Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
baltic
Carduel
6 posters

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel uto 17 stu - 16:43

    U današnje vrijeme puno je zgodnije snimiti pticu nego što je nekad bilo. Tehnologija je napredovala i dostupna je mnogim korisnicima. Još kad bi ptice pratile taj tempo bilo bi pravo. Iako bi kolege rekle sad kad imamo tehniku nemamo što snimiti, ali ipak snimimo i ovo malo što je ostalo.

    Da bi kvalitetno mogli snimiti pjev potrebna nam je odgovarajuća oprema, prostor za snimanje i odgovarajući pristup.

    Pokušati ću u narednim postovima napisat kako to radim. Bilo bi dobro da svatko iznese svoje načine snimanja i obrade.

    Od opreme potrebno je imati:

    - mikrofon (kondenzatorski)
    - mikrofonsko predpojačalo
    - zvučnu karticu
    - računalo
    - program (snimanje, upotreba efekata, pre-mastering, mastering)

    a što se tiče prostora za snimanje može se iskoristiti odgovarajuća prostorija u stanu ili glazbeni studio.

    O pristupu ću nešto reći kad dođem do faze snimanja.


    Zadnja promjena: Carduel; uto 17 stu - 17:46; ukupno mijenjano 1 put.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by baltic uto 17 stu - 17:13

    Hm da mi je to znati malo bi uljepsao svoj cd Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel sub 21 stu - 0:25

    Carduel je napisao/la:

    Od opreme potrebno je imati:

    - mikrofon (kondenzatorski)
    - mikrofonsko predpojačalo
    - zvučnu karticu
    - računalo
    - program (snimanje, upotreba efekata, pre-mastering, mastering)


    A sad nekoliko riječi o opremi koju koristim u te svrhe. Odmah na početku da napomenem da cjenovni razred opreme varira s obzirom na kvalitetu. Skuplja oprema povlači za sobom i bolje rezultate. Evo da krenem redom kojim je navedeno:

    - Mikrofon - nikako ne mogu preporučiti mikrofone od 5 KM (20 kn) koji se koriste za skype ili msn. To je jeftina izvedba i nikakva kvaliteta. Što se tiče izbora mikrofona u ovoj kategoriji izabire se profi mikrofon u cjenovnom razredu od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn). U ovu svrhu koristim Beringer B-2 PRO mikrofon.

    - Mikrofonsko predpojačalo - Phonic Tube Vocalmax T8100. Cjenovni razred od 500 - 1000 KM (2000 - 4000 kn).

    - Zvučna kartica - EMU 1212M - ovaj segment je jako bitan. Ukoliko ovdje izaberemo neku jeftiniju soluciju sigurno ćemo pogriješiti. Moja topla preporuka od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn).

    - Računalo - Preporuka za računalo s Pentium procesorom jer za obradu zvuka ima bolje performanse. Nekakav minimum bi trebao biti komp od 1000 KM (4000 kn). Ne kažem, može se editirati i na sporijim kompovima ali ipak komodacija je komodacija. Ukoliko vas zanima ovaj segment pro-googlajte malo s pojmom Digital Audio Workstation (DAW).

    - Program (Od softvera možemo koristiti npr. Sound Forge, Audition (nekadašnji CoolEdit Pro), Gold Wave,...). Trial verzije (probne verzije) programa pokušajte naći na službenim stranicama proizvođača.

    Sigurno kad se zbroje sve ove vrijednosti dobije se "pristojna" svota novca koju je potrebno uložiti za kvalitetan rad. Sigurno može se proći i jeftinije ali vjerujte ovdje vrijedi ona stara: koliko para toliko i muzike.
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by echeberija sub 21 stu - 1:13

    A ovu opremu mozes iznajmiti i ustedeti tolike novce. Dok samu obradu na kompu moras sam savladati. I ti programi koji su trail, ima aktivacionih kodova na netu pa se potrudite, dobijate KOD besplatno a inace kosta >20€.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sina BL sri 24 vel - 19:28

    Carduel je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:

    Od opreme potrebno je imati:

    - mikrofon (kondenzatorski)
    - mikrofonsko predpojačalo
    - zvučnu karticu
    - računalo
    - program (snimanje, upotreba efekata, pre-mastering, mastering)


