Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+5
ikayke
kreso
zvrcko sen
franeperuzovic
xyz
9 posters

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by xyz pon 30 stu - 20:06

    - JAVNO PROSUĐIVANJE KO IMA DOZVOLU, A KO NEMA
    - PRIJETNJE INSPEKCIJAMA
    - LAŽNE INFORMACIJE DA NEKE STVARI POSKUPLJUJU ILI DA SE ZAKONI
    POSTROŽUJU U VEZI TIĆARSTVA
    - PROCJENJIVANJE ĆIJI SU TIĆI LEGALNI A ČIJI NE
    - NEKAKVO ORGANIZIRANJE CINKAVANJA (PRIJAVE) PROTIV ČLANOVA FORUMA
    - OSTALE SLIČNE STVARI..

    Pošto smo uvidjeli da ima svakakvih natpisa, i da ovo ne bi počelo ličiti na dječji vrtić, svako ko napiše nešto od ovih gore stvari dobija automatski 7 dana mediterana.

    Isto kao šta se spriječilo pisanje o lovu na veliko, tako će se spriječiti pisanje ovakvih nebuloza.

    Niste svjesni da spominjanjem ovakvih stvari i sebi dugoročno navlačite teret na vrat.

    Ako mi moramo misliti za vaše dobro, onda ćemo to i raditi.
    Molim moderatore da u buduće autorima gore spomenutih stvari odmah za početak daju ban od 7 dana.

    Ako kome šta nije jasno, može upitati u ovoj temi.
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by franeperuzovic uto 15 pro - 15:04

    E moj Dražene evo informiraj se malo i ti i jastreb kad ste mi već brisali postove.

    Pogledaj PRAVILNIK i razmisli o POTVRDAMA ZA PRIMJERAK.

    Koliko primjeraka-toliko potvrda, a znaš i sam da se s njima ne može ništa bez taksenih maraka. Znaš i sam koliko taksenih markica je išlo na zahtjev za uzgoj - 70 kn.

    E pa sad vidi ono šta sam ja govorio, a vi brisali da nije dezinformacija.

    Čak sada mislim da je onako hitna intervencija brisanja i došla od strane onih koji ne žele da se ljudi pravovremeno informiraju i upute svoje žalbe dok je na vrime, jer kad prođe voz kazat će "di ste bili kad je grmilo".

    Toliko brzo je odrađeno da se nije dala mogućnost nikakvoj demokratskoj raspravi.

    Sada mi je puno toga jasno i jako sam razočaran s ovim forumom, ne sa istinskim zaljubljenicima koji mu daju život, već s Vama koji ga vodite u takvom totalitarnom stilu.

    Puno pozdrava i ugodni i sretni blagdani svima.

    Frane Peruzović
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zvrcko sen uto 15 pro - 18:35

    franeperuzovic je napisao/la:E moj Dražene evo informiraj se malo i ti i jastreb kad ste mi već brisali postove.

    Pogledaj PRAVILNIK i razmisli o POTVRDAMA ZA PRIMJERAK.

    Koliko primjeraka-toliko potvrda, a znaš i sam da se s njima ne može ništa bez taksenih maraka. Znaš i sam koliko taksenih markica je išlo na zahtjev za uzgoj - 70 kn.

    E pa sad vidi ono šta sam ja govorio, a vi brisali da nije dezinformacija.

    Čak sada mislim da je onako hitna intervencija brisanja i došla od strane onih koji ne žele da se ljudi pravovremeno informiraju i upute svoje žalbe dok je na vrime, jer kad prođe voz kazat će "di ste bili kad je grmilo".

    Toliko brzo je odrađeno da se nije dala mogućnost nikakvoj demokratskoj raspravi.

    Sada mi je puno toga jasno i jako sam razočaran s ovim forumom, ne sa istinskim zaljubljenicima koji mu daju život, već s Vama koji ga vodite u takvom totalitarnom stilu.

    Puno pozdrava i ugodni i sretni blagdani svima.


    Frane Peruzović




    Frane gledaj ti gdje očeš ........................

    pitao sam Ikay-a koji takvu papirologiju radi za Rijeku i čovik je cilo vrime u kontaktu sa ministarstvom i bio je izričit NETREBA platit ......

    Koja demokratska rasprava ............bacija si brumu i napravio nered ... provjereno je kod ljudi koji su kopetentni i odgovoreno ti je . Šta bi još tija ...oprosti ali to što je tvoje viđenje totalitarnog po nekima je ozbiljnost, stajanja iza izjava, .................

