupo jeb...a, je malo skupo (meni) ali opet to nema veze niti sa divljim grdelinima a niti nema veze sa kanarincima, veća je sreća izleći 10 majora godišnje nego 200 kanarinaca Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost sub 25 lis - 22:22

    Dean je napisao/la:miklja pa ja vjerujem da znam ko ima i u Rijeci za prodati uzgojenu grdelinku (ne majorku) neznam kolike su cijene ali ako je major normal 100 jura onda bi 50 eura bilo fer za običnu grdelinku, a sad skupo ne skupo jeb...a, je malo skupo (meni) ali opet to nema veze niti sa divljim grdelinima a niti nema veze sa kanarincima, veća je sreća izleći 10 majora godišnje nego 200 kanarinaca Very Happy
    Slažem se Deane s tobom,a i pročitao sam kako si imao sreće pa si dobio mutacije zabadava,evo ipak se našla dobra duša i na ovom forumu pa ću gardelinku dobiti isto i ja od Boška.Možeš mi napisati broj od uzgajivača iz Rijeke?Kod ikayke me čeka grdelin i idem sljedeću šetemanu po njega cheers
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago sub 25 lis - 22:23

    BOŠKO je napisao/la:Samo mi javi dan prije kad dolaziš i dobiješ jednu ovogodišnju.U stvari ja moram tijekom slijedečeg mjeseca u Rijeku pa ti je mogu donijeti.Dobit češ je na poklon.

    Boško,
    vidi se da si gospar! Tako treba Laughing Laughing Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pon 27 lis - 2:58

    Tako je fago,ljudina i po.Trebate pitat moju ženu kako san skočio sa stolice kad san pročitao Boškov post da će mi poklonit grdelinku.
    cheers


    Zadnja promjena: miklja; čet 30 lis - 0:21; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by xyz pon 27 lis - 9:29

    Ja sam od svakog člana foruma kojeg sam upitao za cjenu dobio realan odgovor.

    Jedno je prodavat kanarinca i kanarinku, ali kad ideš prodavat divlju pticu izleženu u krletki, ili baštardu, pa mora se držat neka cjena.

    Smatram da je 400 kn (oko 55 eura) neki minimum da prodavatelj bude zadovoljan, a da kupcu nije (pre) skupo.

    Skupo je i meni to kupit, al ta tica onda živi 10-tak godina.

    A opet da uzgajivač daje baštardu ili domestificiranu evropsku za 200 kn, svi bi rekli, vidi, puka je, daje tiće mukte.

    Teške su to situacije, jedino prijatelju - kolegi jeftino prodat.

    A šta je Miklja reka, ako je pre skupo, bošket pa onda za godinu-dvi svoj uzgoj..
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost ned 2 stu - 10:13

    Tako je Milane,u ovom dijelu se slažem s tobom šta govoriš da ko plati taj i poštuje.Ja u onom postu šta sam prvog napisao nisam mislio ništa loše,samo sam dao moje mišljenje o cijenama uzgojenih divljih domestificiranih.Meni je puno dati za ticu 400 i više kuna.I sam sam počeo pred 25 godina sa kanarincima.Bilo je svakakvih dok me nije susjed jednom otpeljao na izložbu pa sam vidio da postoje i drugi kanarinci boje a ne samo žuti Very Happy .Posle sam se prebacio na bastardiranje gardelacxkanarinka i faganelxkanarinka.Sad je došlo vrijeme da probam i faunu evrope i kad to uspijem onda mislim da ću moći reći da sam pravi tićar. cheers Mislim i dalje da je cijena domestificiranih preskupa jer je postupak isti kod uzgoja bilo kanarinaca ili baštarda.Kad imaš pravi materijal i malo sreće i vremena da promatraš šta se dešava u parilici rezultat mora doći..........Eto to je moje a vi sad ako sam u krivu udarajte......... Laughing
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost ned 2 stu - 10:46

    sve si to lipo rekao,samo nastavi,a za mene ima jos puno vremena...... Cool
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost čet 8 sij - 22:56

    treba mi stari grdelin pa nek se javi netko za prodat iz okolice splita
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by zvrcko sen čet 8 sij - 23:26

    Ja sam Već rekao da su cijene kod nas nerealno visoke

    slušajte ako vrhunski kanarinac košta 200 pa 400 kn što je po meni puno dotle Češljugar uzgojen je realna cijena 200kn ...

    pa dragi moji domestificirani grdelini se ležu ko miši


    ovde neko uspoređiva Reggio pa koliko talijan za svoju prosječnu plaču može kupiti kanarinaca ili grdelina , a koliko Hrvat


    Svaki roba nađe svoga kupca ako je on glupav samo naprijed

    Vrduni mutacija su u rijeci prodani za 100 kn uzgajivaču to je malo ,,,,realna cijena je 150 kn
    avatar
    Gost
    Gost


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Gost pet 9 sij - 0:46

    Zvrcko-sen sve stagline koje imaš ja odma otkupim po toj tvojoj realnoj cijeni.Vidim pune su izložbe tih koji se legu ko miši.Još je to za veliku večinu,znanstvena fantastika.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by sestoperac pet 9 sij - 0:55

    100 kuna je oko 13 eura ?

    ja bih takvog varduna onda radije poklonio
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Fago pet 9 sij - 0:58

    Ma zvrcko sen daj nemoj opet o tim cijenama...
    Ajde ovako:
    Znaš li da je cijena u Europi bilo koje elektroničke opreme, uključujući ovo preko čega komuniciramo, ista, a često i manja od cijene kod nas. A kolike oni plaće (prosječne) imaju...
    To se zove standard življenja i glupo je dijeliti cijene ptića sa odnosom plaća Exclamation

    Cijene po kojima sad ptice idu kod nas su realne. Osobno mi je glupo kad netko prodaje kanarinca za 300, a kamoli 400kn, pa bio on ne znam kakav, ali za divlju pticu ove cijene u HR su smiješne. Tim više što ljudi nisu ni blizu rutini i znanju, niti su u mogućnosti doći do hrane kakvu možeš kupiti u bilo gdje po Europi....

    To je to, a ako imaš viška ptica po tim tvojim cijenama... evo me s Boškom Very Happy
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by sestoperac pet 9 sij - 1:05

    Bas me zanima koliko smo svi mi sa foruma u 2008 izlegli divljih ptica

    nemojte mislit da sam neki milioner, ali mislim da dobar kanarinac nije skup sve do 100 eura. Znate li koliko se u grckoj prodaju najobicniji bastardi od stiglica i kanarinke ? koliko placate ptice kad trgujete u italiji ? imao sam prilike da prije pola godine svratim u neke pet shopove u parizu - bastard klasicar stiglicxkanarinka cini mi se da je bio 250 eura, stiglic izlezen u kavezu 700, malinoi koje drze zajedno sa svim ostalim pticama i papagajima po 1600 - 1800, kao prvaci drzave. cijene karotina i hrane isto kao i ovdje.

    ovo govorim iz razloga da, cini mi se, malo potcjenjumo nase ptice. ja volim pticu da poklonim, ali ne svakom, ali isto tako ne volim da je dam za 10 eura i da racunam da je taj neko kupio pticu od mene.

    Sponsored content


    CJENE štiglića,češljugara Empty Re: CJENE štiglića,češljugara

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: čet 28 oľu - 14:16.