    A sad nekoliko riječi o opremi koju koristim u te svrhe. Odmah na početku da napomenem da cjenovni razred opreme varira s obzirom na kvalitetu. Skuplja oprema povlači za sobom i bolje rezultate. Evo da krenem redom kojim je navedeno:

    - Mikrofon - nikako ne mogu preporučiti mikrofone od 5 KM (20 kn) koji se koriste za skype ili msn. To je jeftina izvedba i nikakva kvaliteta. Što se tiče izbora mikrofona u ovoj kategoriji izabire se profi mikrofon u cjenovnom razredu od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn). U ovu svrhu koristim Beringer B-2 PRO mikrofon.

    - Mikrofonsko predpojačalo - Phonic Tube Vocalmax T8100. Cjenovni razred od 500 - 1000 KM (2000 - 4000 kn).

    - Zvučna kartica - EMU 1212M - ovaj segment je jako bitan. Ukoliko ovdje izaberemo neku jeftiniju soluciju sigurno ćemo pogriješiti. Moja topla preporuka od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn).

    - Računalo - Preporuka za računalo s Pentium procesorom jer za obradu zvuka ima bolje performanse. Nekakav minimum bi trebao biti komp od 1000 KM (4000 kn). Ne kažem, može se editirati i na sporijim kompovima ali ipak komodacija je komodacija. Ukoliko vas zanima ovaj segment pro-googlajte malo s pojmom Digital Audio Workstation (DAW).

    - Program (Od softvera možemo koristiti npr. Sound Forge, Audition (nekadašnji CoolEdit Pro), Gold Wave,...). Trial verzije (probne verzije) programa pokušajte naći na službenim stranicama proizvođača.

    Sigurno kad se zbroje sve ove vrijednosti dobije se "pristojna" svota novca koju je potrebno uložiti za kvalitetan rad. Sigurno može se proći i jeftinije ali vjerujte ovdje vrijedi ona stara: koliko para toliko i muzike.



    Pozdrav Carduel!

    Je l ti imas svu ovu opremu, pretpostavljam da imas i to bas ovako kako si nabrojao, jesi li to uzimao samo radi snimanja stiglica ili se bavis muzikom ili tako necim pa si uzimao za "siru" upotrebu?

    Pozdrav! cheers

    Sina
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel čet 25 vel - 0:46

    Sina BL je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:

    Od opreme potrebno je imati:

    - mikrofon (kondenzatorski)
    - mikrofonsko predpojačalo
    - zvučnu karticu
    - računalo
    - program (snimanje, upotreba efekata, pre-mastering, mastering)


    A sad nekoliko riječi o opremi koju koristim u te svrhe. Odmah na početku da napomenem da cjenovni razred opreme varira s obzirom na kvalitetu. Skuplja oprema povlači za sobom i bolje rezultate. Evo da krenem redom kojim je navedeno:

    - Mikrofon - nikako ne mogu preporučiti mikrofone od 5 KM (20 kn) koji se koriste za skype ili msn. To je jeftina izvedba i nikakva kvaliteta. Što se tiče izbora mikrofona u ovoj kategoriji izabire se profi mikrofon u cjenovnom razredu od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn). U ovu svrhu koristim Beringer B-2 PRO mikrofon.

    - Mikrofonsko predpojačalo - Phonic Tube Vocalmax T8100. Cjenovni razred od 500 - 1000 KM (2000 - 4000 kn).

    - Zvučna kartica - EMU 1212M - ovaj segment je jako bitan. Ukoliko ovdje izaberemo neku jeftiniju soluciju sigurno ćemo pogriješiti. Moja topla preporuka od 200 - 400 KM (800 - 1600 kn).

    - Računalo - Preporuka za računalo s Pentium procesorom jer za obradu zvuka ima bolje performanse. Nekakav minimum bi trebao biti komp od 1000 KM (4000 kn). Ne kažem, može se editirati i na sporijim kompovima ali ipak komodacija je komodacija. Ukoliko vas zanima ovaj segment pro-googlajte malo s pojmom Digital Audio Workstation (DAW).

    - Program (Od softvera možemo koristiti npr. Sound Forge, Audition (nekadašnji CoolEdit Pro), Gold Wave,...). Trial verzije (probne verzije) programa pokušajte naći na službenim stranicama proizvođača.