    Demokracija je

    demokracija nejako je čedo s očitim teškoćama u razvoju. Rupe u društvenom sistemu naše države posebno su nerazumljive kada u obzir uzmemo da se ovih dana navršava osamnaest godina od pada komunizma, i da će ovoga ljeta biti trinaest punih godina od završetka rata.

    Štoviše, sve se to događa u vrijeme kada čekamo definitivni ulazak u Europsku uniju i kada smo dobili pozivnicu za pristupanje NATO savezu.

    Okidač za upozoravajuće tvrdnje malobrojnih preostalih ozbiljnih analitičara, koji svoje usluge još nisu prodali nekoj od sumnjivih društvenih interesnih skupina, bio je političko-medijski tretman posjeta predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Georgea W. Busha, koji je razotkrio svu tankoćutnost domaćih demokratskih procesa. Opće je poznato da je ova prigoda u vrhu države, zajedno s pozivnicom u NATO, tretirana kao stvar od najvišeg državnog interesa, pa su u tu svrhu primijenjene određene metode svojstvene marionetskim režimima, koje svijet tolerira samo zato jer iza njih stoji najmoćnija sila svijeta.


    lipo sam ti napisa , a ti plati ionako državi fali para...jako mi je žao što si razočaran forumom , moderatorima ,,, ali i ja sam razočaran tvojim razmišljanjem što ne znači da imam pravo.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zvrcko sen uto 15 pro - 18:51

    pročitao sam malo pažljivije Pravilnik

    Osoba koja ima Riješenje za uzgoj je dužan svake godine do 1.3 Ministarstvu dostaviti godišnje izvješće i za njih se ne plaća nikakva taksa.

    za razmjenu uzgojenih jedinki je dužan novom vlasniku izdati potpisan Obrazac o porjeklu zaštićenih životinja (sastavni dio svakog riješenja), a prilikom PRODAJE izdati i RAČUN koji je uredno prijavljen i plaćen PDV.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zvrcko sen uto 15 pro - 21:41

    Pogledaj PRAVILNIK i razmisli o POTVRDAMA ZA PRIMJERAK.

    Frane nisam cjepidlaka ali bilo bi dobro kad bi pročista cijeli pasus..
    gdje piše citiram : za svaki oblik trgovine s matičnim jedinkama .,.....................................uzgajivač je dužan ishoditi Potvrdu za primjerak ..................ako te buni ili neznaš što je mat. jedinka ti je formulirana u prvom pasusu ovog pravilnika .
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by xyz uto 15 pro - 22:25

    A moj Frane, opet akužaješ na četiri asa, a fali ti as kupa Sad

    Nemoj pisat dezinformacije, jer će kome ne triba uć buba u uho.. zašto ne razmišljaš da te štitimo brisanjem dezinformacija, a ne da smo protiv tebe..

    eto kad odgovoriš Zvrcku je li u pravu ili ne, kad se stvar rješi, i ovo ćemo pod brisalicu, da ne gledaju ko ne triba, uporan si a nisi provjerija detalje..
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by xyz uto 15 pro - 23:06

    franeperuzovic je napisao/la:

    Čak sada mislim da je onako hitna intervencija brisanja i došla od strane onih koji ne žele da se ljudi pravovremeno informiraju i upute svoje žalbe dok je na vrime, jer kad prođe voz kazat će "di ste bili kad je grmilo".



    Eh, ovo je takva teorija zavjere da konkurira zavjeri o cjepivu za svinjsku gripu cheers

    Znači, mi (voditelji foruma) smo sami protiv sebe?

    Ili možda tajno dobivamo novac, da bi mi prikrili pravu istinu pa da svi ostali dođu pred gotov čin, da plaćaju?

    lol! lol!


    A mislija sam da samo mlađarija po forumu pišu ovakve stvari.. scratch
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by kreso uto 15 pro - 23:36

    apsolutno podrzavan sve voditelje foruma i koju san god informaciju upita ili puten foruma direktno ili puten pp sve je bilo ok ,ne bi se slozija s ovon navedenom Franinom teorijom
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zvrcko sen sri 16 pro - 0:09

    Frane na pp imaš moj mob možeš me pitat sve što te zanima da ti bude jasno. Kako bi prestali gluhi terlefoni . Ujedno dovoljno sam slobodan da te uputim Ikay-ju pa ga na pp upitaj sve što te zanima jer je on za 70% bolje upoznat ovom problematikom od mene.

    Ujedno očekujem od tebe ali od mene da kad se razjasni da se drugom izvini, jer ukoliko si krivo postavija ili formulira pitanje to neznači da si u pravu.
    franeperuzovic
    franeperuzovic


    Broj postova : 272
    Age : 48
    Location : Split
    Registration date : 29.09.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by franeperuzovic sri 16 pro - 16:24

    Evo da se javno ispričam svima koje sam razljutija. Stvarno se ono odnosi na jedinke matičnog jata, a ne na sve. Međutim puno je pitanja.

    Pa da iskoristim priliku i postavim pitanja jer je sve nekako zamrseno:

    1. Sta je matično jato, a šta uzgojeni primjerak? Da pojasnim, moje matično jato za koje imam rješenje neće trajat 100 godina, ono šta je uzgojeno od mladih dio uključujem u matično jato, nešto će krepat i npr za tri godine svi stariji će krepat, a ostat samo mlađi uzgojeni. Znači da ja više nemam matično jato ako kod mene nisu ptice koje su u Rješenju?

    Meni se čini da za sve ovo što ja vodim na nivou hobija i zaljubljenosti opet trebam angažirat tajnicu, knjigovođu, odvjetnika, sudskog tumača i ko zna koga još da eto nebi mi kojim slučajem krepa tić i ja zakasnija prijavit u roku 15 dana. Ma dajte molim vas, nisam ja u svemu u pravu ali u ovim pravilnicima ima puno pizdarija.

    Ko kaže da su pravilnici u redu laže jer da vidim ko će to sve postupat po njima u svakoj sitnici koju navode (prvenstveno tu mislim na obavezu prijave SVAKE promjene stanja u roku 15 dana).

    U redu bi bilo vodit u uzgajivačnici urednu evidenciju da je imaš kad ti dodje inspektor, a onda sve lipo do 1.ožujka pošalješ u godišnjem izvješću. Šta ja znam oće li i koliko tica krepat sad kad je zaladilo. Daleko je proliće. Ma pričajte koliko oćete ali svi znamo kako će se slat svaka promjena u roku 15 dana. Malo morgen, nemam pametnijeg posla. Ka i za prijavu poreza-90% čeka zadnji dan, a svi znamo zašto, pari da u mom životu postoje samo tići i ja jebeno ništa drugo ne radim.

    Ono drugo u pravilniku je uglavnom u redu.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zvrcko sen sri 16 pro - 18:09

    frane imaš pravo pravilnik je pun rupa ali i ljudi u ministarstvu su upoznati sa tom problematikom te nikome ne traže dlaku u jaju niti šetaju sa metrima od uzgajivaća do uzgajivaća.

    Pravilnik je rađen u stisci s vremenom te se nisu uzele u obzir primjedbe ornitološkog saveza.
    Prvi dogovori išli su u pravcu da je pravilnik skelet koji će se nadopuniti i neke stvari pojasniti i neke nelogičnosti izbaciti.

    Nažalost neki uzgajivači V.A i I.S. su tražili ( bez dogovora ) prijem kod ministra gdje su se zauzeli za strktno primjenjivanje pravilnika.
    Samim tim i mi kao savez i djelatnici ministarstva našli smo se pred gotovim činom te su svi dotadašnji razgovori i pregovori pali u vodu.

    Sve ono što si ti napisao ne stoji ali niti imam volje a ni snage pisat javit ću ti se na telefon te ti osobno usmeno odgovoriti.
    Bilo koje pitanje podržavam, svaku nejasnoću sam voljan pojasniti ali krive konstatacije i krive zaključke nemogu tolerirati.

    Puno ti hvala na razumijevanju.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by ikayke sri 16 pro - 20:07

    Kao prvo i osnovno mislim da se malo zivcici trebaju smiriti jer je to osnovno, teorije zavjere ne postoje, bar ih ja nisam nasao u svemu ovome, sve je doista jednostavno onome tko hoce shvatiti...

    Frane da skratimo zaista suludu konverzaciju sto je zvrcko sen napisao posalji pm sto te zanima ili jos bolje ukoliko si u mogucnosti nazovi mene ili zvrcka pa ce ti neke stvari biti jasnije...ovako je pomalo djetinjasto se navlaciti... jel se slazes??
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by xyz čet 17 pro - 1:04

    Rješenje ti se automatski nastavlja za tvoj uzgoj..

    kad ti ugine od starosti matično jato, rješenje automatski pokriva cijeli tvoj daljnji uzgoj.