    Sigurno kad se zbroje sve ove vrijednosti dobije se "pristojna" svota novca koju je potrebno uložiti za kvalitetan rad. Sigurno može se proći i jeftinije ali vjerujte ovdje vrijedi ona stara: koliko para toliko i muzike.



    Pozdrav Carduel!

    Je l ti imas svu ovu opremu, pretpostavljam da imas i to bas ovako kako si nabrojao, jesi li to uzimao samo radi snimanja stiglica ili se bavis muzikom ili tako necim pa si uzimao za "siru" upotrebu?

    Pozdrav! cheers

    Sina

    Posao mi je usko vezan za takove stvari pa sam nabavio opremu koja se može koristiti u šire svrhe, od snimanja radio reklama, jinglova, spotova, zvukovna podrška kod multimedije, snimanje bendova, demo pjesama, .... a isto tako mogu je koristiti i za snimanje štiglića a od ove godine i malinoa pošto sam i njih nabavio.

    Evo čekam da mi ptice propjevaju pa da ih snimim pa ću okačiti na forum da se može čuti kako to izgleda pa bi onda nastavio s temom koju sam započeo.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sina BL čet 25 vel - 13:22

    Pozdrav Carduel!

    I ja se "pomalo" razumijem u te stvari, i svaki dan ucim i istrazujem jer radim muziku i video, a u to ce jednog dana uci i snimanje ptica Smile

    Nisa znao da ti je to struka, reklame, pa cak i snimanje bendova i spotova, evo onda moze strucno misljenje bar kad je u pitanju tehnicki i prukcijiski dio, da ne ulazimo u ukuse i te stvari Smile

    Evo link :

    https://www.youtube.com/watch?v=qnJj1pbwrRs

    Pozzzzzzz cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel pon 5 tra - 1:24

    Sina BL je napisao/la:Pozdrav Carduel!

    I ja se "pomalo" razumijem u te stvari, i svaki dan ucim i istrazujem jer radim muziku i video, a u to ce jednog dana uci i snimanje ptica Smile

    Nisa znao da ti je to struka, reklame, pa cak i snimanje bendova i spotova, evo onda moze strucno misljenje bar kad je u pitanju tehnicki i prukcijiski dio, da ne ulazimo u ukuse i te stvari Smile

    Evo link :

    https://www.youtube.com/watch?v=qnJj1pbwrRs

    Pozzzzzzz cheers

    Pozdrav Sina, jel ovo Gerilin uradak? Teško je suditi o kvaliteti spota (tehnički-producijski). Puno ovisi i od budžeta koji je izdvojen za to. Ne znam jesi li gledao fabrikine uratke? To je nešto od čega boli glava!
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sina BL pon 5 tra - 11:37

    Pozdrav Carduel!

    Jeste, to je radila Guerila iz BL, je l ih poznajes?

    Nisam gledao fabrikine, daj link da pogledam ako ima negdje?

    Kako ptice inace, jesi dobar ti?

    Kod mene sve OK, tece lagano Smile

    Pozdrav i svako dobro! cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel pon 5 tra - 18:54

    Sina BL je napisao/la:Pozdrav Carduel!

    Jeste, to je radila Guerila iz BL, je l ih poznajes?

    Nisam gledao fabrikine, daj link da pogledam ako ima negdje?

    Kako ptice inace, jesi dobar ti?

    Kod mene sve OK, tece lagano Smile

    Pozdrav i svako dobro! cheers

    Čuo sam za njih ali nisam ih upoznao! Link za fabriku je http://www.fabrika.ba/ba/. Masu špica na HT-u (hrvatskoj televiziji) oni su radili. To je strašan tim ljudi!

    Ptice su sve ok, u fazi su pripreme, pojačao sam im ishranu pa za nekih 15-ak dana mužjaci će u volijeru a onda im se pridružuju ženke. Nadam se da će biti "cunami" u volijeri i da će sve proći kako treba. Prirodno pa šta bude! :-)

    Sve ostalo manje-više pod kontrolom. Uglavnom ne boli.

    Pozdrav
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by toni69 pon 5 tra - 19:06

    pozdrav,carduel ,u subotu sam osobno upoznao zorana v.čovjek je legenda ,spominje da ste bili nedavno na janjetini, u udovicama.dobro te nahvali.je li počela sezona ribolova na hutovu.pozdrav.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel pon 3 svi - 21:45

    toni69 je napisao/la:pozdrav,carduel ,u subotu sam osobno upoznao zorana v.čovjek je legenda ,spominje da ste bili nedavno na janjetini, u udovicama.dobro te nahvali.je li počela sezona ribolova na hutovu.pozdrav.

    Pozdrav Toni,

    kao i što sam znaš nema boljem mjesta za upoznavanje i druženje nego u restoranu "Udovice" i još k tomu domaća janjetina i domaći kruh. Zoran je veliki zaljubljenik u ptice a posebno u grdeline. Sezona ribolova je krenula ali nikako da ekipa krene. Bio sam neki dan na Trebižatu da isprobam sreću u lovu na pastrvu ali bez uspjeha. Biće bolje!
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by koce pon 3 svi - 22:09

    Bog Carduel,vidim ti si daleko otiša u ovome.Ja snimam na kameru,a brat mi je muzičar,ima studio.Ja mu donesem kameru,on ušteka u neku spravu,prebaci na dvd,i onda u kompjuter,ako sam dobro shvatio.Ima li bolji način?,jer čini mi se da je snimak dosta čist,mislim moj.

    pozdrav koce
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel uto 4 svi - 0:43

    koce je napisao/la:Bog Carduel,vidim ti si daleko otiša u ovome.Ja snimam na kameru,a brat mi je muzičar,ima studio.Ja mu donesem kameru,on ušteka u neku spravu,prebaci na dvd,i onda u kompjuter,ako sam dobro shvatio.Ima li bolji način?,jer čini mi se da je snimak dosta čist,mislim moj.

    pozdrav koce

    Bog Koce, ma ima tih kombinacija pa kako tko nauči i kako mu je lakše. Iskreno nisam baš pobornik kamkordera jer na studijski mikrofon to se da puno bolje i kvalitetnije uraditi. Koji kamkorder koristiš (navedi mi proizvođača i model)? Osobno koristim shemu mikrofon - preamp - zvučna kartica - kompjuter tako da direktno snimam na kompjuter i kasnije editiram ako je potrebno.

    Pozzz
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sina BL uto 4 svi - 12:44

    koce je napisao/la:Bog Carduel,vidim ti si daleko otiša u ovome.Ja snimam na kameru,a brat mi je muzičar,ima studio.Ja mu donesem kameru,on ušteka u neku spravu,prebaci na dvd,i onda u kompjuter,ako sam dobro shvatio.Ima li bolji način?,jer čini mi se da je snimak dosta čist,mislim moj.

    pozdrav koce

    Pozdrav Koce!

    Ako ti je brat muzicar i ima svoj studio, on o tom sve zna, ali evo i Carduel ti je odgovorio, a i ja cu, nema stete od odgovora Smile

    Ukoliko hoces bas kvalitetan snimak, audio (bez videa), pa da ga poslije prebacis na CD ili slicno i koristis u svrhu skolovanja pjeva, najbolja ti je varijanta ovo sto ti je Carduel predlozio. Zovni brata, on nek donese mikrofon, pojacalo i laptop, postavi ispred grdelina i udri (zna ti brat sve o tom), a ako mu je komplikovano sve to donositi, postoje sprave, tzv. Handy Recorder (ja licno imam ZOOM H4N) koji snima extra, a moze se i mikrofon u njega ustekati). Ovo sve je samo za audio, ali da bude kvalitetan!

    Ako uz to hoces i video, ali da poboljsas ujedno i kvalitet zvuka, najjednostavnije ti je da sve to sa strane snimas kamericom, dok zvuk snimas ovako kako ti je Carduel predlozio, i poslije samo smanjih ton koji je kamera uhvatila i vuces zvuk sa mikrofona...

    Nadam se da nisam zakomplikovao Smile

    Pozzzzzzzzz cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel uto 4 svi - 13:09

    Ako uz to hoces i video, ali da poboljsas ujedno i kvalitet zvuka, najjednostavnije ti je da sve to sa strane snimas kamericom, dok zvuk snimas ovako kako ti je Carduel predlozio, i poslije samo smanjih ton koji je kamera uhvatila i vuces zvuk sa mikrofona...