    I po tome ti više nemaš matično jato (ajmo ga nazvat početno) ali imaš svoj uzgoj.

    I javiš Ministarstvu šta si uzgojio tića u ovoj godini, do 01.03.2010.


    Čemu stvarat frku gdje je nema..
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by CUBA ned 14 vel - 20:52

    Poštovana gospodo da se ne svađate oko rješenja i dozvola, za uzgoj zaštićenih i strogo zaštićenih vrsta ptica moram vas izvijestiti da je to zakonom definirano.

    HOS je potpisao ugovor o nabavci prstenova sa ministarstvom.

    Uskoro će mo vjerojatno pristupit novoj numeraciji prstenova i uskladit ih sa propisima ministarstva.

    Svi formulari koji su potrebni kao i ugovor stavljeni su na stranice " Saveza ornitoloških društava Dalmacije " www.sodd.hr
    Svi koje ta tematika interesira mogu iste proučiti.

    Pozdrav svima Ćubelić
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by CUBA čet 25 vel - 13:56

    Važna

    Na stranicama " Saveza ornitoloških društava Dalmacije " www.sodd.hr nalaze se nove upute za uzgoj i držanje zaštićenih i strogo zaštićenih ptica.

    Svi koje ta tematika interesira mogu iste proučiti.
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by zlaja11 pon 1 oľu - 21:29

    drazenxp je napisao/la:- JAVNO PROSUĐIVANJE KO IMA DOZVOLU, A KO NEMA
    - PRIJETNJE INSPEKCIJAMA
    - LAŽNE INFORMACIJE DA NEKE STVARI POSKUPLJUJU ILI DA SE ZAKONI
    POSTROŽUJU U VEZI TIĆARSTVA
    - PROCJENJIVANJE ĆIJI SU TIĆI LEGALNI A ČIJI NE
    - NEKAKVO ORGANIZIRANJE CINKAVANJA (PRIJAVE) PROTIV ČLANOVA FORUMA
    - OSTALE SLIČNE STVARI..

    Pošto smo uvidjeli da ima svakakvih natpisa, i da ovo ne bi počelo ličiti na dječji vrtić, svako ko napiše nešto od ovih gore stvari dobija automatski 7 dana mediterana.

    Isto kao šta se spriječilo pisanje o lovu na veliko, tako će se spriječiti pisanje ovakvih nebuloza.

    Niste svjesni da spominjanjem ovakvih stvari i sebi dugoročno navlačite teret na vrat.

    Ako mi moramo misliti za vaše dobro, onda ćemo to i raditi.
    Molim moderatore da u buduće autorima gore spomenutih stvari odmah za početak daju ban od 7 dana.

    Ako kome šta nije jasno, može upitati u ovoj temi.

    Nasa posla uvjek ista prica,ljubomora i smekanje fuj, Evil or Very Mad .Banaj te takve ne na 7 dana nego za stalno sta ce vam takvi ljudi ovdje.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by bocka sub 25 vel - 10:46

    zlaja11 je napisao/la:

    Nasa posla uvjek ista prica,ljubomora i smekanje fuj, Evil or Very Mad .Banaj te takve ne na 7 dana nego za stalno sta ce vam takvi ljudi ovdje.


    Zlaja slažem se sa Tobom, ne sme se dopustiti da ovaj vrhunski forum upropaste neki "PACIENTI" koji se iživljavaju provokacijama i razno raznih glupostima.
    Moj moto je pokaži ptice koje imaš pa onda dokaži i pokaži svoje znanje.
    Zato slažem se da banovanje bude trajno i blagovremeno kako ne bi se širila ta negativna atmosvera.

    Pozdrav Bocka

    PS. Mnogo od vrhunskih ptišara koje poznajem ne žele sudjelovati i pisati zbog tih provokacija i omalovažavanja ličnosti.
    Sokoly
    Sokoly


    Broj postova : 31
    Location : Skopje - Makedonija
    Registration date : 21.08.2012

    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by Sokoly uto 21 kol - 17:32


    Pozdrav Bocka

    PS. Mnogo od vrhunskih ptišara koje poznajem ne žele sudjelovati i pisati zbog tih provokacija i omalovažavanja ličnosti. [/quote]


    AJME! da se i ja jednom slazem stobom!!! Suspect

    Sponsored content


    ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI. Empty Re: ISKLJUČIVAT ĆE SE SA FORUMA I ZBOG OVIH RAZLOGA. PROČITATI.

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 13:55.