    Ovo je način za dobar zvuk uz video snimak kao što je Sina rekao. Zvuk kamere se kasnije smanjiva ili se totalno izbaci a uveze se zvuk koji smo snimili preko studijske opreme. Da se ta montaža videa i zvuka lijepo uraditi u recimo Adobe Premiere programu ili nekom sličnom te namijene.

    Brat ti se kuži u te stvari pa ti može to odraditi da imaš extra kvalitetan zvuk pjeva grdelina, samo kasnije je problem prilikom reprodukcije istog jer velika je razlika između studijskih zvučnika i zvučnika koji su ugrađeni u uređaje "low end" klase za reprodukciju audija (glazbene linije, cd playeri, i sl.).

    Pozzz
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by koce uto 4 svi - 18:07

    Hvala vam ,ja ponešto razumin,ali kad on pročita biti će sve jasno.Inače snimam sa kamerom SONY DCR-HC53E.

    Koce
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel sri 5 svi - 1:42

    koce je napisao/la:Hvala vam ,ja ponešto razumin,ali kad on pročita biti će sve jasno.Inače snimam sa kamerom SONY DCR-HC53E.

    Koce

    Hm, SONY DCR-HC53E! Koce ne bi bilo loše da snimite onog grdelina s tom bratovom opremom pa da se taj snimak postavi na forum jer ovaj kamkorder nije dorastao za tu namjenu.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by koce sri 5 svi - 16:40

    Je li valja snimat sa oni malim diktafonom,ili kako se već zove?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel pet 28 svi - 21:37

    koce je napisao/la:Je li valja snimat sa oni malim diktafonom,ili kako se već zove?

    Zanimljiva je ova stvarčica koja je izišla ima nekoliko godina. Ima dva XLR priključka za vanjske mikrofone i podržava snimanje u WAV formatu (sirovom) koji je pogodan za daljnju obradu nasuprot .mp3 formatu koji je kompresiran i treba ga izbjegavati prilikom snimanja.

    http://www.samsontech.com/products/productpage.cfm?prodid=1901
    avatar
    Gost
    Gost


    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Gost pon 26 srp - 11:07

    https://2img.net/r/ihimizer/img190/9186/scan0009pa.jpg
    ----Poštovani Carduel, mislim da sam na pravoj temi, tema je dobra, a vidim malo nepravedno zapostavljena, pa evo da je malo osviježimo.
    -U gornjem linku, je primjer sonograma(riblje kosti,zijometra...)gdje Španjolci uspoređuju pijev Malino-Timbrado-divlji kanarinac....znači od tri kanarinca, gdje je sve vidljivo( SONOGRAM JE KAO OTISAK PRSTA).Već sam pisao da mi to isto radimo s grdelinima ( ne filozofiramo, ne pravimo se važni, NISMO NAJPAMETNIJI...), zašto ne ako oni to rade s kanarincima zašto mi ne bi radili s grdelinima.Odustao sam od naziva fakultet za grdeline, ali od ovog nemogu.
    -Idu toliko daleko, a ja mislim da je to i naša budućnost, da imaju sonogram tutora-maestra-učitelja, te istog uspoređuju u fazama s učenikom da se vidi kako je primio -naučio pijesmu u kojoj fazi....
    - Samo pomalo rekli bi "Mercedeski" ( lagano i gospodski).
    -Sijećam se kako je Koce bio protiv tehnike, prozvao me GMO ( a sad snima mlaca, te mu pušta njegovu pijesmu...), nek mu je sretno,neka drago mi je da je lagano uzeo neke naše metode... da se pokazalo da smo mi u pravu.
    -Carduel, dugujem ti podatke od mikrofona, nisam zaboravio, samo je čovjek na godišnjem.Nadam se da sam barem malo bio edukativan. Pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel pon 26 srp - 16:33

    bizar.zg je napisao/la:https://2img.net/r/ihimizer/img190/9186/scan0009pa.jpg
    ----Poštovani Carduel, mislim da sam na pravoj temi, tema je dobra, a vidim malo nepravedno zapostavljena, pa evo da je malo osviježimo.
    -U gornjem linku, je primjer sonograma(riblje kosti,zijometra...)gdje Španjolci uspoređuju pijev Malino-Timbrado-divlji kanarinac....znači od tri kanarinca, gdje je sve vidljivo( SONOGRAM JE KAO OTISAK PRSTA).Već sam pisao da mi to isto radimo s grdelinima ( ne filozofiramo, ne pravimo se važni, NISMO NAJPAMETNIJI...), zašto ne ako oni to rade s kanarincima zašto mi ne bi radili s grdelinima.Odustao sam od naziva fakultet za grdeline, ali od ovog nemogu.
    -Idu toliko daleko, a ja mislim da je to i naša budućnost, da imaju sonogram tutora-maestra-učitelja, te istog uspoređuju u fazama s učenikom da se vidi kako je primio -naučio pijesmu u kojoj fazi....
    - Samo pomalo rekli bi "Mercedeski" ( lagano i gospodski).
    -Sijećam se kako je Koce bio protiv tehnike, prozvao me GMO ( a sad snima mlaca, te mu pušta njegovu pijesmu...), nek mu je sretno,neka drago mi je da je lagano uzeo neke naše metode... da se pokazalo da smo mi u pravu.
    -Carduel, dugujem ti podatke od mikrofona, nisam zaboravio, samo je čovjek na godišnjem.Nadam se da sam barem malo bio edukativan. Pozzz

    Nitko nam ne brani da to radimo s grdelinima. Evo postavit ću sonogram poznate batude iz Grgurića gdje se jasno vidi da ptica glavninu toka pjeva ispod 7kHz (ispod svjetlo plave linije) a ostatak koji je itekako bitan pjeva u frekventnom rasponu od 7 - 14 kHz.

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Grgurici-sonogram
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sina BL pon 26 srp - 17:22

    bizar.zg je napisao/la:
    -Carduel, dugujem ti podatke od mikrofona, nisam zaboravio, samo je čovjek na godišnjem.Nadam se da sam barem malo bio edukativan. Pozzz

    Pozdrav bizar.zg! Podatke od mikrofona ne dugujes Carduelu nego meni, ja sam te za to pitao, ali nije bitno ko je, kad bude ti napisi, koristice i Carduelu Smile

    Sto se edukativnosti tice, vjerujem da su mnogi mogli svasta nauciti i mislim da ne trebas odustati od naziva "Fakultet". Kakvih se fakulteta otvorilo kod nas u posljednjih par godina, ljudi ih zavrse za par mjeseci, a kod tebe grdelini idu bar godinu dana i ne propuste ni jedno predavanje study

    Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Gost uto 3 kol - 12:54

    -https://2img.net/r/ihimizer/img508/7656/scan0003cr.jpg
    Poštovani, Carduel, MOLIM ti meni pošalji(P.P.) svoju kućnu adresu, ja tebi šaljem (da pustiš na forum),(SinaBL je daleko):
    1) DVD, što je snimao Brabus,(predao se nije u mogućnosti tehnički izvest)
    2).DVD Španjolski za školovanje .......
    -A za protuuslugu ja tebi ove ljepe slike, nadam se da da ćeš i ti jednog dana imati ovakvu reklamu i ovakav STUDIO..... unaprijed hvala.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Carduel uto 3 kol - 13:38

    bizar.zg je napisao/la:-https://2img.net/r/ihimizer/img508/7656/scan0003cr.jpg
    Poštovani, Carduel, MOLIM ti meni pošalji(P.P.) svoju kućnu adresu, ja tebi šaljem (da pustiš na forum),(SinaBL je daleko):
    1) DVD, što je snimao Brabus,(predao se nije u mogućnosti tehnički izvest)
    2).DVD Španjolski za školovanje .......
    -A za protuuslugu ja tebi ove ljepe slike, nadam se da da ćeš i ti jednog dana imati ovakvu reklamu i ovakav STUDIO..... unaprijed hvala.

    Ovaj put nisam dobro prošao, ali pošto se radi o zemljaku progledat ću mu kroz prste. Laughing

    Sponsored content


    Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić Empty Re: Tehnika snimanja i obrada materijala - Štiglić

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 18:25.